Як користуватися микроразметкой Schema.org

279

Кожна людина знає, що для хорошого самопочуття необхідно регулярно робити зарядку і спати не менше семи годин на добу. Кожен маркетолог чув, що для успішного просування сайту необхідно використовувати мікророзмітку. Маркетологи — нормальні люди. Вони часто зависають у соцмережах до двох ночі, знаходять причини не займатися фізкультурою і не використовувати семантичну розмітку. Більш того, далеко не кожен маркетолог знає, навіщо і як використовувати мікророзмітку Schema.org. З цієї статті ви дізнаєтеся, які переваги дає використання семантичної розмітки і як їх отримати.

Що таке Schema.org і навіщо її використовувати

Schema.org — це сайт, на якому публікуються схеми мікророзмітки, розпізнавані найбільшими пошуковими системами світу, включаючи «Яндекс» і Google. Схеми являють собою теги HTML-коду. З їх допомогою пошукові системи розпізнають значення і структуру інформації, опублікованої на сайті. Це підвищує якість пошуку і покращує результати видачі.

Іншими словами, микроразметка допомагає пошуковим системам розуміти, що саме публікується на сайті. Уявіть сторінку, на якій мова йде про Петра Великому. Ви розумієте, про кого йде мова, прочитавши назву і перше речення статті. А пошукові системи користуються микроразметкой, щоб відрізнити розповідь про імператора Петра Великого від опису бойового корабля «Петро Великий». Завдяки цьому вони правильно відповідають на запити «імператор Петро Великий», «крейсер Петро Великий» або «броненосець Петро Великий».

Використовуючи мікророзмітку, ви покращуєте результати видачі. Наприклад, размечая дані про компанії, ви покращуєте зовнішній вигляд фрагменту, а також підвищуєте видимість сайту для пошукових систем.

Як користуватися микроразметкой Schema.org

Існує більше ста схем мікророзмітки. Зокрема, ви можете розмічати наступні об’єкти:

 • Відео.
 • Фото.
 • Люди.
 • Організації.
 • Відгуки.
 • Товари.

Це далеко не повний список типів об’єктів.

Як використовувати мікророзмітку Schema.org

Схема мікророзмітки складається з назви типу об’єкта і опису його властивостей. Типи систематизуються за допомогою ієрархії, яку можна знайти на сайті Schema.org. Скориставшись цим ресурсом, ви можете вибрати потрібний тип об’єкта та ознайомитися з описом його властивостей.

Уявіть, що ви хочете розмітити сторінку, присвячену музичного фестивалю «Авторська пісня». В даному випадку вам необхідно вибрати тип об’єкта «Подія» (Event). На сайті Schema.org знайдіть цей тип ієрархії.

Як користуватися микроразметкой Schema.org

В описі події ви можете вказати різні дані, включаючи учасників фестивалю, час його проведення, адреса і т. п.

Щоб розмітити подія, в першу чергу вкажіть в HTML-коді сторінки тип об’єкту:

Атрибут itemscope повідомляє пошуковій системі, що на сторінці описується певний об’єкт. Атрибут itemtype визначає тип цього об’єкта, відсилаючи пошуковик на відповідну сторінку сайту schema.org.

Тепер ви можете описати властивості об’єкта. Для цього використовуйте атрибут itemprop. Властивості, доступні для даного типу об’єкта, описані на його сторінці на сайті schema.org.

Наприклад, ви можете вказати назву події, а також дату і місце його проведення:

Фестиваль «Авторська пісня»

Біля багаття в лісі

Зверніть увагу, для опису місця проведення вам необхідно повідомити пошуковим системам про об’єкт нового типу (див. третю рядок коду). В даному випадку опис властивостей об’єкта само вважається окремим об’єктом. Тому після атрибут опису itemprop використовуються атрибути об’єктів itemscope і itemtype.

Тепер вкажіть вартість участі у заході:

500 рублів1000 рублів

Для перевірки мікророзмітки використовуйте інструмент перевірки структурованих даних Google або валідатор «Яндекс».

Від статики до динаміки

Найбільші пошукові системи світу створили проект schema.org у 2011 році. До квітня поточного року схеми мікророзмітки описували статичні об’єкти, наприклад, організації, дати, продукти і т. п. В середині квітня 2014 року schema.org представила новий тип мікророзмітки Action.

Об’єкти, що описуються за допомогою Action, є динамічними. Наприклад, мова йде про оформлення замовлення, перегляді фільму, коментуванні, пропозиції купити. Тип мікророзмітки Action дозволяє пошуковим системам розуміти дії, описані на сайті. Також микроразметка Action описує механізм запуску дій.

З допомогою мікророзмітки ви можете описати наступні властивості динамічних об’єктів:

 • actionStatus: опис поточного стану дії.
 • agent: опис суб’єкта дії (наприклад, Олександр Альохін виграв матч за звання чемпіона світу з шахів).
 • endTime: опис часу завершення дії (Олександр Альохін став чемпіоном в 1927 році).
 • instrument: опис об’єкта, без якого дія неможливо (Альохін переміг завдяки ретельній підготовці).
 • location: місце вчинення дії (матч Альохіна проти Капабланки проходив у Буенос-Айресі).
 • object: об’єкт, який брав участь у дії (Альохін виграв звання чемпіона світу в матчі проти Капабланки).
 • partisipant: непрямі учасники дії (матч між Альохіним і Капабланкой відкрив президент Аргентини де Альвеар).
 • result: результат дії (Альохін переміг в матчі з рахунком 6:3).
 • startTime: час початку дії. Це властивість можна описувати для запланованих подій.
 • target: цільова точка, що запускає дію (щоб оформити замовлення, додайте товар в корзину).

Нова схема мікророзмітки Action підходить для опису минулих або запланованих дій або подій. З її допомогою можна описувати різні динамічні об’єкти: від перемоги збірної Росії на чемпіонаті світу з хокею до передбачуваного торгового дії. Використовуючи нову мікророзмітку, власники сайтів повідомляють пошуковим системам дані про динамічних об’єктах, наприклад, описи дій потенційних покупців, у зрозумілій для машин формі.

Микроразметка schema.org: зробивши сайт зручним для роботів, ви піклуєтеся про живих відвідувачів

З допомогою мікророзмітки schema.org ви повідомляєте пошуковим системам, яка інформація публікується на вашому сайті. Для цього вам необхідно вручну додавати дані в HTML-код кожної сторінки сайту. Використання мікроданих не гарантує вам зростання відвідуваності або підвищення позицій у видачі. Однак пошукові системи одержують можливість точніше визначати відповідність вашого сайту специфічним запитам аудиторії. Завдяки новому типу мікророзмітки Action ви можете описувати динамічні об’єкти.