Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

329

Які тренди чекають нас в інтернет-маркетингу в 2018 році? Ми попросили наших керівників дати коментар з цього приводу.

Тренди в інтернет-маркетингу

Юлія Блынская, аккаунт-директор

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Можна спочатку я крикну «ура»? 🙂 Зараз я бачу втілення того, що ми припускали ще п’ять років тому. І дуже чекали цього.

Клієнти стають все більш компетентними в контент-маркетингу та інтернет-маркетингом в цілому. Власники бізнесу приходять до усвідомлення того, що це вже не примха, а необхідність, і, що більш радісно, починають самі розбиратися в тому, як це працює. Питання «а навіщо ви це робите?» звучить все рідше і рідше. Ми з клієнтами стали спільно розбирати аналітику, планувати активності на нових майданчиках, обговорювати формати контенту.

Середній бізнес почав перебудовувати свій фінплан, закладаючи більше в маркетинг, переважно на аутсорс. Великий бізнес вже збирає команди инхауз, звертаючись лише за консалтингом. Бізнес почав думати стратегічно про те, як йому варто просуватися в інтернеті! І це вже зовсім новий рівень компетенцій!

Показова статистика. Ми почали пропонувати послугу «Створення контент-маркетингової стратегії» з кінця 2015 року. У 2016 році ми отримали на неї 66 заявок. У 2017 – в два рази більше!

Цей тренд і буде розвиватися. Разом з цим пріоритети бізнесу, хоче він того чи ні, продовжать зміщуватися в бік не просто залучення лідів та отримання продажу, а формування лояльного комьюніті навколо свого бренду, завоювання довіри аудиторії, підтримки її активності. Доведеться вкладатися в розвиток цієї спільноти. А це, як ми розуміємо, теж інвестиції.

Тренди в контент-маркетингу

Олена Захарова, керівник відділу вмісту

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

1. Буде з’являтися більше особистого контенту, що відображає позицію автора і цінного цієї самої позицією. Природно, аргументованою. Особливо це актуально для статей в блозі. Адже по ідеї блог повинен бути від особи працівника (або кількох співробітників при широкому розкиді тим) компанії, який добре знає продукт, пропоновані послуги, проблеми клієнтів. Статті з підписом автора викликають більше довіри до тексту, ніж безіменні епоси. Людині потрібна людина. А співробітники компанії не можуть бути суцільно редакторами, прочитавшими «Пиши, скорочуй». Вилизаний текст відчувається, і виникає в голові це горезвісне «не вірю».

Візьму реальний приклад – сайт нашого клієнта, лікаря-онколога, який видаляє родимки. Він пише по-людськи, так, якби говорив усно. І ти читаєш ці статті, поправляючи зрідка коми і деякі обороти, і милуєшся – тому що щиро й чесно. Просто, зрозуміло, впізнавано. Відразу створюється відчуття – людина розуміє, про що говорить. А це ключове для контент-маркетингу, враховуючи загальне засилля контентом. Думаю, що такий підхід актуальний практично скрізь – побутова техніка, ПО, будівельні суміші, дизайн, косметологія, туризм і т. д. Все замішано на природності і реальної експертизі.

2. А ось з експертизою проблеми. Є зараз і будуть в 2018 році. Людина може купити готовий бізнес і не бути експертом у своєму напрямку. Може зайнятися чимось типу посередницьких послуг або зробити сайт-агрегатор, не особливо розбираючись в продукті, може бути вічно зайнятий, може просто бути снобом і вважати, що інші повинні розібратися і написати так, як ніби працюють у нього в компанії як мінімум рік. При цьому статті хоче «ну як у вас в блозі «Текстерры»». Товариші, колеги, корононосцы, ну так в блозі «Текстерры» про маркетинг пишуть маркетологи, про копірайтинг – копірайтери і т. д. Хочете круту статтю – не скупіться, знайдіть час поділитися експертизою, залучіть стороннього експерта. Без цього не буде як в блозі «Текстерры», особливо якщо тема вузька або складна.

3. Тексти будуть «веселіше». Дати читачеві ясну відповідь на питання в послідовною і логічною формою – це програма-мінімум. Наступне завдання – зробити так, щоб людина отримала задоволення від читання. Досягається це, як правило, за рахунок гумору, яскравих образів, такого, загалом, вогника і живинки. Ясна річ, що не вся стаття фонтанує іскрометними жартами, залежить від теми. Але в цілому гумору і неформальній подачі навіть у серйозних або «нудних» тематиках типу USB-кабелів стає більше. Альтернатива – душевні, ліричні тексти, вражають тактовністю і відкритістю автора.

4. «Молоді і динамічно розвиваються компанії» перестануть плодитися. Компанії зі своєю історією, навіть якщо їй всього пару місяців. Власники багатьох сайтів в частині контенту відмовляться від одного шаблону і просто перейдуть на інший. В тренді мультиконтент? «Давайте швидше малювати інфографіки, знімати відео, міксувати їх з текстом, створювати white paper. І нічого страшного, що все це здебільшого порожнє за змістом – зате у нас мультиконтент, а це, кажуть, круто!»

5. Инфостиль проникне в відео (або вже проник?). І це добре. Тому що тужно дивитись відео про способи кріплення автобокса на дах автомобіля, де «диктор говорить не поспішаючи, довго, любовно перебираючи деталі, не забуваючи повертати на камеру емблему компанії на цих деталях і ніяк не доходячи до суті. Ну, і в цілому відео на сайтах буде більше.

Тренди в лідогенераціі

Євгенія Крюкова, керівник відділу маркетингу

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

1. Омниканальность. Незважаючи на те, що ми пропагуємо комплексний підхід і багатоканальність вже досить давно і підтверджуємо їх ефективність кейсами, у 2017 році, як і раніше панує нерозуміння того, навіщо все це потрібно. Думаю, в 2018 ситуація зміниться. Омниканальность (інакше кажучи, використання всіх можливих каналів комунікації з клієнтами) – головний тренд наступного року. Чим більше каналів буде використовувати бізнес, тим серйознішими будуть результати в просуванні і продажі. Звичайно, я зараз не кажу про дрібне сімейному бізнесі з трьох осіб, яким досить інтернет-магазину «ВКонтакте». Мова йде про бізнес, який ставить перед собою серйозні цілі, який має намір рости і розвиватися. Хочете зростання у наступному році? Тоді запам’ятайте це слово – в 2018 воно буде звучати часто.

2. Репутація. Зараз настав такий час, коли будь-яка помилка або неуважність компанії виноситься клієнтами в публічне поле. Напевно ви бачили, як незадоволені користувачі пишуть гнівні відгуки і відзначають компанію в «Фейсбуці» чи «ВКонтакте», з метою отримати від неї зворотний зв’язок, вибачення чи додаткові «плюшки». Так, найчастіше, це свого роду маніпуляція, але брендам нічого не залишається, крім як швидко реагувати на такі відгуки. Інакше ніяк. Якщо компанія буде відмовчуватися і ігнорувати незадоволених клієнтів, це може перерости у велику трагедію – аж до повної втрати репутації. Щоб цього не відбувалося, потрібно швидко і грамотно реагувати на негатив, заохочувати позитивні відгуки і допомагати користувачам вирішувати їхні проблеми, якщо вони вас про це просять. Я думаю, в 2018 році буде більше компаній, які стануть ретельно стежити за тим, що про неї говорять в мережі. Принаймні, в 2017 цей тренд, за моїми відчуттями, був досить яскравим. Таким яскравим, що навіть «Пошта Росії» почала цим займатися! А це, на мій погляд, дуже показово.

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»
Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

3. Веб-аналітика. Я не думаю, що в 2018 році все різко почнуть вивчати веб-аналітику, але мені хочеться в це вірити 🙂 Зараз без базових знань «Яндекс.Метрики» і Google Analytics нікуди. При цьому, я вважаю, що це стосується будь-якої людини, пов’язаного з інтернет-маркетингом: копірайтера, SMM-менеджера, редактора, маркетолога і т. д. Потрібно вміти будувати нескладні звіти і робити на їх основі висновки про свою роботу. Якщо цього навику у вас немає, то, швидше за все, ви будете працювати вхолосту, не маючи уявлення, що принесло результат, а що – ні.

4. Нові сервіси. Я впевнена, що в 2018 році з’являться нові інструменти лідогенераціі. Сервіси зворотного дзвінка, онлайн-чати, динамічні обкладинки «ВК», рассыльщики масових повідомлень – все це швидко втрачає свою ефективність. Користувачів потрібно постійно дивувати, залучати їх увагу, залучати у взаємодію з брендом. Для цього потрібна фантазія і нові інструменти. Думаю, в наступному році ми їх отримаємо.

Тренди в SEO

Костянтин Ануфрієв, project-менеджер

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

1. Тотальна мобілізація. Google впроваджує mobile-first індекс як основний для оцінки сайтів з точки зору мобільних користувачів, як головних споживачів контенту.

Розвиваються технології AMP і PWA для поліпшення користувацького досвіду зі смартфонів і при повільному мобільному інтернеті. В цьому році та «Яндекс» представив схожу технологію «Турбо-сторінки». Суть цих технологій полягає в тому, що користувачам мобільних пристроїв контент показується миттєво, т. к. він зберігається на серверах пошукових гігантів і дозволяє максимально швидко та зручно до нього звертатися.

2. Поліпшуються роботи, нейронна мережа. Користувачі зможуть отримувати необхідну інформацію в звичайних і розширені сніппети, а значить кліків по них буде менше.

3. Розвиток інструментів для власників сайтів або вебмайстрів. «Яндекс» продовжує поетапно покращувати свій інструмент «Вебмастер», щоб у власників сайтів було краще розуміння того, як представлений їх ресурс в пошуку «Яндекса» і їм було простіше вирішувати проблеми, пов’язані з цим. Тільки за останній час з’явився функціонал: тренди, турбо, рекомендовані запити, і на цьому вони обіцяли не зупинятися. Google тут теж не відстає і вже активно тестує і показує оновлену Search Console, в 2018 році обіцяли представити широкій публіці.

4. Сайти для людей. Цей тренд не новий, але, мені здається, він не втратить своєї актуальності ні в 2018, ні в 2019 році. Якісні зручні сайти з корисним вовлекающим контентом – головна складова успішного просування в інтернеті. Так, можливо, це звучить банально, і ви чули про це вже багато-багато разів, але я не втомлюся це повторювати до тих пір, поки це не стане прописною істиною для більшості вебмайстрів та власників сайтів. Зробіть свій сайт більш зручним і корисним для користувачів, і в 2018 році ви побачите позитивні зміни не тільки трафік, але і в продажах.

Тренди у веб-дизайні

Святослав Грошев, керівник відділу дизайну

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

1. Зростання ролі типографіки. Хтось скаже, що типографіка – це мала частина веб-дизайну, але, на мій погляд, це найважливіший його елемент. Особливо зараз – коли сайти стали більш песимістичними. Я думаю, в 2018 році красива типографіка потіснить важкі фотографії та ілюстрації. Користувачам мобільних пристроїв буде простіше споживати контент і дизайн стане чистіше і акуратніше.

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Приклад красивою типографіки. Автор роботи: jabel ahmed

2. Подальший розвиток мобільного верстки. Вже зараз більшість користувачів відвідують сайти з мобільних пристроїв. Збільшилася кількість мобільних додатків. Продовжують розвиватися такі технології, як: голосовий пошук, голосові боти, мова жестів і багато іншого. Розробники намагаються враховувати ці тренди в створенні сайтів, і це, безсумнівно, продовжиться в 2018 році.

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Адаптація сайтів під мобільні обов’язкова в 2018 році. На скріншотах – сайт нашого клієнта pop-music.ru

3. Використання яскравих фото та ілюстрацій. Більше контрасту, кольори яскраві, барвисті і трогающие душу фотографії: все це «чіпляє» око і викликає більше емоцій. Я думаю, цей тренд буде тільки посилюватися.

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Соковиті кольори на одному з наших лендингов

4. Унікальні зображення. Про це говорилося і раніше, але зараз ця проблема стає більш гострою. Стокові фотографії, які використовуються на багатьох сайтах, викликають все більше недовіри. Думаю, в 2018 році стане більше компаній, які зроблять вибір на користь авторського фото та відеоконтенту.

5. 3D-візуалізація. Комбінація flat-дизайну і 3D-графіки виглядає дуже ефектно. Будемо очікувати в 2018 році більше таких продуктів.

6. Колірні градієнти. Цей тренд набрав обертів у 2017 році і в наступному, думаю, буде зберігати актуальність. Градієнти використовуються в ілюстраціях, оформленні блоків на сайтах, окремих елементах дизайну, наприклад, кнопках або логотипах. Простежується тенденція переходу від темних, сірих відтінків до більш барвистим квітам.

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Висновок. Розвиток мобільних пристроїв, поява нових функцій і можливостей, підвищення продуктивності – все це формує нові тренди у веб-дизайні. Логічно, що далі буде ще цікавіше. Цілком можливо, що в 2018 році з’явиться щось революційне, пов’язане, наприклад, з прогресом в області створення смартфонів. Так що будемо чекати, які сюрпризи готують нам виробники гаджетів.

Тренди у UX/UI

Артем Алейник, керівник відділу розробки інтерфейсів

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Можна заглиблюватися у деталі і оцінювати, як було прийнято будувати користувальницький інтерфейс в 2017 році, що з цього увійшло в моду, що більше сподобалося користувачам.

Ми бачимо, що багато роблять великі меню, які на кшталт мобільних показуються і ховаються кнопкою «гамбургер», впроваджують анімацію елементів. Все частіше говорять про VR і AR, хоча конкретно для web актуальність подібних технологій найближчим часом викликає сумніви з технічних причин.

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Я закликаю мати ці тренди на увазі, але в першу чергу виходити з цілей, які ви плануєте досягти, проектуючи сайт або додаток. Враховуйте все, що ви знаєте про бізнес, цільової аудиторії, каналах просування, подачі контенту.

Подумавши це, ви створите кращий сайт або додаток, тому що він підходить під вашу задачу, і не важливо, чи відповідає він якимось трендам чи ні.

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Сторінка з використанням 3D, виконана з допомогою бібліотеки three.js. Зручно і вражає, вимагає хорошого інтернету і мистецького пристрою. Всім підійдуть подібні рішення?

Єдиний великий тренд на 2018 і наступні роки, про який хотілося б сказати, –стирання межі між користувачем і інтерфейсом. Намагайтеся створювати шаблони, елементи управління, контент, орієнтуючись не на пошукового робота, а на людину: природні формулювання, звичні форми. Тому що інтернет – це вже давно не сторінки в спеціально сконструйованих цифрових коробочках, а середовище, в якому ми існуємо.

Тренди в backend-розробці

Валерій Філонов, керівник відділу backend-розробки

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Все більший розвиток JavaScript-технологій і написання сайтів на них. Також розвиваються фреймворки (дуже добре піднявся Yii2 і Symfony Framework) та CMS, з-за чого чистий PHP використовують рідше.

Розвиток технологій і поява нових сервісів для швидкого завантаження мобільних веб-сторінок, які в свою чергу збільшують швидкість відображення сторінок на мобільних пристроях без переходу на сайт.

У веб-розробці MySQL все так само залишається найпоширенішою системою управління базами даних. Можна відзначити ще PostgreSQL як дуже потужну, безкоштовну і розвивається СУБД.

В майбутньому, на мій погляд, буде все більший ухил у розробку веб-додатків для мобільних платформ.

Тренди в SMM

Лариса Волкова, керівник відділу SMM

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

Спрогнозувати майбутнє SMM-2018 досить складно, адже навіть самі фантастичні ідеї виконані. Поділюся основними припущеннями:

1. Зростання мобільних користувачів. Станом на жовтень 2016 — березень 2017 року 46 % населення Росії заходять в інтернет зі смартфонів (джерело). Даний факт необхідно враховувати при налаштуванні реклами. Швидше за все, рекламні оголошення, які показуються тільки десктопним користувачам (боковушки), в наступному році будуть менш популярні. А в деяких сферах, де необхідно зловити саме користувачів десктопа, ймовірно, аудиторія буде вузькою дорогою.

2. Геолокація – основний двигун малого бізнесу. Використання геолокаціі вже зараз дозволяє отримувати «гарячих» клієнтів. Думаю, в 2018 дані геолокації будуть в рази точніше, а значить зловити свою ЦА буде простіше.

3. Кращий спосіб просування продуктів – відеоконтент. Це помітно вже зараз, більша частина контенту в соцмережах – короткі відео. У користувачів немає часу читати довгі пости, зручніше і швидше переглянути відео. Також велику роль відіграють stories. Вже зараз підняти Instagram без всякої реклами цілком реально завдяки можливостям stories. Це підійде для локальних точок: торговий центр, ресторан, фітнес-клуб і т. п.

4. Використання месенджерів – +100 до лояльності клієнта. Функціонал месенджерів розширюється і зупинятися в 2018 році не збирається. Це відмінна платформа для комунікацій з клієнтом і підвищення його лояльності до компанії.

5. Чатботы. Ідеальний інструмент, який дозволяє економити час і не втрачати клієнтів. Думаю, в 2018 році спілкування з клієнтом буде здебільшого проходити з допомогою чатботов.

Тренди в видеомаркетинге

Володимир Семенов, керівник відділу видеопродакшена

Тренди інтернет-маркетингу 2018: прогноз від керівників «Текстерры»

1. Видеоинфографика стане більш популярною. Замовники вже зараз розуміють, що цей тип вмісту сильно впливає на зростання конверсії і залучає потенційних замовників. Думаю, цей тренд посилиться в 2018 році.

2. 3D-графіка в новому форматі. Якщо раніше вона була потрібна тільки для візуалізації будь-яких процесів, які з яких-небудь причин неможливо було зняти на камеру, то в наступному році вона буде виступати як самодостатній інструмент при створенні відеороликів.

3. Відеоінтерв’ю, влоги, комерційні та рекламні ролики. Навряд чи вони підуть з ринку. Це звичний, усталений формат роликів, який досі приваблює своєю інформативністю і якісною картинкою.

4. Зйомка в 4K. В принципі, цей формат був відомий і добре використовувався і в 2016 і 2017 році. У 2018 він явно нікуди не піде і, можливо, стане ще більш популярним.

5. Інтерактивні ролики. За останній час набули велику популярність серед користувачів, але не всі ще встигли це зрозуміти і оцінити. Я це пов’язую з двома причинами. Перша – неправильне позиціонування. І друга – складна реалізація. Особисто я більше схиляюся до першого варіанту, оскільки тут потрібне розуміння як з боку виконавця, так і з боку замовника. Це дуже незвичайний тип вмісту, для якого потрібно шукати правильну нішу з такою аудиторією, яка його зрозуміє і оцінить.