Як ідіоти примудряються заробити мільйони?

224

Вам знайоме це відчуття – коли ви бачите перед собою якогось ідіота з незрозумілих продуктом, який чомусь успішно продається, і знаєте, що ваш продукт набагато краще? Так напевно.

Так чим же ви відрізняєтесь від цього «ідіота»?

Чому «ідіоти» так часто досягають успіху

Ідіоти, а точніше, успішні бізнесмени, свято вірять у винятковість своїх товарів або послуг і не бояться показувати цього.

У дитинстві нас вчать, що хвалитися негарно. На жаль, багато хто сприймає це буквально і роблять свій бізнес мовчки. А потім у них відвисає щелепа, коли який-небудь 25-річний хлопчина у джинсах розповідає їм про те, скільки у нього найманих працівників і скільки Ламборджині можна купити на місячний оборот його фірми. Такі люди вірять, що вік неважливий – якщо захотіти, можна досягти всього і в будь-якому віці.

Однак у реальному житті дуже мало людей досягають успіху у створенні успішного бізнесу – адже ідіотів навколо не так багато. Лише у небагатьох вистачає сил і терпіння долати всі перешкоди на шляху до успіху, прекрасно розуміючи, що вони можуть залишитися ні з чим. Деякі здаються і знаходять роботу. І лише одиниці стають багатими і знаменитими. І тоді їх перестають вважати дурнями – адже від любові до ненависті один крок.

Будьте впевнені в собі і в тому, що ви робите

«Самозакоханий бовдур» – це не про вас. Це он про того ідіота в джинсах і з Ламборджині. Розповідаючи вам за чашкою кави свою історію, він навряд чи чекав похвали або здивувань. Швидше за все, він просто любить те, чим займається, і йому приємно говорити про це. Та й що вже тут – ви теж, напевно, любите свою справу. Тільки от чи достатньо цього?

Уявіть себе на виставці досягнень чого-небудь-там у вашій сфері діяльності. Ну, ви, звісно, вже багато чого досягли і тому присутні на виставці в числі інших щасливчиків. Вас розпирає гордість, ви підготували приголомшливу презентацію свого продукту і чекаєте зоряної години. А тут замість вас на сцену запрошують іншого вундеркінда і починають вихваляти його досягнення. І, судячи за словами промовців, він і справді найкращий у своєму (і у вашому) справі.

У цей момент більшість людей опускають руки. Так, ви хороші, – але не кращий. Спроби переконати в цьому всіх присутніх виглядали б нерозумно – до того ж, уявіть собі, що почнеться, якщо і всі інші теж почнуть бити себе в груди і кричати, що вони краще за всіх. Таке може прийти в голову тільки кому? Правильно – ідіотам.

Проблема тут не в тому, що ви не найкращий у своїй справі. Проблема в тому, що ви не вірите в це, і в тому, що про вас і вашу фірму ніхто не знає. Причому, друге випливає з першого, адже ідіотів, які зустрічають вас впевненою посмішкою на рекламних плакатах на кожному розі, знають всі. А вас – ніхто.

Не треба соромитися. Ніхто не закликає вас забиратися ногами на стіл в конференц-залі і перекрикувати доповідачів, але ви повинні якимось чином донести до людей сам факт свого існування і пояснити, чому ви краще за інших.

Якщо ви продаєте морозиво, то не потрібно вести себе як рядовий продавець морозива. Розповідайте про те, що ви даруєте всім чари і щастя з царства Снігової Королеви, а звичайне морозиво з вашим навіть поруч не стояло. Говорите про те, що ви робите світ кращим, а не про те, що ви заробляєте гроші на дитячих слабкостях. Більше того – вірте в це.

Як ідіоти примудряються заробити мільйони?

Якщо ви хочете досягти успіху, вам доведеться робити це кожен день – говорити собі і всім іншим, чому саме ваша компанія повинна йти в усіх списках під номером один.

Припиніть економити на якості

Побічним ефектом віри в себе і в свій продукт буде те, що ви перестанете лізти зі шкіри геть, щоб заманити клієнтів будь-якою ціною. Не потрібно практикувати нав’язливі продажу, не треба тиснути на людей – якщо ваш продукт і справді такий хороший, вони самі прийдуть до вас, лише дайте їм час і можливість дізнатися про вас.

І тут тільки два варіанти: або ви й справді робите найкраще морозиво, або просто намагаєтеся всіх в цьому переконати. У другому випадку ніякі поради вам не допоможуть, тому що звичайним продуктом сьогодні завалені всі прилавки. Тому не економте на якості – створити найсмачніше морозиво, неважливо, у скільки це вам обійдеться. Якщо ваших клієнтів хвилює тільки ціна – то чи потрібні вам такі клієнти? Працюйте з тими, хто хоче займатися бізнесом, а не пояснювати кінцевому споживачеві, чому у морозива присмак пластмаси. Йдіть проти звичайної схеми рентабельності.

Як тільки у вас сформується правильний погляд на речі, ви виявите, що схема працює – вам більше не доведеться телефонувати магазини з пропозицією свого товару. Вони самі прийдуть до вас пропонувати співпрацю, а не стануть чекати від вас першого кроку. Ви зробили перший крок, розповівши про себе і довівши, що ваше морозиво настільки добре, що буде розлітатися зі швидкістю світла.

Починаючи переговори з закупівельниками, дайте їм час розповісти про себе та свою компанію – слухайте, не перебиваючи, – адже вони теж люблять свою роботу та готові говорити про це. Потім розкажіть, яким буде ваша співпраця, ніж ви зможете їм допомогти, як ви станете однією командою і будете рости разом. Спостерігайте, як світлішають їхні обличчя, як загоряються очі, як зріє в них рішення сказати «так» і негайно підписати договір.

Як тільки це увійде у вас в звичку – пам’ятати, що ви і справді кращі, і вірити, що одного разу землі Снігової Королеви стануть безроздільно вашими і назавжди, – інші теж почнуть заражатися вашим ентузіазмом. Не чекайте мільйон клієнтів біля своїх дверей у перший же день, але будьте готові до зростання в геометричній прогресії. Ваше морозиво може спочатку займати крихітну частку ринку, головне, щоб вам було куди рости.

Як ідіоти примудряються заробити мільйони?

І ще одне. Найкращі – не завжди монополісти. Цілком ймовірно, що разом з вами ринок будуть ділити і інші компанії. І ваші клієнти можуть співпрацювати з ними з тим же успіхом, що і з вами. Але в конкретно взятій області / місті / районі не може бути вашої компанії краще, більш упевненого в собі керівника і більшого відсотка ідіотів на душу населення.

Схема проста – створіть видатний продукт і повірте в свої сили. Вийдете в люди і розкажіть їм про себе, своїй команді, покажіть їм Герду, покатайте їх на північному олені – зробіть що завгодно, щоб вони дізналися про вас і захотіли стати частиною вашої команди. Впевненість в успіху, підкріплена відмінним продуктом, звільнить вас від турбот просування своєї компанії будь-якою ціною. Замість того, щоб дратувати людей нав’язливими продажами, ви побачите, як щасливі клієнти прийдуть до вас добровільно і назавжди.

Поки хлопчик Кай не виклав на льоду «вічність», все у ваших руках – поповнюйте ряди ідіотів, які заробляють мільйони.

Переклад і адаптація матеріалу Еріки Дуглас How Do All Those «Idiots» Make So Much Money?.