Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?

385

«Про що писати?» – це перше питання, яке задають більшість маркетологів і підприємців, як тільки починають вести свій власний або корпоративний блог. Якщо відповідь так і не буде знайдений, дуже скоро це питання почне здаватися великою невирішальною проблемою і незабаром перетвориться в стійке переконання «Я нікудишній письменник, у мене немає фантазії». Ну а потім, цілком передбачуваний результат: руки опускаються, бажання вести блог більше немає, і, рухаючись по шляху найменшого опору, незабаром людина взагалі відмовляється від блогу.

Втім, більшість маркетологів, які стверджують, що вони не знають, як знайти контент, навіть не пробували це зробити.

Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?

Ось вам п’ять прикладів, де ви прямо зараз можете знайти контент для публікації:

 • Поштова скринька вашої компанії. Перевірте вхідні та вихідні листи. Про що ви писали вашим клієнтам, і які питання вони задавали. Поспілкуйтеся з відділом продажів, відділу технічної підтримки та відділом по роботі з клієнтами. Запитайте у них, на які питання їм доводиться відповідати найчастіше. На основі цієї інформації легко можна створити купу корисних матеріалів, які значно спростять життя вашим клієнтам.
 • Внутрішні документи і звіти. Ваші звіти та статистика – це джерело корисної інформації. Якщо ви ведете звіти по своїм діям, передплачуєте працюючі і непрацюючі інструменти, акуратно ведете статистику, збираєте кейси, результати по роботі з клієнтами та багато іншого – перед вами відкриваються горизонти можливостей. Покажіть ці матеріали своїм читачам, тим самим ви будете позиціонувати себе як відкрита і чесна компанія, яка відповідає за свої результати. Можете зробити кейс вашої власної компанії. Наш кейс, до речі, працює відмінно.
 • Покопатися в старих блогах. Швидше за все, ви читаєте і коментуєте блоги за своєю тематикою, пишете грамотні коментарі (адже ви ж експерт у своїй ніші), створюєте дискусії і відповідаєте на репліки ваших співрозмовників. Знайдіть ті коментарі, які були досить довгими, обдуманими і придатними до теми обговорення. Надайте їм форму невеликої статті і розміщуйте. Пошліться на автора тієї статті, яка вас надихнула. Йому буде приємно (знаєте, его любить такі штуки) і, можливо, поділиться вашим матеріалом зі своєю аудиторією.
 • Повідомлення в соціальних мережах. Швидше за все, ви публікували якісь роздуми про свою діяльність в соціальних мережах, спілкувалися з колегами, записували якісь осяяння або ділилися своїми професійними знахідками з своїми друзями. Навіщо залишати цю корисну інформацію тільки на сторінці в соціальних мережах? Ваш простий розмовний стиль повідомлень – відмінна основа для поста в блозі. Невелика редактура – і у вас готова стаття. До того ж за «лайкам» ви точно зможете визначити, наскільки цікавий і актуальний майбутній матеріал вашим друзям і аудиторії.
 • Картинки на вашому телефоні. Наступного разу, коли будете шукати картинку для вашого матеріалу, зупиніться на хвилину і візьміть свій мобільний телефон. Швидше за все, ви постійно носите його з собою, і у вас має бути хоча б кілька чудових знімків. Навіщо купувати чужі фото, якщо ви можете запропонувати щось дійсно унікальне?
 • Коли ви зрозумієте, що насправді володієте величезними ресурсами для створення контенту для своїх споживачів, ви з легкістю знайдете і інші джерела для створення якісних та експертних матеріалів.

  Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?

  Нижче ви знайдете 21 питання, відповіді на які допоможуть вам розбудити свою внутрішню креативність і поставити виробництво ваших матеріалів на конвеєр. Якісна проробка цих питань призведе до створення оригінальних листів розсилки, захоплюючих історій, повчальних уроків і вагомих експертних думок.

  Навчайте своїх читачів

  Якщо ви вперше відповідаєте на запитання, подані нижче, краще записувати відповіді. Ця інформація може стати наріжним каменем для вас і вашої компанії, і не раз стати в нагоді вам в майбутньому.

 • Що потрібно знати вашим читачам, перш ніж купити ваш продукт/замовити послугу?

  Якщо ви організуєте розважальні заходи, розкажіть про те, як ви це робите і чому полягають ваші ключові. Припустимо, ведучий, за замовчуванням входить у вашу пропозицію. Або ви беретеся за замовлення тільки від 50 осіб. Може бути, ви працюєте виключно по Москві. Чи надаєте ростові ляльки.

  Оформіть свою статтю у вигляді нумерованого списку, а в заголовку цифрою вкажіть кількість цих важливих речей. Наприклад, «9 речей, які вам потрібно знати, перш ніж замовити у нас захід» або «13 унікальних особливостей новорічного корпоративу з компанією N». Використовуйте такі заголовки в темі листа email-розсилки. А також поширюйте подібні матеріали серед споживачів під час процесу продажу. Люди будуть вдячні вам, якщо ви розповісте їм про різні можливості і допоможе визначитися з вибором.

 • Що б ви могли порадити своїм потенційним клієнтам?

  Якщо ви продаєте еко-продукти, поясніть споживачам, чому варто харчуватися саме еко-продукцією. Розкажіть, як правильно харчуватися, що корисно і що шкідливо, як підібрати правильний раціон, як поступово переходити до звичайного раціону на здорове харчування. Як бачите, таких рад може бути досить багато, тому тут також можна використовувати маркери і цифру в заголовку. Наприклад,«7 принципів здорового харчування».

 • Яке питання задають ваші клієнти найбільш часто?

  Ви помічали, що найчастіше в спілкуванні з клієнтами ви відповідаєте на одні і ті ж питання? Створення матеріалів на основі цих питань спростить спілкування з клієнтами і дозволить їм отримувати необхідну інформацію безпосередньо на вашому сайті, а не чекати відповіді від служби підтримки або співробітників лайф-чату. Напишіть 2 версії цього матеріалу – коротка відповідь для вашої сторінки FAQ і довгий відповідь для поста в вашому блозі. Обов’язково з’єднайте їх посиланнями.

 • Які питання не задають ваші споживачі, хоча ви точно знаєте, що вони потребують цієї інформації?

  Створіть порівняльні статті (огляди), які допоможуть покупцям визначитися з вибором тих чи інших товарів/послуг. Використовуйте заголовки типу «Як підібрати хорошого менеджера», «найкращі бюджетні телефони» або «Як вибрати відповідне клінінгове агентство?». Поділіться цими матеріалами зі своїми споживачами.

 • Чи можуть ваші клієнти самостійно вирішити свої проблеми? Якщо так, то як?

  Якщо ваша аудиторія може вирішити проблему самостійно, вони знайдуть спосіб це зробити. Якщо вони не знайдуть рішення у вас, вони знайдуть його в іншому місці. Тому напишіть просте практичне керівництво, як впоратися з тією чи іншою проблемою. Припустимо, ви продаєте блокноти і книги ручної роботи. Ви можете створити матеріал, як полагодити старі, але дуже улюблені книги або самостійно зробити палітурку. Ви отримаєте більше послідовників, трафіку і поваги, якщо будете відкритими і готовими допомогти, ніж будете приховувати свої секрети.

 • Що потрібно знати людям, які намагаються займатися тією ж професію, що й ви? Що в ній складного? Які існують переваги?

  Хоча цільова аудиторія цього матеріалу може і не бути вашими споживачами, ви знайдете вдячну аудиторію, яка оцінить вашу експертність. Можливо, ви навіть допоможете комусь в професійному зростанні. Розкажіть їм про специфіку вашої роботи. Поділіться своїми відкриттями і практичним досвідом. Ці люди будуть пам’ятати про вас роки.

 • Яке останнім професійне подія ви відвідали? Чого ви навчилися?

  Швидше за все, ви буваєте на галузевих конференціях, якихось навчальних заходах або бізнес-зустрічах представників вашої сфери діяльності. Створіть матеріал і вкажіть у ньому головні висновки, які ви зробили після цього події. Згадайте виступали там людей, подякуйте організаторів. Відправте посилання на цей матеріал, як тільки він вийде. Якщо ви робили фотографії на заході, викладіть їх у соціальні мережі і позначте на них людей, з якими ви спілкувалися. Використовуйте ці фотографії у своєму матеріалі, активно розповідайте про ваших нових знайомих і співрозмовниках.

 • Які інструменти ви використовуєте щодня? Як використовувати їх найбільш ефективно?

  Напишіть список ваших кращих інструментів і технік. Припустимо, ви займаєтеся програмним забезпеченням. Напишіть, які мови програмування ви використовуєте програми, які воліють ваші дизайнери, як ви підтримуєте ефективність ваших співробітників. Згадайте бренди, які полегшують вам роботу. Які програми ви використовуєте для спілкування з клієнтами, з якими компаніями ви співпрацюєте найбільш ефективно і як вони допомагають вам у вашому бізнесі. Згадайте партнерські бренди, коли ви будете ділитися своїми матеріалами в соцмережах. Вони із задоволенням поділяться вашим позитивним відгуком зі своєю аудиторією. Якщо у будь-яких з цих брендів є блоги, і вони приймають гостьові пости, запропонуйте свій. Не забудьте вказати в них посилання на свій сайт.

 • Розповідайте історії

  Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?

  Успішні маркетологи – вмілі оповідачі. Звичайно, різноманітні списки привертають увагу і отримують більше розшарювання, але ваші товари та послуги продають саме історії, які викликають емоції у споживачів. На наступні питання вам необхідно відповісти максимально щиро. Індивідуальний голос вашої компанії дасть вам велику конкурентну перевагу.

 • Чому ви любите те, що ви робите?

  Це історія вашої пристрасті. Прикріпіть її до опису компанії на вашому сайті. І також поділіться цією інформацією в соціальних мережах. Використовуйте картинку, яка дійсно щось значить для вас. Припустимо, ви продаєте машини для посіву, тому що ви дуже любите сільське господарство, все дитинство провели в селі і розумієте, що ваша місія в подальшому – здійснити серйозні зміни в сільському господарстві вашого регіону або країни. Не соромтеся розповідати про себе і свою відданість своїй справі.

 • Що хоче ваша аудиторія? Що ви робите, щоб задовольнити її потребу?

  Це безпосередньо відноситься до позиціонування вашого бренду. Припустимо, у групи матусь є потреба – дати своїм дітям як можна більш різнобічний розвиток в період з 2 до 4 років. Дитячий садок не забезпечує індивідуальний підхід, дитина розвивається сам. Приватні дитячі сади надають лише часткове навчання і контролюють їх в межах невеликої території. А у вас – спеціалізована школа раннього розвитку. В ній дітки можуть танцювати, вчити англійську, малювати, готувати, співати, брати участь у виступах, грати різні ролі, навчатися писати, рахувати і т. д. До того ж, у вас є дитячий психолог, а ще фітнес для матусь, яким нема чим себе зайняти, коли їхні чада на уроці. Як тільки ви покажете, як ви можете задовольнити цю потребу молодих мам, можете чекати нових клієнтів.

 • Яких результатів можна досягти при використанні вашого продукту або послуги?

  Якщо у вас поки немає власних кейсів, розкажіть про компанії, яка використовувала продукт або послугу подібного роду, наприклад, «Як frukt.ru продав на 81% більше бананів, використовуючи партизанський маркетинг». Якщо ви вже напрацювали успішні кейси, сміливо пишіть про свій досвід – «Як наша компанія продала 10 тонн бананів за 2 дні». У заголовку обов’язково використовуйте цифри, що відображають ваш успіх. Використовуйте специфічні деталі, цитати клієнта, цифри і статистику.

 • Існує ризикований або неетичний спосіб вирішити проблему, яку ваша компанія вирішує без ризиків? Що може піти не так?

  Використовуйте цитати і статистику, щоб викликати довіру. Якщо ви займаєтеся наймом персоналу, розкажіть, наприклад, до яких наслідків може призвести найм співробітників без прописки або реєстрації в Москві в цілях економії. Штрафи, зриви термінів, нелегальна діяльність – розкажіть про ці моменти, наведіть реальні приклади, не соромтеся викликати емоції у читачів. Розповсюдьте цей матеріал в соціальних мережах, додайте посилання, щоб читачі могли прочитати повну статтю на вашому сайті.

 • Які уроки ваша аудиторія може отримати від відомого людини, фільми, шоу, книги або пісні?

  Напишіть матеріал, який проводить паралелі з вашою діяльністю і яким-небудь відомим фільмом або людиною. Пост буде розважальним і надихаючим, наприклад, «Техніки веб-дизайну від Жан-Клода Ван Дамма». Знайдіть людей у вашій галузі, яким теж подобається цей чоловік, історія або жанр і поділіться з ними.

 • Коли люди використовують ваш продукт або послугу, на які переваги або недоліки вони можуть звернути увагу? Як ці моменти сприймаються споживачем?

  Запропонуйте лідеру думок вашої галузі свій продукт і попросіть його залишити відгук або зробити невеликий огляд. Ще краще, поспілкуйтеся з кількома такими експертами. Разом вони вкажуть на всі недоліки вашого товару, дадуть фахову оцінку, а також оцінку з боку споживача. Додайте ці матеріали у свою статтю. Як тільки пост буде опублікований, попросіть лідера думок поділитися ним зі своєю аудиторією.

 • Як ви змінювали свій підхід або стратегію з моменту початку вашої діяльності?

  Створіть таблицю або красиву інфографіку, у якій відображаються змінюються тренди вашої галузі. Переконайтеся, що картинка відображається в соцмережах. Використайте заголовок, який використовує інформацію поточного року, таку як «Підводна археологія 2013: що змінилося?»

 • Які пости викликали найбільшу кількість коментарів і розшарювання? Ви можете ще щось додати по цій темі?

  Знайдіть популярний пост вашої тематики, який викликав багато коментарів і розшарювання. Подумайте, про що ви ще можете розповісти на цю тему. Напишіть новий матеріал на цій основі. Запропонуйте нову статтю в якості гостьового поста в блозі або паблік вашої галузі, який не розглядав цю тематику. Зв’яжіть ваш пост перехресними посиланнями зі своїм сайтом.

 • Інтерв’ю та огляди

  Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?
 • Які блоги або люди допомогли вам стати тим, ким ви є зараз?

  Зв’яжіться з надихнули вас блогером чи експертом і запитайте, чи може він дати невелике інтерв’ю для вас. Побудуйте свою статтю на основі інтерв’ю у вигляді запитань і відповідей, додайте трохи інформації про експерта, розкрийте своє особисте і професійне ставлення до нього, а також не забудьте подякувати його. Як тільки матеріал буде опублікований, попросіть його поділитися зі своєю базою передплатників.

 • Які питання є найважливішими у вашій області?

  Створіть невелике опитування і розішліть його великій групі потенційних респондентів. Соціальні мережі – ідеальне місце для цієї операції. Можливо, ви зможете провести це дослідження з іншими представниками вашої галузі, щоб отримати ще більшу вибірку. Потім зберіть всі результати в PDF-матеріал з красивими графіками. Переконайтеся, що ви зробили хороший дизайн. Поділіться ним з опитаними респондентами, лідерами думок, партнерами та ЗМІ, які працюють у вашій галузі.

 • Уявне перевагу

  Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?

  Для того щоб відповісти на наступні питання, вам знадобиться сміливість і тверда впевненість у своїй думці. Прибирайте з ваших матеріалів пом’якшувальні слова на зразок «можливо», «ймовірно», «іноді». Робіть ствердні заяви. Цей стиль викликає довіру, добре працює в соціальних медіа і допомагає зав’язувати нові онлайн-знайомства. Зв’яжіться з поважними людьми вашої галузі з подібним мисленням і позицією. Вони можуть стати вашими агентами впливу або навіть хорошими друзями. Ви можете прокинутися на наступний день після випуску матеріалу і виявити коментарі в блозі, нових послідовників і ненависників. А може, нічого такого і не станеться. Тим не менш, ваше завдання – самому стати лідером думки у вашій галузі.

 • На які питання ніхто у вашій галузі не хоче давати відповіді?

  Якщо можливо, зробіть цей матеріал гостьовим постом у найпопулярнішому блозі або новинному сайті вашої сфери діяльності. Їм може дуже сподобатися подібна тема. Якщо ж ви розмістите на своєму сайті, перевірте, щоб ця тема була популярною за запитами в пошуковику. Наприклад, «чому банки беруть такі проценти за проведення операцій?».

 • У чому майже ніхто з вами не погоджується?

  Поділіться цим матеріалом в соцмережах, а також з лідерами думок, які не поділяють вашу точку зору. Посилайтесь на них у своєму матеріалі. Залучіть їх в онлайн-дискусію, потім покажіть свій пост і запропонуйте написати відгук. Вони можуть прокоментувати, поділитися або послатися на ваш пост у своєму власному блозі. Гнівні коментарі, незгоду або ж конструктивна критика – неважливо, ви досягнете потрібного результату.

 • Що, на вашу думку, станеться в майбутньому?

  Наприклад, значне подорожчання вугілля або вихід на світовий ринок нового машинобудівного концерну. Крім вас так ніхто не думає? Відмінно! Обґрунтуйте свої доводи і поділіться цією інформацією в соціальних мережах, зробіть гостьовий пост в популярному блозі. Заяву, що йде в розріз з думкою більшості, автоматично привертає до себе увагу.

 • Ну що, ваша уява запрацювала?

  Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?

  Тепер ви, швидше за все, переповнені новими ідеями і думками. Роздрукуйте для себе цю статтю або список питань, щоб мати можливість звертатися до нього в будь-який час. Це найлегший спосіб подолати письменницький блок або додати трохи різноманітності у ваш календар публікацій. Гарного вам творчості!

  Читайте також:

  • Чотири поради, які допоможуть вам створювати «правильний» контент
  • Синдром невидимого контенту: методи лікування та профілактики
  • 20 типів контенту, приреченого на успіх (інфографіка)