Три типові помилки в контент-маркетингу

310

Є тільки один принцип, який допоможе вам изо дня в день генерувати відмінний контент для вашого блогу: підходите до створення матеріалів за лекалами традиційних ЗМІ. Що це означає? Тільки одне — що ваша команда повинна навчитися працювати, як професійна редакція. Ми поговоримо про помилки, які найчастіше роблять ті, хто ще не зробив цей принцип є основоположним у своїй роботі над сайтом.

Три типові помилки в контент-маркетингу

1. Не важливо, наскільки це добре, важливо, щоб цього було багато

Це перше, катастрофічний за своїми наслідками оману, яке часто панує серед тих, хто починає займатися контент-маркетингом. Деякі вірять, що можна пробачити собі недбале ставлення до якості контенту, адже головне — його кількість.

Чим більше, тим краще — стосовно до веб-контенту це не зовсім вірне твердження. Вірно інше: чим більше хорошого, тим краще. А ще точніше: нехай менше, але краще.

Ви розумієте, звідки береться це помилка? Воно виникає з традиційного для фахівців з області пошукового маркетингу погляду на речі: чим більше сторінок в індексі, тим краще.

Так, краще. Але при інших рівних умовах. 750 факторів в «Яндексі» впливають на ранжирування сайтів в пошуковій видачі. І часто ставка на щось одне означає нехтування чимось іншим важливим. Велика кількість сторінок в індексі — відмінна річ. Але що якщо весь цей контент написаний не для людей, а заради ключових фраз і зростання сторінок в індексі? Хіба в цьому випадку контент (якість якого вміє оцінювати «Яндекс», добре навчився працювати з семантикою і розуміти, наскільки цікава користувачеві сторінка) не буде прямим сигналом пошуковику, що перед ним ГС?

Але заради справедливості потрібно сказати, що і суперякісний контент вам не дасть нічого особливого, якщо ви нехтуєте комплексними діями щодо поліпшення вашого сайту. Іншими словами: важливий якісний контент при інших рівних умовах.

2. Інтернет скасував усі колишні лекала

Ще одна помилка: неможливо підходити з традиційними лекалами до чого-то в інтернеті, адже останній самим фактом свого існування спростовує традиційні лекала. Інтернет фактично скасував паперовий формат, ввів нові жанри, зробив взаємодія з аудиторією інтерактивним. Здавалося б, принципово новий підхід повинен бути і в принципах створення текстів для інтернету. Але це не так. Інтернет скасував папір, але не скасував того, що на папері. З жанрами все куди складніше — жоден з них не був скасований, але практично кожен трансформувався: стаття стала лаконічнішими і информационней, з неї зникла «зайва» описовість, а новину придбала унікальну властивість – вона дозволяє взагалі не прочитувати свій основний текст, дізнаючись всю потрібну інформацію з однієї назви. Лекала традиційних ЗМІ не померли, вони лише видозмінилися, підстроївшись під нове середовище, у якій панує принцип економії часу і інформаційний шум. Стара добра професійна журналістика нікуди не поділася. Вона просто перекочувала в веб і стала інтернет-журналістикою. Тільки там можливий хороший контент, де до його створення підходять по-журналістськи. А інтерактивність, яка забезпечує миттєвий відгук аудиторії, дозволяє тримати руку на пульсі і швидше реагувати на потреби людей.

Але було б неправильно стверджувати, що робота команди по реалізації контент-маркетингової стратегії нічим не відрізняється від роботи традиційної редакції офлайнового видання. Звичайно, відрізняється. У двох речах:

 • Більш інтенсивний темп роботи.
 • Наявність фахівців, які в оффлайн-редакції просто не потрібні: веб-аналітики, контент-менеджери (верстка в вебі сильно відрізняється від верстки традиційного паперового видання).
 • В іншому принципи роботи з контентом ті ж самі:

  • Формування редакційного плану публікацій на квартал вперед.
  • Робота з джерелами (в вебі — моніторинг ринку, аналіз сайтів конкурентів, інтерв’ювання експертів).
  • Висока періодичність публікацій на блозі.
  • Ставка на актуальні матеріали (ньюсджекинг може дати нехай короткочасний, але воістину вибуховий зростання трафіку, викликаний інтересом аудиторії до обговорення актуальної теми).
  • Робота з копірайтерами, які створюють цікавий контент для людей, а не під ключі, тобто з копірайтерами, які по суті є інтернет-журналістами.
  • Наявність редактора в штаті.
  • Професійний підхід до верстки матеріалів.

  3. Важливий сам факт появи контенту в блозі, все інше — нісенітниця

  Так, це третя помилка: написати дві-три статті і через місяць зробити впевнений висновок: контент-маркетинг не працює.

  Ви подумаєте, що це нерозумно. Але це зустрічається на кожному кроці. Людина (припустимо, сеошник, втомлений безрезультатно просувати сайт за методами класичного SEO і вирішив спробувати просуватися за рахунок контенту), до цього писав тільки твори в школі на тверду трійку з мінусом, бере і створює статтю «Про цеглу».

  Починається вона так:

  «Цеглою будуються будинки та інші будівлі. Складається він з мінеральних матеріалів, які мають властивості цегли…»

  Контент-маркетинг — це не створення поодиноких матеріалів. Це постійна робота щодо генерування і промо контенту. Причому, якісного, професійного, журналістського контенту. І чим далі — тим все більшого значення набуватиме категорія «якості».

  Читайте також:

  • Який контент сприймається людьми як корисний?
  • 10 порад по створенню контенту, який люди будуть розшарювати
  • 10 причин включити інфографіку у свою контент-маркетингову стратегію