Як і навіщо використовувати Google+ Hangouts

404

У статті «Маркетинг з допомогою відеоконтенту» ми розповідали, що топ-100 брендів зі списку кращих компаній світу 2012 року за даними Interbrand вклали у створення відеоконтенту 4,3 млрд доларів США з 2006 по 2012 роки. При цьому більше половини створених роликів не отримали і 1000 переглядів.

Користувачі щодня завантажують на YouTube відео, тривалість якого становить 12 років. Не дивно, що аудиторія не помічає корпоративний контент — вона захоплено дивиться різні приколи, фэйлы, краши і милих котиків. Бренди пропалюють багатомільярдні бюджетів, фокусуючись на технологіях створення відео, його якості, акторському і режисерському складі. Однак вони забувають про маркетинг, тому програють нікому невідомим vasya1988 і jkl;asdf, які встигають вчасно включити смартфон і викласти знятого котика в мережу.

Однак Google створив для маркетологів відмінний інструмент виробництва комерційного відео, ефективність якого значно перевищує багатомільярдні інвестиції запрошення на головну роль Джастіна Бібера. Більш того, цей інструмент є безкоштовним і інтерактивним. Мова йде про Google+ Hangouts — Видеовстречах Google.

Використовуючи Hangouts, ви можете організувати дискусію за участю 10 осіб, а також запросити необмежену кількість глядачів, які зможуть задавати питання і коментувати розмова в режимі реального часу. Відеозустріч автоматично завантажується на сторінку вашого бренду в YouTube, після чого її може подивитись кожен охочий. Крім цього, ви можете транслювати зустріч на своєму сайті у прямому ефірі. Для цього досить вставити HTML-код на сторінку свого ресурсу.

Необхідно ще раз підкреслити, що Google+ Hangouts — абсолютно безкоштовний інструмент. Тому освоївши його, ви зіткнетеся з серйозною проблемою — куди витратити мільйони, призначені для створення високобюджетних відеороликів з Бібером у головній ролі.

Правильно використовуючи Google+ Hangouts, ви можете очікувати наступних результатів:

  • Привернення уваги нових користувачів до вашого бренду, а також більш інтенсивне взаємодія з існуючими споживачами.
  • Підвищення показника Authorship Rank (рейтинг авторства) Google.
  • Отримання невичерпного джерела контент-ідей.
  • Точне визначення очікувань та настроїв аудиторії, її думки про ваш бренд, продуктах і рівні обслуговування.
  • Можливість зробити вашу маркетингову кампанію щирою.

Деякі бренди вже оцінили ефективність Відеозустрічей Google. Наприклад, маркетингове агентство MarketingSherpa збільшило відвідуваність свого ресурсу на 200-300 «унікальних відвідувачів в місяць тільки завдяки регулярної трансляції відеозустрічей. Крім цього, відвідувачі сайту компанії стали проводити на сторінці з відео в середньому три хвилини, тоді як на сторінках з текстовим контентом вони проводять в середньому 30 секунд.

Уявіть, наскільки зросте результативність просування проектів, якщо ви будете використовувати Google+ Hangouts для демонстрації всіх нових продуктів, трансляції відгуків користувачів та іншої маркетингової активності.

Як бренди використовують Google+ Hangouts

Бізнес-проекти використовують Відеокімнати Google практично з моменту запуску цього сервісу. Бренди записують і транслюють інтерв’ю, спілкуються з аудиторією у форматі «питання-відповідь», проводять конференції і влаштовують перфоманси в прямому ефірі, публікують гайди, проводять навчання і навіть дегустують шоколад.

Як і навіщо використовувати Google+ Hangouts

Нижче ви знайдете ще декілька прикладів створення брендованого контенту за допомогою сервісу Google+ Hangouts. Також ви дізнаєтеся, які маркетингові завдання вирішував даний контент.

Завдання 1. Розширення можливостей клієнтів і отримання лояльних передплатників

Хіп-хоп гурт The Black Eyed Peas використовує інтернет-технології для розширення своєї аудиторії. Це не дивно, так як один з лідерів колективу Вільям Адамс (will.i.am) працює креативним директором в компанії Intel.

«Наші фани в кіберпросторі об’єднуються з фанами в Нью-Йорку», — кричав will.i.am в прямому ефірі під час відеокімнати, в ході якої транслювався концерт групи в Центральному парку. Група назвала дане онлайн-захід «Відеозустріч за лаштунками».

Відеозвіт про цей захід дозволить вам краще зрозуміти можливості Google+ Hangouts:

Інші музиканти також активно використовують Google+ Hangouts, щоб познайомити аудиторію зі своїми творами. Наприклад, співтовариство Artists in the Plus має більш 1,1 млн передплатників. Воно використовує Відеокімнати Google, щоб дати можливість молодим незалежним виконавцям виступити перед публікою в прямому ефірі.

Одна з найбільш успішних історій використання Google+ Hangouts пов’язана з співачкою Тейлор Свіфт. Виконавиця музики в стилі кантрі використовувала Відеокімнати Google, щоб анонсувати новий альбом і представити одну з композицій збірки. Коли альбом Тейлор Свіфт надійшов у продаж на iTunes, представлена композиція зайняла перше місце в рейтингу iTunes всього лише за 50 хвилин. Це рекордний результат за всю історію ресурсу. Можна пояснити його анонсом пісні на Google+ Hangouts? Звичайно.

Відеоконтент допомагає передавати тон, позу, вираз обличчя, що дуже важливо для ефективного спілкування. Як відомо, людина набагато швидше сприймає невербальну інформацію, а не мова. Тому Відеокімнати Google можна використовувати для стимулювання продажів.

Тейлор Свіфт використовувала для анонсу нового альбому інформаційний канал, доступний для більшості її фанів. Вона дозволила шанувальникам відчути причетність до народження нових хітів. Почуття причетності породжує лояльність, яка трансформується у продажу. Саме тому сингл Тейлор Свіфт зайняв першу позицію в рейтингу iTunes за 50 хвилин.

Завдання 2. Підвищення Authorship Rank

Видання New York Times організувало з допомогою Відеозустрічей Google публічну дискусію з питання реформування галузі охорони здоров’я. Організувавши серію тематичних відеозустрічей з відомими спортсменами, зірками кіно та естради, політиками, New York Times отримала безліч лояльних фоловерів.

Після того, як Верховний суд залишив у силі «Акт про доступної медичної допомоги» Барака Обами (так званий Obamacare), New York Times стало першим великим американським виданням, обсудившим реформу системи охорони здоров’я з 10 експертами в прямому ефірі. Аудиторія могла стежити за відеокімнатою в профілі New York Times в Google+, в одному з розділів на сайті газети або на YouTube.

Редактор розділу про соціальні медіа New York Times Дженніфер Престон високо оцінила функціональність і гнучкість Google+ Hangouts після цього заходу. Вона зазначила простоту використання сервісу та широкі можливості для розширення соціальних зв’язків.

Організація відеозустрічей з експертами і знаменитостями привертає увагу аудиторії до вашого бренду і допомагає побудувати активний споживче товариство. Більш того, Відеокімнати Google підвищують позиції вашого сайту в органічній видачі і збільшують його пошукову відвідуваність. За даними маркетингової компанії Netmark, кількість отриманих сторінкою «+1» входить в п’ятірку найважливіших чинників ранжирування ресурсів в Google. Використовуючи сервіс Google+ Hangouts, ви можете швидко отримати багато «+1» і передплатників.

Завдання 3. Генерація контент-ідей

Ресурс Breast Cancer Answers (BCA) використовує Відеокімнати Google для організації спілкування з аудиторією у форматі «питання-відповідь». Цей ресурс присвячений раку грудей — одному з найбільш поширених онкологічних захворювань. Сайт BCA співпрацює з компанією Wirebuzz, що спеціалізується на контент-маркетингу з допомогою відео.

Щотижня BCA і Wirebuzz організують відеокімнати з експертом, у ході якої передплатники ресурсу отримують професійні відповіді на питання, що цікавлять їх. Завдяки участі в видеовстречах авторитетних медичних експертів, сайт отримує багато природних посилань. На нього посилаються як рядові користувачі соціальних мереж і блогери, так і галузеві ресурси. Це підвищує видимість BCA в пошуку і кількість прямих переходів по посиланнях.

Сервіс Google+ Hangouts приніс сайту BCA 6,3 млн переглядів протягом 12 місяців. Крім цього, питання користувачів стали джерелом контент-ідей. Адже кожне поставлене питання можна перетворити не тільки в видеодискуссию, але також зробити з нього велику статтю, керівництво або контент іншого типу.

Ознайомтеся із записом однієї з відеозустрічей, організованих BCA:

Завдання 4. Визначення очікувань та настроїв аудиторії

Компанія Dell організовує регулярні відеокімнати, присвячені її продукції і проблем, пов’язаних з комп’ютерною технікою. В ході цих онлайн-заходів аудиторія задає питання спеціалістам з обслуговування клієнтів і сейлз-менеджерів Dell. Це допомагає компанії отримати зворотний зв’язок від споживачів.

Конні Бенсен, директор Dell за цифрому маркетингу і соціальним медіа, зазначає, що бренди повинні використовувати різні канали для взаємодії з аудиторією. Пані Бенсен вважає Google+ Hangouts одним з найбільш ефективних соціальних каналів для спілкування зі споживачами.

Завдання 5. Створення іміджу відкритою та щирою компанії

Сервіс Відеокімнати Google дозволяє компаніям зарекомендувати себе в якості відкритого і щирого по відношенню до споживача бізнесу. Цю задачу можна реалізувати різними способами. Наприклад, сама компанія Google використовує свій сервіс для самих різних цілей, навіть для пошуку співробітників. Зокрема, Google організовує відеокімнати, які дають претендентам подивитися на роботу того чи іншого регіонального підрозділу компанії зсередини. Нижче ви можете ознайомитися з прикладом такої зустрічі:

Скажете, Google має сенс організовувати такі зустрічі, оскільки компанія підтримує роботу 70 представництв в 40 країнах світу? Невеликі фірми теж активно використовують Google+ Hangouts, щоб продемонструвати свою відкритість. Наприклад, тріо Moving Mind Studio з Монреаля знімає скетчі, приваблюють мільйони глядачів на YouTube. Учасники тріо спробували спілкуватися з аудиторією в прямому ефірі, використавши Відеокімнати Google.

«Нам сподобалася ідея розмовляти з глядачами безпосередньо», — зазначає учасник Moving Mind Studio Брендон Колдер. «У скетчах ми граємо ролі, а відеокімнати дозволяють нам бути собою і спілкуватися з аудиторією від свого імені», — продовжує артист.

Відеозустріч тріо з шанувальниками отримала більше 200 коментарів, включаючи відгуки і враження глядачів про окремих скетчах колективу.

Як ефективно використовувати Google+ Hangouts

Наступні рекомендації допоможуть вам ефективно використовувати Відеокімнати Google:

  • Слідкуйте за охопленням аудиторії і результативністю відеозустрічей з допомогою функції Google+ Ripples. Вона дозволяє дізнатися, хто поділився вашої публікацією з друзями, які коментарі залишили користувачі до «расшаренному» контенту, якою мовою говорять користувачі, поділилися вашим контентом. Функція Google+ Ripples допоможе вам визначити ключових фоловерів і дізнатися, як їх аудиторія реагує на ваші публікації.
  • Використовуйте YouTube Analytics, щоб стежити за важливими метриками ефективності ваших відеозустрічей, включаючи кількість переглядів, демографічні дані аудиторії, джерела трафіку та інші.
  • Оптимізуйте відео, яке ви завантажуєте на YouTube. Для цього включайте ключові слова у назву відео, короткий опис, теги і назву файлу. Також створіть карту сайту для відеоконтенту, щоб Google проіндексував його.
  • Анонсируйте відеокімнати з допомогою соціальних мереж. Сповіщайте про заплановану зустріч з експертом учасників ваших кіл Google+, друзів у Facebook і «Вконтакте», фоловерів у Twitter. Також ви можете платно прорекламувати заплановане захід.
  • Забезпечте високу якість відео. Успіх відеозустрічей багато в чому залежить від якості картинки і звуку. Ні, не поспішайте телефонувати Джеймсу Камерону. Набагато дешевше купити хорошу відеокамеру, що дозволяє знімати відео у форматі HD, а також хороший мікрофон.

Отже, відео — ефективний інструмент контент-маркетингу, що дозволяє активізувати аудиторію і отримувати від неї зворотний зв’язок. А сервіс Google+ Hangouts — один з найбільш зручних інструментів поширення відеоконтенту. Він дозволяє швидко і безкоштовно організувати трансляцію прес-конференції або відеокімнати в прямому ефірі, а також автоматично завантажувати записи на сторінку бренду в YouTube. Також Відеокімнати Google можна використовувати для проведення внутрішніх заходів — нарад, інтерв’ю з претендентами на вакансію, переговорів з партнерами, тренінгів та вебінарів.

Багато великі і невеликі компанії вже активно використовують Google+ Hangouts для підвищення ефективності маркетингу. Можливо, ваш бізнес входить в їх число? Поділіться своїм досвідом в коментарях.

Адаптація матеріалу Create High-ROI Video Content Marketing With Google+ Hangouts on Air by Mary Montserrat-Howlett.