Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

405

Представники 12 відомих ІТ-компаній відповіли на 7 наших запитань про те, як вони розробляють і реалізують контент-стратегію свого бренду. Експерти поділилися, які методи використовують в просуванні, як розподіляють бюджет серед різних каналів, скільки осіб бере участь у розробці контент-стратегії. Також ви дізнаєтеся, які їм приносить результати контент-маркетинг і які поради вони можуть дати підприємцям-початківцям.

Зміст:

 • amoCRM
 • Tilda
 • InSales
 • SendPulse
 • DashaMail
 • GetResponse
 • Lpmotor
 • Flexbe
 • CallbackHunter
 • Контур.Ельба
 • LPgenerator
 • CallbackKILLER
 • Висновки

Юлія Агрызкова, головний редактор amoCRM

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Типи матеріалів, які ми публікуємо, продиктовані тим, який контент цікавий нашої ЦА. Ми багато експериментуємо з блогом, зараз, наприклад, бачачи великий приріст у споживанні YouTube-контенту, ми починаємо активно робити різноманітні видеокейсы і розвивати наш канал на YouTube.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Публікації у блозі анонсуємо у розсилці і соціальних мережах («Вконтакті», Facebook, Instagram, Twitter), активно працюємо з YouTube. Зараз акцентуємо увагу на розвитку відео-контенту, так як приріст у споживанні YouTube-контенту неможливо ігнорувати.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

Головний редактор, 2 контент-маркетолога, 2 співробітника на видеопродакшн.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Основні витрати на просування контенту – це просування в соцмережах. Просуваємо тільки якісь великі історії – кейси, відеоролики. Більшу частину матеріалів просуваємо безкоштовними ресурсами – посів, email-розсилки по нашій базі, крос-маркетингове просування партнерів.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Поки що аналізуємо окремо по кожному матеріалу за допомогою простих доступних метрик – охоплення і репости в соцмережах, аналітика на YouTube, перегляди в блозі перевіряємо через «Яндекс.Метрику». На основі цих даних робимо висновки, що краще/гірше заходить для нашої аудиторії, в залежності від цих висновків коригуємо стратегію.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Є стійке відчуття, що зараз контент-маркетинг потрібен майже всім. Без нього не обійтися інтернет-бізнесам: від маленького інтернет-магазину з продажу офісних меблів («Як вибрати офісні стільці?» та інші роздуми на завуальовану тему «Чому ви повинні купити у нас») до великого світового банку (привіт, «Тінькофф журнал»). Що б ви не продавали, ви завжди повинні розуміти, що покупка, процес «віддавання» грошей – це болісний процес для клієнта. Допомогти йому зробити правильний вибір, полегшити біль – одна з основних завдань контент-маркетингу. Крім цього, спостерігається позитивний ефект у питанні ранжирування пошукових систем і лояльності існуючих клієнтів.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Писати/знімати/монтувати якомога більше і частіше. Питання креативності – це коли щось або вистрілює, або ні. Питання майстерності і користі тут першорядне. Відточуйте вашу роботу з будь-якими видами контенту, експериментуйте, тестуйте навіть самі божевільні ідеї. І найголовніше – завжди ставте на перше всього вашого клієнта. Щоразу, розпочинаючи роботу над будь-яким матеріалом, ставте собі питання: «Навіщо це потрібно прочитати/подивитися нашому потенційному клієнту? Дійсно це буде для нього корисно? Або я просто намагаюся приховано прорекламувати свій продукт/послугу?» Ставте на перше клієнта і користь, тоді і рекламувати свій продукт не доведеться.

Іра Смирнова, директор з розвитку клієнтського досвіду конструктора сайтів Tilda

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Контент-стратегія починається з розуміння читача — для кого писати і чому читач повинен прочитати текст. Кожна стаття проходить фільтр: а як це допоможе людині стати розумнішими, ефективніше, цікавіше або веселіше? Наша аудиторія — люди, які вже використовують «Тильда», чи будуть використовувати її в майбутньому. Розуміння інтересів читача з’являється зворотного зв’язку — ми багато спілкуємося з людьми через підтримку, в соціальних мережах та на конференціях. Також важлива інтуїція — добре, коли є логічний та аргументований план, але якісь речі потрібно просто відчути, і це або є, або немає.

Ми відразу, як-то не змовляючись, зрозуміли, що ми будемо робити ставку на оригінальність і опрацьованість публікацій. Кожна — ручна робота і копітка праця. Якщо ми відчуваємо, що стаття вимагає навіть невеликої доробки, то швидше залишимося без публікації, ніж випустимо лише б випустити.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Контент ми публікуємо на власному сайті — Tilda.Education. Джерела трафіку — соціальні мережі, реферальні посилання, досить багато людей, як не дивно, заходять безпосередньо на головну сторінку. В інших виданнях публикуемся рідко — в цьому немає сенсу. Але час від часу публікуємо статті запрошених експертів.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

Зараз у виробництві зайнято багато людей — це позаштатні автори, з деякими працюємо постійно, хтось пише разово — на свою тему. У штаті редактори та дизайнери. Взагалі у створення контенту так чи інакше залучена майже вся команда. Є канал, в якому ми ділимося ідеями, і в цьому беруть участь і програмісти, і дизайнери, і підтримка — різні фахівці. Також ми залучаємо писати всіх — хто-то може написати коментар, а хтось цілу статтю. Нестрашно, якщо людина «непишущий» — редактор доведе до розуму, зате так з’являються живі і щирі тексти.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Бюджет витрачається на контент для Tilda.Education.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Вся команда компанії Tilda.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Контент-маркетингом неможливо займатися, тому що треба. Якщо цим не жити, якщо не «вставляє», краще не починати. Грошова віддача від контент-маркетингу дуже примарна. Це не реклама, де налаштував таргетинг, вклав 100 рублів, отримав 150. Контент-маркетинг — це яма, в яку провалюються гроші, сили, час. Хороший контент обходиться дорого, а прямих продажів можна чекати довго і так і не дочекатися. Тому контент-маркетинг — це перш за все захоплення, пристрасть і багато ентузіазму.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Підприємцям, які задумалися про контент-маркетингу, можна запропонувати для початку придумати 100 тем, про які цікаво розповісти. Навіть якщо наймати агентство або стороннього автора, загальна стратегія все одно повинна виходити від власника бізнесу. Після цього порахувати бюджет — скільки ви готові витратити особистого часу на підготовку статей або заплатити автору. Скласти розклад і план публікацій на два-три місяці вперед і можна починати — створити аккаунт на «Тільді» і почати випускати гарні статті 🙂

Соколов Артем, директор з маркетингу InSales

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

У розробці контент стратегії виходимо з практики спілкування з клієнтами, загального інформаційного фону в ЗМІ та зміни законодавства, яке стосується нашої галузі. Найцікавіші ідеї підказують клієнти, задаючи свої питання. У відповідь на їх запити ми готуємо пости блогу компанії. Крім того, потрібно тримати руку на пульсі та відслідковувати новинний фон своїй галузі, щоб відповідати на питання журналістів різних ЗМІ. І нарешті, найблагодатніший грунт для створення контенту – оновлення законодавства, яке стосується роботи ваших клієнтів, тому що, як правило, закони мало хто розуміє і розбирається в юридичних трактуваннях. Завдання контент-маркетолога – дохідливо роз’яснити всі нюанси змін і донести їх до своїх клієнтів і цільової аудиторії.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Основними каналами ми ставимо для себе досить банальні, але працюючі речі: соціальні мережі, блоги, електронні ЗМІ і email-розсилки.

Підхід до кожного каналу, зрозуміло, індивідуальний. Залежно від цільової аудиторії підбирається і сам вигляд вмісту. У соціальних мережах набагато легше залучити аудиторію конкурсами, email розсилках зручніше зачепити потенційного клієнта проблематикою, в інших каналах дуже добре заходить один з головних видів контенту InSales – дослідження, які ми акуратно і «смачно» загортаємо у формат інфографіки, наприклад. Або ж клієнтські кейси.

Крім того, як і зазвичай це буває в IT-індустрії, такий вид вмісту проведення вебінарів, за умови якісно підібраних тим, контенту, спікера і т. д., також працює на ура.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

У InSales працює, якщо можна так сказати, воронка контенту 🙂 Різного роду технічна інформація, наприклад, спочатку збирається/створюється головним/відповідальною особою, а вже після проходить обробку контент-відділом, з метою донесення корисної та якісної інформації простим і зрозумілим мовою.

В цьому випадку задіяні від 2 до 3 осіб.

Клієнтські кейси, новини компанії та інші матеріали створюються безпосередньо співробітниками контент-відділу. У цьому форматі задіяні не більше 2 осіб.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Контент-політика InSales заснована на підготовці якісного і корисного контенту, який сам себе продає 🙂

У нас немає окремих бюджетів на текстове просування, за винятком технічних витрат (email-розсилки, послуги дизайнера, оплата платформи вебінарів та ін.)

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

У нашій компанії прийнята схема роботи про вироблення контент-стратегії усіма співробітниками відділу. Вертикаль влади працює лише в питанні формального затвердження цієї самої стратегії. Кожен співробітник привносить у неї своє бачення, свою частину. Раз на рік, зазвичай наприкінці року, проводиться кілька зборів контент-відділу. На першому обговорюються аналітичні результати роботи за минулий рік, тренди на наступний рік, конкурентна робота по контент-просування. На іншій нараді проводяться так звані brainstorm по контент-стратегії на найближчий рік. І на третьому – затвердження стратегії та прийняття її на роботу.

В подальшому на регулярній основі проводяться (приблизно раз у квартал) наради за проміжними підсумками роботи і «звірення годинників» – наскільки ми відійшли від запланованої стратегії або наскільки ми суворо дотримуємося її.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Контент-маркетинг абсолютно точно потрібен всім компаніям, але в різному обсязі. При грамотному підході він дозволяє економити на маркетинговому бюджеті.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Дорогу здолає той, хто йде. Пробувати, тестувати і не боятися помилок.

Читайте також: Чому контент-маркетинг все-таки працює: думки 22-х зарубіжних експертів

Світлана Максимова, маркетолог сервісу поштової розсилки SendPulse

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Поставили собі мету — зробити бренд SendPulse впізнаваним. Визначили, де буває наша цільова аудиторія і вибрали типи контенту, які будуть актуальні для цих майданчиків. Визначилися з методами просування згенерованого контенту.

Строго розподілили обов’язки в команді: хто шукає нові майданчики розміщення, хто створює контент, хто вимірює результати.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

 • власний блог;
 • сторонні майданчики для статей;
 • YouTube канал і сайт для навчальних відео;
 • влог на YouTube для відео про життя компанії;
 • соціальні мережі та розсилання для просування статей.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

9 осіб.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Ми поставили акцент на якості і користь матеріалів, які створюємо. Тому, в основному, сторонні майданчики забирають такі матеріали безкоштовно. Бувають випадки, коли стаття має відкрито рекламний характер і націлена на сторонню майданчик, яка зовсім не розміщує у себе матеріали безкоштовно. Але це відбувається вкрай рідко.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Аналітикою у нас займається окремий працівник, який раз у місяць дає звіт і на основі нього ми коригуємо стратегію. Стежимо за кількістю відмов, проведеному часу на сторінці, лайками та репостами.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Просування з допомогою контент-маркетингу актуально для сервісів та стартапів, які працюють на широку аудиторію. Інтернет-магазинам, які працюють по всій країні. Інфобізнес, сфері послуг.

Контент-маркетинг не актуальне, якщо ви працюєте суто на локальному рівні або орієнтуєтеся на тривалі контракти з клієнтами. Якщо про ваш продукт може писати тільки вузький фахівець, з-за того, що тема дуже технічна і найскладніша — немає сенсу просуватися таким чином.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Створіть контент-стратегію. Підійдіть до написання контенту системно, щоб це не відбувалося наскоками. Почніть зі свого блогу. Визначте теми, які хвилюють вашу ЦА і зробіть блог більше корисним, ніж рекламним, просувайте статті в розсилках і соціальних мережах.

Пишіть якісно, вчіться гарного візуального оформлення матеріалів. Думайте про людей, для яких ви пишете і як принести їм користь.

Працюйте з гнучким принципам, коригуючи стратегію, змінюючи, коли потрібно структуру команди.

Дарина Савицька, ідейний натхненник сервісу email розсилок DashaMail

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Намагаємося заздалегідь на 3 місяці вперед. Контент-стратегія у нас зав’язана також на плані розробок. Наприклад, виходить нова функція на сервісі для сегментації бази — ми плануємо публікації на тему персоналізації в розсилках. Тому контент-план зав’язаний на плані розробок технічного відділу.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Ми постійно пробуємо різні канали просування, тестуємо їх. Від якихось надалі відмовляємося, якісь беремо на постійну роботу.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

3 людини так чи інакше задіяні в контент-маркетингу.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Ми складаємо бюджет на рік, який поквартально ще уточнюється. Часто надходять пропозиції щодо публікацій, які ми не ставили в план і, якщо вони нас зацікавлюють, то ми включаємо їх до бюджету додатково або замість чогось.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Враховуються переходи на сайт з публікацій, реєстрації; відгуки клієнтів або читачів. В розсилках – відкриття і кліки.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Не можу навіть придумати сферу бізнесу, якій не потрібен контент-маркетинг 🙂

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Дбати про читача. Завжди пам’ятати, кому ви пишете, хто ваша цільова аудиторія, які в неї проблеми, потреби і інтереси. Давати читачеві те, що йому потрібно.

Юлія Ракова, директор з маркетингу GetResponse в Росії

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Наша компанія пишається фахівцями з величезним досвідом email-маркетингу. Виходячи з міжнародного досвіду, ми знаємо, які аспекти інтернет-маркетингу будуть корисні починаючим користувачам, а які нюанси дозволять досвідченим професіоналам досягти неймовірних результатів. При розробці контент-стратегії задіяні багато членів команди: аналітики, маркетологи, оптимізатори, фахівці в області локалізації контенту, а також експерти у сфері маркетингу і marketing automation (автоматизації маркетингу), успішні практики та підприємці.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

GetResponse використовує практично всі форми контенту: інфографіку, статті, звіти, відео-контент, дослідження, вебінари, історії успіху, бізнес-кейси, освітній контент, електронні книги і т. д.

Одним з основних каналів просування контенту є міжнародний блог, де щодня розміщуються статті та публікації провідних бізнес-консультантів, експертів-практиків і досвідчених підприємців, які надають практичні рекомендації з найрізноманітніших питань та розкривають секрети майстерності і успіху. Основними обговорюваними питаннями є: маркетинг, автоматизація маркетингу, продуктивність, контент-маркетинг.

Враховуючи популярність нашого міжнародного блогу, багато бізнесів охоче діляться кращими практиками з нашими читачами. Наприклад, в одній з опублікованих статей Omniconvert покроково описав схему, як збільшити показник відкриттям email-розсилки на 53 %.

Також GetResponse активно приймає участь у дослідницьких проектах різної спрямованості. Не так давно Content Marketing Institute і наша компанія провели дослідження, щоб з’ясувати, як створити суперуспішний і виграшний контент-маркетинг. Результати дослідження, статистика та рекомендації, з якими можуть ознайомитися маркетологи, контент-фахівці та менеджери, які опубліковані на нашому блозі в зручному форматі PDF.

Основними форматами для блогу є пости, статті, дослідження, електронні книги. Крім цього, ми створюємо навчальні відео бізнес — і продуктової спрямованості в рамках проектів GetResponse Talks і Expert Industry Tips.

У російськомовному сегменті GetResponse акцентує увагу на створенні освітнього контенту. Ми залучаємо топ-експертів і лідерів думок в проведення вебінарів та виробництво відео для нашої аудиторії. При створенні освітнього контенту ми активно використовуємо локалізацію контенту, прогнозуємо тенденції і враховуємо тренди, особливості та специфіку різних країн.

Наприклад, нещодавно для ринків Росії і країн СНД в рамках Академії GetResponse ми створили освітньо-практичний курс по email-маркетингу в такому модному нині форматі YouTube. Автори та ведучі – експерти вітчизняного ринку з багаторічним досвідом. Курс «Email-маркетинг для початківців» безкоштовний і користується великою популярністю. Вже протягом перших двох тижнів після запуску кількість учнів склала понад 1 100 осіб, а сьогодні у нас навчається вже більше 3 000 студентів.

В глобальному плані важливими каналами просування та ефективного спілкування GetResponse з партнерами, клієнтами і маркетологами також є соціальні медіа, такі як: Facebook, Linkedin, Twitter, YouTube.

Говорячи про канали спілкування з аудиторією Росії і країн СНД, GetResponse використовує «ВКонтакте», YouTube і Facebook. Зараз ми активно обговорюємо використання можливостей та інших соціальних мереж. На даний момент особливою популярністю у нашої аудиторії користується YouTube канал, де ми розміщуємо освітні та довідкові матеріали, а також записи вебінарів та кейси відгуки наших клієнтів і партнерів.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

У сфері контент-маркетингу задіяні багато членів команди, які перебувають у різних країнах. Щоб створити корисний і актуальний для даного ринку контент, у проектах беруть участь фахівці з просування, маркетологи, перекладачі, спеціалісти з комп’ютерної графіки та локалізації контенту, експерти у відповідній предметній області і практики.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Для текстового просування відбираються найбільш якісні майданчики по самим жорстким вимогам. На текстове просування призначений фіксований місячний бюджет.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

В аналізі контент-стратегії задіяні фахівці і керівники різних рівнів і відділів, як, наприклад, локалізації, маркетингу, PR, просування та ін. Аналіз, в основному, здійснюється керівниками відповідних відділів як на постійній основі, так і в ситуаціях розробки нових функціоналів GetResponse.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Контент-маркетинг потрібен брендам, фірмам і підприємцям, які:

 • хочуть успішно і постійно розвиватися, створювати і збільшувати бази лояльних клієнтів та абонентів, з якими будуть ефективно спілкуватися,
 • створюють унікальні і затребувані продукти і послуги, і прагнуть більше, ніж повністю, задовольняти потреби своїх клієнтів,
 • ефективно управляють своїми бюджетами, так як цей напрям дозволяє істотно економити бюджетів при збільшенні цільового органічного охоплення.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

 • Постійно вивчати цільову аудиторію і спілкуватися з нею, бути уважним і вміти слухати.
 • Створювати різноманітний контент найвищої якості, використовуючи самі зручні, привабливі і сучасні формати, зокрема, відео-маркетинг і освітній контент.
 • Залучати топ експертів і лідерів думок у створення навчального контенту.
 • Постійно мотивувати і надихати аудиторію на успіхи і результати в бізнесі.
 • Регулярно аналізувати показники ефективності форматів і каналів, задіяних у контент-стратегії, і вдосконалювати свій контент-маркетинг.

Ганна Осиновская, випусковий редактор платформи по створенню лендингов LPmotor

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Контент-розробляємо стратегію, орієнтуючись на наступні речі:

 • про що запитують наші користувачі, які теми їх цікавлять,
 • тенденції в бізнес — та ІТ-сферах,
 • стратегія розробки продукту.

На практиці це виглядає так. Ми збираємо запити клієнтів в техпідтримку і аналізуємо статистику. Виходячи з цього, розуміємо, який контент працює, а якого не вистачає (і навіть в якому вигляді). Вивчаємо, що в поточний момент стає популярним і затребуваним на ринку (і в тому числі, збираємо актуальні ключові запити). Ну і, звичайно, розповідаємо про те, що відбувається із самим продуктом з точки зору його розробки, додавання нових фіч і інтеграцій, виправлення багів і т. д.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Просуваємося через блог, соціальні мережі, email-розсилки, пошукові системи, партнерські розсилки і статті. Використовуємо, в основному, текст, відео, навчальні гифки, іноді вебінари. Зараз активно працюємо над новим відеоконтентом, в найближчому майбутньому плануємо запустити кілька великих курсів усередині системи LPmotor.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

В тій чи іншій мірі, участь у втіленні стратегії в життя беруть 4 людини.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Серед усіх видів текстового просування основний упор при розподілі бюджету робиться на статті для корпоративного блогу. Решта – залежно від потреби та цілей сервісу на поточний момент.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Оскільки ми проходили акселерацію під ФРИИ, де пізнали всю красу HADI-циклів, ми продовжуємо користуватися цим інструментом в «Моторі» для аналізу ефективності і прийняття рішень. Крім того, всю маркетингову стратегію ми вибудовуємо на основі піратських метрик AARRR, за ним і дивимося. Аналіз проводимо я і комерційний директор.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Контент-маркетинг НЕ потрібен лише тим, хто забив на себе і своїх клієнтів.

У нашого продукту сумарно кілька тисяч функцій та їх комбінацій у різних сферах. Тому ми навчаємо користуватися не тільки самим сервісом, але і прокачуємо клієнтів в маркетингу, аналітиці, дизайні. Встаньте на місце свого користувача, і ви зрозумієте, який контент йому потрібен.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Не боятися пробувати нові для вас види контенту і канали просування. Відстоювати свої ідеї. Не забувати про оцінку ефективності контент-маркетингу.

Плєшков Данило, директор з маркетингу конструктора із створення лендингов Flexbe

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Самі ми не розробляємо контент-стратегію. Звернулися в MadCats. Спільно з ними ми описали і виділили вузькі сегменти цільової аудиторії і вже відштовхувалися від конкретної ЦА. Фахівці MadCats розробили спільний план і запропонували цікавий поворот, щоб відбудуватися від конкурентів, які почали раніше за нас. Як це відбувається? В режимі діалогу. Ми обговорили загальні напрямки, виділили два головних — власний блог і зовнішні публікації.

Для блогу зібрали семантику і зробили календарний план, робота вже йде.

Для зовнішніх майданчиків взяли актуальні тематики виходячи з проблем та потреб наших користувачів – як потенційних так і поточних. Тут великий план не будували, бо треба тестувати варіанти.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Ми робимо лендінгем — це наш власний інструмент, так що можна робити легко і красиво. Для просування задіємо всі доступні засоби — від таргету до медійки.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

З нашої сторони – два. На стороні MadCats – головний редактор, редактор і кілька авторів.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Бюджет на контент-маркетинг у нас становить 20 % від всіх маркетингових і рекламних витрат в місяць.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Так як ми тільки почали, можемо тільки розповісти, як буде. З нашого боку будемо дивитися статистику переходів, конверсії, вартість просування на зовнішніх майданчиках постараємося отримати якісь відомості про переглядах.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

На наш погляд, ринок неймовірно перегрітий. Всі роблять все! І контент-маркетинг також всі використовують. Тому конкурувати дуже складно. Тому вирішувати – використовувати контент-маркетинг чи ні? Запитайте MadCats! Нам потрібен.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Мерщій перестати починати і почати працювати. Вирішувати проблеми кінцевих користувачів, а не проблеми замовників-роботодавців.

Леонід Рудик, продуктолог CallbackHunter

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

Ми збираємося і думаємо, що зараз болить у наших клієнтів, що може викликати вибуховий ефект. З цими думками придумуємо концепції та ідеї досліджень, статей і так далі.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Використовуємо свій блог, пости в соцмережах, YouTube. Пробуємо різні формати, використовуємо і просто SEO-статті. Завжди краще для нас заходив Facebook, оплата за залученість, можна витратити 500 рублів і вже буде видно, злетить чи ні, вірусно чи ні.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

Від 1 до 3-х.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Треба робити – робимо, намагаємося обійтися взагалі без бюджету, не рахуючи зарплату співробітників.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

У нас є команда, ми займаємося всім і вся, від продукту до маркетингу, обмінюємося думками, скидаємо один одному цікаві статті в «Телеграме». Буває залучаємо великих спеціалістів для консультації.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Хороший контент-маркетинг потрібен усім. Це можливість передати свою експертність. Будь-якого бізнесу є про що розповісти, кожен у своїй справі повинен бути майстром.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Знати, для кого пишуть, знати їх біль, а також робити те, що самі б хотіли почитати або подивитися.

Катерина Широкова, маркетолог і редактор сервісу Контур.Ельба компанії «СКБ Контур»

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

З контент-стратегією у нас все дуже просто: ми йдемо від цілей продукту. «Ельба» — це сервіс, який допомагає вести бізнес і здавати звітність через інтернет. Ось як пов’язані завдання сервісу з контентом зараз:

Завдання у «Ельбі»

Контент

Дбаємо про поточні клієнтах. Стежимо за змінами в законах, щоб сервіс працював правильно, а користувачі вчасно дізналися, якщо держава придумає що-небудь новеньке.

Пишемо пости для блогу про поновлення в сервісі, податки і звітність. Пишемо про зміни законодавства у «Довідки». Іноді знімаємо навчальні відео про сервіс і проводимо вебінари. Раз на місяць розсилаємо дайджест з останніми статтями.

Залучаємо нових користувачів. Вони приходять на сайт почитати про бухгалтерію та бізнесі, а потім знайомляться з сервісом, якщо захочуть.

Пишемо в бухгалтерські та бізнес-рубрики в блозі, базові статті в «Довідки» про те, як підприємцю розібратися з бухгалтерією. Репостим статті в «Твіттер», більше дозволяємо собі у «ВКонтакте» і «Facebook».

Залучаємо зовсім юних ІП в сервіс.

Нам цікава аудиторія підприємців-початківців, тому ми відкрили розділ «Реєстрація бізнесу» з порадами, інструкціями та іншими корисними речами. Зараз плануємо навчальний курс для цих хлопців.

Залучаємо класних розроблювачів у команду.

Показуємо команду «Инстаграме», а процеси — у блозі. Розповідаємо про вакансії на «Тільді», час від часу пишемо «Хабр» і VC.

Представляємо «Ельбу» у зовнішньому світі як експерта в області звітності та податків.

Відповідаємо на коментарі в блозі і соцмережах. Питань приходить дуже багато по сервісу, бухгалтерії та бізнесу, тому ми стали залучати до відповідей нашу техпідтримку і прокачувати письменницькі навички хлопців.

Даємо коментарі і пишемо колонки в ЗМІ. Наприклад, «Секрету фірми» розповіли, що робити, якщо податкова нарахувала занадто багато податків, а «РБК» — про ситуацію із загальною системою оподаткування.

У нас є редполитика і план публікацій. Редполитика допомагає писати послідовно, легко залучати нових авторів, менше сперечатися по дріб’язках.

Публікації плануємо зазвичай на місяць в «ексель». При плануванні відштовхуємося від запитань користувачів в блозі, змін у законах, релізів в сервісі. Уважно ставимося до SEO і додаємо теми, які цікаві нам самим.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

Про канали я розповіла вище, тому що вони тісно пов’язані з завданнями. Основні види контенту: великі статті на сайті та у ЗМІ, збірки в соцмережах, скринкасты.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

Шість. Зараз в команді просування маркетолог-редактор, інтернет-маркетолог, копірайтер, два експерта і дизайнер. Все — універсали, наприклад, копірайтер Міша розбирається в стартапи та маркетингу, а аналітик Оля допомагає допрацьовувати сервіс, завжди в курсі нововведень в законах і сама пише статті.

Взагалі, контент створює вся команда: не тільки маркетологи, але і розробники, тестувальники, дизайнери, юзабилисты, тому що кожний може написати в блозі, покритикувати будь-наш текст або розсилку, і це нормально. Наприклад, розробник Саша якось написав статтю на «Хабр», а мобільний розробник Дмитро поділився враженням про хорошій книзі в блозі.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Ми мало експериментуємо з бюджетами, принаймні поки що. Основний бюджет іде на контекстну рекламу в зв’язці з посадочними сторінками, ці інвестиції повертаються. Контент поки що не рекламуємо, читачів рекламою сервісу не наздоганяємо. В основному збираємо пошуковий трафік.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Досі ми не робили з контентом чогось незвичайного, тому наша стратегія перевірена часом 🙂 Дивимося по факту: чи зростає відвідуваність або впізнаваність, конвертуються відвідувачі в реєстрації, а реєстрації — в клієнтів сервісу. Оцінюємо, працює наш контент на бізнес-завдання, до якої він прив’язаний, чи ні. Аналізом займаються маркетологи і менеджер проекту.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Точно потрібен складним високотехнологічних продуктів, коли однією посадкової сторінки з розповіддю про фичах недостатньо. Продукту, який тільки формує перш порожній ринок, важливо розповідати побільше і різними способами. Невеликим фірмам, у яких немає окремого бюджету на рекламу, дуже здорово починати просування за рахунок цікавого і корисного вмісту.

Контент-маркетинг не потрібен компаніям, які постійно постачають товари одним і тим же фірмам. Наприклад, беруть участь у тендерах і обслуговують 5-6 компаній на рік.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

 • Навчіться добре писати, щоб вміти відрізняти погане від хорошого, самому швидко написати хороший текст або відредагувати чужий. Це маст хев, почніть з инфостиля.
 • Різні круті медіа, компанії та люди постійно роблять щось цікаве і пишуть про це. А ви читайте 🙂 Наш список блогів, каналів і книг.
 • Хороший контент формується навколо продукту, сфери, в якій ви працюєте, і вашої команди. Тому вивчіть продукт від і до, регулярно слідкуйте за новинами у вашій сфері і знайдіть людей, з якими вам комфортно і весело працювати.
 • Не бійтеся експериментів: є набір інструментів, а є те, що працює або не злітає конкретно у вас.
 • Розвивайте мислення: це знадобиться, коли будете планувати стратегію, і взагалі. Повчитися можна у Людвіга Быстроновского.
 • Любіть життя і людей. Цікавтеся всім підряд, подорожуйте, пробуйте різне і задавайте питання.

Баженов Данило, директор з маркетингу хмарного сервісу по створенню лендингов LPgenerator

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію? Як це відбувається на практиці?

На основі семантичного ядра і частоти запитів + використовуємо зарубіжні аналоги (блоги). Є контент-план за рубриками з частотою публікацій. Копірайтери пишуть, перекладачі перекладають, сеошники дають вектор.

2. Які основні канали контент-просування і види контенту ви використовуєте і чому?

SEO, тому що це працює.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

Штат 3, внештат трохи більше 10.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

Основний акцент ми робимо на свій блог. Далі за важливістю йде гостьовий постинг на сторонніх майданчиках. Далі соціальні мережі. Плануємо активно зайнятися своїм каналом на YouTube.

5. Хто проводить аналіз контент-стратегії? Як це відбувається?

Главред, CEO (вик. директор) і сеошники.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому можна обійтися без нього?

Кому потрібно багато трафіку. Кому не потрібно багато трафіку.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Чітко формулювати мету, звідси будуть зрозумілі інструменти. Багато і часто або менше, рідше і з унікальним стилем. Дослідіть свою цільову аудиторію і дізнавайтеся, що їм потрібно.

Читайте також: Ренд Фишкин: інтернет-маркетологи повинні розуміти всього два алгоритму

Развозжаєва Анастасія, PR-менеджер сервісу CallbackKILLER

Як ефективно використовувати контент: думки експертів 12 IT-компаній

1. Як ви розробляєте контент-стратегію?

Спочатку стратегія розроблялася нашим керівництвом – засновником компанії Олексієм Молчановим, співзасновником Діаною Молчанової і редактором журналу.

Було вирішено створити щоденні рубрики – по днях тижня.

На даний момент ми працюємо з такими рубриками:

 • Інтерв’ю з успішними людьми.
 • Експертні статті.
 • Огляди розвиваючих корисних книг.
 • Огляди корисних сервісів.
 • Кейси наших клієнтів.
 • Азбука інтернет-маркетингу.
 • Подвиги співробітників компанії.

Це основна стратегія, якої ми дотримуємося ось вже три місяці. Контент націлений не тільки на клієнтів, але і на підприємців, а також на звичайних людей, які читають блог Олексія Молчанова і хочуть стати успішними. Тому основний наголос робиться все-таки на розвиваючі корисні матеріали. Наш принцип – стаття повинна бути максимально зрозумілою, чим простіше – тим краще, щоб її могли зрозуміти і домогосподарка, і професор.

Як це відбувається на практиці? Редактор вибирає цікаві теми, героїв інтерв’ю, експертів, і разом з журналістом пише контент. У червні керівництво прийняло рішення писати дві експертні статті в тиждень – як показує практика, цей контент найбільш затребуваний читачами.

2. Основні канали просування

З квітня 2017 року весь контент публікувався в групах «ВКонтакте»: Envybox by Callbackkiller і Оголюючи бізнес | Блог Олексія Молчанова, а також в ідентичних групах на Facebook.

У червні 2017 року ми запустили блозі. Також нещодавно почали активно публікуватися на платформі Spark і запустили власний канал «Энвик-NEWS» Telegram.

На наш погляд, ми використовуємо найсучасніші канали просування, а це якраз саме те, що необхідно для успішної розкрутки.

3. Скільки чоловік зайнято у сфері контент-маркетингу?

Весь основний контент пишеться двома журналістами, співробітниками компанії Envybox by Callbackkiller. Також з нами працює дизайнер – він відповідає за візуальну складову статей.

4. Як ви розподіляєте бюджет на текстове просування?

На це питання зможе відповісти керівництво компанії.

5. Хто виробляє аналіз контент-стратегії?

Аналізом вмісту займаються власне керівники компанії. Саме вони стверджують кінцевий варіант статті, які в подальшому публікуються. Весь матеріал надсилається керівництву через соціальні мережі, тому процес затвердження зводиться до мінімуму.

Олексій Молчанов аналізує статистику на «Вордстаті» і інших сервісах.

6. Кому потрібен контент-маркетинг, а кому краще обійтися без нього?

Контент-маркетинг цікавий в першу чергу підприємцям. А ось вже «глядачем» може бути абсолютно будь-яка людина.

7. Які поради ви б дали початківцям контент-маркетологам?

Перший і найважливіший – прислухайтеся до своїх читачів! Якщо відразу кілька читачів пишуть в коментарях, що стаття нецікава/спірна – швидше за все так і є. Визнавайте свої помилки і наступного разу пишіть краще!

Другий і теж важливий – партнерьтесь завжди і скрізь, заводите потрібні зв’язки, шукайте грамотних експертів. Побачили «ВКонтакте» цікаву статтю – не полінуйтеся, знайдіть автора, добавьтесь в друзі! може бути, саме з ним ви напишете круту статтю, яка прославить вас на весь Рунет!

Третій – не скупіться на коректора і редактора – контент повинен бути ідеальним. Навіть банальна помилка -ться і -ться може віднадити від вас потенційних читачів.

Також початківцям контент-маркетологам хочемо побажати в першу чергу терпіння і нескінченного творчого ресурсу. Більше читайте, розвивайтесь і зростайте над собою і, звичайно, не бійтеся пробувати себе в чомусь новому! Все обов’язково вийде!

Висновки

 • Для розробки контент-стратегії корисно задіяти не тільки контент-відділ, але і працівників/керівників інших відділів для продукування якомога більшої кількості ідей.
 • Перш ніж розробляти контент-стратегію, потрібно скласти детальний портрет цільової аудиторії.
 • Контент, як і продукт, повинен бути орієнтований на проблеми споживачів. Чим ефективніше він вирішує проблеми, тим більше віддача.
 • Аналізуючи контент-стратегію, відштовхуйтеся від реакції аудиторії.
 • Спасибі всім компаніям, які дали коментарі. Ми вдячні за відкритість та бажання поділитися досвідом.