Відповіді на 7 ключових питань по контент-стратегії від Метта Каттса

295

Метт Каттс — це людина-мем. У Мережі можна знайти багато веселих демотиваторів і фотожаб з цим усміхненим чоловіком в окулярах, а кожен поважаючий себе інтернет-маркетолог намагається при нагоді з ним сфотографуватися. Але важливість цієї персони визначається не фотогенічність або акторськими здібностями.

Відповіді на 7 ключових питань по контент-стратегії від Метта Каттса

Пан Каттс очолює відділ по боротьбі з пошуковим спамом Google. Він вважається одним з найбільш авторитетних експертів у світі з пошукових технологій. Почесний інженер Google опублікував кілька сотень відеороликів, в яких він дає рекомендації з розвитку сайтів. Левова частка цих відео присвячена контент-стратегії. У цій статті ви знайдете відповіді Метта Каттса на сім ключових питань, які допоможуть вам створювати ефективний контент і зробити сайт корисним для аудиторії.

№ 1: Наскільки важливий контент, розташований в елементі ?

Коротка відповідь: дуже важливий.

Розгорнутий відповідь: чи тіло сторінки можна вважати її важливим елементом. У ньому міститься текст, відео, зображення, заради яких створюється веб-сторінка. Звичайно, ви повинні приділяти увагу елементу . Однак він є службовим: у ньому переважно містяться відомості, що полегшують роботу пошукових роботів. Ви можете написати найкращі в світі title і description. Але якщо контент, що міститься в елементі , не представляє цінності для аудиторії, веб-сторінка залишиться незатребуваною.

Матеріал по темі: Який контент сприймається людьми як корисний?

№ 2: Тексти для сайтів потрібно писати чистою російською мовою чи можна вживати професійний сленг?

Коротка відповідь: тексти потрібно писати чистою російською мовою, а також можна вживати сленг.

Розгорнутий відповідь: аудиторія повинна розуміти ваші тексти. Якщо ви пишете виключно для вузької цільової групи, яка використовує в спілкуванні жаргон або професійні терміни, ваш текст може бути повністю написаний на науковому мовою. Якщо ви пишете для обивателів, використовуйте прості слова або чиста російська мова без сленгу. Враховуйте пошукові запити, за допомогою яких читачі можуть шукати ваш контент.

Хочете приклад? Якщо ви обговорюєте з лікарями методи надання невідкладної допомоги людині з тепловим ударом, то можете написати про краніоцеребральної гіпотермії. Якщо ви пишете пам’ятку по наданню допомоги для простих людей, скажіть просто, що потерпілому потрібно покласти на чоло холодний компрес.

№ 3: На що звернути увагу при плануванні гостьового постінга?

Коротка відповідь: не займайтеся гостьовим постінгом виключно заради отримання посилань. Завжди публікуйте нові матеріали. Не пишіть гостьові пости для одних і тих же майданчиків.

Розгорнутий відповідь: чутки про смерть гостьового блогінгу виявилися перебільшеними. Приблизно рік тому Метт Каттс дійсно відніс гостьові пости спам-технікам. Однак він говорив про публікаціях, призначених виключно для отримання зворотних посилань.

Якщо ви публікуєте якісний контент на авторитетних майданчиках, санкції вашому сайту не загрожують. Що робити з посиланнями? Подумайте про інтереси аудиторії. Якщо ви вважаєте, що їй було б корисно ознайомитися з сайтом автора гостьового поста, пошліться на нього.

Матеріал по темі: 8 фраз, яких слід уникати в заявках на розміщення гостьового поста

№ 4: Як обійти конкурентів в інтернеті?

Коротка відповідь: зробіть ваш сайт зручним для користувачів публікуйте на ньому якісний, корисний і оригінальний контент.

Розгорнутий відповідь: деякі починаючі бізнесмени вважають, що не зможуть обійти конкурентів, які давно працюють на ринку. Якщо конкуренти вкладають у просування сайту великі гроші, то представникам малого бізнесу можна закривати справу і йти на біржу праці.

Це неправда. Багато великі підприємства мають нікчемні сайти, використовують неправильні стратегії просування або взагалі не приділяють уваги інтернет-маркетингу. Малий бізнес може оминути великі корпорації в інтернеті, якщо зуміє запропонувати аудиторії корисний контент, донести його до користувачів і залучити потенційних клієнтів у взаємодію.

Зверніть увагу, невеликим молодим компаніям усе ще дійсно складно боротися з акулами бізнесу за трафік по високочастотним комерційним запитам. Залиште його неповоротким корпораціям. Сфокусуйтеся на широкому семантичному ядрі. Ви будете генерувати достатні обсяги трафіку і лідів, щоб розвивати проект.

Метт Каттс стверджує, що Google шукає якісний контент. Пошуковику все одно, на якому сайті він опублікований.

№ 5: На що потрібно витрачати більше часу: на боротьбу з плагіаторами або на створення контенту?

Коротка відповідь: на створення контенту.

Розгорнутий відповідь: якщо ви створюєте якісний унікальний контент, завжди знайдуться охочі вкрасти його. Плагіатори крадуть контент вручну або програмними інструментами. Іноді ваш контент з’являється на сайтах зловмисників вже через хвилину після публікації на вашому ресурсі. Найприкріше, що сайти-злодії можуть ранжуватися вище вашого ресурсу. Метт Каттс стверджує, що Google вже вміє відрізняти сумлінні ресурси від плагіаторів. В майбутньому він буде робити це ще краще. Створюйте хороший контент. Поступово ваш сайт обійде всі ресурси, які працюють недобросовісно.

№ 6: Скільки контенту повинно бути на головній сторінці сайту?

Коротка відповідь: на головній повинно бути стільки контенту, скільки необхідно користувачам.

Розгорнутий відповідь: якщо на головній сторінці вашого сайту опубліковано 20 фотографій, кожна з яких важить 5 Мб, це може негативно позначитися на користувальницькому досвіді. А власники смартфонів або люди, які не мають доступу до швидкого інтернету, будуть сильно лаятися.

Якщо на головній є корисний для аудиторії текст, це покращує користувальницький досвід. Крім того, це дозволяє пошуковим роботам визначати релевантність сайту запитам користувачів. Тому на головній сторінці повинен бути корисний для аудиторії контент. Якщо це текст, можете себе не обмежувати. Якщо це зображення, вони не повинні скорочувати час завантаження сторінки.

Матеріал по темі: Як правильно оформити головну сторінку сайту

№ 7: Як переконатися, що Google знає, що на сайті опубліковано оригінальний контент?

Коротка відповідь: відразу після публікації анонсируйте контент в «Твіттері». Використовуйте сервіс pubsubhubbub. Якщо ваш контент вкрали, подайте скаргу відповідно до DMCA.

Розгорнутий відповідь: іноді трапляється, що сайт A публікує оригінальну статтю, а сайт B її краде. Пошуковий робот Google по тим або іншим причинам може проіндексувати першим сайт B і знайти нову статтю. У цьому випадку пошуковик теоретично може порахувати сайт A плагіатором. На практиці таке трапляється рідко, проте ви можете зробити ряд кроків, щоб захистити ресурс.

По-перше, анонсируйте матеріал у Twitter відразу після публікації. Ваші передплатники побачать його, прочитають і поділяться з друзями. У Мережі з’являться посилання на ваш матеріал. Це допоможе роботам Google швидше його знайти і проіндексувати.

По-друге, використовуйте пінг-сервіси, наприклад, pubsubhubbub. Вони повідомляють пошукові системи про появу на вашому сайті нового матеріалу.

По-третє, якщо ваш матеріал все-таки вкрали, скаржтеся на злодіїв пошуковикам і робіть інші кроки для захисту авторства.

Метт Каттс рекомендує…

… створювати корисний для аудиторії контент. Почесний інженер Google запевняє, що навіть починаючий підприємець може конкурувати з акулами бізнесу, якщо зуміє запропонувати користувачам щось нове і цікаве. На думку Каттса, технічні аспекти SEO відіграють важливу роль, однак вміст сайту залишається первинним. Пан Каттс також зазначає, що з плагіаторами можна успішно боротися, не відволікаючись від створення контенту.

Адаптація матеріалу 7 Key Pieces of Advice about Web Content Strategy from Matt Cutts by Sergio Aicardi..