Як досягти успіху в маркетингу: головний рада

324

Хочете отримати гарантію того, що у вас не буде успішного бізнесу? Запросто – будьте такими ж, як і всі. Тяга до уподоблению перетворилася в пандемію, вражаючу одного маркетолога за іншим. Мабуть, ніхто не досяг такої досконалості в знеособлення контенту, як ці люди – з цілком передбачуваними наслідками. Якщо вам доріг ваш бізнес, не піддавайтеся вабить голосу «одноманітності».

Як досягти успіху в маркетингу: головний рада

Витоки цього явища очевидні – тяга до наслідування закладена в нас на генетичному рівні. Ми наслідуємо батькам у дитинстві, друзям в юнацтві, а в дорослому житті тим, у кого купа грошей. Ось тут-то і проявляється наша загальнолюдська наївність. Ми продовжуємо думати, що ми все ще в яслах. Але ні, тут йде боротьба за виживання. І як же ми вступаємо в цю боротьбу? Ми шукаємо безпека в сліпому наслідуванні, влаштовуємо гонки за лідером всієї зграйкою. Ми починаємо з копіювання успішних проектів, розраховуючи залучити масу клієнтів і заробити всім на заздрість. Є, правда, дві маленькі проблемки:

 • Шанси нагріти руки мінімальні, бо хтось вже застовпив ідею першим і пішов у відрив.
 • Крім вас знайдеться ще мільйон таких же наслідувачів.
 • Беремо «А», ділимо на «Б», отримуємо сферичну дулю з маслом у вакуумі.

  Як бути? Оригінальніше бути – ось як. Якщо щось і варто переймати, так це звички і якості людей, що заробляють кругленькі суми – енергійність, рішучість, цілеспрямованість і пристрасть до своєї роботи. Заради Бога, переймайте чужі стратегії, але залишайте на них свій відбиток, вдосконалюйте їх. Якщо ви цього не зробите, то назавжди втратите в «море одноманітності», і ніхто про вас не почує. Ні-коли.

  Так, це означає створення власного бренду, чого ви ніколи не досягнете, переймаючи чиюсь ідентичність. Це їхня компанія і їх бренд, так що йдіть і створіть свій! Ви не працюєте на них! Ви самі собі бізнес, який хоче бути успішним. ЗАТ «Я».

  «Але ринок забитий битком! Куди не глянь-суцільні тренери, гуру, експерти, і т. д. і т. п.» – чується у відповідь.

  Як досягти успіху в маркетингу: головний рада

  Правильно. У нас на кожного матроса по сім капітанів. Але це ще не означає, що вони хоча б по-собачому вміють плавати. Мало хто там ким себе вважає? Не варто їх наслідувати. Якщо всі вони працюють під копірку, то гріш їм ціна. Вам необхідно виділитися з цієї сірої юрби.

  «Але як?» – проноситься крик відчаю.

  Просто. Пам’ятайте про те, хто ви, що ви вмієте і що ви любите робити. Якщо забули або не знаєте, нехай ваші друзі нагадають. З боку видніше. Звичайно, якщо ви давно та успішно ховаєтеся серед натовпу, то навколишні можуть не помітити у вас нічого видатного.

  Само собою, не всі ваші таланти унікальні, знайдуться й інші господа зі схожими здібностями. Але це лише початок – такий контур, начерк особистості. Потрібно адже цей малюнок ще й розфарбувати, щоб він став унікальним. Ось тут вже настає черга індивідуальності. Сміливо виставляйте напоказ свої якості. Нехай ваша індивідуальність генерує оригінальні ідеї, якими б божевільними вони не здавалися, нехай ваш бренд стане продовженням вас самих. Дайте людям зачіпку. Щось, що приверне їхню увагу. А там можете вважати, що половину справи ви вже зробили – клієнт прийшов. Змусити його повернутися – інша половина, але без дещиці уяви і тут не обійтися.

  «Ну, підкиньте хоч якусь ідею! Підкажіть, що це за оригінальність така!»

  Ні за що. Якщо дати вам конкретні приклади, то ви почнете їм наслідувати. Така людська природа. І про який оригінальності тоді можна говорити? Беріть за основу перевірені методи, але додавайте від себе, не скупіться. Якщо придумаєте щось абсолютно нове, то ще краще. Не бійтеся експериментувати.

  Дамо вам останню підказку: ваша індивідуальність – це, швидше за все, все те, що вам не подобається в самому собі. Але в цьому-то і полягає ідея унікальності. Нехай для вас бути «іншим» некомфортно, але в очах оточуючих це може бути цілком привабливо. Пролийте світло на свої примхи, прийміть їх і святкуйте свою оригінальність – ви можете перетворити самого себе бренд. Змініть своє уявлення про самоповагу, будьте вдячні за все те, що робить вас оригінальним, тому що це саме ті якості, які допоможуть вам виділитися і бути поміченими. Адже це те, що ви хочете?

  Це те, що ви повинні хотіти, щоб не розчинитися в знеособленої маси сумнівних «тренерів, гуру та експертів».

  Адаптація матеріалу Stop Trying To Be Like Everybody Else If You Want A Successful Internet Marketing Business.

  Читайте також:

  • Вірні ваші уявлення про дійсності? Перевірте себе
  • 17 нестандартних рад копірайтерам
  • 5 методів програмування свідомості для досягнення неймовірних результатів