Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]

911

Скажу чесно, я дуже довго сумнівалася, чи варто писати цю статтю, тому що вона дуже сильно відрізняється від того, що ми всі звикли читати на тему інтернет-маркетингу і, швидше за все, викличе масу скепсису. Це не гайд, не кейс, не обговорення останніх SEO-трендів. Це невелике дослідження (підкріплене статистикою) про те, як фаза Місяця впливає на кількість лідов з нашого сайту (і чи впливає взагалі?).

Відразу хочу попередити: я не захоплююся астрологією, не вірю в гороскопи, високосні роки, чорних котів і т. д. Зате я дуже захоплююся інтернет-маркетингом і постійно шукаю нові способи збільшення кількості потенційних клієнтів. Саме це і підштовхнуло мене написати цю статтю. Можливо, комусь вона здасться маячнею, а для когось стане приводом для свого власного дослідження. У будь-якому випадку, я нікому нічого не нав’язую, просто ділюся своїми спостереженнями та думками.

Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]

Звідки взялася ідея

Я вже досить давно працюю маркетологом в нашій компанії і відзначила для себе одну цікаву закономірність – приблизно раз на місяць у нас стабільно трапляється сильний сплеск лідов, що не піддається ніяким поясненням. До мене підходять хлопці з відділу продажів і запитують: «Жень, що ви там зробили у відділі маркетингу? Ліди просто ллються рікою!». Я згадую наші дії за останній час, вивчаю статистику і розумію, що нічого особливого ми й не робили. Звичайна розмірена робота, але кількість лідов за день просто зашкалює!

На підтвердження сказаного, ось скріншот мого недавнього діалогу з Ольгою Безматерных, нашим керівником відділу продажів:

Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]

Коли я почала роздумувати над тим, з чим це може бути пов’язано, мені прийшла в голову божевільна думка: а раптом на цих людей впливає фаза Місяця? Адже ж є така думка, що починати важливі справи краще всього при зростаючому Місяці, а просування сайту явно такою справою є. Загалом, я вирішила перевірити цю теорію: спочатку подивилася, що пишуть астрологічні сайти, потім погуглила наукові дослідження, які проводилися на дану тему, а потім вивчила нашу власну статистику. До яких висновків я прийшла? Читайте нижче.

Вступна інформація

Перед тим як перейти до основних фактів, трохи вступної інформації.

Місяць сама по собі не світиться, вона відображає падаюче на неї сонячне світло. Вона може бути висвітлена повністю, частково або взагалі зникнути з неба. Таку зміну станів освітлення Місяця називають місячними фазами. Основних фаз всього чотири, і кожна з них триває приблизно по 7 з невеликим днів:

 • Місячна «весна» – від Молодого до першої чверті
 • Місячне «літо» – від першої чверті до Повного місяця
 • Місячна «осінь» – від Повного місяця до останньої чверті
 • Місячна «зима» – від останньої чверті до Молодика
 • Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]

  Є ще й інші класифікації. Наприклад, більшість астрологічних сайтів, а також «Вікіпедія», виділяють 8 фаз Місяця. Інші ресурси – всього 2: зростаючий Місяць і щербатий. Але мені найбільше подобається поділ на 4 фази та їх порівняння з порами року, оскільки, на мій погляд, воно найкраще передає суть.

  Навесні і влітку ми відчуваємо себе більш бадьорими і енергійними, нам хочеться творити, подорожувати і отримувати нові емоції, а восени і взимку як би впадаємо в «сплячку». Те ж саме відбувається і протягом Місячного циклу: перші два тижні ми відчуваємо приплив сил, а другі два тижні – спад. Це якщо говорити коротко.

  А тепер давайте подивимося, яке опис дають Місячним фазам астрологи.

  Як фази Місяця впливають на людину (з точки зору астрології)

  При написанні цієї статті я вивчила величезна кількість астрологічних сайтів, і всі вони говорять приблизно одне і те ж:

  • Молодик. У цей день відбувається спад фізичної активності. Людина відчуває себе втомленим, млявим і виснаженим. Часто спостерігається порушення психіки (поганий настрій, депресії, загострення фобій тощо). Астрологи рекомендує в цей час займатися створенням планів на майбутнє, а їх реалізацію відкласти до зростаючої Місяця.
  • Зростаюча Місяць. В цей період починається активне поповнення енергетичного ресурсу. Людина стає більш активним, енергійним і більш щасливим у справах. Всі справи, розпочаті у цей час, даються легко і, як правило, приносять гарні результати. Особливо це стосується бізнесу.
  Ріст, рух, зміна, дію – саме ці тези найбільш характерні для періоду зростаючої Місяця. Саме в цей час рекомендують починати новий бізнес або проводити активну реорганізацію старого. Якщо ви роботодавець і вам потрібен активний, мобільний ініціативний колектив, лояльний керівництву, набирайте його саме на зростаючому Місяці.
  Взагалі бізнес при зростаючому Місяці повинен налагоджувати нові зв’язки, шукати нові контакти, укладати нові договори, активно працювати на ринку і взагалі рухати вперед все, що пов’язане з матеріальними інтересами. (Джерело)
  • Повний місяць. В цей день наш організм активно витрачає накопичені під час зростаючого Місяця сили. Може проявитися безсоння, підвищена дратівливість і емоційність. В цей час трапляється найбільша кількість дорожньо-транспортних пригод, аварій та катастроф.
  • Щербатий Місяць. У цей період життєздатність організму знижується, людина стає менш активним, швидше втомлюється, а його реакції сповільнюються, тому в цей період слід займатися налагодженими, що не вимагають особливих зусиль справами. Добре планувати завершальні етапи різноманітних проектів.

  Висновок. В Новолуння і Повнолуння краще не робити нічого важливого, оскільки в ці дні відбувається дуже сильний вплив на психічний і фізичний стан людини. У період зростаючого Місяця краще всього починати нові проекти, а в період місяця – завершувати старі.

  Дійсно Місяць впливає на людину?

  Незважаючи на те, що астрологи не мають ні найменшого сумніву в тому, що Місяць впливає на людину, з наукової точки зору до цих пір так нічого і не доведено. Існує досить багато досліджень, але всі вони або суперечать один одному, або мають недостатньо серйозну доказову базу. Тому я прийшла до висновку, що на даний момент часу обидві точки зору має право на життя.

  Доводи «за»

 • Гравітаційна сила Місяця впливає на кількість опадів на Землі, температуру повітря і атмосферний тиск, а ці параметри в свою чергу впливають на організм людини. Зміна вологості, наприклад, впливає на активність мозку, а зміна атмосферного тиску – на фізичний стан людини. Джерело – дослідження вчених з Університету Вашингтона.
 • Поведінка зоопланктону чітко корелює з фазами Місяця, навіть незважаючи на те, що він мешкає на глибині, недоступною Місячному світлу. Джерело – дослідження фахівців з Королівського інституту морських досліджень Нідерландів.
 • Фази місяця впливають на сон людини. Так, наприклад, у Повню сон людини скорочується в середньому на 20 хвилин. Джерело – дослідження вчених з Швейцарії.
 • Фахівці банку Macquarie Securities вивчили динаміку 32 основних біржових індексів з 1988 року і з’ясували, що максимальна прибуток від інвестицій припадає на період зміни місячного місяця.
 • Правоохоронні органи графства Сассекс провели дослідження, в ході якого з’ясували, що рівень злочинності в графстві зростає в дні виплати зарплат і в повний Місяць.
 • Співробітники Бредфордського королівського ізолятора проаналізували дані про які надійшли до них пацієнтів з укусами за 1997-1999 роки і з’ясували, що в Повню ймовірність бути укушеним майже вдвічі вище, ніж зазвичай.
 • Група під керівництвом професора Сивакова досліджувала підсумки виступу російської збірної з біатлону на ЧС в 2001-2004 рр. і встановила, що фази Місяця впливають на роботу нервово-м’язової та нейроендокринної системи. Найвищі показники спортсменів були продемонстровані після Молодика.
 • Головний аргумент на користь того, що Місяць все-таки впливає на нас: гравітаційна сила Місяця викликає припливи і відливи, а оскільки людина в середньому на 70% складається з води, то логічно припустити, що його організм теж потрапляє під цей вплив.

  Доводи «проти»

 • Міжнародна команда вчених провела велике дослідження і прийшла до висновку, що фази Місяця ніяк не впливають на поведінку людей.
 • Вчені з університету Саскачевану опубліковано 15 наукових робіт та проаналізували багато сотень досліджень інших авторів, але не виявили яких-небудь надійних доказів того, що Місяць впливає на поведінку людей і тварин.
 • Саймон Чапмен з університету Сіднея проаналізував дані про надходження укушених в лікарні Австралії протягом року і не виявив такої кореляції. Більш того, він з’ясував, що в ночі Повного місяця число укусів було навіть нижче середнього, а пік укусів припадав на новорічні свята.
 • Канадські вчені вивчили дані про фазах природного супутника Землі і кількості пацієнтів, які в різні періоди потрапляли в клініку з розладами психіки. Незважаючи на поширену думку про те, що в повний Місяць збільшується ризик психологічних розладів, такого явища не було зафіксовано.
 • Головний аргумент на користь того, що Місяць не впливає на нас: коли статистика порахована належним чином, кореляція з Місячними фазами завжди зникає.

  Люди вірять в це!

  Незважаючи на те, що жодне з досліджень не дає неспростовних доказів того, що Місяць впливає на людину, величезна кількість людей вірять у це. Напевно у вас є знайомі, які садять рослини в відповідності з Місячним циклом, стрижуть волосся, худнуть і навіть намагаються завагітніти. Ну а якщо серед вашого оточення є люди, які працюють у швидкої допомоги або поліції, то можу посперечатися, ви не раз чули від них історії про те, що в Повню самий великий завал на роботі і що краще в цю зміну сидіти вдома.

  Та що вже там говорити! Під час написання цієї статті я періодично заходила в «Фейсбук», відпочити і прокрутити стрічку новин, і кілька раз зовсім випадково натикалася на повідомлення користувачів, які вірять в те, що зростаюча Місяць позитивно впливає на їх починання:

  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]

  Ну а тепер давайте подивимося на статистику – яка кількість людей шукають в «Яндексі» інформацію про Місячному циклі:

  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]

  Якщо подивитися на загальну кількість пошукових запитів, пов’язаних з впливом Місяця на життя людини (хоча б тільки за «Яндексу», без урахування «Гугла»), стає зрозуміло – ДУЖЕ велика кількість людей вірять у те, що Місяць впливає на нього, і планують свою діяльність у відповідності з Місячним циклом. Тому, навіть якщо ви самі не належите до їх числа, спробуйте використовувати це знання в своїх цілях – цілком можливо, що серед ваших потенційних клієнтів є ті, хто ніколи не замовить ваш товар або послугу, не звіривши попередньо з Місячним календарем. І всі ваші супервигідні акції не принесуть результату, якщо ви запустите їх на убутному Місяці – в період, коли краще не починати жодних важливих справ, інакше вони обернуться провалом. Природно, тут йдеться про дорогих послугах або тих, що мають особливу важливість для ваших користувачів.

  Від теорії до практики: чи впливає фаза Місяця на кількість лідов з нашого сайту

  Для того щоб визначити, чи має Місяць якийсь вплив на кількість лідов з нашого сайту, я зібрала статистику за останні півтора року. Як лідов я розглядала всіх користувачів, які:

  • замовляли наші послуги з допомогою форми на сайті або будь-яким іншим способом
  • цікавилися нашими послугами: вартістю, умовами виконання і т. д.
  • шукали/замовляли послуги, які ми надаємо

  Я спеціально не використовувала сервіси автоматизації, щоб статистика була максимально точною: щоб не враховувалися повторювані заявки від одних і тих же людей, фейкові заявки з неіснуючими номерами, нецільові заявки і т. д.

  Кількість лідов на графіках нижче представлено в процентному співвідношенні. Жовтим квадратом відзначено день Новомісяччя, жовтою лінією – дні зростаючої Місяця. Перший день після закінчення жовтої лінії – повний Місяць, решта – дні спадною Місяця.

  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]
  Як фаза Місяця впливає на продажу [дослідження]

  Пік заявок

  День циклу

  30 січня, п’ятниця

  10 день зростаючої Місяця

  2 лютого, понеділок

  13 день зростаючої Місяця

  3 березня, вівторок

  12 день зростаючої Місяця

  20 квітня, понеділок

  2 день зростаючої Місяця

  20 травня, середа

  2 день зростаючої Місяця

  22 червня, понеділок

  6 день зростаючої Місяця

  13 липня, понеділок

  12 день спадною Місяця

  18 серпня, вівторок

  4 день зростаючої Місяця

  25 серпня, вівторок

  11 день зростаючої Місяця

  9 вересня, середа

  11 день спадною Місяця

  28 вересня, понеділок

  Повний місяць

  16 жовтня, п’ятниця

  3 день зростаючої Місяця

  9 листопада, понеділок

  13 день спадною Місяця

  11 грудня, п’ятниця

  Молодий місяць

  26 січня, вівторок

  2 день спадною Місяця

  15 лютого, понеділок

  7 день зростаючої Місяця

  10 березня, четвер

  1 день зростаючої Місяця

  25 квітня, понеділок

  3 день спадною Місяця

  25 травня, середа

  3 день спадною Місяця

  6 червня, понеділок

  1 день зростаючої Місяця

  Аналіз даних

  На графіках вище я виділила дні, в які приходило найбільше число заявок. За 1,5 року таких днів було 20. 12 з них (60%) припали на зростаючу Місяць, 6 днів (30%) – на убуваючу. 1 сплеск лідів (5%) відбувся у Повню та 1 (5%) – в Молодика.

  По днях тижня це розподілилося наступним чином:

  • Понеділок – 9
  • Вівторок – 4
  • Середа – 3
  • П’ятниця – 3
  • Четвер – 1

  Загальна кількість заявок на зростаючому Місяці (сюди я також віднесла день Молодика) перевищила кількість заявок на убуваючому Місяці (плюс день Повного місяця) всього лише на 5,2%.

  Висновки

  Як би мені не хотілося вірити в те, що Місяць має зв’язок з кількістю лідів в нашій компанії, дане дослідження цього факту не підтверджує: ніякої чіткої закономірності мені виявити не вдалося. Так, більшість найвищих піків припадають на зростаючу Місяць, але це, на жаль, нічого не доводить: надто мало даних для того, щоб робити якісь однозначні висновки. Єдине, що можна сказати напевно, так це те, що найбільша кількість заявок приходить до нас на початку тижня, особливо по понеділках. Але для того, щоб прийти до цього висновку, немає необхідності проводити якийсь аналіз – людям властиво починати всі важливі справи з понеділка, так і наші sales-менеджери вже давно цей факт підтвердили на власній практиці.

  Ось таке дослідження вийшло. Трохи шкода, що вийшли неоднозначні результати, але поки, на жаль, немає можливості провести більш масштабну роботу. Можливо, через кілька років я повернуся до цієї статті і знову проведу аналіз, але поки пропоную обговорити ті дані, які у нас є.

  Як ви вважаєте, чи впливає Місяць на поведінку людини? Чи відчуваєте ви це вплив на собі? Заглядаєте періодично в Місячний календар? Напишіть хоча б пару рядків у коментарях. Мені дуже цікаво, що ви думаєте з цього приводу.

  Ну а якщо часу немає, то хоча б відмітьтеся в опитуванні. Буду вам дуже вдячна 🙂