Велика, горда і шокуюча країна — в інфографіці

387

Рецензія на книгу «Росія в цифрах», автори: Михайло Фирсанов, Ольга Гамбарян. Видавництво «МІФ», 2014 р.

Велика, горда і шокуюча країна - в інфографіці

Коли наша країна була найбільш читаючою в світі. Кількість її жителів становило 286,7 млн. осіб (за даними перепису 1989 року). Радянський Союз площею 22 400 000 кв. км був найбільшим державою на планеті, з найдовшою кордоном у світі — понад 60 000 км. А ще СРСР був у числі світових лідерів за кількістю вбивств на душу населення, перевершуючи провідні європейські країни за цим показником в 12 разів.

Що сьогодні ми знаємо про нашу країну? Здається, досить, щоб жити в ній, працювати і розуміти її. Але візьміть в руки книгу «Росія в цифрах» — і ваші уявлення про країну зміняться. Факти, представлені в ній, часом обнадіюють, а часом шокують.

«Росія в цифрах» — проект засновника студії інфографіки GoVisual Михайла Фирсанова і арт-директора тієї ж студії Ольги Гамбарян, опублікований видавництвом «МІФ» в 2014 році. Проект, який планується зробити щорічним.

Це книга про Росію зразка 2012 — 2013 рр. В ході її створення був зібраний і проаналізований величезний масив даних з відкритих авторитетних джерел (Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД), Дослідницький холдинг Ромир, Фонду Громадська Думка (ФГД), Міністерство освіти і науки РФ, Левада-Центр, Генеральна прокуратура РФ і т. д. — перерахуванню джерел відведено шість сторінок у кінці книги). Результатом цієї роботи став збірник, в якому реалії сучасної російської дійсності представлені у вигляді інфографіки.

Сучасний медиажанр

Проект «Росія в цифрах» в прямому сенсі наочно ілюструє той факт, визуализирванная форма подачі матеріалу — не просто ефективний інструмент контент-маркетингу, це повноцінний сучасний жанр, нічим по мірі залучення читача в тему не поступається традиційній журналісткою статті, і деколи навіть перевершує її по інформативності.

Інфографіка може бути захоплюючим читанням сама по собі. І так, з інфографіки можна сконструювати повноцінну книгу — це очевидний факт.

Ця книга — про сучасної реальності, представленої в сухих цифрах статистики. Про те, що відбувається за вікном вашої квартири, офісу, автомобіля. Тут зібрані факти часто безжальні, рідше — викликають гордість і змушують згадати, що ми живемо в країні, яка все ще є найбільшою в світі. Так, така наша життя. І ця книга адресована тим, кому не все одно.

Тільки факти

Велика, горда і шокуюча країна - в інфографіці
Велика, горда і шокуюча країна - в інфографіці
Велика, горда і шокуюча країна - в інфографіці
Велика, горда і шокуюча країна - в інфографіці