Як домінувати на першій сторінці видачі Google

337

Онлайн-репутація вашого бренду впливає на всі аспекти маркетингу проекту в інтернеті. Наприклад, авторитетні і знані компанії мають більш високий CTR контекстних оголошень порівняно з молодими підприємствами. Коефіцієнт конверсії сайту також залежить від авторитетності бізнесу. Тому формування репутації відноситься до найважливіших елементів контент-маркетингу.

Як ми писали в статті про персоналізованих контент-маркетингових кампаніях в LinkedIn, моніторинг соціальних мереж є одним з найбільш потужних засобів управління репутацією бренда. Маркетологи визначають з допомогою автоматизованих сервісів актуальні для аудиторії тематики, пов’язані з діяльністю компанії. Так вони отримують можливість реагувати на негативну інформацію і підтримувати позитивні дискусії. Створення фонового шуму в соціальних мережах — одна з кращих довгострокових стратегій контент-маркетингу.

Довгострокові стратегії є найбільш надійними і ефективними, проте багато бізнесмени і керівники не згодні довго чекати результату. Вони хочуть отримувати віддачу негайно, про що ми писали в статті про швидкі способи розкрутки. Домінування на першій сторінці видачі Google за запитами, пов’язаними з вашим брендом, відноситься до способів управління репутацією бізнесу і швидкого підвищення ефективності маркетингу.

Щоб домінувати на першій сторінці видачі, вам необхідно розуміти, які блоки інформації демонструє користувачам Google. Також вам потрібно знати, як зайняти найбільш помітні позиції у даних блоках. Ця стаття допоможе вам буквально захопити першу сторінку видачі пов’язаних з вашим брендом і бізнесом запитам.

Платний пошук

Зверніть увагу на сторінку видачі Google за конкурентними комерційним запитам. Вам доведеться прокрутити вниз, щоб побачити результати органічної видачі. Контекстні оголошення займають найпомітніші місця в SERP. Звичайно, видача за брендированному запитом відрізняється від SERP з конкурентного комерційному запитом. Проте ви напевно хочете боротися за різні типи трафіку. Тому запуск власної PPC-кампанії є першим кроком до домінування на сторінці пошукової видачі Google.

Як домінувати на першій сторінці видачі Google

Використовуйте розширення AdWords, щоб збільшити PPC-трафік на ваш сайт. Google пропонує бізнесу наступні типи розширень для платного пошуку:

  • Місцезнаходження та номер телефону
  • Спеціальні пропозиції
  • Номер телефону для прямого дзвінка
  • Посилання
  • Соціальні розширення
  • Рейтинг продавців
  • Додатка
  • Динамічний показ

Ви можете комбінувати розширення, щоб зайняти всі найбільш помітні місця на першій сторінці видачі. Зверніть увагу на використання розширень маркетологами американських рітейл-мереж Home Depot і lowe’s (див. ілюстрації).

Як домінувати на першій сторінці видачі Google

Розширення «Додаткові посилання» дозволяє користувачам Google перейти на потрібну сторінку сайту рітейл-мережі прямо зі сторінки пошукової видачі. Але це не найголовніше. Зверніть увагу, скільки місця у верхній частині SERP займає оголошення Home Depot завдяки посиланнями.

Рітейлер lowe’s також користується розширенням «посилання». Крім того, користувачі Google можуть підписатися на розсилку цій мережі магазинів прямо зі сторінки видачі.

Як домінувати на першій сторінці видачі Google

Google+

Бренди, які мають бізнес-сторінку в Google+, можуть зайняти додаткову площу на сторінці пошукової видачі. Для цього необхідно пов’язати публікації на сайті з бізнес-сторінкою з допомогою атрибута rel=»publisher». Це схоже на використання атрибуту rel=»author» для підтвердження авторства, про який ми розповідали у статті про крадіжку контенту.

Використовуючи атрибут rel=»publisher», ви забезпечите показ в SERP кількості фоловерів сторінки бренду в Google+, а також превью останньої публікації в цій соціальній мережі.

Як домінувати на першій сторінці видачі Google

Google картинки

Оптимізація фотографій, опублікованих на сайті, — ще один хороший спосіб домінування на сторінці видачі. Трафік, генерований пошуком по картинках, часто перевершує очікування маркетологів.

Як домінувати на першій сторінці видачі Google

Щоб оптимізувати фотографії, увімкніть назву вашої компанії і/або важливий пошуковий запит ім’я файлу, в URL, за яким розташована фотографія, назва фотографії і атрибут alt.

YouTube

Не секрет, що Google віддає перевагу власним сервісів, формуючи пошукову видачу. Тому відео, опубліковане на YouTube, швидше за все з’являється в SERP. Створення і публікація брендованого відео є кращим способом домінувати у видачі по запитах, що включає назву вашої компанії.

Щоб потрапити на сторінку видачі пошуку по відео, вам необхідно опублікувати хоча б один брендований відеоролик на YouTube. Звичайно, розвиток власного каналу є кращим варіантом просування, однак ви можете обійтися без нього на старті кампанії.

Оптимізуйте відеоролик, включивши назва компанії в ім’я користувача YouTube, назва і мета-теги відео. Цього достатньо, щоб користувачі знайшли ваш ролик, ввівши в пошуковий рядок назва компанії.

Як домінувати на першій сторінці видачі Google

Звичайно, вам доведеться докласти додаткових зусиль, якщо ви хочете домінувати на сторінці пошуку по відео за конкурентними комерційним запитам. Кількість коментарів і голосів за ваш ролик на сторінці YouTube впливає на ранжування відео в пошуку. Якщо ви публікуєте відео з YouTube на сторонніх сайтах, число рекомендацій Google +1 стає важливим критерієм його ранжирування. Крім того, якщо ви розвиваєте партнерський канал YouTube, посилання з футера корпоративного сайту стане додатковим фактором підвищення позицій.

Google+ Адреси

Функція Google+ Адреси є ще одним зручним інструментом домінування в пошуковій видачі. Щоб скористатися її можливостями, вам необхідно зареєструвати бізнес-сторінку бренду в Google+.

Вкажіть свою адресу і пошліться на відповідну сторінку корпоративного сайту, щоб пошукова система зв’язала вашу цільову посадкову сторінку з адресою, зазначеною в Google+. Якщо ваш бізнес має кілька представництв, вкажіть їх адреси.

Як домінувати на першій сторінці видачі Google

Рекламні списки товарів

Функція «Рекламні списки товарів» викликала після запуску гострі дискусії серед маркетологів, так як вона негативно вплинула на CTR стандартних контекстних оголошень. Однак бізнес, який продає власні брендовані товари, може скористатися цією функцією для домінування на сторінці видачі.

В даний час оголошення цього типу дуже рідко потрапляють у видачу по запитам, що включає назви компанії. Однак ситуація з високою часткою ймовірності зміниться вже найближчим часом. Пошукова система прагне отримувати максимальну вигоду з запитів користувачів, а демонстрація рекламних списків товарів за брендированному запитом збільшує ймовірність платного кліка.

Новини

Ви не можете прямо впливати на результати видачі пошуку по новинах. Однак регулярна публікація прес-релізів збільшує ймовірність потрапляння на першу сторінку ВИДАЧІ за брендированному запитом. Тому складіть план публікації прес-релізів і дотримуйтеся його.

Природний пошук

Природний пошук — ще один спосіб домінування на першій сторінці видачі. Звичайно, в більшості випадків сторінка вашого корпоративного сайту є вітальної за брендированному запитом. Тому вона відображається на першому місці в природному видачі. Однак ця закономірність не завжди спрацьовує, якщо мова йде про молодого бізнесі і невеликих компаніях.

Щоб ваш нещодавно створений сайт відображався на першому місці видачі за брендированному запитом, додайте його в чергу на індексацію за допомогою інструментів для веб-майстрів Google. Читайте в нашій статті про Google Webmaster Tools, як це зробити.

Деякі ресурси, включаючи Facebook, Wikipedia, YouTube, LinkedIn, Twitter, часто ранжуються вище корпоративного сайту за брендованим запитам. Щоб уникнути цього, створіть корпоративні акаунти на кожному з зазначених ресурсів.

Посилайтесь на профілі бренду в соціальних мережах зі сторінок корпоративного сайту. Це підвищить їх позиції у видачі та допоможе вам зайняти більшу площу на першій сторінці.

Читайте також: Як правильно замовити сайт: покрокове керівництво для чайників

Висновок

Домінування на першій сторінці видачі за запитами, пов’язаних з брендом, дозволяє швидко збільшити ефективність маркетингу проекту. Використовуйте платні і безкоштовні інструменти, щоб ваш бізнес став помітним в SERP.

У першу чергу, зверніть увагу на можливості платного пошуку. Комбінуючи розширення AdWords, ви зможете зайняти найбільш помітні місця у видачі. Оптимізуйте опубліковані фотографії і відео, щоб користувачі могли знайти ваш бренд в пошуку по картинках і відео.

Користуйтеся можливостями Google+. Додайте адресу компанії за допомогою функції Google+ Адреси, а також використовуйте атрибут rel=»publisher», щоб зробити бізнес більш помітним в SERP. Публікувати прес-релізи, щоб збільшити ймовірність потрапляння на першу сторінку видачі пошуку по новинах.

Нарешті, використовуйте можливості природної видачі. Додайте новий сайт у чергу на індексацію. Зареєструйте корпоративні акаунти у соціальних мережах та посилайтеся на них зі сторінок офіційного ресурсу.

Адаптація матеріалу How to Dominate the Entire First Page of Google by George Fischer.