Тихіше їдеш – далі будеш, або Феномен «повільного» блогінгу

315

Сучасний світ нагадує гонку по швидкісній трасі. Ми мчимо вперед стрімголов, щоб встигнути все, що запланували. Проте, насправді, все виходить навпаки. У кращому випадку, нам вдалося виконати лише частину важливих завдань, а інші відкладають на потім. На думку частенько приходить думка: «От якби в добі було 48 годин!»

Багато людей знайшли парадоксальний спосіб вирішення цієї проблеми. Виявляється, можна встигнути більше, якщо… уповільнити темп свого життя. Так-так, ви не помилилися! Саме до цього закликають прихильники руху slow life («повільна життя»). Його основна ідея полягає в наступному: потрібно насолоджуватися кожною миттю, нікуди не поспішати, відмовитися від суєти. По суті, дане протягом не є новим, адже ще древні мудреці закликали всіх «поспішати повільно».

Рух «повільна життя» вплинуло на багато сфер нашого буття і породило такі феномени як «повільна» їжа (корисний раціон з натуральних продуктів, відмова від поспіху під час трапези), «повільний» туризм (неквапливі прогулянки, повне «занурення» в країну), «повільні» міста (відмова від багатьох досягнень цивілізації). Не минула ця доля і нашу рідну блогосферу: останнім часом з’являється все більше прихильників так званого «повільного» блогінгу. Напевно, ви запитаєте: «Хіба блогерам можна працювати повільно? Адже їх прямий обов’язок – бути в курсі останніх подій і ділитися ними зі своїми читачами».

Ви праві: блогери повинні регулярно публікувати нові та цікаві пости, щоб не відстати від своїх конкурентів. Але хто сказав, що ви повинні при цьому поспішати? При бажанні, ви можете свідомо відмовитися від цієї божевільної гонки і вибрати свій, комфортний темп розміщення постів. І нехай ваші конкуренти «штампують» по 30-40 публікацій на тиждень – це їх справа. Адже кількість не завжди прирівнюється до якості.

Що ж таке «повільний» блогінг

Поняття «повільний блогінг» було придумано блогером Тодом Силингом. У своєму маніфесті, опублікованому в 2006-му році, він розкрив сутність даного явища, яка зводиться до наступного: відмова від поспіху і збагнення внутрішньої цінності слів. Іншими словами, ви повинні чекати до тих пір, поки у вас не з’явиться дійсно цікавий і корисний матеріал, який буде не соромно опублікувати у своєму блозі.

Може скластися враження, що повільний блогінг – знахідка для ледачих і некомпетентних писак, люблячих халтуру. Насправді, все навпаки.

Прихильники повільного блогінгу настільки цінують свій і чужий час, що вони не хочуть витрачати його даремно. Вони створюють пости, що володіють цінністю, а не чергову «пустушку», яка лише підвищує інформаційний шум.

Ознаки повільних блогерів:

 • Надають своїм ідеям час і простір, щоб вони сформувалися остаточно. Вони не створюють пости «для галочки». Вони прекрасно розуміють, що якісний та цікавий пост – це результат наполегливої праці і тривалих роздумів.
 • Пишуть для людей, а не для пошукових машин. Вони не применшують значення пошукової оптимізації, і, в той же час, не звеличують її. Їхні тексти не здаються штучними – вони прості й доступні для розуміння.
 • Не зациклюються на аналітичних даних і кількості передплатників. Їх головний пріоритет – принести користь своїм читачам. Невелика, але залучена аудиторія набагато краще тисяч «пасивних» передплатників.
 • Прагнуть до спрощення робочого процесу. Вони не використовують різні програми для підвищення продуктивності. Їм достатньо звичайного блокнота або текстового редактора і програми для зберігання нотаток (типу Evernote).

Переваги повільного блогінгу

Практика показує, що блогери, які публікують пости рідше, приділяючи при цьому більше часу ретельному дослідженню тематики, залучають більшу кількість читачів. Причому, збільшується не тільки охоплення аудиторії, але і її якість: вона стає більш активною, зацікавленою, натхненної і з нетерпінням чекає кожної нової публікації.

Повільний блогінг володіє і іншими перевагами:

 • Ваш контент стає більш ґрунтовним і зрозумілим;
 • У вас звільняється вільний час, який ви можете присвятити своїй родині, друзям, відпочинку;
 • Переставши концентруватися на кількості трафіку і передплатників, ви відчуваєте менше стресу;
 • Ви зосереджуєтесь на те, щоб забезпечити реальну цінність для своєї аудиторії, тому вона стає більш відданою.

Повільний блогінг не забезпечить вам швидку популярність – вам знадобиться час, щоб заявити про себе і зміцнити свій авторитет. Але як тільки вам вдасться це зробити, підвищиться як кількість, так і якість ваших читачів.

Тихіше їдеш – далі будеш, або Феномен «повільного» блогінгу

4 кроки на шляху до повільного блогінгу

Якщо ви вирішили поповнити ряди повільних блогерів, пора приступити до реальних дій. Наступні рекомендації допоможуть вам у цьому:

 • Публікувати пости рідше, підвищуючи їх якість. Якщо, на даний момент, ви публікуєте пости кожен день, спробуйте зменшити їх кількість до 3-4 разів на тиждень. Насправді, кількість не є принциповим. Можливо, у вас вийде створювати навіть 5-6 солідних постів щотижня. Знову-таки, головне, щоб вони були на належному рівні, а не так, щоб читач їх прочитав і відразу ж забув. Постарайтеся повністю занурюватися в тематику, на яку пишете. Ретельно досліджуйте всі її аспекти.
 • Присвячуйте кожної соціальної мережі не більше 10 хвилин в день. Ви можете використовувати такі програми, як HootSuite і Buffer, щоб автоматизувати процес публікації постів у соціальних медіа. Необов’язково переглядати свої сторінки кожні 5 хвилин – буде досить і декількох разів на день.
 • Спростіть процес створення постів. Чи ви Пишете свої пости на звичайному папері або за допомогою комп’ютера, намагайтеся зберігати свої нотатки, конспекти і чернетки в одному місці. Інакше, вам доведеться витрачати свій дорогоцінний час на їх пошук.
 • Перш ніж публікувати свій пост, дайте відповідь на наступне питання: «чи Дійсно цей матеріал принесе користь моїм читачам?». Іншими словами, розміщуйте пости тільки тоді, коли у вас дійсно є корисна і потрібна інформація, з якою можна поділитися з іншими. Беріть приклад з Лео Бабауты, автора популярного закордонного блогу Zen Habits, який публікує всього 5-10 постів місяць. Незважаючи на досить низьку частотність розміщення постів, його блозі не раз входив в список 25 кращих блогів США, а число її передплатників перевищує 260 000. Секрет його популярності простий: він дає своїм читачам поради, які дійсно змінюють життя в кращу сторону.
 • Пишіть менше, щоб сказати більше

  Зрозуміло, ми не закликаємо вас закидати свій блог і писати тільки тоді, коли вас відвідає муза. У цьому випадку, ваші читачі просто забудуть про ваше існування. Мова йде не про лінь і безтурботності, а про усвідомленості і концентрації. Намагайтеся вкладати душу в кожен пост, щоб він став результатом ретельних досліджень і роздумів, а не вираженням перших думок, які прийшли вам в голову. Уважно читайте кожне речення. Подумайте, чи можна його якось доповнити або краще взагалі видалити його?

  Якщо ви вирішили зменшити кількість опублікованих постів, робіть це поступово. Уявіть, яка реакція буде у ваших читачів, якщо раніше ви публікували по кілька постів в день, а тепер почнете розміщувати тільки один пост на тиждень? Вони, м’яко кажучи, здивовані і можуть подумати, що ваш блог припинив своє існування.

  Незвично і вам самим. Вам буде здаватися, що ви топчетесь на місці, не отримуючи ніяких результатів. Тому уникайте радикальних змін, щоб не шокувати свою аудиторію і не піддавати себе зайвому стресу. Пройде деякий час, і ви станете справжнім послідовником повільного блогінгу і зможете випробувати на собі всі його переваги.

  Переклад і адаптація матеріалу Брук МакЭлари Write Less, Say More.