Як ефективно використовувати хештегі

351

Користувачі соціальних мереж і маркетологи добре знайомі з хэштегами. Люди використовують символ решітки перед словосполученням, щоб стежити за конкретною темою або зробити свої публікації видимими для певної цільової групи. Контент-маркетологи розуміють можливості хэштегов, тому часто включають їх у повідомлення. Проте не менш часто це не приносить видимих результатів.

Ця стаття розповість вам, як правильно використовувати хештегі і які завдання можна вирішувати з їх допомогою.

Як ефективно використовувати хештегі

Що таке хештегі і де вони використовуються

Хештег — це ключове слово або фраза, зазначене символом «решітка». Ось кілька прикладів хэштегов: #Москва, #КличкоПоветкин, #love, #cool і т. п. З допомогою хэштегов користувачі соціальних мереж групують тематичні повідомлення і створюють інформаційні канали. Позначаючи хештегом власне повідомлення, автор включає його у відповідний канал.

Більшість популярних соціальних мереж, включаючи Facebook, «
Вконтакте», Twitter, Google+, YouTube і інші, підтримує функції хэштегов. Відмічені знаком «решітка» ключові слова після публікації повідомлення перетворюються в клікабельні гіперпосилання. Перейшовши по посиланню, користувач отримує стрічку повідомлень, зазначених відповідним хештегом.

Як ефективно використовувати хештегі

Як використовувати хештегі

Як зазначалося вище, більшість контент-маркетологів розуміє можливості хэштегов. Іншими словами, вони знають, навіщо використовувати цю функціональність соціальних мереж. Хештегі збільшують охоплення аудиторії, підвищують впізнаваність бренду, допомагають привернути увагу клієнтів до будь-якої події або тренду. Інша справа, що далеко не всі маркетологи знають, як використовувати хештегі на практиці. Рекомендації нижче допоможуть вам заповнити цей пробіл у знаннях.

Як вибирати хештегі

Правильний вибір ключових слів — половина успіху при використанні хэштегов. Уявіть наступну ситуацію. Ви публікуєте у Facebook замітку про пошукової оптимізації. Щоб її помітили користувачі, що цікавляться пошуковим маркетингом, ви додаєте тег #SEO. У цьому випадку ваш контент залишиться практично непоміченою, так як зазначеним хештегом користується англомовна аудиторія Facebook.

Як ефективно використовувати хештегі

Щоб вашу публікацію помітили російськомовні користувачі, використовуйте не зовсім правильний, але всім зрозумілий хештег #СЕО.

Як ефективно використовувати хештегі

До речі, не переплутайте його з #CEO (Chief Executive Officer). У цьому випадку ваша замітка точно не отримає схвалень.

Як ефективно використовувати хештегі

Вибираючи хештегі, поставте себе на місце цільової аудиторії. Подумайте, які ключові слова використовують для пошуку ваші потенційні клієнти. Ваша публікація повинна збігатися з очікуваннями користувачів.

Уникайте використання занадто загальних ключових фраз. Найпростіший приклад — хештеги #маркетинг і #СЕО. Якщо ваша цільова аудиторія — пошукові маркетологи, досить використовувати специфічне ключове слово «СЕО». А якщо ваше повідомлення повинні побачити користувачі, що цікавляться маркетингом в широкому розумінні, використовуєте відповідний тег.

Обов’язково перевіряйте вибрані хештегі. Наприклад, якщо ваша компанія продає дуст, не поспішайте використовувати хештег #ДДТ. Він популярний серед шанувальників однойменного музичного колективу, для яких ваша публікація нецікава.

Як ефективно використовувати хештегі

Щоб перевірити ключове слово, скористайтесь функцією пошуку по хэштегам, яку підтримують популярні соцмережі. Наприклад, щоб перевірити, чи підходить хештег #Міраж для публікації в Google+ про французькому літаку «Міраж», скористайтеся формою пошуку в верхній частині сторінки.

Як ефективно використовувати хештегі

Скільки хэштегов використовувати

В соціальних мережах, орієнтованих на візуальний контент, прийнято відзначати повідомлення великою кількістю тегів. З кожною новою міткою кількість переглядів публікації збільшується.

Як ефективно використовувати хештегі

Проте в мережах, орієнтованих на змішаний контент, такий підхід не працює. Користувачі сприймають повідомлення з великою кількістю хэштегов в якості спаму. Крім того, велика кількість гіперпосилань у замітці зменшує її читабельність і візуальну привабливість.

Публікуючи контент в Facebook, Google+, Twitter, використовуйте не більше одного-двох тегів. Крім цього, як мінімум половина ваших публікацій не повинна містити гіперпосилання. Хештегі відволікають від змісту замітки, тому не варто включати в кожне повідомлення.

Читайте також: Як ефективно використовувати LinkedIn: 30 корисних порад

Як збільшувати охоплення аудиторії з допомогою хэштегов

Використання хэштегов для збільшення охоплення схоже на використання ключових слів у природному пошуку і контекстної реклами. Наприклад, якщо ви продаєте кухонні меблі, то використовуєте в PPC-кампаніях словосполучення «меблі для кухні». А щоб збільшити охоплення за рахунок користувачів, що використовують специфічні запити, що ви включаєте в кампанію, наприклад, посадкову фразу «меблі для вбудованої техніки».

Однак PPC-кампанії і природний пошук мають суттєві відмінності від використання хэштегов. Використовуючи «довгохвості» ключі, ви знижуєте вартість контекстних оголошень і збільшуєте охоплення. А ось як хэштегов низькочастотні ключові слова не підходять. Щоб користувачі помічали ваш контент, теги повинні бути популярними. Зверніть увагу ще раз, для підвищення охоплення аудиторії необхідно використовувати найпопулярніші мітки.

Популярні хештегі часто є занадто загальними. З-за цього кількість переглядів вашого контенту залишається невисоким, незважаючи на збільшення охоплення. Цю проблему можна вирішити, комбінуючи позначки. Включайте в один пост два тега. Один з них повинен бути загальним і популярним, а другий більш специфічним. Наприклад, ви можете включити в публікацію загальний тег #интернетмаркетинг і більш конкретну позначку #інтернетмагазін.

Як ефективно використовувати хештегі

Як систематизувати публікації з допомогою хэштегов

Якщо ви продаєте кілька продуктів, то напевно прагнете розповідати про кожного з них у своїх публікаціях. Проблема в тому, що більшість ваших існуючих та потенційних клієнтів, що цікавляться тільки нотатками про продукт, який використовують або планують використовувати.

Наприклад, якийсь Big Bank продає клієнтам іпотечні та споживчі кредити, вклади та розрахунково-касове обслуговування. Маркетологам банку можна використовувати у публікаціях два хештега. По-перше, контент можна відзначати брендовим тегом #bigbank. По-друге, систематизувати публікації можна з допомогою специфічних міток #іпотека, #споживчий кредит і #РКО.

Зверніть увагу, в даному випадку в якості специфічних систематизують хэштегов використовуються досить популярні ключові слова загального характеру. Таким чином, вони не тільки допомагають упорядкувати пости, але і збільшують охоплення.

Як демонструвати креативність з допомогою хэштегов

У більшості випадків бренди використовують хештегі, щоб підвищити видимість свого контенту. Однак іноді мітки демонструють креативність співробітників компанії і починають нові тренди. Наприклад, відомий телеканал ТНТ використовував хештег #почувствуйнашновыйгод, щоб привернути увагу до новорічного ефіру.

Як ефективно використовувати хештегі

Варто відзначити, що універсальних рецептів використання тегів для демонстрації креативності та створення нових трендів не існує. Ваша задача в даному випадку — показати, що співробітники компанії нестандартно мислять і діють. Якщо вам пощастить і новий хештег стане популярним, він буде довго працювати на ваш імідж.

Що робить хештегі ефективним інструментом SMM

Хештегі можуть підвищити видимість вашого контенту і розширити аудиторію бізнесу. Також мітки можуть дратувати користувачів соцмереж і змушувати їх відписуватися від сторінки бренду. В першу чергу, ефективність використання тегів залежить від здібності маркетолога вибрати правильні ключові слова. Фахівець повинен знаходити золоту середину між популярністю і специфічністю хэштегов.

Також ефективність застосування міток залежить від уміння фахівця дозувати ключові слова. Використовуючи максимум один-два тега в публікації, ви вирішуєте маркетингові завдання і не ризикуєте отримати відмітку «спам». А використовуючи креативні хештегі, ви можете розпочати новий тренд і привернути додаткову увагу до вашого бренду.

А які хештегі використовуєте ви, щоб отримувати ділову інформацію і збільшувати видимість контенту?

Адаптація матеріалів Use Hashtags More Effectively in Your Social Media Content: 4 Tactics і A Rant About the Proper Use of #Hashtags.