Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

492

Пошукові маркетологи опинилися в складній ситуації. Google враховує зовнішні посилання при визначенні авторитетності сайтів. Так і «Яндекс» поки вважається з цим фактором, незважаючи на грудневі обіцянки. При цьому обидві пошукові системи активно борються з маніпуляціями і накрутками. Зовсім недавно під гарячу руку потрапив гостьовий постинг, який на думку представника Google Метта Каттса перетворився в спам-технологію.

Звичайно, маркетологи знають, що треба створювати якісний контент, на який звичайно посилаються читачі. Але для отримання природних посилань потрібно багато часу. А що робити, якщо результат потрібен вже сьогодні або завтра? Ще кілька тижнів тому маркетологи вирішували цю проблему за допомогою гостьових публікацій. Однак Google рекомендував не використовувати цю технологію для отримання посилань.

Бізнесу доведеться шукати альтернативні підходи. Такою альтернативою може стати співпраця з авторами, які мають авторитет в тій чи іншій ніші.

Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

Автори замість сайтів

Щоб отримати природну або майже природну посилання, маркетологи шукали авторитетні в обраній ніші сайти і блоги. Вони оцінювали авторитетність з допомогою PageRank, тіц та інших «пузомерок». Виявивши відповідний сайт, фахівці з просування пропонували його власникам якісний контент в обмін на публікацію посилань. Цей підхід працював з перемінним успіхом, поки якийсь маркетолог не відправив пропозицію про обмін посилань на контент самому Метту Каттсу. Відомий борець з пошуковими маніпуляціями розсердився і оголосив гостьовий постинг спамом. Він рекомендував не використовувати гостьові публікації для отримання посилань.

Тепер щоб отримати природну або майже природну посилання, маркетологам доведеться шукати авторитетних в обраній ніші авторів. Впливові автори не тільки створюють якісний контент. Вони мають доступ до різних каналів поширення інформації, які можна використовувати для вирішення маркетингових завдань. Наприклад, хороші автори мають зв’язки з авторитетними виданнями.

Метт Каттс назвав спамом пошук хороших сайтів і публікацію тематичного контенту в обмін на посилання? Бізнес може шукати хороших авторів і пропонувати їм публікувати корисні для аудиторії статті. Алгоритм дій виглядає так:

 • Знайдіть якісний тематичний контент, який викликає відгук у аудиторії.
 • Знайдіть автора та майданчики, на яких він публікується.
 • Переконайтеся в авторитетності автора.
 • Використовуйте можливості нового партнера для вирішення маркетингових завдань в цілому і отримання посилань зокрема.
 • Як шукати контент, що викликає відгук

  Популярний контент можна шукати вручну. Ви напевно читаєте видання, які висвітлюють події у вашій галузі, переглядаєте публікації в близьких за тематикою групах у Facebook і «Вконтакте», стежте за блогосферою.

  Щоб оцінити популярність контенту, зверніть увагу на кількість коментарів і соціальних сигналів. Деякі сайти показують кількість переглядів статті або кількість користувачів, що читають її в даний момент.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Багато сайтів додатково анонсують найбільш популярні матеріали. Використовуйте цю можливість, щоб швидко знаходити найпопулярніші або коментовані публікації.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Популярні статті знаходяться швидко

  Якщо вас цікавлять популярні в буржунете публікації, скористайтеся для їх пошуку сервісом Buzzsumo. Після реєстрації введіть в пошукову рядок слово або словосполучення, релевантне вашої діяльності. Сервіс покаже вам тематичні матеріали, що отримали максимальний відгук читачів.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Як шукати авторів популярних публікацій

  Більшість авторитетних видань вказує авторів статей. Зазвичай цього достатньо, щоб знайти контактні дані або соціальні профілі зацікавив вас людини. Якщо публікація пов’язана з аккаунтом автора в Google+, ви можете додати його в свої круги і написати електронний лист. Сервіс Gmail дозволяє зробити це без адреси електронної пошти.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Якщо ви шукаєте впливових англомовних авторів, скористайтесь можливостями Buzzsumo. Цей сервіс дозволяє знаходити авторів популярних публікацій, не переглядаючи десятки сайтів. Для цього необхідно ввести в пошуковий рядок запит, дочекатися результату і експортувати дані в електронну таблицю.

  В колонках таблиці article_amplifiers і article_amplier_images ви знайдете імена або псевдоніми авторів деяких публікацій, а також посилання на їх юзерпики. Уявіть, що вашу увагу привернула стаття з великою кількістю шерингов. У колонці article_amplifiers ви бачите псевдонім автора (наприклад, heidicohen), а в колонці article_amplier_images посилання на юзерпік. Якщо пошук по псевдоніму не дає результату, спробуйте знайти автора з фото. Для цього вставте посилання на юзерпік в браузер і переконайтеся, що автор використав своє реальне фото.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Тепер скопіюйте URL фотографії і скористайтеся пошуком Google по картинках.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Ще один спосіб пошуку впливових авторів з допомогою Buzzsumo — меню Influencer Search. Скориставшись цією опцією, ви отримуєте посилання на профілі впливових авторів в Twitter. Сервіс демонструє інформацію про PageRank сайту автора, що зацікавить пошукових маркетологів, що полюють за «жирними» посиланнями.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Як переконатися в авторитетності автора

  Авторитетність авторів можна підтвердити за допомогою суб’єктивних і об’єктивних показників. До перших відноситься ваша особиста оцінка публікацій зацікавив вас спеціаліста. Якщо його матеріали здаються вам корисними, експертними і чіпляє, розгляньте співпраця з цією людиною.

  До об’єктивних показників відносяться показники AuthorRank і CircleRank. Показник AuthorRank розраховується компанією Virante. При розрахунку враховується кількість публікацій автора, авторитетність сайтів, на яких публікуються матеріали, а також інші метрики. Щоб визначити AuthorRank зацікавив вас автора, додайте посилання на його профіль у Google+ у відповідну форму.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Сервіс CircleCount дозволяє визначити показник CircleRank автора. При розрахунку цього показника враховується число фоловерів автора в Google+, динаміка цього показника і інші метрики.

  Використовуйте авторитет авторів для отримання посилань

  Як використовувати можливості авторитетних авторів

  Коли маркетологи звернулися до авторитетного автору Метту Каттсу з пропозицією про співпрацю, представник Google назвав їх спамерами. Не повторюйте помилок колег пана Каттса. Отримання посилань не повинно бути центральною темою співпраці.

  Наступні ідеї допоможуть вам отримати вигоди від співпраці з авторитетними творцями контенту, уникнувши підозр в явному бажанні купити посилання:

  • Запропонуйте авторам створити серію матеріалів для вашого сайту або блогу. Блогери, журналісти та копірайтери люблять посилатися на власний контент. Партнери досить швидко пошлються у своїх публікаціях для інших майданчиків на статті, опубліковані на вашому сайті.
  • Запропонуйте авторам взяти у вас інтерв’ю, присвячене ситуації в галузі. Виступивши в якості експерта, ви можете розраховувати на публікацію посилання на ваш сайт.
  • Надайте партнерам свій продукт в обмін на рецензію. Якщо ви вибрали авторів, що висвітлюють ситуацію у вашій галузі, то можете розраховувати на посилання з тематичних авторитетних ресурсів.
  • Мотивуйте авторів бонусами за досягнення певного кількості соціальних шерингов контенту, опублікованого на вашому сайті або на майданчиках авторів. Це прямо збільшує охоплення аудиторії і побічно впливає на число природних посилань.
   • Співпрацюючи з авторами, маркетологи повинні використовувати їх авторитет для підвищення впізнаваності свого бізнесу і формирмирования довіри до бренду з боку аудиторії. Зовнішні посилання відносяться до чинників, що підтверджує позитивне ставлення клієнтів до компанії. Тому враховуйте їх кількість і якість при оцінці ефективності співпраці з авторами, згадуйте можливість публікації посилань під час обговорення умов співпраці, заохочуйте партнерів за природні лінки. Але не будьте прямолінійні: не давайте авторам, аудиторії і пошуковим системам приводу запідозрити вас у спробі купити посилання. Це можливо, якщо ви розглядаєте линкбилдинг тільки в якості одного з елементів комплексного інтернет-маркетингу.

    Адаптація матеріалу The Power of Authors and Content for Link Building by Matthew Barby.

    Читайте також:

    • Курирування контенту: 6 способів підвищити цінність чужих публікацій і власний авторитет
    • Найпоширеніші помилки копірайтерів
    • 40 речей, важливих для контент-маркетингу