Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

309

Багато років тому я писав статті для одного відомого журналу. У мене була досить популярна рубрика — інтернет-знахідки. Раз на місяць я розшукував енну кількість корисних сайтів і становив для читачів добірку.

Подібні пошуки скоро перетворилися на звичку. Ставши email-маркетологом, я прихопив звичку з собою. І вона здорово допомагає. Деякі досить відомі маркетологи навіть займаються таким «розшуком» професійно — й щотижня розсилають результати читачам.

Сьогодні хочу поділитися не зовсім звичними знахідками. Про такий джентльменський набір, як Google Analytics + «Яндекс.Метрика» + «Главред» + «майстер поста», говорити, звичайно, не будемо. У свій список я відібрав корисні сервіси, якими я користуюся в роботі додатково. Дійсно користуюся.

1. 10 Minutes Mail

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: 10 Minutes Mail

Безцінний ресурс для тестування листів (особливо — тригерних ланцюжків). Дозволяє за один клік створити собі поштову скриньку на 10 хвилин. Після цього ящик видаляється, але при бажанні таймер можна обнулити. Економить добру тонну часу і позбавляє від тисяч зайвих записів.

Читайте також: Як скоротити посилання: огляд 12 сервісів

2. Bulletproof Background

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: Bulletproof Background

Приємний сервіс від компанії Campaign Monitor. Дозволяє швидко розробити фон для письма. Все максимально просто. Вказуєте бажану картинку, задаєте параметри, копіюєте готовий код в лист. Сервіс люб’язно робить все за вас. Особливо зручно ось так створювати патерни, не залучаючи верстальників і дизайнерів.

Читайте також: Як зробити класну презентацію, якщо ви не дизайнер

3. Bulletproof Buttons

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: Bulletproof Buttons

Ще один сервіс Campaign Monitor, але вже для створення кнопок. Працює з вищезазначеним принципом. А якщо (раптом) лінь експериментувати, можете прихопити пару готових дизайнів. Всі параметри настроюються, код видається. Краса, що тут ще сказати?

Читайте також: Як зробити калькулятор або форму для сайту: огляд 4 спеціальних конструкторів

4. Soundrown

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: Soundrown

Цей сайт допоміг мені в часи освоєння копірайтингу. Він створює одноманітний шумовий фон (без слів), який допомагає відволіктися від навколишнього атмосфери. Подібних ресурсів, звичайно, сотні, але цей я вважаю найбільш зручним.

Шумових ефектів кілька: кав’ярня, дитячий майданчик, дощ та інші Ефекти можна накласти один на одного. Фонтан в поїзді? Дощ в кав’ярні? Ну, якщо побажаєте…

Від себе рекомендую «просто кав’ярню». Рятує, якщо ви знемагаєте в опенспейсе. Правда, такий спосіб абстрагування підходить не всім. Багато мої друзі, наприклад, воліють абсолютну тишу, але в умовах офісу це недозволена розкіш.

Читайте також: Працюйте краще: огляд 19 інструментів для продуктивної роботи

5. Do nothing for 2 minutes

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: Do nothing for 2 minutes

Якщо Soundrown покликаний створити абстрактну робочу атмосферу, то цей сервіс змушує відпочити. Саме змушує. Включаєте його і дві хвилини дивіться на море, слухаєте хвилі. Посунули мишкою — штраф, обнулилися.

До такого треба звикнути. Навчитися робити невеликі, але продуктивні паузи в роботі. Наприклад, між випусками розсилки. Подарувати собі пару хвилин повної (ні, серйозно, повної!) свободи — це не так просто, як здається.

Деякі схожі проекти навіть тлумачать вам якусь філософію «байдикування». Наприклад, Quite Place. Там ви не просто відпочиваєте, але ще і дізнаєтеся, чому це так і навіщо це все. Чого вартий хоча б перша пропозиція на цьому сайті: «Мільйони душ вибирають тишу». Почитайте — цікаво.

Читайте також: Плюси прокрастинації або коли відкладання справ приносить користь

6. RealtimeBoard

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: RealtimeBoard

Про методологію «Канбан», ймовірно, чули багато хто. Спасибі компанії Toyota і арміям інтернет-експертів. Грубо кажучи, «Канбан» — організаційна система, яка дозволяє поставити завдання на налагоджений потік. На практиці це виглядає приблизно так. Ви збираєте завдання в одну графу (наприклад, «Список завдань»), розподіляєте їх по пріоритетності, робочу завдання переносите в наступну графу (наприклад, «В роботі»). Коли закінчите з завданням, вона переміщується у фінальну графу (наприклад, «Зроблено»), а її місце займає інша. Вся ця краса візуально відображається на «канбан-дошці».

Таких «дощок» в інтернеті тьма-тьмуща. Я перелопатив десятки сайтів, перш ніж знайшов для себе щось підходяще. І це RealtimeBoard — проста, безкоштовна та досить красива дошка. На ній розвішуються симпатичні стікери. Колонки графи можна легко редагувати. Дошка дійсно рятує в тому випадку, якщо рутинні завдання сипляться як з рогу достатку. Знайоме, правда?

Я використовую «Канбан» для розсилок. Всі завдання ссыпаю в першу графу. Вибравши пріоритетну розсилку, передаю роботу (в моєму випадку це «текст + верстка»), і поки вона знаходиться там, решта розсилки смиренно чекають. Дошка, крім іншого, дозволяє не втратити розсилки в загальному потоці.

А ще, до речі, дошка допомагає візуалізувати не тільки завдання, але й успіхи. Коли ви бачите, що парочка-інша стікерів сьогодні вже виконана, виникає приємне відчуття хоча б мінімальної завершеності. Зробив діло — верстай сміливо.

Читайте також: Розділяй і володарюй: 15 безкоштовних сервісів для управління маркетинговими проектами

7. «Друкар»

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: «Друкар»

Класичний друкар допомагає позбавити текст від технічних огріхів: править лапки на «ялинки», ставить довге тире, ріже зайві прогалини… Словом, бореться з текстовим злом.

Я волію цю версію друкаря — абсолютний базис без зайвих фіч і наворотів. Більш просунуту версію, включає ще і вбудований редактор, дивіться в майстерні Артемія Лебедєва. Там є свій «Типограф», так і могутній «Реформатор» з купою корисних властивостей (в основному для редагування тексту).

Читайте також: Як стати верстальником, або Чому ази верстки повинні знати всі

8. Snapito

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: Snapito

Найпростіший і незамінний скріншотер для цілих сторінок. Звичайно, схожі речі вміє робити плагін Joxi (скромно відношу себе до фанатів цієї програми), але Snapito виразно підкуповує своєю простотою. Копіюєте посилання сторінки, вставляєте в полі — отримуєте повний скріншот у форматі jpeg. Дуже зручно ось так скріншотити веб-версії довгих листів. Коли менеджери звітують за великим проектам перед постачальниками, я часто роблю для них такі зображення.

Читайте також: 500+ кращих інструментів для комплексного просування сайту

9. PDF2GO

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: PDF2GO

Абсолютно дружній до користувачів редактор-конвертер PDF. Онлайн. Головна особливість — швидка і незамороченная конвертація pdf в різні формати, в тому числі в html і навпаки. Постійно в нього пірнаю, коли розсилку потрібно швиденько переробити в pdf. Такі файли часто запитують деякі відділи, хоча і для особистого резюме може стати в нагоді. Веб-версії, на жаль, мають властивість руйнуватися з часом. Не довіряю я їм в довгостроковій перспективі.

Редактор PDF2GO теж хороший. Можна різати, ресайз, розбивати, крутити і всіляко перекроювати pdf’ки.

Читайте також: 30+ безкоштовних інструментів для створення і обробки зображень

10. NinjaMock

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: NinjaMock

Безкоштовний онлайн-редактор для макетування. Видає дуже симпатичні макети всього, чого забажаєте — в мальованої манері (по суті це «дудл»). Їм я користуюся, коли макет потрібно масштабно презентувати. Наприклад, розробити новий тип розсилки для відділу маркетингу. Візуальних елементів вистачає з лишком (можна навіть уявити макет в інтерфейсі чого-небудь), а оформлення додає схемами жвавості. До появи NinjaMock, каюсь, користувався PowerPoint’ом. Виходило примітивно.

Один мінус — у безкоштовній версії при експорті макети проставляються водяні знаки.

Читайте також: Огляд 22 інструментів для створення прототипів

11. «Бізнес-лінч»

Цінний улов: 11 корисних сайтів для email-маркетолога

Сайт: «Бізнес-лінч»

Для мене ця сторінка — еквівалент перекуру. Поки друзі ходять курити, я дивлюся, як люди бувалі розбивають/розносять/підносять графічні роботи. По-перше, це допомагає переключитися на візуальне мислення, що вже саме по собі відпочинок і зміна діяльності. По-друге, можна почерпнути чимало цінних ідей для креативу. По-третє, в линчах іноді трапляються досить глибокі екскурси в психологію реклами (кому потрібно більше — це вже «Ководство», але для перекуру воно навряд чи підійде). По-четверте, час від часу линчи присвячуються текстів. Ну і нарешті, це весело!

Читайте також: 15 помилок веб-дизайну, які відлякують відвідувачів сайту

Метафора наостанок

В інтернеті повно і корисностей, і натхнення. Місця треба знати. У пошуках самих є якась своя принадність пізнання. Знайшов корисний сайт, яким користуєшся — ніби кинув монетку в скарбничку. Приємно, що скарбничка нескінченна.