Як кинути скаржитися і зробити життя трошки веселіше

391

Наскільки ви позитивні? Чи Можете ви сказати, що сияете променистою енергією добра і щастя, що у вас справи «краще всіх»? Чи ви читаєте цей пасаж з нахмуренными бровами, очікуючи якоїсь капості? Не турбуйтеся, ця стаття сповнена любові і дружби, навіть є картинки.

І якщо ви такі похмурі, вас можна зрозуміти. Зрештою, людині властиво бухтеть, сопіти і дутися. Але варто жити під впливом негативних емоцій, скаржитися всім підряд і тягнути оточуючих за собою в безодню депресії? Навряд чи. А якщо ми усвідомлюємо, що даремно витрачаємо час на скарги, то виправитися адже просто? Не зовсім. Вироблену звичку просто так не змінити, потрібно трошки терпіння. Але починати колись треба? З належним завзяттям все можливо, навіть зміна емоційної установки. І щастя!

Як кинути скаржитися і зробити життя трошки веселіше

Кидаємо скаржитися

«Кинути курити легко, я сам кидав сотню раз» – Марк Твен

Отже, перестаємо скаржитися. Навмисне. Або, хоча б, намагаємося! Усвідомлення мети – перший крок.

Кидати скаржитися, це як кидати курити. Якщо протягнути пару тижнів, то стає простіше. Саме життя починає будуватися інакше, згідно зі змінами в нас самих. Потрібно лише витримати початковий період, що не так вже і легко, і виробити нову звичку.

Ви скажете: «Потрібна допомога, якийсь ключ до щастя». Так придумайте його! Ну або спробуйте ось так:

Беремо аркуш паперу і креслимо вертикальну лінію. Бухгалтери серед нас вже починають кумекати, що до чого, так? І правильно! Зліва перераховуємо витрата позитивних емоцій, а праворуч – прихід. Що забавно, прихід майже завжди виявляється вище витрати. Спробуйте, якщо не вірите.

Важливий момент: думайте про витрати позитивної енергії, як про короткострокові втрати, а про парафіях – як про прибутку на тривалий період. Хто-то вам нахамив? Дрібниці, завтра забудеться. Навіть уваги звертати не варто. Це всього лише виплеск їх власної негативної енергії, а значить, проблема в них, а не у вас. Керівництво запевнило, що ви самі-распрекрасние, чудові і, взагалі, без вас – ніяк, нікуди і навіть неминуча фінансова катастрофа? Це вже плюс до кар’єри. Це надовго. Адже так? Звичайно так! Сміливо пишемо в прихід.

Найчастіше негатив можна звернути в позитив. Приміром, якщо вам, солідному і дуже зайнятого чоловіка (якщо, звичайно, ви солідний і дуже зайнятий чоловік, але це не суть важливо), замовив суші з доставкою в офіс, забули покласти в пакет палички, то що робити? У вас є вибір. Можна закипати, скаржитися, розповідати всім про професійні недоліки співробітників індустрії громадського харчування та перекопувати шафи з торішніми обліковими записами в марних пошуках завалялася пластикової вилки. А можна просто взятися за їжу руками. Якщо секретарка почне сміятися, можна відзначити, що у самураїв так і прийнято («А чим я не чоловік у самому розквіті сил?»). Традиції, однак. І взагалі, є паличками в Японії зобов’язані тільки жінки. Так-то. Якщо буде дутися і бурчати про мужиків в цілому і вас зокрема, дайте почитати цю статтю. Або скажіть що-небудь на зразок: «Так заведено, щоб ви ні за яких обставин не маралі свої чарівні ручки. А нам можна». Позитив гарантований. Можна і поїсти спокійно, та й оточуючі задоволені і вважають, що все йде за планом. А чому не план, власне? Загалом, якщо життя підсунула вам свиню, готуйте маринад для шашлику.

Як кинути скаржитися і зробити життя трошки веселіше

Як же, скажете ви, зовсім не скаржитися? А якщо свиня дуже велика і за один прийом її не переварити? Резонно. В таких випадках просто не зациклюйтеся на проблемі. Пару ласкавих на адресу порушників нірвани і йдемо по життю далі в пошуках приємних сюрпризів. Їх тонни, чесне слово.

Найважче доводиться тим, хто черпає негатив з позитиву. Знаєте таких персонажів? Такі патологічні скиглії. Ну не можуть вони без негативу. Якщо вони виграють лотерею, скаржаться, що це не сталося тижнем раніше. Якщо пригостити їх Дорблю, будуть скаржитися на цвіль. Таким часто і добре слово сказати страшно, адже будуть підозрювати нечисте. Як в тому анекдоті:

– Як здоров’я?

– Не дочекаєтеся!

Людям взагалі властиво звинувачувати всіх і вся, крім самих себе. А адже усвідомлення проблеми – перший і найважливіший крок до вирішення неї. На жаль, він же і самий складний. Але якщо негатив виходить від нас самих, якщо ми його ще і накопичуємо, потрібно проявити волю і встати на шлях позитиву. Скиглії ж просто опускають руки і приймають негатив, як щось само собою зрозуміле. Входять в депресивну колію і катаються по ній взад-вперед, а колія лише стає глибше. Вилізти неї дуже важко. Але нічого неможливого немає! Підняли собі настрій, допоможіть грустилке поруч з вами. Щастя – штука заразна, і це дуже добре.

Починати треба з себе

Якщо ви цього ще не зробили, подумайте про те, що змушує вас скаржитися. Вам доводиться робити щось, що вам не подобається? Вас дратує хтось у вашому оточенні? Може бути, ви просто втомлюєтеся? Визначте причини і нагадуйте собі про них, коли ваш настрій псується.

Знання пускового механізму депресивного поведінки дозволяє уникнути циклу невдоволення і скарг.

Як кинути скаржитися і зробити життя трошки веселіше

Будь-які зміни в житті потрібно починати з самих себе. Адже ми і є головна постійна величина в наших життях, що б ми не робили. Хіба ми можемо втекти від самих себе? Немає, але ми можемо змінитися. Погляньте у дзеркало – що ви бачите? Нещасного, втомленої людини? А хочете спробувати чудовий фокус? Посміхніться йому. Посміхнулися? Добре. А що він зробив, посміхнувся у відповідь? Чудово! Не відмахуйтеся. Звичайно ж, дзеркало є дзеркало. Ось тільки люди в масі своїй эмпатичны на інстинктивному рівні, дзеркальн. Посміхніться людині, і він посміхнеться у відповідь. Може бути не відразу, не з першого разу. Може бути, він настільки увійшов у колію недовіри і депресії, що просто не може відразу згорнути з наезженного шляху. Якщо ви знайшли в собі сили посміхатися, допоможіть іншим. Допоможіть прикладом, більше нічого не потрібно. І буде всім щастя!

Ставте подяку в противагу невдоволення

При бажанні можна знайти щось хороше в будь неприємності. Фокусуйте увагу і емоційну віддачу на приємному, відкидайте негатив. Це не так вже й складно і потребує лише мінімальної зміни емоційної установки. А якщо ситуація не визначилася, не налаштовуйтесь на поганий результат, бо ви заздалегідь приречете себе на розлад. Іншими словами, якщо в житті негода, не скаржтеся. Не варто сидіти і чекати поки пройде шторм. Краще пориньте у розбурхане море з головою. Не бійтеся замочити ноги в якійсь калюжі. Згадайте, як ви по них били в дитинстві, піднімаючи бризки. Весело ж було? Хтось буде дивитися на хмари, і хмуритися, а хто-то вибіжить на вулицю і стане грати під дощем. Що краще?

Підіб’ємо підсумок. Ось що ви отримаєте, коли перестанете скаржитися:

У вас буде:

 • Менше стресу
 • Менше болю
 • Менше образ
 • Менше страждань

Ви станете:

 • Більш щасливими
 • Більш здоровими
 • Більш спокійними
 • Більш продуктивними
 • Більш позитивними
 • Більш радісними
 • Більш терпимими
 • Більш успішними
 • Більш впевненими в собі

Додайте сюди покращені відносини з друзями, близькими, так і всім людством. Заради всього цього хіба не варто змінити свої погляди на життя?

Якщо перестати скаржитися, жити стане легше, не буде відчуття потреби постійно встрявати в суперечки, з’явиться час і бажання просто насолоджуватися життям. Адже вона прекрасна, чи не правда? А щастя заразно.

Ну, добре, а всі скарги такі погані?

Немає. У деяких випадках скарги можуть бути цілком продуктивними. Тільки не забувайте направляти негатив у правильне русло. Запитайте себе, чого ви хочете домогтися скаргами. Знайти рішення проблеми? Пояснити ситуацію оточуючим, щоб уникнути повторення? Знайти причину своїх недоліків? Це добре, корисно.

Сконцентруйтеся на тому, що вас дратує, і вихлюпніть накопичену негативну енергію. Полегшало? Тоді настав час забути про ці неприємні дрібниці життя, посміхнутися і йти далі.

Читайте також:

 • Іди туди, куди веде тебе твій страх
 • Чому правильні рішення – не завжди те, що вам потрібно
 • Не знаю / не хочу / не вмію – не привід стояти на місці