Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

235

Незважаючи на те, що ми вже багато років пропагуємо «біле» просування, засноване на контент-маркетингу і копіткої роботи над сайтом, практика показує, що у багатьох замовників досі немає розуміння, чому закупівля посилань – це погано, а просування, яке ми пропонуємо, коштує так дорого? Зазвичай на цю тему в нашому блозі добре пише Денис Савельєв, але сьогодні я вирішила порушити цю традицію і взяти ініціативу на себе.

Чому я вирішила написати на цю тему?

Ми отримуємо досить багато лідов з нашого сайту, але, на жаль, далеко не всі з них стають нашими клієнтами. Основна причина відмови – нерозуміння того, за що ми просимо такі великі гроші. Ось кілька скріншотів в підтвердження моїх слів:

Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

З цих діалогів чітко видно, що наші потенційні замовники готові виділяти на SEO не більше 10-15 тисяч рублів на місяць. Вони щиро не розуміють, навіщо ми пропонуємо їм такий широкий і дорогий спектр послуг (комплексний аудит сайту, розробка контент-маркетингової стратегії, створення та оформлення груп у соцмережах тощо), якщо їм потрібна «всього лише SEO-оптимізація».

Чому виникає нерозуміння?

Звертаючись в нашу компанію, клієнт замовляє конкретну послугу. Йому потрібно SEO, т. к. він переконаний, що за допомогою нього він зможе отримати високі позиції у видачі по самим конкурентними запитами та за рахунок цього збільшити продажі. Тобто він відразу визначив послугу, яка принесе йому бажаний результат, і хоче саме її. При цьому, він має дуже туманне уявлення про те, як працюють пошукові системи, які зміни відбулися за останній час у їх алгоритмах і як потрібно просувати сайт, щоб він високо ранжировался у видачі.

Колись давно він десь почув або прочитав, що SEO творить чудеса: достатньо вписати в текст потрібні ключі, оптимізувати метатеги, зробити перелінковку, і сайт за пару тижнів увійде в ТОП видачі! Ну а де ТОП, там трафік і продажу. Все просто і зрозуміло.

Звичайно, я трохи перебільшую, але загальне уявлення про ефективність SEO у багатьох клієнтів дійсно таке. Його сприймають, як «чарівну таблетку», яка може допомогти будь-якого сайту, хоча в реальності це не так. Чому? Давайте розбиратися.

Чисте SEO працює тільки для тих сайтів, на яких і так все добре

Якщо у вас якісний сайт з хорошим юзабіліті, цікавим відповідним вмістом і постійною аудиторією, правильне SEO дасть вам відмінні результати. Під правильним SEO я зараз маю на увазі наступне:

 • Технічний та текстовий аудит сайту
 • Виправлення помилок, виявлених за допомогою аудитів
 • Підбір повного спектру ключових запитів (не тільки ВЧ, але і СЧ, НЧ і навіть ультра НЧ)
 • Оптимізація контенту, який вже представлений на сайті
 • Створення та оптимізація нового контенту (якісного, актуального, цікавого цільової аудиторії сайту)
 • Нарощування посилальної маси за допомогою зовнішнього контент-маркетингу

На підтвердження своїх слів наведу в приклад двох наших клієнтів, для яких ми виконували всі вище перераховані роботи і за рахунок яких нам вдалося суттєво збільшити пошуковий трафік:

(на жаль, я не маю права розкривати конкретні цифри по цим проектам, але показати загальну тенденцію можу)

 • Edimdoma.ru
Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
 • Vokzal.ru
Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

Як бачите, на момент звернення в нашу компанію обидва сайту вже мали непоганий пошуковий трафік (хороший контент, юзабіліті, активність аудиторії і розкрученість бренду зіграли свою роль). Тому єдине, що ми для них зробили – усунули всі технічні помилки, зібрали широке семантичне ядро, оптимізували наявний вміст і створили новий. Результати цієї роботи ви можете бачити на графіках вище.

Цікавий матеріал по темі: Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

А що робити тим, у кого на сайті не все так гладко?

В першу чергу, я рекомендую вам ознайомитися з офіційними вимогами пошукових систем. Які сайти вони заохочують, а які карають? Впевнена, ви не раз чули рекомендацію типу «працюйте над сайтом, робіть його зручним і корисним для користувача». Але ця фраза досить загальна і може не дати вам чіткого розуміння. Тому давайте відкриємо офіційні керівництва обох пошукових систем і пройдемося по конкретних пунктах.

Які сайти любить «Яндекс»

(джерело – «Яндекс.Допомогу», розділ «Допомогу вебмайстру»)

«Яндекс» заохочує:

 • Сайти з оригінальним контентом і сервісом.
 • Сайти, створені для користувачів, а не для пошукових систем.
 • Сайти, на яких розміщуються тільки ті посилання, які будуть корисні і цікаві відвідувачам.
 • Сайти з продуманим дизайном і юзабіліті.
 • Сайти, які чітко відповідають на питання користувача.

«Яндекс» карає:

 • Сайти, які розміщують на інших сайтах SEO-посилання.
 • Сайти, копіювання або переписують інформацію з інших ресурсів і не створюють оригінального контенту.
 • Сайти, на яких публікуються автоматично згенерований (безглуздий текст.
 • Сайти, що надають товари чи інформацію з партнерськими програмами, але не представляють ніякої цінності для користувача.
 • Сайти, що використовують обманні техніки.
 • Сайти, які намагаються вплинути на пошукову систему шляхом імітації дій користувачів.
 • Сайти, що містять списки пошукових запитів (багаторазове повторення і перерахування ключових слів), призначені винятково для обману пошукової системи і маніпулювання результатами її роботи.
 • Сайти, що ставлять зовнішні посилання виключно для обману пошукових систем і «накачування» релевантності і не є рекомендацією автора відвідати ресурс.

Які сайти любить Google

(джерело – «Довідка» Google)

Google заохочує:

 • Сайти, які створені в першу чергу для користувачів, а не для пошукових систем.
 • Сайти, які зручні у використанні.
 • Сайти, які надають користувачам якісну і релевантну інформацію.
 • Сайти, які виділяються на тлі конкурентів за рахунок унікального змісту і підходу.

Google карає:

 • Сайти, які вводять користувачів в оману.
 • Сайти, на яких використовуються прийоми для поліпшення рейтингу в пошукових системах.
 • Сайти з автоматично згенерованих змістом.
 • Сайти, які беруть участь у схемах обміну посиланнями.
 • Сайти, що публікують неякісний або скопійований вміст.
 • Сайти, що використовують надмірну кількість ключових слів.

І окремо цитата Google, на яку я прошу вас звернути особливу увагу (слово в слово скопійовано з офіційного керівництва для веб-майстрів):

Веб-майстри, які в своїй роботі намагаються слідувати основним принципам, істотно спрощують для користувачів взаємодія з системою, а тому їх сайти розташовуються в списках результатів пошуку вище, ніж сайти тих, хто витрачає свій час на пошуки лазівок.

Отже, що ми бачимо у всіх цих рекомендаціях. Обидві пошукові системи виступають проти «чорного» SEO і всяких маніпуляцій видачею та заохочують якісний релевантний контент, гарне юзабіліті і турботу про користувачів. При цьому в обох пошуковиків є спеціальні фільтри і алгоритми, які активно борються з порушниками цих правил:

 • «Пінгвін» і «Мінусинськ» – карають сайти, які закуповують SEO-посилання.
 • «Панда» та «АГС» – борються проти неякісного контенту.
 • Google Mobile Friedly і «Владивосток» – пессимизируют сайти, які не оптимізовані під мобільний трафік.

(і це тільки основні фільтри, повний список можна подивитися тут)

Таким чином, можна зробити висновок: щоб ваш сайт високо ранжировался пошуковими системами і отримував хороший пошуковий трафік, потрібно всього лише слідувати рекомендаціям пошукових систем. Але що відбувається в реальності? Прямо протилежне.

Замість того, щоб планомірно розвивати свій сайт, постити реально якісний контент і піклуватися про користувачів, вебмастера і власники сайтів продовжують закуповувати посилання, підвищувати Тіц, проганяти сайт по каталогах і робити іншу незрозумілу фігню, яка не тільки ніяк не позначається на «щастя», але і піддає ваш сайт (і відповідно, бізнес) великим ризикам.

Що я хочу цим сказати?

Перша думка:

Якщо ваш сайт знаходиться не в найкращому стані, проста SEO-оптимізація вам не допоможе. У пошукачів є чіткі критерії, за якими вони визначають якість сайту, і якщо ваш сайт цим критеріям не відповідає, немає сенсу вписувати ключі і оптимізувати метатеги. Це вам не дасть рівним рахунком нічого. Потрібно покращувати юзабіліті, створювати крутий контент, просуватися в соцмережах і т. д.

Друга думка:

«Чорне» SEO – це дуже небезпечний шлях, який можуть дозволити собі лише ті, хто не сильно переживає за свій бізнес, тому що в будь-який момент часу ваш сайт може «залетіти» під фільтр, і щоб витягнути його звідти, доведеться витратити багато часу і зусиль. І навіть якщо вам все-таки вдасться, швидше за все, ви втратите весь трафік, і весь процес просування доведеться почати заново.

Чому потрібно займатися «білим» просуванням?

Якщо аргумент «так хочуть пошуковики» виявився для вас непереконливим, ось ще кілька причин для того, щоб ви перейшли на білу сторону:

 • «Біле» просування – це довгострокова інвестиція
 • Якщо ви будете працювати над сайтом хоча б півроку-рік покращувати його показники (трафік, соцсигналы, природну посилальну масу), створювати класний контент, піклуватися про аудиторії, то в якийсь момент ваш сайт почне стрімко набирати пошуковий трафік. І чим довше ви будете продовжувати цю роботу, тим більше стрімкий буде це зростання.

  У приклад наведу статистику нашого сайту. Ми вже більше трьох років живемо за законами пошукових систем, і ось як це позначається на нашому трафіку:

  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

  Як бачите, спочатку зростання був незначний, але потім він почав рости по експоненті. І це з урахуванням того, що останнім часом ми практично нічого не робимо на сайті, крім створення якісного контенту. Пошуковий трафік росте сам по собі, причому дуже швидкими темпами.

  Неможливо сказати напевно, чим зумовлений такий стрімкий ріст, але мені здається, на це вплинули дві складові: хороший стан сайту в цілому (відсутність помилок, правильна оптимізація, гарне юзабіліті) та якісні матеріали, які ми публікуємо в нашому блозі. За рахунок цих матеріалів у нас значно покращилися поведінкові метрики, зросла кількість якісних природних вхідних посилань і соціальних сигналів. Все це вплинуло на те, що наш сайт став більш трастовим в «очах» пошукових систем, і за рахунок цього багато наші матеріали повилазили в ТОП, витісняючи звідти менш якісний контент.

  Той же самий підхід ми використовуємо при просуванні сайтів наших клієнтів. Результати нашої роботи ви можете побачити на графіках нижче (на жаль, знову без конкретних цифр).

  • Mona.ru
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  • Progermetik.ru
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  • Stilstekla.ru
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  Висновок: «біле» просування – це дуже хороша інвестиція. Так, це буде дорого (дорожче, ніж те чарівне і швидкодіюче SEO, яке пропонують вам деякі агентства), але вже через півроку-рік ви вийдете на окупність і незабаром почнете отримувати прибуток. Причому розмір її буде постійно збільшуватися, а кількість робіт з сайту – зменшуватися.
 • Незалежність від змін в алгоритмах пошукових систем
 • Якщо ви просуваєтеся за рахунок «чорного» SEO, ви завжди ризикуєте потрапити під санкції пошукових систем. Можливо, агентства, які пропонують вам ці послуги, не акцентують на цьому увагу, але ви, як власник бізнесу або осіб, який несе за нього відповідальність, повинні усвідомлювати ці ризики!

  Всі лазівки «чорного» SEO працюють до певного моменту – до тих пір, поки пошукові системи не внесуть зміни у свої алгоритми і не почнуть карати винних. За прикладами далеко ходити не треба:

  • 2012 рік. Google запустив алгоритм «Пінгвін» – в співтоваристві сеошників і вебмайстрів почалася дика паніка. Сайти, які роками сиділи в ТОПах за рахунок куплених посилань, за один день втратили весь свій трафік і клієнтів.
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  • Вересень 2014 року. «Яндекс» знизив в результатах пошуку декілька сотень сайтів, які користуються сервісами для накрутки поведінкових факторів. У грудні цього ж року він цю процедуру повторив.
  • Квітень 2015-го. Запуск алгоритму «Мінусинськ», який «покарав» цілий список сайтів різних тематик, в тому числі сайти найбільших компаній, таких як «Ельдорадо», Quelle, «Изолюкс» і «Интач Страхування» (джерело).

  І це я перерахувала лише найяскравіші події, хоча в реальності апдейти алгоритмів трапляються набагато частіше. Наприклад, Google оновлює свої алгоритми більше 500 разів на рік. І кожен раз для вебмайстрів це виявляється сюрпризом, оскільки зазвичай ці оновлення ніяк не анонсуються. Дуже добре цей процес описала одна з наших читачок:

  Висновок: Роблячи ставку на «біле» і просування, ви виключаєте ймовірність того, що ваш сайт в один прекрасний момент потрапить під фільтр, а ваш бізнес позбудеться основного джерела продажів.
 • Чиста совість і спокій
 • Я розумію, що для багатьох ця перевага не є сильним аргументом, але кого-то, можливо, все-таки змусить задуматися. «Чорне» SEO – це завжди обман, хитрість, маніпулювання аудиторією і пошуковими алгоритмами. Тому якщо ви дотримуєтесь свою карму і дбаєте про те, що думають про вас люди, вам краще віддати перевагу «білим» технік просування. Принаймні, совість вас за це точно не буде мучити.

  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

  На що потрібно звертати увагу при виборі SEO-агентства

  Отже, ми розібралися, в чому відмінності «чорного» і «білого» SEO, а тепер давайте розберемося в тому, на що потрібно в першу чергу звертати увагу при зверненні в агентство по просуванню сайту.

  • Які роботи входять в їх послугу «SEO-просування»

  Я не сумніваюся, що і за 10-15 тисяч рублів в місяць можна виконати непогану роботу по SEO-оптимізації, наприклад, якщо фахівець працює на фрілансі. Проте частіше буває наступна ситуація – агентство пропонує «біле» SEO, а в підсумку все це зводиться до недбалої закупівлю посилань і тупому вписування ключів.

  Коли я готувала цю статтю, я вивчила пропозиції топ-10 сайтів за запитом «seo послуги», і серед них мені попався сайт, на якому пропонувався повний комплекс послуг з просування сайту за 7 тисяч рублів. Природно, пояснення не було, що конкретно входить у цей комплекс, але враховуючи ціну, навряд чи щось серйозне 🙂 Тому перед тим як замовляти просування, обов’язково поцікавтеся, що ви отримаєте за ці гроші, і якщо продавець буде йти від відповіді і не зможе надати вам перелік конкретних робіт, будьте напоготові. Швидше за все, це несумлінне агентство.

  • Які гарантії надає агентство

  Якщо агентство обіцяє вам вихід у ТОП-10 по ключовим запитам протягом якогось періоду часу, вам варто серйозно задуматися про його компетентності. По-перше, тому що просування по позиціях більше не актуально. А по-друге, НІХТО не може гарантувати вам топові місця у видачі. Навіть самий досвідчений SEO-оптимізатор, який з’їв собаку на своїй справі, не може дати гарантій. Він може докласти максимум зусиль і зробити все, що в його силах, щоб сайт почав високо ранжируватися, але ГАРАНТУВАТИ результат він не може. З двох причин:

 • Більшість факторів ранжирування пошукових систем не розкриваються, тому іноді навіть досвідчені сеошники не можуть сказати, чому один сайт ранжирується вище іншого, хоча за всіма показниками вони приблизно однакові.
 • Пошукові системи постійно вносять зміни у свої алгоритми. Найчастіше це відбувається несподівано, і передбачити, як буде складатися ситуація в наступному місяці, не може ніхто (тільки якщо ви не ясновидець).
 • Ну і в підтвердження моїх слів, цитата з довідки для вебмайстрів Google (в «Яндексі» я, на жаль, такої інформації не знайшла):

  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

  Невже агентство не може дати ніяких гарантій?

  Може. Єдина гарантія, яку може дати вам сумлінне агентство, – це чіткий план робіт, який прописаний в договорі, та зобов’язання їх своєчасного виконання. Ні трафіку, ні продажу, ні яких-небудь інших показників воно гарантувати не може, тому що не все залежить від роботи агентства. Існує велика кількість зовнішніх факторів, на які воно вплинути ніяк не може. Наприклад, конкурентоспроможність вашого бізнесу, купівельна спроможність, компетентність ваших sales-менеджерів, економічна ситуація в країні в цілому, і т. д. Тому ГАРАНТУВАТИ конкретні результати неможливо. Можна лише припустити, які будуть результати через 3-6-12 місяців. У більшості випадків (якщо агентство дослідне) ці прогнози збуваються, але шанс того, що щось піде не за планом, завжди залишається. І якщо агентство запевняє вас в зворотному, повірте, його фахівці кривлять душею.

  А чому б мені не витратити ті гроші на контекст?

  Ще один поширений питання, який я часто чую від наших потенційних клієнтів: навіщо витрачати гроші на просування, якщо можна пустити їх на контекст і постійно отримувати звідти заявки? Як-то раз у нас був клієнт (це абсолютно реально історія), який геть відмовлявся займатися просуванням сайту, але при цьому витрачав на контекстну рекламу – увага – 1 мільйон рублів щомісяця. Правда, він продавав товари дорогі, в середньому за 400 тисяч рублів. Тому, якщо він отримував хоча б 5 замовлень, він вже був в прибутку. На всі вмовляння вкласти ці гроші в просування давав відмову, оскільки вважав, що контекст дає йому все, що потрібно.

  А тепер уявіть, що можна було б зробити з його сайтом на мільйон рублів! З таким бюджетом можна за один місяць домогтися таких результатів, які будуть «годувати» його ще довгий-довгий час. У цьому і полягає принципова різниця: контекст дає швидкі результати, але вимагає постійних вкладень, а комплексне просування довго не приносить результатів (порівняно з контекстом), зате потім починає працювати на повну котушку, не вимагаючи ніяких вкладень.

  Навіщо йти в агентство, коли можна замовити на фрілансі

  Ще одне заперечення, яке ми часто чуємо в нашій практиці – навіщо платити такі великі гроші агентству, якщо можна найняти одного фрілансера на повний робочий день, який буде так само якісно робити всю цю роботу? На що ми зазвичай відповідаємо: ви можете найняти такого людини і дійсно вам це обійдеться набагато дешевше. Але де знайти такого фахівця, який володів би хорошими навичками в SEO, програмуванні, верстку, дизайн, веб-аналітиці, контент-маркетингу та інших сферах інтернет-маркетингу, які потрібні для якісного просування?

  Головна перевага агентства перед фрілансерами полягає в тому, що тут вже налагоджені всі процеси по роботі з клієнтами. Усі фахівці працюють у зв’язці, налагоджено взаємодію і дає дуже високі результати. Звичайно, ви можете сказати, що між фрілансерами теж можна налагодити взаємодію, але, повірте, це буде зробити надзвичайно важко. Ніякі скайп-конференції не зрівняються з постійним живим спілкуванням під одним дахом.

  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

  Тепер зрозуміло, чому так дорого?

  Сподіваюся, я зрозуміло пояснила вам, чому наші послуги здаються вам такими дорогими. «Біле» просування не може коштувати дешево, т. к. агентство виконує величезний пласт робіт по поліпшенню сайту і створення супер крутого і якісного контенту. Над кожним проектом працює ціла команда фахівців. Причому, деякі з них мають дуже вузьку спрямованість, наприклад, контент-стратег або UX-експерт. Тільки такі дії можуть сьогодні принести реальні результати. «Чорне» SEO і пошук всіляких лазівок в алгоритмах пошукових систем – вибір тих, хто нічим не ризикує. Серйозного бізнесу слід вибрати іншу стратегію.

  Ну, і наостанок, хочу навести вам кілька коментарів наших читачів, які поділяють цю точку зору. Щоб ви розуміли – не ми одні так думаємо. Поступово, «біле» просування витісняє «чорне». І з кожним роком цей тренд простежується все виразніше.

  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу
  Ціна на просування сайту: як отримати бажані результати і не злити бюджету в трубу

  На цьому і закінчимо.