Вся правда про позитивне мислення

384

Зірвали всі терміни? Провалилася важлива угода? Затопили сусідів? Позитивне мислення може перевернути ваше ставлення до неприємностей і вирішити всі проблеми!

Пффф. Ви що, реально на це ведетесь? По мені, так у екстазі такий же ефект – ставлення до неприємностей перевертається будь здоровий, і навіть вчитися ніякому мислення не треба! В обох випадках ігнорування реальності – зовсім не вирішення проблеми, і замовнику або сусідам ваш стиль мислення до лампочки. Адже ваші проблеми тепер і їх теж.

Заклики мислити позитивно сьогодні лізуть звідусіль – з книг, телевізора, газет та інтернет-ресурсів. Ну так, посміхайтеся – це всіх дратує. Але з чого ви взяли, що думки настільки матеріальні, що позитивне мислення стане панацеєю від усіх бід?

Безумовно, є позитивні сторони в тому, щоб бачити світлу сторону цього світу. Наприклад, це збереже ваші нервові клітини, які не відновлюються. Але мова не про це. Мова про те, як більшість людей сприймають феномен позитивного мислення: «Щоб все було добре, потрібно просто думати про хороше! І вуаля!» Ну гаразд, може, і без «вуаля», але суть приблизно така.

Так зване вчення про «позитивне мислення» змушує людей думати, що їм не обов’язково навіть і пальцем поворухнути, щоб що-небудь сталося – все станеться само собою, як за помахом чарівної палички! Ну, про чарівництво там, правда, не йдеться, лише про квантову механіку… Вона, мабуть, і пояснює появу чарівних джинів, які виконують всі бажання – гроші, успіх або що там у вас ще за списком.

Будь ласка, не ведіться на це фуфло. Якщо вже говорити про квантовій механіці та інших науках, тобто дуже проста формула результату: позитивні думки, помножені на нуль дії, в результаті дають нуль. Елементарно, Ватсон.

Вся правда про позитивне мислення

Загальноприйняте визначення позитивного мислення

Термін «позитивне мислення» вперше з’явився в книзі Нормана Вінсента Пила «Сила позитивного мислення». Давайте подивимося, що сам автор говорить про своєї теорії.

«Позитивне мислення» вчить сприймати світ з абсолютно іншої точки зору і використовувати свої можливості для отримання бажаних результатів через позитивні, реалістичні переконання і думки. Воно засноване на науково доведений факт, що думка безпосередньо впливає на почуття, які, в свою чергу, впливають на поведінку. Так що якщо ви мислите позитивно, ви отримаєте позитивні результати, а якщо негативно негативні».

Хм. Ну ось це мені цілком подобається, особливо виділена частина. У цьому визначенні мислення ніяк не пов’язано з джиннами і «грошовими магнітами». Ніякої квантової механіки. Тільки теорія «Думки викликають почуття, почуття викликають дії». Не можна не погодитися.

Проте (і це «але» зобов’язане бути виділено червоним кольором) ви не повинні купитися на останнє речення. Позитивне мислення ніяк не гарантує позитивного результату. Ви пам’ятаєте, скільки разів ви були на 100% впевнені в чомусь і провалювалися? І навпаки – скільки разів ви були впевнені, що вам не пощастить і – опа! – все виходило?

Суть в тому, що події відбуваються не через мислення. Події відбуваються від того, що ви їх робите. Вся сіль в дії.

Правильне визначення позитивного мислення

Після того, як ми визначилися, що вся справа в дії, давайте сформуємо правильне визначення «позитивного мислення»:

Позитивне мислення – це усвідомлений вибір думок, які викликають позитивні почуття і бажання діяти.

Якщо ви цілеспрямовано переходьте на світлу сторону», то починаєте зосереджуватися на думках, які піднімають вам настрій, тому що це засноване на фактах, а не чарівно-квантової механіки. Якщо ви, приміром, виходьте в свій город і починаєте думати: «немає бур’янів, немає бур’янів, немає бур’янів», то бур’яни через тиждень вже приховають вашу капусту до чортової бабусі. Але якщо ви скажете собі: «Здорово, що у мене є город, а якщо я буду працювати – буде взагалі відмінно», то тим самим морально підготуєте себе до початку дії.

Психологія проста: коли вам здається, що ваші дії можуть змінити світ, ви охочіше приступаєте до таких дій. «Перейти на світлу сторону» означає окреслити ситуацію у вашій голові так, щоб вам захотілося діяти, а не жаліти себе.

Вся правда про позитивне мислення

Саме правильне визначення: реалістичне мислення

Можете скільки завгодно називати мене оптимістом, але я взагалі не оптиміст. Я реаліст.

У реальності, ви майже завжди можете щось зробити, щоб виправити ситуацію.

У реальності, всі наші проблеми – це не кінець світу, як ми про них думаємо.

У реальності, ви можете відірвати свою п’яту точку від дивана прямо зараз і зробити одну маленьку річ, яка переламає ситуацію.

У реальності, ви можете відчувати себе огидно і не мати ніякої мотивації, але це не означає, що у вас реально немає ніяких можливостей.

У реальності, ви можете знайти співрозмовника, який зможе витягти вас з депресії або апатії – якщо не десь поруч, то на якому-небудь сайті, блозі або на форумі. Завжди є люди, з якими можна знайти спільну мову.

Взагалі, не існує такого поняття, як песимізм – існує поняття «нереалістичність». Як тільки почнете помічати, що стаєте нереалістичними – подумки пинайте себе під зад і починайте мислити реалістично – розцінюйте світ як місце, де повно можливостей. І ви не скористалися ними лише тому, що ще не подолали невпевненість у собі. Так ви зможете знайти мотивацію всередині себе і приступити до дії. У довгостроковій перспективі у вас буде набагато більше шансів знайти те, що ви шукаєте.

Так що поки ви не знайшли чарівну лампу Аладдіна, просто переходьте на світлу сторону. Вам тут сподобається.

Шукаєте натхнення? Ось тут його повним-повно:

Як переплисти Тихий океан за 101 день

П’ять речей, які зроблять вас щасливішими? Ню-ню…

Як ідіоти примудряються заробити мільйони?