Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті

320

Якщо ви ведете особистий або корпоративний блог, то напевно стикалися з такою ситуацією: частина публікацій отримує потужний відгук, а інші залишаються непоміченими. Ви не можете точно прогнозувати ефективність статей. Матеріали, здаються інформаційними бомбами, не набирають і десятка «лайків». Зате прохідні публікації раптом підривають аудиторію, залучають трафік і викликають гострі дискусії на межі холивара.

Виходом з цієї ситуації може стати воскресіння успішних публікацій. Давши друге життя старим контенту, ви можете розраховувати на повторення минулого успіху. У цій статті ви знайдете опис 12 способів повторного використання вмісту.

Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті

Оживляючи старий контент, ви отримуєте ряд переваг. По-перше, ви економите час, який зазвичай витрачається на пошук актуальних тем і нових ідей. По-друге, ви гарантовано отримуєте увагу існуючої аудиторії. Зазвичай читачі не упускають можливості подивитися на відому проблему під новим кутом. По-третє, ви отримуєте додатковий трафік з пошукових систем і соціальних мереж.

Щоб знайти контент, гідний повторного використання, скористайтесь системами аналітики. Виберіть найпопулярніші статті. Також для повторного використання підходять матеріали, отримали хороший соціальний відгук: велика кількість коментарів і «розшарювання».

Пожвавлення старого контенту не передбачає повторних публікацій старих матеріалів. Навіть не думайте переписувати успішні статті і видавати їх за нові. Щоб дати старим контенту нове життя, скористайтеся одним із наведених нижче способів.

Спосіб № 1: створіть нові статті, спираючись на існуючі

Читачі люблять пости-списки. Вони зберігають матеріали цього формату в закладках, щоб при нагоді скористатися корисною інформацією, а також діляться цими матеріалами в соцмережах.

Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті

Як дати друге життя посту-списком? Наприклад, стаття «Лайфхак в SMM та блоггинге: 32 чарівних інструменту для маркетологів» може отримати не дві, а плюс-мінус 32 нові життя. Ось рецепт: візьміть пост-список і докладно розкрийте кожен пункт у нових статтях.

Спосіб № 2: створіть презентацію на базі успішного поста

Використовуйте для цього SlideShare або Canva. Перший сервіс дозволяє використовувати для розповсюдження контенту важіль соціальних мереж. А другий допоможе вам створювати візуальний контент, навіть якщо ви не володієте вміннями дизайнера.

Спосіб № 3: перетворіть успішну статтю в інфографіку

Список корисних інструментів ви знайдете у статті «Як швидко і просто створити добру інфографіку». Якщо ви ніколи не працювали з інфографікою, ознайомтеся з інформацією про візуальному контенті. Також вас можуть зацікавити інструменти для створення інтерактивної графіки.

Перед початком роботи прочитайте матеріал про помилки, які знижують ефективність інфографіки. Ще один матеріал про інфографіці покаже вам важливість системного підходу при роботі з цим типом контенту.

Спосіб № 4: створіть инструктографику на Pinterest

Инструктографика — це найближчий родич інфографіки. Цей тип вмісту являє собою інструкції, візуалізовані за допомогою зображень. Любителі проектів категорії DIY активно публікують инструктографики на Pinterest.

Спосіб № 5: актуализируйте старі публікації

Напевно, ситуація у вашій галузі дуже швидко змінюється. На ринок виходять нові гравці, з’являються нові продукти і технології. Це відмінний привід, щоб актуалізувати старі статті та повторно анонсувати їх в соціальних мережах.

Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті

Спосіб № 6: якщо у вас є популярний «вічнозелений» контент, анонсируйте його повторно в соціальних мережах

Навіть у самої динамічної галузі є правила, технології і продукти, які не змінюються роками. Щоб знайти такий «вічнозелений» контент, вивчіть архів свого блогу. Виберіть популярні статті та повторно анонсируйте в соціальних мережах.

Спосіб № 7: повторно анонсируйте публікацію на сервіси питань і відповідей

Зверніть увагу на Quora, «Питання і відповіді» Google Ответы@Mail.ru і інші подібні сервіси. Вам доведеться постаратися, щоб уникнути звинувачень в саморекламі і спам. Якщо ви регулярно відповідаєте на запитання користувачів, пов’язані з вашою галуззю, зробити це буде легше.

Зверніть увагу, що цей спосіб працює і у зворотний бік. Питання користувачів і ваші відповіді на них можуть стати базою для новий публікацій у блозі.

Спосіб № 8: перетворіть популярну статтю в серію листів для електронної розсилки

Вище сказано, що пост-список «32 чарівних інструменту для маркетологів» можна перетворити в 32 нові статті. Також ви можете перетворити його в 32 теми для електронної розсилки. В листи можна перетворювати не тільки статті-списки. Ви можете використовувати в якості теми для письма будь цікава теза з популярного матеріалу.

Спосіб № 9: створіть електронну книгу

Якщо ви давно ведете блог, в ньому напевно є серії публікацій, пов’язаних загальною тематикою. Щоб дати їм друге життя, досить об’єднати публікації з однієї категорії, актуалізувати і оформити у вигляді електронної книги або white paper.

Щоб ваша книга виявилася затребуваною і успішною, проведіть додаткові дослідження, проілюструйте їх новими зображеннями і графіками. Скористайтеся інструментами типу SunRav або Papyrus, щоб красиво оформити електронну книгу.

Спосіб № 10: напишіть гостьовий пост

Використовуйте популярну статтю в вашому блозі в якості бази для гостьового поста. Зверніть увагу, це повинен бути новий матеріал з доданою вартістю, а не механічно переписаний заради унікальності контент.

Актуализируйте публікацію, надайте аудиторії нові факти, поділіться власним досвідом. Гостьовий пост повинен допомогти читачам подивитися на раніше описану проблему по-новому.

Спосіб № 11: створіть відеоінструкцію або подкаст

Частина вашої аудиторії воліє дивитися і слухати, а не читати. Завдяки розвитку мобільних технологій, вони мають можливість робити це буквально на ходу. Тому пропонуйте користувачам відео — та аудіоконтенту.

Не намагайтеся назвати подкастом стару публікацію, надиктованную на диктофон. Слухач повинен отримати додаткову інформацію. Це справедливо і щодо відеоконтенту. Цей формат дозволяє наочно проілюструвати теоретичну інформацію.

Спосіб № 12: проведіть вебінар або фокус-групу

Використовуйте для цього сервіс Google Hangouts. Формат вебінару або фокус-групи дозволяє не тільки ділитися з аудиторією корисною інформацією, але й активно залучати користувачів до обговорення проблеми.

Спілкуючись з аудиторією в режимі онлайн, пам’ятайте про принцип інтерактивності. Хороші тренери вважають успішними ті тренінги, на яких більше говорить аудиторія. Активність аудиторії можна вважати критерієм успішності вебінарів. А щоб активізувати учасників, задавайте їм питання, стимулюйте дискусії, виконуйте групові завдання.

Оживляючи старий контент…

… ви економите час. Однак це не єдина причина, щоб дати нове життя успішним публікацій. Ви практично гарантовано отримуєте популярний і ефективний контент, який приносить вам трафік, «розшарювання» і коментарі.

Пам’ятайте, щоб оживити публікацію, доведеться постаратися. Будьте готові актуалізувати публікації з допомогою нових фактів, додаткових ілюстрацій, результатів спостережень. Діліться своїм досвідом, розповідайте про нові інструменти та технології. У цьому випадку друга життя контенту виявиться не менш успішною, ніж перша.

Адаптація матеріалу The Ultimate Guide to Repurposing Content: 12 Ways to Extend the Life of Every Article You Write by Kevan Lee.

Читайте також:

  • 10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог
  • 20 типів контенту, приреченого на успіх (інфографіка)
  • Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?