Як боротися з блокувальниками реклами

388

Якщо вірити «Яндекс.Метриці», приблизно кожен п’ятий відвідувач сайту «Текстерры» користується блокувальниками реклами. На бізнес агентства це не впливає. А ось власникам сайтів, які заробляють за допомогою реклами, можна пити заспокійливі. З-за AdBlock і аналогічних програм вони втрачають близько 20 % доходів. Як боротися з блокувальниками реклами? Читайте далі.

Як боротися з блокувальниками реклами

Чому боротися з блокувальниками реклами не потрібно

Так, керівництво по боротьбі з блокувальниками починається з парадоксу. Боротися з ними не потрібно. І справа навіть не в трудозатратности і низької ефективності зусиль. Баннерорезку — це нормальна природна реакція користувачів на жадібність видавців. Звичайній людині краще встановити кілька програм, ніж заробити невроз під час інтернет-серфінгу через спливаючих вікон, поп-андерів, тізерів і іншої агресивної реклами.

Засновник сервісу для боротьби з блокуванням реклами PageFair Джонні Райан вважає боротьбу з баннерорезками перетягуванням канатів. «Щоб обійти блокування, видавці щось змінюють у коді», — говорить Райан. «Розробники помічають це і теж змінюють код», — так пояснює фахівець протистояння видавців і творців блокувальників.

Чому навіть нормальним видавцям не варто боротися з AdBlock і аналогами? Ось причини:

 • Рекламна модель монетизації зживає себе незалежно від наявності або відсутності програмних блокувальників. Головна програма коштує у людей в голові. З-за дій рекламодавців і видавців вона постійно вдосконалюється. Користувачі вчаться не помічати рекламу, не вірити оголошенням, уникати нав’язливих і перевантажених комерційними повідомленнями ресурсів.
 • Програми-блокувальники будуть завжди йти на крок попереду борців з ними. Тому спробу заблокувати AdBlock і аналоги можна охарактеризувати як сізіфова праця.
 • Частка користувачів, які застосовують під час відвідування сайтів баннерорезку, буде зростати. Чим агресивніше будуть вести себе рекламодавці і видавці, тим сильніше буде реакція користувачів.
 • Багато методи боротьби з блокувальниками погіршують користувальницький досвід. З-за вашої жадібності можуть постраждати всі відвідувачі сайту.
 • Реакція користувача на успішну блокування реклами непередбачувана. Можливо, він ніколи не прийде на ваш сайт, якщо побачить на ньому обійшов програми тизер.

Замість виснажливої боротьби з природною реакцією аудиторії на агресивну рекламу зосередьтеся на альтернативах. Використовуйте іншу модель монетизації контент-проекту. Розвивайте ресурс, щоб залучити більше відвідувачів. Більшість інтернет-серферів поки не використовує баннерорезку, тому зростання відвідуваності збільшить дохід видавця.

Аргументи вас не переконали? Хочете вичавлювати з реклами максимум, не можете змиритися з тим, що якісь блокувальники залазять в ваш кишеню? Читайте далі.

Читайте також: Створення інтернет-магазину: на що звернути увагу, щоб через 3 місяці і 5000 доларів не почати спочатку

Аргументи на користь боротьби з блокувальниками

Досить одного аргументу: боротися варто, щоб не втрачати доходи. Це особливо актуально для контент-проектів, включаючи ЗМІ, які заробляють тільки на рекламі.

Ось ще одна важлива причина, щоб все-таки боротися з баннерорезками. Вона не має прямого відношення до доходів видавця. Якщо власник сайту не зловживає агресивною рекламою, публікує релевантні інтересам аудиторії оголошення, блокувальники погіршують користувальницький досвід.

Простий приклад — блоки рекомендованого контенту Google. У них є реклама, але призначені вони не для монетизації. В першу чергу рекомендований вміст допомагає користувачам знайти на сайті додаткові матеріали по темі. Якщо AdBlock обрізає рекомендований контент, користувач не отримує додаткову інформацію.

Дійсно користувачам потрібен рекомендований контент? Дивіться самі: на тестової майданчику протягом семи днів блок з рекомендаціями завантажувався 4607 раз. Користувачі 366 раз натиснули на посилання, які їх зацікавили. CTR блоку рекомендованого контенту становив 7,94 % без обліку кліків по рекламі.

Як боротися з блокувальниками реклами

Як ще блокувальники погіршують користувальницький досвід? З-за них сайт може виглядати візуально непривабливим. Наприклад, власники ресурсів на WordPress часто публікують блоки реклами в сайдбарі з допомогою віджета «Текст».

Як боротися з блокувальниками реклами

Блокувальники можуть вирізати рекламу, але порожній контейнер віджета залишається в сайдбарі. Він псує зовнішній вигляд сайту.

Як боротися з блокувальниками реклами

Як не крути, видавцям блокувальники реклами заважають. Тому варто подивитися на конкретні тактики та інструменти боротьби з цими програмами.

Блокуємо блокувальники: інструменти боротьби з Adblock і аналогами

Як зазначалося вище, розробники блокувальників будуть завжди на крок попереду видавців. Тому боротися з ними доведеться постійно за допомогою різних інструментів.

Використовуйте стратегію Facebook

Найбільша в світі соцмережа заробляє за допомогою реклами, тому баннерорезку для неї як кістка в горлі. Тому «Фейсбук» змусив дивитися рекламу навіть користувачів з блокувальниками. Для цього розробники соцмережі впровадили код, який при завантаженні ховає рекламу від відповідних програм.

Напевно творці баннерорезок будуть боротися з технологією Facebook. А програмісти соцмережі будуть удосконалювати захист. Це те саме перетягування канатів, про який каже Джонні Райан.

У «Фейсбуку» вистачить ресурсів, щоб боротися з усіма творцями блокувальників одночасно протягом необмеженого періоду часу. Цього не можна сказати про більшість інших ресурсів, включаючи сайти ЗМІ, блоги та інші контент-проекти. Тому їм доведеться використовувати альтернативні інструменти.

Але власники контент-проектів можуть взяти на озброєння геніальну тактику Facebook. Крім блокування блокувальників соцмережа вирішила боротися з причинами, через які користувачі встановлюють ці програми. Мова йде про нерелевантности і агресивності реклами.

Ось конкретні кроки:

 • «Фейсбук» вирішив показувати менше реклами, щоб не дратувати аудиторію.
 • Соцмережа намагається показувати оголошення так, щоб вони не відволікали відвідувачів і не погіршували їхній досвід.
 • Дітище Цукерберга піклується про релевантності, безпеки та швидкості завантаження реклами.
 • Найголовніше: «Фейсбук» дозволив користувачам частково контролювати рекламу, яку вони бачать. Щоб змінити налаштування, достатньо перейти у розділ «Ваші рекламні уподобання».

Навіть якщо у вас в штаті немає команди програмістів, здатних приховати рекламу від блокувальників, тактика Facebook зробить ваш сайт краще.

Стратегія має один недолік. Щоб самостійно боротися з блокувальниками, доведеться постійно витрачати багато ресурсів. А шансів перемогти у вас мало. Схоже, сам Facebook програє перетягування канатів.

У сутичку на стороні блокувальників вступив Прінстонський університет. Він розробив принципово новий блокувальник, який обходить всі відомі технології захисту від баннерорезок. Розширення для Chrome блокує навіть рекламу на Facebook. Воно має невеликий недолік — браузер з встановленим і активованим розширенням помітно підвисає.

Як боротися з блокувальниками реклами

Читайте також: 40 розширень Google Chrome, необхідних у роботі інтернет-маркетолога

Попросіть користувачів відключити блокувальники для вашого сайту

Ця рекомендація підійде ресурсів з постійною лояльною аудиторією. Опублікуйте на сайті або в групах в соціальній мережі прохання відключити баннерорезку. Поясніть, чому варто це зробити.

Як боротися з блокувальниками реклами

Наприклад, розкажіть, що завдяки рекламі ваш блог залишається незалежним. Пообіцяйте публікувати лише релевантну і безпечну рекламу. Обов’язково розкажіть, як відключити блокування для конкретного сайту.

Як боротися з блокувальниками реклами

Визначити наявність у користувача блокувальника і попросити вимкнути програму можна за допомогою плагінів. Наприклад, для CMS WordPress використовуйте Ad Blocking Advisor.

Після встановлення плагіну перейдіть в розділ налаштувань. У полі Notice Text напишіть повідомлення читачам, у яких встановлені баннерорезку.

Як боротися з блокувальниками реклами

Перевірте, як відображається топбар на сайті.

Як боротися з блокувальниками реклами

Ще один корисний плагін — Simple AdBlock Notice. Він дозволяє вивести на екран прохання додати сайт до виключення блокувальників. Крім того, плагін надає користувачам інструкцію щодо додавання сайту в білий список. Безкоштовна версія підтримує повідомлення англійською мовою.

Недолік стратегії — погіршення користувацького досвіду. Агресивний топ-бар дратує чи не сильніше, ніж агресивна реклама. Відвідувачі можуть образитися і покинути ресурс назавжди.

Читайте також: 15 помилок веб-дизайну, які відлякують відвідувачів сайту

Заблокуйте блокувальники

Якщо у вас немає можливостей «Фейсбуку», скористайтеся вбивцями блокувальників сторонніх розробників. Звичайно, ви навряд чи знайдете ефективні рішення в безкоштовних каталогах плагінів. Тестування розширення для WordPress Anti-AdBlock Script показало, що плагін не справляється із завданням. Він не блокує AdBlock і AdBlock Plus.

Навіть якщо якийсь плагін сьогодні успішно блокує баннерорезку, завтра ситуація зміниться. Розробники блокувальників залишили з носом «Фейсбук», а плагіни для популярних CMS їм взагалі на один зуб. Тому шукайте сервіси, платформи і команди, які заробляють на боротьбі з AdBlock і його аналогами.

Ось кілька спеціалізованих сервісів:

 • Secret Media. Сервіс позиціонує себе в якості рішення для великих видавців. Вартість використання платформи на сайті не зазначена. Розробники пропонують обговорювати ділові питання при особистій зустрічі. Сервіс аналізує вплив блокувальників на сайт, а також забезпечує покази реклами в обхід баннерорезок.
 • Sourcepoint. Сервіс допомагає стежити за впливом блокувальників на сайт. З його допомогою можна запропонувати користувачам компенсувати відключення реклами альтернативними способами. Sourcepoint дозволяє встановити на сайт анімовану інструкцію по відключенню найпопулярніших блокувальників. Вартість використання платформи не вказана, розробники позиціонують її як рішення для великих видавців.
 • Yavli. Сервіс вимірює трафік з блокувальниками реклами, а також допомагає монетизувати його з допомогою рекомендованого контенту. Yavli використовують видавці масштабів Business Insider і The New York Times.
 • Revive Ads. Безкоштовна платформа. Забезпечує покази реклами користувачам з блокувальниками, взамін забирає частину доходів. Необхідно встановлювати на сервер.
 • AdRegain Chameleon. Російськомовна платформа. Декларує можливість показів реклами в обхід блокувальників. В даний час AdRegain допомагає обійти баннерорезку тільки середнім і великим сайтів.
 • Acceptable Ads. Цей сервіс заслуговує окремої уваги, так як його пропонує компанія Eye/o, яка керує проектом AdBlock Plus. За допомогою платформи можна показувати користувачам з блокувальниками альтернативні рекламні блоки, які відповідають критеріям прийнятності.

Стратегія блокування баннерорезок має ряд недоліків. По-перше, якщо ви не Business Insider, ефективне рішення швидше за все виявиться занадто дорогим. По-друге, приклад Facebook показує, що розробники блокувальників все одно сильніше. Якщо знадобиться, до Прінстонському університеті приєднається Колумбійський і Боннський. По-третє, з-за надлишку реклами та інформації у цілому банерна сліпота користувачів прогресує. Головну баннерорезку не можна заблокувати програмними методами, так як вона працює в головах людей.

Заблокуйте користувачів блокувальників

Відверто кажучи, це порада з розряду шкідливих. Чому? Контент девальвує. Рядового користувача щосекунди атакують десятки видавців через десктоп, смартфон, радіо, стільниковий зв’язок і так далі. Ви правда публікуєте щось настільки цінне, ексклюзивне, корисне, що передплатники масово погодяться вимкнути блокувальники заради вашого контенту?

Попередження вас не переконало? Тоді блокуйте кожного п’ятого відвідувача сайту. Ефективні і безкоштовні інструменти для вирішення цієї задачі є.

Якщо ви використовуєте WordPress, встановіть і активуйте плагін Block Adblock. У налаштуваннях переключіть галочку в положення No навпаки опцій Display Close Button і Close Message Automatically. В меню Message Type виберіть варіант Full Screen.

Як боротися з блокувальниками реклами

Тепер відвідувачі з включеними блокувальниками не зможуть читати ваші публікації.

Як боротися з блокувальниками реклами

Повне блокування кожного п’ятого користувача рано чи пізно вб’є ваш сайт. Якщо ви все-таки хочете насолити любителям баннерорезок, в налаштуваннях плагіна увімкніть можливість закрити блокуючу вікно або його автоматичну деактивацію протягом декількох секунд. Втім, навіть більш м’яка тактика в першу чергу вдарить по вас, а не за користувачам блокувальників реклами.

Цю тактику використовував Forbes. Сайт видання не помер. Більш того, 44 % користувачів відключили блокувальники, щоб отримати доступ до контенту. Якщо масштаби і авторитет вашого сайту порівнянні з Forbes, ризикуйте.

Використовуйте невидиму для блокувальників рекламу

Ця рекомендація може працювати ситуативно, але не покладайтеся на неї в довгостроковій перспективі. Блокувальники можуть не помічати ті чи інші інструменти публікації реклами сьогодні, але немає ніякої гарантії, що ситуація не зміниться завтра.

Використовуйте Relap.io. Дітище Прінстонського університету Perceptual Ad Highlighter не блокує рекламні посилання в блоці рекомендованого контенту.

Як боротися з блокувальниками реклами

AdBlock і AdBlock Plus частково блокують рекламу в блоках рекомендованого контенту. Текст анонсу залишається видимим і кликабельним, але зображення з рекламної посилання зникає.

Читайте також: Підвищуємо конверсію: пошук по сайту як частина воронки продажів

Зверніть увагу на блок рекомендованого контенту Google AdSense. Perceptual Ad Highlighter не вважає їх рекламою, незважаючи на публікацію рекламних оголошень. Зате програма позначає звичайні блоки реклами AdSense. AdBlock і AdBlock Plus блокують віджет схожих публікацій від Google.

Як боротися з блокувальниками реклами

Експериментуйте з партнерськими програмами. Наприклад, партнерку від Amazon не позначає Perceptual Ad Highlighter. Але більш популярні AdBlock і AdBlock Plus приховують віджет Amazon.

Як боротися з блокувальниками реклами

Партнерку від Labirint.ru не блокує AdBlock і Perceptual Ad Highlighter.

Як боротися з блокувальниками реклами

Головний недолік стратегії згаданий вище — блокувальники можуть у будь-який момент заблокувати оголошення, які раніше пропускали. Ви навряд чи знайдете сервіси для рекламодавців, які дозволяють обійти всі популярні баннерорезку.

Публікуйте адверториалы

Стратегію активно використовує «Лайфхакер». Партнерські матеріали на цьому ресурсі популярні блокувальники не помічають.

Як боротися з блокувальниками реклами
Адверториал — реклама, замаскована під звичайну публікацію. Редакції вказують, що адверториал відноситься до партнерського або спонсорської контенту.

У стратегії є великий недолік. Рекламодавці з задоволенням оплатять адверториалы на популярних майданчиках. А ось невеликим і середнім видавцям вдасться залучити такою можливістю хіба що взуттєву майстерню.

Конвертуйте користувачів баннерорезок альтернативними способами

Цю стратегію краще всього описати прислів’ям «з паршивої вівці хоч вовни жмут». Все просто: якщо користувач не хоче бачити рекламу, треба попросити його зробити щось корисне. Наприклад, підписатися на розсилку, заповнити анкету, на худий кінець поділитися публікацією в соціальних мережах.

Для реалізації стратегії можна використати інструменти, за допомогою яких ви просили користувачів відключити блокувальники. Наприклад, встановіть і активуйте плагін Block Ad Detector. В налаштуваннях плагіна виберіть вкладку » Add New Shortcode. Додайте текст з проханням поділитися постом або виконати іншу дію.

Як боротися з блокувальниками реклами

Читайте також: Як створити сайт на WordPress: повне керівництво для новачків

На вкладці Manage Shortcodes скопіюйте шорткод і вставити його в код сторінки. Наприклад, ви можете показувати повідомлення з проханням над основним контентом. Також повідомлення можна вивести в сайдбарі за допомогою віджета.

Як боротися з блокувальниками реклами

Коли ви налаштуєте плагін, користувачі блокувальників реклами при відвідуванні сайту побачать ваше прохання.

Як боротися з блокувальниками реклами

Має стратегія недоліки? Так. Більшість користувачів проігнорує ваше прохання. Крім того, повідомлення погіршує користувальницький досвід.

Спробуйте домовитися

Популярні блокувальники за замовчуванням блокують не всю рекламу. Вони залишають користувачам доступ до оголошень, які відповідають критеріям прийнятності. Вони ідентичні у AdBlock і AdBlock Plus.

Якщо оголошення на вашому сайті відповідають критеріям прийнятності, подайте заявку на додання вашого ресурсу в білий список. Щоб вас додали в білий список, яким користується програма AdBlock, заповніть та подайте заявку. AdBlock Plus користується тим же білим списком, але пропонує користувачам заповнити окрему форму.

Блокувальники вважають прийнятною тільки текстові формати контекстної реклами. Власники сайтів стверджують, що в результаті відмови від графічних оголошень вони втрачають більше, ніж отримують завдяки додаванню ресурсу в білий список.
Як боротися з блокувальниками реклами

Головний недолік стратегії — обмежена ефективність білого списку. Блокувальники за замовчуванням показують прийнятну з їх точки зору рекламу. Але користувач може в будь-який момент змінити налаштування і заблокувати покази всієї реклами.

Читайте також: Підвищуємо конверсію: добірка безкоштовних плагінів для WordPress

Продавайте контент

Ви відмовляєтеся від реклами, але монетизируете ресурс з допомогою платних підписок. Так працюють Republic.ru і деякі інші видання.

Як боротися з блокувальниками реклами

Перед використанням підходу подумайте, навіщо користувачам платити вам, коли в інтернеті можна потонути в якісному і безкоштовний контент. Та й ваші платні публікації швидше за все з’являться на форумах і в ЖЖ через кілька хвилин після виходу.

Потрібна золота середина

Блокувальники реклами з’явилися не на порожньому місці. З-за жадібності видавців і рекламодавців людям знадобилися інструменти захисту від агресивних оголошень, які буквально вистрибує на відвідувача сайту з монітора. Агресивна боротьба баннерорезками не допоможе видавцям. Вона просто змусить розробників AdBlock і аналогів удосконалювати алгоритми.

Що робити видавцям? Пити таблетки від жадібності і бити себе по руках, коли з’являється бажання поставити на сайт поп-ап або поп-андер, всунути рекламу в контент, обвішатися тизерами з Малишевої. Коли таблетки подіють, а реклама на сайті не буде викликати бажання плюнути в монітор, ввічливо звертайтеся до аудиторії і просите відключити блокувальники на вашому сайті. Прохання не повинна погіршувати користувальницький досвід.

Якщо ви пропонуєте аудиторії цікавий контент, є ймовірність, що деякі користувачі внесуть вас в білий список. Приклад Forbes надихає.

Але не спокушайтеся. Головну баннерорезку користувачі вимкнути не зможуть при всьому бажанні. Вона працює на рівні сприйняття. А чи існує вона з-за надлишку реклами в інформаційному просторі. На жаль, ситуація може лише погіршитися. Тому серйозно думайте про альтернативи рекламної моделі монетизації.

Два слова для тих, хто знаходиться з іншої сторони ігрового поля. Повне блокування реклами в інтернеті користувачами теж веде в нікуди. Якщо видавці позбудуться доходів від реклами, вони втратять незалежність або будуть змушені брати плату за перегляд сторінки. Ви готові платити за оновлення статусу «Вконтакте» або читати блог, існування якого оплачує велика корпорація? Питання риторичне.

Що робити? Налаштуйте блокувальники так, щоб вони не блокували прийнятну рекламу. Внесіть в білі списки свої улюблені сайти. Повірте, непотрібну рекламу ви не помітите і без спеціальних програм.