Ваша маркетингова стратегія: погляд з боку

276

Про що ви думаєте, вилітаючи на чергову конференцію з маркетингу? Про те, що гудіння кондиціонерів в салоні літака на висоті 10 тисяч кілометрів над починається грозою звучить зовсім не так, як у вашому офісі? Так, цей шум завжди нагадує мандрівникам, що вони в дорозі – він, та ще чоловік у сусідньому кріслі, цікавиться, навіщо одягати в літаку шльопанці і фланелевий піджак. Бувалі «літуни» пояснять, що так вони відчувають себе комфортніше – в замкнутому просторі, де кондиціонери висушують повітря до мінімуму, в незручному становищі і без улюблених гаджетів дуже важко налаштуватися на роботу і зберігати бадьорість духу…

Ваша маркетингова стратегія: погляд з боку

Можливо, ви не часто відвідуєте конференції по маркетингу і не обмінювалися досвідом з десятком заводів або компаній в своїй галузі діяльності. Можливо, це все у вас ще попереду, адже погляд зі сторони дуже важливий для розуміння власних бізнес-процесів. Коли ви опинитеся в самому центрі налагодженої системи великого підприємства, будете розмовляти з директорами або рядовими працівниками, у яких навіть немає таблички з ім’ям на робочому столі, і аналізувати їх діяльність, зверніть увагу на кілька речей.

Дуже часто маркетингова стратегія будується на початку невірних переконаннях, які настільки глибоко проросли в культуру бізнесу, що стали обмежувати наш кругозір. Тому дуже важливо зрозуміти, що саме ми бачимо не так.

Небезпечна помилка №1: Клієнти завжди будуть лояльні

Всі, хто має освіту у сфері бізнесу або відвідували тренінги з продажу, пам’ятають основну думку, яку в нас намагаються вкласти викладачі – «необхідно завоювати довіру клієнтів». Забудьте все, чому вас вчили ці люди – адже ми вже живемо в інший час. У ваших потенційних покупців є безмежний вибір, а чудове обслуговування клієнтів є мінімальною вимогою ринку, який давно вже переповнений: посудіть самі – ми дійшли до того, що люди купують мобільні оголошення для реклами дизайнерських светрів для собак!

Ваша маркетингова стратегія: погляд з боку

Пора подивитися правді в очі і визнати, що вічно лояльні клієнти – це майже утопія. Замість цього, розцінюйте кожне взаємодія з клієнтами як шанс здобути цінний досвід. Чому? Та тому, що коли ми відчуваємо, що повинні принести їм користь своєю співпрацею, а не просто заслужити їх довіру, нас починають більше цінувати. Люди завалені сотнями пластикових карток постійного клієнта – вони хочуть отримати якісне обслуговування, а не заводити окрему сумку під всі ці карти.

Небезпечна помилка №2: Працівники повинні мислити як власники бізнесу

Дуже часто розчаровані підприємці скаржаться на своїх працівників і не можуть зрозуміти, чому ті не мислять так само, як самі власники бізнесу. «Що тут незрозумілого?» Відповідь на це питання не повинен викликати подиву – а з якої, власне, дива рядові співробітники вашої компанії повинні мислити як її власники, якщо фактично вони нею не володіють? Тому що у них є місце на корпоративній парковці або абонемент в корпоративний фітнес-центр? Цього недостатньо. Є хороший спосіб мотивувати працівників – зробити їх співвласниками бізнесу. Якщо ви готові на це – вперед! В іншому випадку, будьте готові направляти і керувати.

Коли ви зрозумієте цю свою помилку і почнете приймати як належне той факт, що працівники мислять інакше, ви зможете правильно вибудувати свою стратегію управління персоналом. Вам буде легше зближувати, мотивувати і розвивати таланти своїх працівників без необхідності надавати їм доступ у VIP-туалети вищого керівництва з дзеркалами в позолочених рамах і супер-м’якого туалетного папером.

Небезпечна помилка №3: Конкуренти думають так само, як і ви

Ви так турбуєтесь про конкурентів, що повторюєте за ними всі їхні кроки? Це може вам дорого обійтися, тому що таким чином ви наводняете ринок одноманітними продуктами і перетворюєтеся в чергову безлику китайську фірму.

Ваша маркетингова стратегія: погляд з боку

Найкраще, що ви можете зробити в ситуації напруженої конкуренції – відсторонитися від порівняння себе з конкурентами, зазирнути всередину себе і за межі ринку, і на основі цього з’ясувати, які конкурентні переваги у вас є. Якщо ви успішно виконаєте всі ці кроки, ваші конкуренти більше ніколи не побачать вас у себе за спиною – адже ви будете далеко попереду або взагалі на іншій дорозі.

Перегляньте свою маркетингову стратегію – немає в ній пунктів, які грунтуються на вказаних вище припущеннях? Якщо так, то постарайтеся тверезо оцінити ситуацію і внести необхідні корективи. Погляд з боку дуже корисний – адже ви можете вчитися не тільки на своїх помилках.

У нашому світі небезпечних помилок проте є одне, яке схоже на правду: все має властивість закінчуватися, і ця стаття теж. Беріть з собою тапочки в літак і не попадайтеся на гачок стереотипів.

Адаптація матеріалу Джейсона Дорсі Got Blinders On?.

Статті по темі:

  • Відносини з клієнтами: чому старий друг краще нових двох
  • Чому ми так не любимо чекати (інфографіка)
  • Чому підприємцям варто повчитися у піонерів?