Три кити контент-маркетингу: не обмежуйтеся традиційною рекламою

440

Платна публікація рекламних оголошень бізнесу дозволяє швидко отримати потрібний результат. Досить орендувати вуличні білборди, купити час у телеефірі або запустити PPC-кампанію в Інтернеті, щоб практично негайно почути перший дзвінок потенційного клієнта.

Однак така реклама стимулює збут тільки до тих пір, поки ви її оплачуєте. І коштує вона чимало, навіть якщо мова йде про контекстних оголошеннях, де ви платите тільки за переходи зацікавлених користувачів на ваш сайт. А якщо ви купуєте рекламу на ТБ, то вам взагалі потрібно витрачати кошти, наприклад, на непотрібні покази роликів про чоловічих бритвених приладді жінкам і дітям.

І це не єдина проблема, пов’язана з традиційною платною рекламою. Плануючи маркетинговий бюджет, враховуйте, що аудиторія давно втомилася від нав’язливих комерційних оголошень, про що ми не раз писали (наприклад, тут). Телеглядачі перемикають канали під час рекламних блоків. Інтернет-серфери встановлюють розширення для браузерів, які блокують будь-яку рекламу. Користувачі поштових клієнтів вибирають найсуворіші налаштування спам-фільтрів, щоб не витрачати час на читання непотрібних повідомлень. Тепер ви розумієте, чому традиційну платну рекламу не можна використовувати в якості єдиного інструменту маркетингу?

Але не поспішайте повністю викреслювати з бюджету вашої компанії витрати на комерційні оголошення. Реклама залишається ефективним засобом залучення клієнтів. Єдина поправка — вона повинна бути частиною комплексної маркетингової стратегії. Кожен компонент даного комплексу вирішує свої завдання, що дозволяє маркетологам конвертувати виділені гроші на просування бізнесу в продажу.

Контент-маркетинг — ось назва цієї комплексної стратегії. Поширення інформативних і корисних для споживачів матеріалів через власні медіа-канали є одним з трьох китів даного методу розкрутки бізнес-проектів. Безкоштовне висвітлення діяльності бізнес-проекту в авторитетних ЗМІ, блогосфері і соціальних мережах — це ще один кіт контент-маркетингу.

А третім китом можна умовно назвати платну рекламу. Чому умовно? Контент-маркетинг прийнято вважати альтернативою платного розповсюдження інформації. Однак навіщо протиставляти різні підходи до просування бізнесу, якщо можна домогтися синергетичного ефекту в результаті їх спільного використання? Як зазначалося вище, реклама залишається хорошим маркетинговим інструментом, вартим уваги.

Подружившись з трьома китами контент-маркетингу, ви збільшите ефективність своїх рекламних кампаній. Нижче ви знайдете інформацію про принципи роботи з кожним згаданим компонетом комплексної стратегії просування бізнесу.

Традиційна реклама

Отже, вам не обійтися без платної реклами, якщо ви хочете швидко залучити покупців або розповісти аудиторії про свій новий продукт. Наступні поради підвищать ефективність ваших інвестицій в традиційний «двигун торгівлі»:

  • Переконайтеся, що у вашій команді є людина, яка має досвід покупки реклами в інтернеті. Це стосується реклами будь-якого типу — від класичних PPC-систем до платних розміщень в блогах вашої тематики. Не варто делегувати покупку банерної реклами та роботу з Яндекс.Діректом вашим журналістам і копірайтерам. Краще знайдіть людину, яка має досвід роботи в кожному з цих каналів. Він заощадить вам багато грошей, повірте. Або ж залучайте сторонніх фахівців — професійні агентства запропонують вам більш вигідні та ефективні варіанти інвестицій, ніж люди, які ніколи не працювали з даними рекламними каналами.
  • Вимірюйте ефективність вашої рекламної кампанії в Яндекс.Директ, обговорюйте отримані результати з власниками рекламних майданчиків у разі купівлі банерів. Відкрийте їм доступ до сервісів метрики вашого сайту, покажіть, скільки лідів і продажів генерувала реклама. Порівняйте рекламні майданчики між собою. По-перше, отримана інформація допоможе вам вибрати найбільш ефективні ресурси для розміщення реклами. По-друге, ви зможете домогтися знижок від власників майданчиків, оперуючи точними цифрами.
  • Вкладіть кошти в підготовку власного фахівця по контекстній рекламі. PPC-кампанії в пошукових системах належать до найбільш ефективних способів швидкого отримання відгуку аудиторії. Зверніть увагу, професійна робота з контекстними оголошеннями дозволяє вам платити тільки за реальні переходи на сайт користувачів, зацікавлених у вашому продукті. Чим вище кваліфікація вашого PPC-менеджера, чим більше грошей ви заощадите, завдяки точному і гнучкого таргетування.

Поширення інформації через власні медіа-канали

Кожна людина або бренд може легко стати видавцем в епоху Інтернету. Багато компаній активно користуються цим, створюючи інформативний контент і формуючи лояльну аудиторію. Саме читачі корпоративних блогів, глядачі брендованих каналів на YouTube, споживачі інфографіки та каналів формують спільноти покупців продуктів фірм, що активно використовують контент-маркетинг.

Стандэлон блоги на WordPress – ось що сьогодні є найбільш актуальними медіа сучасності. А соціальні мережі взяли на себе роль поштових служб, які доставляють повідомлення вашої компанії кінцевим споживачам. Тому організації, які не використовують можливості Facebook, «Вконтакте», Twitter та інших соціальних платформ, приречені на безнадійне відставання від конкурентів.

Наша позиція за Socail Media: це не канал продажів і лідогенераціі. Це саме спосіб легко і просто доставити контент аудиторії, яка в ньому зацікавлена.

Наступні рекомендації допоможуть вам ефективно поширювати інформацію в мережевих спільнотах:

  • Використовуйте соціальні мережі в якості основного каналу розповсюдження контенту. Це збільшить ROI ваших маркетингових кампаній. Фоллоуверы і передплатники будуть безкоштовно працювати на вас, поширюючи інформацію про бренд і продукт, якщо ви вмієте працювати з соціальними каналами.
  • Перетворіть групи і паблики вашої компанії у соціальних мережах канали двостороннього зв’язку. Реагуйте на пропозиції і претензії клієнтів, прислухайтеся до їхньої думки.
  • Не обмежуйте соціальну активність власним блогом або групою. Беріть участь в тематичних обговореннях на сторонніх ресурсах або в близьких вам по тематиці пабликах. У багатьох випадках більш ефективно працювати в існуючих розкручених майданчиках (якщо аудиторія цих майданчиків зацікавлена у вашому контенті), ніж розвивати свою.

Висвітлення діяльності бренду сторонніми медіа

Безкоштовні згадки в незалежних медіа відносяться до найбільш недооцінених інструментів контент-маркетингу. Ви отримуєте додатковий цільовий трафік і підвищуєте довіру користувачів до вашого бренду, якщо прагнете висвітлення діяльності вашої фірми на профільних сайтах, порталах, блогах. А якщо інтернет-медіа при цьому посилаються на вас, ви збільшуєте авторитетність свого ресурсу з точки зору пошукових систем.

Скористайтеся наступними рекомендаціями з підвищення ефективності роботи із зовнішніми ЗМІ:

  • Зверніть увагу, ділові та галузеві ЗМІ зазвичай працюють у відповідності з жорсткими редакційними планами. Редационные журналісти (на відміну від блогерів, наприклад) не можуть чекати, коли ви звільнитеся, щоб відповісти на їх запитання. Звичайно, якщо ваше прізвище Волож, Дуров або Гришин, це все змінює. В іншому випадку, тримайте напоготові одну-дві статті, щоб швидко скористатися можливістю опублікувати їх на авторитетної майданчику.
  • Не чекайте, поки солідні ресурси знайдуть вас і напишуть матеріал про вашому бізнесі. Шукайте тематичні сайти і блоги самостійно. Пропонуйте журналістам свої статті. Більшість ЗМІ завжди відчувають нестачу якісного тематичного контенту, тому вони з задоволенням опублікуємо ваш текст. Ми це доводили вже безліч разів.
  • Заохочуйте перепублікуванні ваших матеріалів з посиланням на першоджерело. Це збільшить відвідуваність вашого ресурсу.

Отже, плануючи стратегію просування вашого бізнесу, не обмежуйтеся традиційною рекламою. Використовуйте можливості власних медіа-каналів і співпраці зі сторонніми ЗМІ, щоб підвищити ефективність контент-маркетингових кампаній.