Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

541

В статті мова піде про приклади застосування в рекламі технологій віртуальної (virtual reality), доповненої (augmented reality) і змішаної реальностей (mixed reality).

Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

Головне їх відмінність у тому, що ВР – по суті новий, повністю штучний світ, а ІН вносить у цей світ неіснуючі фрагменти. Наприклад, Oculus Rift – це віртуальна реальність, а Pokémon Go – доповнена реальність.

Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

Віртуальна реальність

Подивимося на приклади застосування віртуальної реальності в рекламі:

1. Coca-Cola

Coca-Cola – генії реклами. Придуманий за замовленням компанії художником Хэддоном Сандбломом образ Санти Клауса став відомим і улюбленим у всьому світі. Використання віртуальної реальності не обійшло стороною і «Кока-Колу»: у 2015 році у жителів Польщі з’явилася можливість відчути себе «за кермом» оленячої упряжки завдяки використанню Oculus Rift.

2. Mcdonald’s

Взимку 2016 в Швеції були запущені Happy Googles, аналог Google CardBoard від mcdonald’s. Окуляри складаються з картонної коробки від «Хеппі Міла», а в якості іграшки до неї йде гра Slope Stars, в якій потрібно збирати зірочки, катаючись на лижах.

3. Volvo

У 2014 році концерн Volvo представив тизер проекту Volvo Reality – тест-драйв автомобіля за допомогою технологій віртуальної реальності. Запуск програми був приурочений до виходу нової моделі XC90 SUV.

4. Patron

Бренд Patrón виробляє текілу преміум-класу з 1989 року. У 2015 році вони запустили ролик The Art of Patrón, в якому розповідається про етапи виробництва текіли.

5. Merrel

Для підтримки запуску нової лінійки похідного взуття Merrel запропонувала клієнтам вирушити у віртуальну подорож у гори.

6. Marriott

А Marriott запропонувала молодятам цілий «телепорт», переносить їх на Гаваї або в Лондон.

7. Pullman

З допомогою ВР Pullman переносив відвідувачів паризького аеропорту в номер свого готелю:

8. Samsung

У своїй рекламі Galaxy S7 не обійшов стороною віртуальну реальність і «Самсунг»:

9. Clash of clans

У 2015 році на YouTube з’явився панорамний ролик стратегічної гри Clash of Clans:

10. Topshop

У 2014 році Topshop запустив пряму трансляцію з модного показу London Fashion Week в одному зі своїх лондонських магазинів, використовуючи Oculus Rift.

Читайте також: Digital signage: контент-маркетинг в стратегії омниканальности

Доповнена реальність

Крім віртуальної реальності, в рекламі використовується так звана доповнена реальність.

1. Timberland

У торговому центрі у Польщі компанія Timberland з допомогою віртуальній примірювальній запропонувала покупцям поміряти будь-яку річ, не заходячи в магазин:

2. Coca-Cola

Interactive Advertising Bureau створило для Coca-Cola рекламу з використанням доповненої реальності, що перетворює банку коли в плеєр:

3. Heineken

До теми поєднання напоїв і музики звернувся і Heineken:

4. Pepsi

Blippar розробила для лімітованої версії напою Pepsi, приуроченої до проведення «Супер Кубка» таку рекламу з використанням технологій змішаної реальності:

5. Pokemon Go

Огляд про доповнену реальність був би неповним без згадки Pokemon Go – одного з найпопулярніших і обговорюваних додатків. Реклама від творців виглядала так:

Читайте також: Нормкор маркетинг або чому пора робити «нудну» рекламу!

Змішана реальність

Представником так званої «змішаної реальності» (mixed reality) стала розробка від Microsoft – окуляри HoloLens, що поєднують в собі риси доповненої і віртуальної реальностей.

Змішана реальність в Actiongram із зіркою «Стартрека» Джорджем Такеем

Для HoloLens існує безліч інших додатків, наприклад:

1. Fragments

Відчуйте себе справжнім детективом з Fragments: ваш будинок – місце злочину, яке ви повинні розкрити. Збирайте докази, вирішуйте головоломки, допитуйте свідків.

Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

2. HoloTour

Додаток HoloTour дозволить вам подорожувати, не виходячи з дому. У нього вбудований особистий гід по імені Меліса, яка буде розповідати вам про те, що ви бачите.

Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

3. RoboRaid

RoboRaid – шутер від першої особи, в якому вам належить відбивати атаки роботів. Кожна кімната перетворюється в унікальну карту воєнних дій.

Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

4. HoloStudio

Додаток HoloStudio – це 3D-конструктор, який працює з голограмами. Створений вами проект можна зберегти і роздрукувати за допомогою 3D-принтера.

Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

5. Young Conker

Кожен рівень гри Young Conker змінюється в залежності від обстановки кімнати, в якій ви граєте – персонажі взаємодіють з інтер’єром. Також головний герой знає, що знаходиться в грі і ламає четверту стіну і реагує на вас.

Віртуальна реальність в маркетингу: приклади 20 компаній

Вперед у майбутнє

Розвиток технологій зараз відбувається з космічною швидкістю, а те, що здавалося можливим лише у вигаданих кіберпанк-світах, приходить в реальне життя, в тому числі і рекламу. Наскільки ефективним ви вважаєте використання таких технологій, плануєте користуватися ними? Пишіть в коментарях.