Як малювати словами

452

Психологи стверджують, що читання стимулює ділянки кори головного мозку, що відповідають за вербальну комунікацію і візуальне сприйняття. Простіше кажучи, коли людина читає, в його свідомості з’являються картинки. Намальовані в уяві образи полегшують і прискорюють сприйняття написаного. З цієї статті ви дізнаєтесь, як правильно малювати словами.

Як малювати словами

Перш ніж ви почнете писати або шукати авторів, які вміють створювати картинки словом, зверніть увагу на наступне застереження. Ваш сайт не повинен перетворитися в жіночий роман чи твори в жанрі «фентезі». Використовувати мову образів в комерційних текстах можна і потрібно. Але не перестарайтеся. Вашій аудиторії плювати, що нова модель смартфона має чорний глянсовий корпус, на панелях якого переливаються сонячні відблиски. В даному випадку людей цікавить технічна інформація: кількість ядер, об’єм вбудованої пам’яті і дозвіл екрану.

Читайте також: Фрирайтинг: як подолати письменницький ступор

Також відмовтеся від частого використання кліше. Намагаючись зробити тексти більш привабливими, деякі автори перетворюють їх у набір штампів. До речі, вираз «малювати словами», використане в назві статті, теж до них відноситься. Ви не зможете взагалі не використовувати кліше. Просто постарайтеся вживати їх якомога рідше, а також виключіть найбільш розповсюджені штампи. Дозвольте граціозним як лані дівчатам обіймати сильних наче леви юнаків і насолоджуватися подихами теплих вітрів літніми ночами в художніх творах.

Якщо ви готові контролювати себе і дотримувати баланс між емоціями і логікою, тоді приступайте до малювання словами.

Використовуйте метафори

Ви знаєте, що багато кліше — це метафори? Люди зловживають переносним значенням слів, так як це один з найпростіших способів малювати словами. Приклади метафор найкраще шукати в літературних творах. Зверніть увагу на уривок з вірша Єсеніна:

Дух бродяжий! ти все рідше, рідше

Расшевеливаешь полум’я вуст

О, моя втрачена свіжість,

Буйство очей і повінь почуттів!

Вирази «полум’я вуст», «повінь почуттів» і «буйство очей» — це метафори.

Ви можете за допомогою метафор зробити комерційні тексти більш емоційними та образними. В першу чергу вони доречні у рекламних слоганах. Однак інформує текст теж можна посилити з допомогою це прийому. Наприклад, двигуни ваших автомобілів можуть володіти надійністю швейцарського годинникового механізму, а аромат парфумів може розпалювати вогонь пристрасті. Або угоду було обходитися без кліше?

Як малювати словами

Викликайте відчуття

В реальному житті відчуття діють на людину навіть швидше і сильніше, ніж образи. Уявіть, що вам сказали, що поруч лежить гарячий шматок металу. Ваш мозок буде порівняно довго інтерпретувати це повідомлення. Ви зреагуєте швидше, якщо побачите прямо перед собою розпечений метал. А якщо ви відчуєте його жар шкірою або не дай бог доторкнетеся, то реакція буде блискавичною і рефлекторної.

Коли автори намагаються впливати на відчуття читачів, вони пишуть, що:

 • Міцний алкоголь обпікає горло і розливається теплом по шлунку.
 • Пісок скрипить на зубах.
 • Шовк доторкається до шкіри.
 • Морозне повітря входить в легені, і від цього перехоплює подих.
 • В шинку пахне тютюном і потім.
 • Світло ріже очі.
 • Хтось на спір їсть лимон і майже не морщиться.

Читайте також: 17 нестандартних рад копірайтерам

Ви напевно знаєте формулу AIDA(S), яку копірайтери використовують для створення рекламних і продають текстів. Робота з відчуттями читача точно буде доречною на стадіях A (увага) і I (інтерес), а також на стадії S (задоволення).

Як малювати словами

Використовуйте найвищий ступінь прикметників і гіперболи

В інтернеті повно текстів про «наші найкращі цеглини, міцні як титановий сплав». Часто в них немає нічого, крім «самий-самий» та «доставляємо замовлення зі швидкістю світла». Однак гіперболи та прикметники в найвищому ступені залишаються доречними практично в будь-якому тексті. Вони оживляють і розфарбовують ваші слова. Зверніть увагу на наступні приклади:

 • Контент-маркетинг — це найпростіший і найефективніший спосіб просування сайтів.
 • Ми тисячу разів писали про небезпеку купівлі посилань.
 • XYZ — найбільш затребувана модель помогаторов.

Використовуючи гіперболи та чудові форми прикметників, будьте обережні. Якщо ви обіцяєте клієнту найдешевший спосіб швидко вирости до стелі, потрудіться виконати обіцянку. Якщо ваше «до стелі» виявиться двома сантиметрами, а споживач знайде дешевший спосіб вирости, він на вас образиться і піде до конкурентів.

Як малювати словами

Створюйте і розкривайте таємниці

Це дуже ефективний спосіб змусити читача включити уяву. Навряд чи ви знайдете таємницю в технічному описі планшетного ПК або базової функціональності програми. Але хто вам заважає розповісти аудиторії про 10 секрети Google Analytics або шпигунських способи захисту особистої інформації в Мережі?

За допомогою перерахованих нижче ідей ви зможете заінтригувати аудиторію і змусити уяву користувачів активно працювати:

 • Пишіть керівництва how to. Навряд чи ваша цільова аудиторія відмовиться розбагатіти за 30 днів, навчитися знайомитися з дівчатами на вулиці, збільшити конверсію в три рази з допомогою «Вебвизора», ремонтувати автомобілі безконтактним методом.

Читайте також: Як написати гайд?

 • Публікуйте статті-списки з лайфхаками і секретами. Аудиторія любить покласти в закладках статті про 45 вірних способів отримати пароль від пошти чоловіка, 13 нарядів, проти яких не встоїть жоден чоловік, 300 інструментів для продавців.
 • Постарайтеся регулярно отримувати ексклюзивну або інсайдерську інформацію. Анонсируйте її публікацію за декілька днів або годин до призначеного часу. Увагу публіки вам гарантовано.
Як малювати словами

Створюйте контекст і допомагайте читачеві самостійно малювати картини

Метафори, гіперболи, містифікація і робота з відчуттями полегшують сприйняття ваших текстів, роблять їх більш живими і яскравими. Зверніть увагу, що вам не треба повністю самостійно малювати картинки. Залиште простір для уяви читача: створюйте начерки, натякайте, малюйте силуети. Нехай ваш потенційний клієнт активно уявляє і вважає намальовану картину.

Адаптація матеріалу For Writers Only: Secrets to Improving Engagement on Your Content Using Word Pictures by Isla McKetta.