Це чарівне слово – «Заткнися!»

301

Познайомтеся з найважливішим словом успішних людей. Це не жарт. Як би ви не були добре виховані, на самому початку своєї кар’єри, а, можливо, і все своє життя, вам доведеться повторювати це слово – «Заткнися!» Найкраще це знають легкоатлети – заняття бігом можуть зробити людину сильніше не тільки фізично, але і духовно, тому що саме в стані фізичного виснаження йому доводиться затикати той внутрішній голос, який просить здатися – перейти на крок, зупинитися, присісти і відпочити, а то і зовсім плюнути на все і піти додому. Жінки, які намагаються схуднути, теж відмінно знають, як ниючий голос всередині весь час просить солодкого і намагається переконати їх, що нічого у них не вийде, даремно вони тільки мучать себе щоденними вправами та селерою. Внутрішня боротьба – найважча, але вам потрібно навчитися перемагати в ній.

Це чарівне слово – «Заткнися!»

«Заткнися!» доводить, що вам не все одно

Коли ви починаєте бігати, у вас прокидається маленький хнычущий чоловічок – не відразу, а коли настає стан фізичного виснаження і вам доводиться пересилювати свою втому. Це ваше внутрішнє «я» постійно ниє: «О, я втомився, давай перепочинемо», «Ну у мене ж зараз легені розірвуться, куди ти так розігнався?» або «Ні, я так більше не можу. Не можу і все!»

У цей момент вам хочеться погодитися з ним і все кинути. Але якщо вам вдасться заткнути цього ниючого чоловічка під час занять бігом, ви дізнаєтеся, як подолати всі інші труднощі у вашому житті.

Якщо вам дійсно хочеться досягти успіху у чомусь і довести справу до кінця, то вам доведеться навчитися говорити «Заткнися!» — правда, тільки самому собі. Але це й на краще – з собою можна не церемонитися. Якщо дуже хочеться, можна використовувати міцніше слівце – головне, щоб воно спрацювало.

Навчитися затикати цей голос, який просить вас здатися, наполягає, що це справа вам не по силам, або ниє, що ви дуже втомилися, — один з ключів до успіху при досягненні будь-якої мети. Вам нікуди не дітися від цього внутрішнього опору (ви переконаєтеся в цьому на власному досвіді), тому необхідно працювати на випередження. Потрібно заздалегідь придумати відповідні слова для самого себе, здатні змусити вас продовжувати роботу. Загалом-то, це легко – вже хто-хто, а ви-то точно повинні знати, що саме може мотивувати вас. Зрештою, подумайте про почуття самозадоволення, яке ви відчуєте, довівши все до кінця всупереч внутрішнім спорів.

Ви можете вивчити це слово коли завгодно – неважливо, починаєте свою кар’єру або вже чогось досягли. Можливо, вам здається, що вам не вистачає стимулу для продовження роботи, що ви дуже втомилися, що ви на тому етапі свого життя, коли ви начебто досягли того, чого хотіли, але не відчуваєте від цього задоволення. Так от, це тільки здається. Причому не вам, а вашому внутрішньому нытику. У цьому світі перемагають найсильніші – тобто ті, хто зміг зробити правильний вибір і заткнути своє бажання здатися.

Що роблять ваші кумири, поки їх ніхто не бачить

Якщо ви захоплюєтеся кимось, хто досяг певного успіху, не треба думати, що їм все давалося легко. Так не буває. Ви можете думати, що деяким просто везе в житті, але насправді вони гарували як прокляті, щоб досягти того, що зараз мають (і, ймовірно, вколюють досі, без перепочинку). Їх успіх був зароблений тяжкою працею й кров’ю, потом і болем. Їм було дуже важко, і в такі моменти голосу в їх голові кричали голосніше пожежної сирени – просили зупинитися, відпочити, відкласти на завтра, підняти білий прапор.

Але вони не піддалися. Вони наказали голоси у своїй голові заткнутися і повернулися до роботи. Тому вони знамениті.

Це чарівне слово – «Заткнися!»

Чи готові ви заткнути себе?

Якщо так, то пора вчитися розмовляти зі своїм его. Перед майбутніми вихідними (і наступаючої робочим тижнем) подумайте про всі труднощі, які вам потрібно подолати. Складіть список того, чого саме ви уникали або відкладали на потім. Згадайте, чим ви виправдовували своє неробство. Прокрутіть в голові цей внутрішній діалог («Треба» — «Не хочу» — «Все одно колись доведеться» — «Може, завтра?» — «Ну ладно»), а потім спробуйте обірвати його на середині різким «Заткнися!» (ну, або чим міцніше – в залежності від того, як сильно ви себе любите).

Непогано. А тепер ще раз – з почуттям, толком, розстановкою.

Якщо хочете, можете для початку поторгуватися з самим собою – якщо у вас є діти, то ви прекрасно знаєте, як це працює: «Зробиш уроки – тоді можеш піти погуляти». Дітей тільки перед цим затикати не потрібно – вони, на відміну від вас, тільки вчаться жити. А вам просто лінь робити все відразу і без внутрішніх суперечок. Задавайте собі, а точніше, нытику всередині себе, конкретні настанови: «Ось ще один кілометр і перейдемо на крок», «Ось домалюємо ще дві ілюстрації і відразу спати». Можливо, вам буде легше подружитися з внутрішніми демонами, ніж воювати проти них.

Практикуйте такі розмови в звичайному житті, з будь-якого придатного приводу – на пробіжці, за обідом, в спілкуванні з дітьми. Вчіться бігати далі, є менше, бути терпляче. Залишайте за собою останнє слово у внутрішніх діалогах, і ви зрозумієте, як не здаватися при появі справжніх труднощів. У кожного з нас вони можуть бути різними. Внутрішній голос фрілансера може шепотіти: «Та годі, кинь ти займатися цією нісенітницею, йди краще знайди нормальну роботу, ходи вранці в офіс, насолоджуйся стабільністю», голос бізнесмена: «Ну навіщо нам ця нова стратегія, все нормально йде поки – зростання нехай і невеликий, але гарантований», голос легкоатлета ви вже чули. З таким обгрунтованим запереченням дуже легко погодитися, але ви повинні пам’ятати: коли ваше внутрішнє «я» каже: «Кинь», воно має на увазі «Відмовся від своєї мрії».

Ви цього хочете? Ні? Тоді запам’ятайте чарівне слово – «Заткнися!»

Можете починати прямо зараз – можете навіть кричати «Заткнися!» через кожен кілометр, але коли ви перетнете фінішну межу свого марафону, то зрозумієте, що це було самим прекрасним моментом у вашому житті.

Читайте також:

  • Як подолати особистий криза
  • Вся правда про позитивне мислення
  • Як ідіоти примудряються заробити мільйони?