У чому секрет ефективності контекстної реклами?

278

Чому контекстна реклама перевершує інші види платних оголошень з цілого ряду критеріїв ефективності? Виявляється, третина користувачів вважає рекламні оголошення в SERP природними результатами видачі. А чверть користувачів Мережі і зовсім не помічає, що Google щось рекламує. Звідки взялися ці дані і що вони означають для маркетологів? Читайте нижче.

У чому секрет ефективності контекстної реклами?

Раніше Google мухлевал

В кінці 2012 року британське інтернет-агентство Bunnyfoot досліджувало сприйняття користувачами рекламних оголошень Google AdWords. Дослідники встановили, що 81 % користувачів переходять за платними посиланнями замість природних. 41 % опитаних не знали, що вибрані посилання є рекламними оголошеннями, а не найкращими результатами природної видачі. Експерти Bunnyfoot пояснили це дизайном сторінки видачі: оголошення у верхній частині SERP тоді позначалися неконтрастным заголовком і рожевим фоном, який практично не відрізнявся від базового фону сторінки видачі.

У чому секрет ефективності контекстної реклами?

При цьому користувачі традиційно приділяють більше уваги верхній частині екрана, що підтверджується результатами айтрекинга. Саме в цій області розташований рекламний блок.

У чому секрет ефективності контекстної реклами?

Читайте також: Як правильно писати контекстні оголошення

Google погодився змінити дизайн SERP під тиском влади ЄС, звинувачували найбільший пошуковик світу в агресивному просуванні платних посилань. Простіше кажучи, Google зобов’язали зробити рекламу більш помітною. В даний час заслання оголошень AdWords публікуються без фону. Однак слово «Реклама» виділяється яскравим жовтим кольором, що теоретично допомагає користувачам відрізняти природні результати видачі платних.

У чому секрет ефективності контекстної реклами?

Щоб зрозуміти, чи допомогло зміна дизайну SERP користувачам відрізняти рекламу від природних посилань, цифрове видання Econsultancy провів нове дослідження.

Тепер Google грає чесно, користувачам але це не допомогло

У дослідженні Econsultancy взяли участь 103 жителя Лондона, які використовують Google в якості пошукової системи за умовчанням. До тесту допускалися учасники у віці від 18 до 65 років. Експерти Econsultancy використовували айтрекер, щоб стежити за поведінкою користувача на сайті. За допомогою отриманих даних дослідники склали карту уваги. Вона практично не відрізняється від аналогічної карти, створеної Bunnyfoot в 2012 році.

У чому секрет ефективності контекстної реклами?

Читайте також: 20 правил, які допоможуть вам створювати лендінгем

Учасники тесту відповіли на питання, які виявили розуміння SERP користувачами. В ході опитування були отримані наступні результати:

  • 36 % користувачів не зрозуміли, що посилання AdWords, за якими вони перейшли, є рекламою. Порівняно з результатами 2012 року, отриманими в ході дослідження агентства Bunnyfoot, частка користувачів, які не дізналися рекламу, скоротилася.
  • У чому секрет ефективності контекстної реклами?
  • 27 % користувачів не зрозуміли, що Google що рекламував. Ці люди в курсі, що Google заробляє за допомогою реклами. Але вони взагалі не помітили оголошень в SERP під час експерименту.
У чому секрет ефективності контекстної реклами?

Дослідження показало, що новий дизайн SERP практично не допоміг користувачам краще відрізняти рекламу від природних посилань. З урахуванням різниці методик та результати вибірки 2012 і 2014 роки суттєво не змінилися. Простіше говорячи, виділення слова «Реклама» жовтим кольором не робить оголошення більш помітними.

Читайте також: Контекстна реклама: агентства VS агрегатори

Якщо ви вірите в теорію змови і сумніваєтеся в альтруїзмі інтернет-гігантів, то легко поясніть результати тесту. Найімовірніше, Google сам провів дослідження, які допомогли йому знайти формат відображення реклами, одночасно задовольняє влади і забезпечує високий CTR оголошень. Ця гіпотеза підтверджується зникненням сірого фону, який раніше допомагав відрізняти природні посилання від рекламних.

Ніхто не знає, чи так це насправді. Фактом залишається вдалий з точки зору пошукової системи і рекламодавців дизайн SERP. Адже більше третини користувачів не розуміють, коли переходять по рекламному посиланню, а більше чверті не помічають рекламу.

Що це означає для маркетологів

Схоже, до всіх переваг контекстної реклами, включаючи можливість точного таргетування, показ оголошень зацікавленим користувачам, низький поріг запуску кампанії, можна додати ще одне. Багато користувачів не помічають, що мають справу з рекламою. Це означає, що формат PPC можна розглядати в якості одного з інструментів подолання рекламної глухоти. І не вважайте це чітерство, ЄС більше не має претензій до формату відображення реклами в SERP Google.

Адаптація матеріалу 36% of people still don’t realise that Google Adwords are ads by Graham Charlton