Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

341

Пошукова система Google анонсувала запуск алгоритму «Колібрі» ще в кінці вересня. При цьому фактично він працював протягом місяця до появи відповідної інформації. Пошукові маркетологи не помітили суттєвих змін результатів видачі, незважаючи на заяву Google про значне підвищення якості пошуку.

За даними віце-президента Google Аміта Сингхала, завдяки Hummingbird Google навчився правильно відповідати на складні природні запити. Однак «Колібрі» неоднозначно вплинула на результати локального пошуку. Чому революційний пошуковий алгоритм не поліпшив якість місцевого пошуку і бізнесу залишатися видимим для локальних інтернет-користувачів?

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

Експерти маркетингової компанії MOZ помітили погіршення якості локального пошуку через кілька тижнів після впровадження алгоритму «Колібрі». Вони пояснили це частковою відмовою найбільшої пошукової системи світу від «змішаних» результатів пошуку на користь «чистих». Щоб зрозуміти, про що йде мова, необхідний короткий історичний екскурс.

До осені 2010 року Google ранжирував сайти по локальних запитів типу «юрист в Калузі» відповідно до семантичної релевантністю сайтів відповідним ключовим фразам. У жовтні 2010 найбільший пошуковик світу запровадив так звані змішані результати видачі. При обробці локальних запитів Google став враховувати фактори, не пов’язані з веб-сайтів. До таких факторів належать наявність локальної сторінки компанії Google+, і число її види, кількість відгуків про бізнес.

Після впровадження змішаних результатів видачі на перші місця у ВИДАЧІ по локальним запитам може потрапити бізнес, який не має власного сайту (див. ілюстрацію):

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

Помітивши зміни якості локального пошуку, експерти MOZ вирішили проаналізувати вплив алгоритму Google Hummingbird на local search. Для цього вони вивчили результати видачі по п’яти різних запитах для п’яти різних регіонів США. За результатами аналізу компанія MOZ зробила кілька цікавих висновків.

1. Органічна видача стає локальної

Змішаний SERP включає результати локального і органічного пошуку. За даними MOZ, після впровадження «Колібрі» органічна видача стала більшою мірою географічно детермінованою. У тому числі, це стосується запитів, не включають географічні назви. Це добре помітно на наступній ілюстрації:

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

Пошуковий запит був зроблений з портлендського IP-адреси, тому в локальній видачі Google пропонує користувачеві об’єкти, розташовані в місті Портленд. При цьому в органічній видачі (виділена) результати також прив’язані до Портленду. Зверніть увагу, назва міста в пошуковому запиті не використовувалося.

Google пропонує користувачеві регіональні результати з сайту Yelp, популярного в масштабах США. При цьому в топ видачі немає сайтів портлендских підприємств. За даними MOZ, з точки зору якості контенту регіональні розділи сайту Yelp значно поступаються сайтів місцевих компаній. Алгоритм Google Panda повинен зменшувати видимість ресурсів, контент яких має низьку цінність. Але на ілюстрації вище видно, що цього не відбувається.

Експерти MOZ встановили, що популярні в масштабах США довідкові та інформаційні сайти найчастіше займають перші місця в органічній видачі при використанні геотаргетированных запитів. Сайти локальних компаній розташовуються на другому місці. За ними ідуть регіональні довідкові ресурси і сайти брендів, відомих в масштабах США.

2. Регіональні каталоги зберігають високі позиції у видачі

Багато довідкові ресурси втратили високі позиції у видачі після впровадження алгоритму Panda. Google вважає, що контент, представлений в каталогах, має низьку цінність. Проте після запуску «Колібрі» регіональні каталоги повернулися на високі позиції у видачі. За даними MOZ, довідкові ресурси з корисним для користувачів контентом, наприклад, із споживчими відгуками, відображаються у видачі в першу чергу.

Google пропонує каталоги та російськомовним користувачам. Наприклад, у природній видачі за запитом з використанням географічного назви тільки два сайту не є довідковими сервісами (див. ілюстрацію).

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

Каталоги присутні у видачі за запитом без використання географічного назви:

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

3. Локальні пакети відображаються в верхній частині SERP

За даними MOZ, Google найчастіше являє пакети локальної видачі на четвертій позиції, якщо запит не є геотаргетированным. При використанні геотаргетированных запитів пакети також найчастіше з’являються на четвертому місці. Однак у цьому випадку локальна видача досить часто відображається на першій позиції. У будь-якому випадку, результати локального пошуку, зазвичай, знаходяться у верхній частині SERP.

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

При цьому пошуковик віддає більш високі місця у природній видачі довідкових каталогів. Сайти локальних підприємств зазвичай відображаються нижче каталогів. А за конкурентними запитами такі ресурси в кращому випадку виявляються всередині локального пакета або під ним.

4. Кількість результатів у локальному пакеті залежить від галузі

Чим більше інформації має Google про локальному бізнесі, тим більше посилань відображається в локальному пакеті. При цьому результати для великих міст можуть включати менше посилань порівняно з результатами для невеликих населених пунктів.

Кількість результатів у локальному пакеті залежить скоріше від галузі і від рівня конкуренції в ній, ніж від географії запиту.

5. Оптимізація під геотаргетированные запити допомагає бізнесу

Вище зазначалося, що Google часто віддає більш високі позиції в органічній видачі по геотаргетированным запитам довідкових ресурсів. Однак сайти локальних підприємств також потрапляють на першу сторінку видачі. Для цього їм необхідно включати в контент сторінки та/або мета-тег title геотаргетированные посадочні фрази.

Наприклад, за запитом «автосервіс в Туле» в топ органічної видачі потрапляють як довідкові каталоги, так і сайти локальних підприємств (див. ілюстрацію).

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

Сайт компанії «Білий сервіс» явно оптимізовано під ключові запити «автосервіс Тула» і «автосервіс в Тулі». Ці ключі є у контенті сторінки і мета-тегу title:

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

Контент і мета-теги сайту «Автосервіс Омега» також містять відповідні ключі:

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

За даними MOZ, локальні компанії цілком здатні витіснити довідкові ресурси національного масштабу з перших місць у видачі. Для цього їм необхідно публікувати цінний контент і отримувати природні зовнішні посилання на відповідні сторінки. Однак наведений вище приклад показує, що в топ все ще можна потрапити завдяки простому використання ключів.

6. Локальний бізнес недооцінює стратегію риби-прилипало

Вище зазначалося, що Google часто віддає перші місця у природній видачі локальним розділів якісних довідкових ресурсів, таких, як Yelp, Tripadvisor і т. п. Публікуючи інформацію про підприємстві в таких каталогах, бізнес використовує пошукову стратегію риби-прилипало. У цьому випадку підприємство отримує покази завдяки високому авторитету та маркетинговим зусиллям власників каталогів.

Ось результати природної видачі за запитом pet store chicago usa:

Як алгоритм Google Hummingbird вплинув на локальний пошук

Зоомагазин Ліз має власний сайт. Але на третю позицію у видачі потрапило опис магазину в Yelp. Це підтверджує ефективність пошукової стратегії риби-прилипало.

Як забезпечити видимість бізнесу в локальному пошуку

Як зазначалося вище, алгоритм «Колібрі» неоднозначно вплинула на якість локального пошуку. Довідкові каталоги, після появи «Панди» втратили шанси на високі позиції у видачі-за низької цінності контенту, знову відображаються в топі. При цьому сама органічна видача також стала локальної. Іншими словами, локальні сайти з’являються в природному видачі за комерційним запитам, навіть якщо не можуть похвалитися якісним контентом.

За даними MOZ, це можна частково пояснити адаптацією SERP Google до інтересів власників мобільних гаджетів. Використовуючи пошуковик на смартфоні або планшеті, вони зазвичай зацікавлені у локалізації результатів пошуку.

Наступні рекомендації допоможуть вам врахувати зміни в алгоритмі пошуку і забезпечити видимість бізнесу в локальному пошуку:

  • Обов’язково додайте інформацію про свій бізнес в Google Адреси і створіть сторінку компанії Google+. Витративши декілька хвилин на заповнення даних, ви зможете регулярно демонструвати локальним користувачам свою контактну інформацію на першій сторінці ВИДАЧІ.
  • Реєструйте бізнес в національних і місцевих каталогах, подібних сервісів Tripadvisor або Resto.ru. Це збільшує шанси на потрапляння опису вашого підприємства в пакети локальної видачі або в топ органічних результатів.
  • Використовуючи стратегію риби-прилипало, не обмежуйтеся реєстрацією в довідкових каталогах. За інформацією MOZ, Google часто включає в органічну видачу посилання на тематичні групи в соціальних мережах, сервіси відгуків і дискусії на форумах.
  • Оптимізуйте контент сайту локального бізнесу під геотаргетированные запити. Для цього зазвичай достатньо один раз вжити географічну назву або містить його ключ у контенті сторінки, а також включити його в мета-тег title.
  • Публікуйте цінний для користувачів контент на сайті локального бізнесу. За інформацією MOZ, цей крок дозволяє ресурсів місцевих підприємств витісняти з перших позицій в органічній видачі навіть авторитетні довідкові каталоги.

У зв’язку з орієнтацією Google на локалізацію пошуку, бізнесу необхідно піклуватися про видимості інформації в локальних пакетах і органічної видачі. Однак місцевим підприємствам не варто обмежуватися додаванням контактних даних авторитетні каталоги або оптимізацією сторінок під геотаргетированные запити. Якісний контент, корисний для користувача, залишається базою успішних маркетингових кампаній. З його допомогою локальний бізнес витісняє з перших позицій видачі довідкові ресурси, які в даний момент домінують в SERP за локальним запитам.

Адаптація матеріалу Hummingbird’s Unsung Impact on Local Search by David Mihm.

Читайте також:

  • Як зміниться інтернет-маркетинг після запуску принципово нового пошукового алгоритму Google Hummingbird
  • Скасування посилального в підсумку призведе до збільшення середнього чека на ринку пошукового маркетингу
  • Прогноз: що буде з ринком пошукового маркетингу після скасування посилального ранжирування для комерційних запитів