ТОП-17 питань, які задають нам наші клієнти

309

Людей, які звертаються в наше агентство, найчастіше цікавлять одні і ті ж питання: проблеми, пов’язані з пошуковим маркетингом, у багатьох схожі. Ми створили добірку найбільш поширених питань наших клієнтів до нас, і пропонуємо її вашій увазі.

ТОП-17 питань, які задають нам наші клієнти

1. Чому на вашому сайті вказані ціни на послуги?

Ми не приховуємо наших цін. На конкретні послуги, за якими чітко зрозумілі собівартість, обсяг, терміни, ми вказуємо ціни:

  • Створення інфографіки
  • Адаптивна верстка

і т. д.

Що стосується основної специфіки нашої діяльності — комплексного інтернет-маркетингу, то вказати конкретну вартість послуг або приблизний діапазон цін тут важко з тієї причини, що немає двох однакових клієнтських проектів: цілі, трудовитрати і терміни досягнення результатів у кожному випадку індивідуальні.

Комплексний інтернет-маркетинг — це фактично побудова відділу продажів бренду в Мережі. Під конкретно сформульовану клієнтом мета формується найбільш відповідає завданню комплекс робіт, тобто створюється стратегія просування бренду. Чи можна, не бачачи проект, не вивчивши його і не зрозумівши мети замовника, зробити висновки про те, що саме для проекту потрібно зробити, комплекс яких заходів використовувати?

Уявіть, що хтось Вася захотів купити машину. На чотирьох колесах. З кермом. З двигуном під капотом. З сидіннями для водія і пасажирів. Як ви думаєте, скільки коштує машина з такими характеристиками? Напевно, від 200 тис. до 6 млн руб.

Питання «скільки коштує просування сайту» без детального занурення у всі аспекти проекту, може мати тільки одну відповідь — такий же, як у випадку з машиною для Васі.

Саме тому нам би дуже хотілося, щоб перед спілкуванням з нашим менеджером ви сформулювали свої конкретні очікування від роботи з нами (яких результатів ви чекаєте?) і підготували як можна більш повну інформацію про свій проект.

2. Чому не купуєте посилання?

А навіщо? 11 березня 2014 року пошукова компанія «Яндекс» офіційно заявила про те, що посилання (на той момент — тільки по ряду комерційних запитів) перестають враховуватися при формуванні видачі. Можна планувати бюджет на закупівлю посилальної маси — але це буде марно.

Є непрямі ознаки, що посилання працюють, — наполягають окремі сео-оптимізатори. Але непрямим «доказами» суперечать прямі докази. Найочевидніше — заява самого «Яндекса»: посилання більше не працюють.

До 2014 року жоден фактор ранжування не використовувався оптимізаторами так нахабно для маніпуляцій з видачею, як контрольний. Ось як описує всю цю історію в інтерв’ю, даному нашому порталу, Сергій Людкевич, один з найдосвідченіших професіоналів ринку пошукового маркетингу:

«У певний момент всі усвідомили, що посилання — це інструмент, серйозно впливає на видачу. Почалася епоха обміну посиланнями, а слідом за цим з’явилися біржі посилань. У 2005 році можна було буквально одним-двома посиланнями витягнути в топ будь-який запит, але посилання повинні були бути з популярного авторитетного ресурсу — пам’ятаєте термін «жирна морда»? Торгівля мордами — це теж окрема віха в історії SEO-індустрії. «Яндекс» не спав, він вже почав активно протидіяти маніпулятивним механікам просування, знизивши вагу «жирних морд». Почали працювати більше посилання з внутрішніх сторінок. І так дійшло все до того, що з’явилася спеціалізована посилальна біржа Sape.ru, на якій весь процес купівлі-продажу посилань був автоматизований. З’явилася вона в той момент, коли попит на посилання «внутряков» був дуже високий. Завдяки цьому біржа дуже швидко виросла і стала популярною. У цей момент «Яндекс», я вважаю, втратив контроль над ситуацією. Але, з іншого боку, особисто мені не зрозуміло, чому це сталося: «Яндекс» в той момент не міг відмовитися від такого інструменту, як посилальне ранжування, замінити його було по суті нічим. Ну, і в результаті все це розквітло буйним цвітом, набрало обертів. Дійшли руки у «Яндекса» до всього цього тільки до 2014 року».

Скажемо більше: ми вже за рік-два до скасування посилального почали працювати переважно без закупівлі беклінків, так як вже тоді вага цього чинника почав серйозно знижуватися. Ми навчилися працювати без посилань задовго до того, як їх врахування при формуванні видачі був офіційно відмінений «Яндексом». І вже в той час ця робота давала більш серйозні результати, ніж просування за допомогою посилань.

3. Які ви можете дати гарантії?

Просування сайту завжди було венчурної схемою. Ніхто і ніколи в реальності не міг зі стовідсотковою точністю гарантувати на певному бюджеті просування по такому-то запитом в топ за якийсь конкретний строк. Це завжди можна було лише прогнозувати — з тій чи іншій ступенем точності. Питання полягає в тому, що сьогодні в пошуковому маркетингу є чистої води венчуром, а що — працює схемою, яка дозволяє дати близькі до реальності прогнози.

Чистої води венчур зараз — це просування по позиціях (схема, дієва у часи розквіту посилальних бірж). Неможливо при просуванні по позиціях з високим ступенем точності прогнозувати, в які терміни і на який бюджет буде узятий той чи інший запит. Це схема віджила своє і не відповідає потребам бізнесу.

Бізнес націлений на продажу. Єдиний метод домогтися зростання продажів — займатися комплексним інтернет-маркетингом і нарощувати в першу чергу цільовий трафік по широкому семантичному ядру, тобто по всім запитам, так чи інакше стосуються вашого бізнесу (від 400 і більше запитів). Це працююча схема, при якій прогнозувати бюджет і терміни досягнення результату можна з досить високим ступенем точності.

Але все ж потрібно ще раз підкреслити, що інтернет-маркетинг — це насамперед маркетинг. Маркетинг апріорі припускає вибудовування гіпотез (припущень щодо питання: що допоможе бренду розвиватися?), але не гарантує, що реалізація кожної гіпотези принесе очікувані плоди. Важлива критична маса гіпотез та їх перевірка на практиці. Щоб було до кінця зрозуміло: ніхто не вимагає від телевізійної реклами гарантій за кількістю звернень. Так, є певні показники, за якими вираховується прогноз по лидам. Але, тим не менш, це венчур, це маркетинг.

Єдині гарантії, які ми можемо дати (і даємо їх при підписанні договору) — професійне і точне за термінами виконання всього комплексу робіт, під який ми підписуємося, — робіт в рамках життєздатною у сучасних умовах схеми просування, тобто в рамках комплексного інтернет-маркетингу.

ТОП-17 питань, які задають нам наші клієнти

4. Що зробити щоб отримати результат по просуванню швидше, ніж за три-чотири місяці?

Перш ніж думати про якісний ривку, потрібно чітко розуміти: яка ваша конкретна мета, яких саме результатів вам потрібно досягти протягом цих трьох-чотирьох місяців? Ваша мета безпосередньо впливає на рішення про те, сукупність яких чинників потрібно зробити упор.

Якщо вам важливі швидкі результати тут і зараз, і майбутнє проекту вас не особливо хвилює, то шлях — венчурний. В Google, якщо пощастить, за короткий період (і, швидше за все, на короткий період) ви можете просунутися за рахунок закупівлі посилань. При цьому потрібно розуміти, якими санкціями це вам загрожує. Вони рано чи пізно наздоженуть ваш сайт.

Сенсу просуватися за допомогою закупівлі посилань ні Google, ні в «Яндексі» немає, якщо ваш сайт — це довгостроковий проект, націлений на постійне зростання і отримання дивідендів у майбутньому.

І в цьому випадку вихід тільки один — займатися комплексним інтернет-маркетингом.

Абсолютно чітко можна сказати тільки одне: щоб отримати результат швидше, потрібно збільшити інвестиції в проект. Якщо результат у вас є, але ви хочете «прискоритися», то робити вам потрібно все те ж саме, але в три рази інтенсивніше: створювати ще більше якісного контенту, вносити ще більше поліпшень на сайт, роблячи його цікавіше і зручніше для користувачів і т. д.

5. Чому ви рекомендуєте переробляти сайт? Хіба не можна працювати з тим, що є?

Далеко не всім своїм клієнтам ми говоримо фразу «сайт ми рекомендуємо вам переробити в такому ключі». Є проекти, за якими можна обмежитись рекомендаціями щодо внесення незначних змін. Важко отримувати цільовий трафік, змусити аудиторію полюбити сайт, якщо його юзабіліті, структура і наповнення не відповідають «ринкового» рівню якості, яке формується очікуваннями користувачів.

Поведінкові чинники ранжирування — це відображення очікувань користувачів. Саме щоб привести сайт до критичної точки, з якої починається відповідність очікуванням користувача, необхідні переробки на сайті. Якщо користувальницькі характеристики проекту не відповідають вимогам пошукових систем, вкрай малі шанси, що проект буде високо ранжируватися і нормально отримувати трафік з природною видачі.

І при цьому потрібно розуміти, що не можна обмежитись одноразовим поліпшенням проекту і пожинати плоди. Покращення сайту — це безперервний процес.

6. Яким чином статті в блозі можуть впливати на конвертацію користувача у клієнта? Мені потрібні продажу, а у статтях немає товарних пропозицій.

Людина, що приймає рішення про покупку, розглядає сукупність факторів: ціна, якість товару, гарантія на продукт, можливість звернутися в сервісний центр для усунення несправностей, умови доставки, соціальні докази надійності бренду. Останні мають вирішальне значення. При інших рівних людина захоче стати клієнтом компанії, відомої на ринку, до якої сформувалося лояльне ставлення аудиторії. «Ця компанія мені симпатична» — такого ставлення до бренду домагаються маркетологи.

Формування лояльності, довіри до бренду — основне завдання контент-маркетингу. Тому роль освітнього контенту (в якому потенційним клієнтам пропонується інформація, яка не має прямого рекламного характеру, а розширює знання в тих чи інших питаннях, пов’язаних з вашою тематикою) дуже велика. Наповнення блогу інформаційними матеріалами, корисними цільової аудиторії, переслідує саме цю задачу. За рахунок створення і розповсюдження якісного, затребуваного користувачами контенту бренд заробляє статус експерта на ринку і лояльність аудиторії.

7. Мені дорого. А можна щось зробити за 10-15 тис. рублів?

На жаль, домогтися скільки-небудь прийнятного результату при таких бюджетах сьогодні вже просто неможливо.

8. Я роблю сайт. Це новий унікальний проект. Ви Можете надіслати мені КП на просування по лидам?

Почнемо з того, що просування по лидам припускає вибудовування конверсійного сценарію і залучення до нього користувача: відвідувач повинен зробити якесь дію, потенційно спрямоване на здійснення покупки: заповнити форму, зробити дзвінок, відправити продукт в «кошик». Фактично лідогенерація в широкому сенсі — це фіксація будь-активності користувача на сайті.

При просуванні по лидам в кожному конкретному випадку ми обговорюємо з замовником оптимальну схему оплати. Це може бути просування з оплатою за:

  • заявки
  • дзвінки
  • зроблену покупку

Оптимальний канал вибирається виходячи з наданих замовником відомостей про маржинальність послуги або продукту.

Лідогенерація — це прозора, абсолютно зрозуміла і вигідна (при певних умовах) схема розширення клієнткою бази в Мережі. При просуванні по лидам оплата здійснюється виключно за конверсионное дію відвідувача на сайті, тобто за конкретний результат.

При цьому потрібно розуміти, що далеко не для кожного проекту ця схема вигідна. Успішною вона може бути тільки для проектів, що пропонують конкретні послуги або продукти з фіксованою ціною: інтернет-магазини, фінансові компанії (банки, страховики), клінінгові компанії, туроператори, брокери і т. д. При цьому рішуче важливий фактор: повинна бути чітка схема відстеження конверсійного дії (дії того, за який здійснюється оплата). Тобто якщо йде облік заявок, то потрібна налагоджена схема підрахунку залишених відвідувачами заявок, якщо йде облік дзвінків, то їх кількість повинна чітко фіксуватися.

9. Чому не можна працювати з післяплаті? Ви зробите, а я заплачу.

Ви відкрили інтернет-магазин електронних гаджетів. До вас приходить відвідувач і заводить з вашим менеджером такий діалог: «Надішліть мені iPhone, і якщо він мені сподобається, я за нього заплачу пізніше». Ви станете витрачати час на такого клієнта? Нам теж не хочеться.

10. Чому адаптивний дизайн — це так дорого?

Адаптивний дизайн — це універсальне рішення, завдяки яким сайт зручно відображається і на десктопних комп’ютерах, і на великому екрані, і на мобільних пристроях з різною діагоналлю дисплея. Тобто адаптивний дизайн передбачає створення інтерфейсів, що адаптуються під умови роботи користувача, і рішення цієї задачі вимагає початкової опрацювання самої концепції оновленого сайту та реалізації вироблених рішень на програмному рівні, що далеко не завжди просто і швидко.

Однак було б неправильно говорити, що адаптивний дизайн — це у всіх випадках дорога річ. В цілому — якщо мова йде про невеликий або середньому сайті — це цілком прийнятно по бюджету. Особливо, якщо в реалізації адаптивного рішення не доводиться заходити далеко, на базовому рівні такий дизайн вимагає, в принципі, тільки певних змін в CSS.

Але реалізація адаптивної верстки на складному, багатосторінковому сайті, з багаторівневою навігацією — це завдання непросте, трудомістка, займає чимало часу, дорога.

Для коректного відображення на різних екранах припадає на програмному рівні створювати або ряд адаптивних макетів під вікна різних розмірів, або гнучкий макет на основі сітки, оптимізувати типографіку, вирішувати проблему масштабування навігації, таблиць, віджетів і зображень. Для великих сайтів саме за рахунок трудомісткості реалізації рішень на програмному рівні адаптивний дизайн є дорогим. Але з точки зору просування, безумовно, інвестиції в нього того варті. Про плюси адаптивного дизайну з точки зору просування ми розповіли в цій статті.

Ми створюємо адаптивний дизайн тільки для великих, багатосторінкових сайтів. Відповідно складності завдання формується і висока ціна на цю послугу в нашому агентстві.

11. Чому ви рекомендуєте створювати сайт на Bitrix?

Уявіть, що ви вибираєте зубний імплантат. Будь-який кваліфікований фахівець порадить вам вибирати ті імплантати, що давно використовуються на ринку. По-перше, за довголітню практику застосування можна об’єктивно судити про якість продукту. По-друге, якщо раптом ваш імплантат «вийде з ладу», не буде ніякої проблеми замовити нові елементи конструкції для його відновлення.

З движком сайту — те ж саме. Він, по-перше, повинен мати репутацію якісного продукту, а вона перевіряється часом. По-друге, у вас не повинно виникати жодних проблем з пошуком фахівців, які знаються на цьому движку, а це значить, що цей движок має бути розповсюдженим продуктом. З цієї точки зору Bitrix — оптимальне рішення.

Потреб більшої частини комерційних проектів відповідають можливості цієї CMS. Bitrix практично ідеальний для створення інтернет-магазинів і великих комерційних сайтів. Ми створили і успішно просували інтернет-магазини на цьому движку — і це були дуже успішні проекти.

ТОП-17 питань, які задають нам наші клієнти

12. У нас сайт під фільтром Google Penguin. Чи потрібно виводити його з-під фільтра, адже основна аудиторія — в «Яндексі»?

Переважна кількість російських компаній орієнтуються виключно на «Яндекс» — і це, ми впевнені, стане в певний момент серйозною проблемою для бізнесу. Стежити за трафіком сайту з Googlе потрібно починати, і терміново, поки проблема не переросла в головний біль.

По числу користувачів пошукова система «Яндекс» в Росії все ще перевершує пошуковик Google. Але ця ситуація з кожним роком «виправляється». І якщо думати про майбутнє, то позицій сайту в Google потрібно приділяти не меншу увагу, ніж в «Яндексі».

Це означає, що виводити сайт під Penguin’а необхідно, незважаючи на всі пов’язані з цим труднощі. Похвалитися досвідом зняття цього фільтра сьогодні можуть не багато сео-оптимізаторські контори. У нас цей досвід є, і, скажімо, без удаваної скромності, дуже серйозний.

13. Трафік з Google у нас майже не конвертується. Ми хотіли б замовити у вас просування тільки в «Яндексі». Це можливо?

Ситуація, при якій трафік з «Яндекса» конвертується, а з Googlе — немає (як і навпаки), звичайно, можлива, але все ж малоймовірна. Стандартна, швидше, інша ситуація: трафік з Google за цільовим для бізнесу запитам недостатній, звідси — відчуття, що конвертація низька, хоча насправді вона може бути цілком нормальною.

І тут головне завдання — не виключити Googlе зі сфери своєї уваги (в найближчому майбутньому, якщо врахувати, що щорічно число користувачів цієї пошукової системи в рунеті серйозно зростає, неувага до Googlе може погано позначитися на бізнесі), а виявити і усунути причини, за яких виникають проблеми.

За великим рахунком, і це ми говоримо виходячи з власної практики, немає такого протистояння: стратегія просування в Google vs стратегія просування в «Яндексі». Є стратегія просування сайту в пошукових системах. При певних (звичайно, існуючих) нюансах у цілому концепції розвитку пошукових систем «Яндекс» і Google близькі, і будуть, на наше переконання, тільки зближуватися — в питаннях контенту, посилань, поведінку користувачів на сайті.

Скажімо прямо: штучно обмежити «зону» просування з нами не вийде. Концепція комплексного інтернет-маркетингу передбачає отримання трафіку і збільшення його конвертації в Мережі, а не в окремій пошуковій системі.

14. У мене сайт одного товару. Як мені істотно збільшити трафік?

Просування монотоварного інтернет-магазину має свою специфіку, пов’язану з обмеженим числом запитів, по яких можливо отримання цільового трафіку. Загальний успіх інтернет-маркетингової стратегії тут залежить від ніші і самого продукту. Просувати wow-продукт, унікальний, який не має аналогів — безумовно, легше.

Найголовніше завдання для сайту одного продукту — це розширення контактів з аудиторією: охоплення дає впізнаваність і, відповідно, продажу. Стратегія просування — створення контенту для якісних зовнішніх тематичних майданчиків. Як можна більшу кількість людей повинні дізнатися про ваш продукт.

15. Що таке лендінгем? І можна просунути в пошуковій видачі?

Лендінгем — це сторінки приземлення, на яких трафік сегментується за конкретним цільовим запитам. Вам потрібно продати продукт? Послугу? Привернути увагу до акції? Для цього можна створити лендінгем — сторінку, дизайнерське рішення і контент якої заточені під продаж, з інформацією, необхідною для прийняття рішення, вчинення дії на цій же сторінці. Очевидна перевага лендинга в тому, що він дозволяє збільшити конверсію, його завдання – перетворити відвідувача в клієнта тут і зараз, без переходів на інші сторінки.

З допомогою лендингов можна просуватися у видачі, і цілком успішно.

16. Що краще: зробити мобільну версію сайту або створити сайт з адаптивним дизайном?

Мобільний трафік займає серйозну частку в спільному інтернет-трафіку рунета. «Кількість людей, що користуються інтернетом з мобільних пристроїв, з кожним роком зростає все швидше. За даними TNS, у 2013 році таких користувачів стало більше у півтора рази, у містах з населенням понад 100 тисяч чоловік 40% жителів виходять в інтернет зі смартфонів і планшетів». (Джерело — Інформаційний бюлетень «Яндекса», квітень 2014 р.)

Питання в тому, що з точки зору пошукового маркетингу найбільш ефективно — створення мобільної версії або сайт з адаптивною версткою?

З точки зору просування адаптивний дизайн — це варіант, що має незаперечну перевагу перед мобільною версією. Остання передбачає створення дублів сторінок, що ускладнює по ряду причин просування (наприклад, якщо на сторінку основного сайту ставиться посилання, мобільний дубль цієї сторінки не отримує ніяких переваг від цієї посилання).

Інша справа, що для складних, багатосторінкових сайтів з фінансів може бути вигідніше мобільна версія, так як (повторимо) реалізація адаптивного дизайну на великому веб-ресурсі — це дуже трудомістка задача. Але якщо ця задача буде виконана успішно, то ви точно не пошкодуєте про це, інвестиції окупляться.

Сьогодні з точки зору успішності просування можна з упевненістю сказати, що сайт з адаптивним дизайном — це тренд майбутнього.

17. Я хочу замовити тільки контент-наповнення. Чи це можливо?

Ми неохоче беремося за такі замовлення, незважаючи на те, що заробили собі певну репутацію в сфері створення якісного контенту. І пов’язано це небажання братися тільки за контент-наповнення з тим, що такі замовлення йдуть в розріз з нашою основною спеціалізацією — комплексним інтернет-маркетингом.

Фактично, займаючись тільки написанням текстового контенту для проекту, ми не можемо відповідати за результат, а клієнт в результаті саме результату і чекає: він пов’язує свої надії з тим, що контент дасть йому певні показники за цільовим трафіком, вплине на рівень конверсії і т. д. Коли зростання не відбувається, замовник схильний бачити в цьому недоробку тих, кому він довірив створення контенту.

Але контент — це важлива, але далеко не єдина наріжна річ в інтернет-маркетингу. Результати досягаються не завдяки виключно контенту, а завдяки стратегії просування і проведення комплексу робіт (тільки частиною яких є контент-наповнення) по поліпшенню сайту в цілому, по розширенню контактів бренду з аудиторією, по вибудовуванню оптимальної схеми отримання клієнтів в інтернеті.

Усім потрібні результати. В тому числі тим, хто замовляє тільки контент-наповнення. І тут потрібно просто чесно визнати: якщо ви чекаєте результатів, то необхідна вам не послуга з написання текстів, а комплексний інтернет-маркетинг.

P. S. Якщо у вас залишилися ще якісь запитання, на які ми не відповіли в цій статті, ви завжди можете їх задати в нашому розділі FAQ.

Читайте також:

  • «Магічні ворота» SEO закрилися
  • Як досягти очікуваного результату в просуванні за максимально короткий термін?
  • Чому не варто займатися в нову епоху пошукового просування?