Як написати текст на сторінку «Про нас» («Про компанії»): покрокове керівництво

690

Вас коли-небудь відвідувала думка, що ваша компанія — це динамічно розвивається молодий колектив професіоналів? Напевно в голову приходило і не таке, коли ви писали текст на сторінку «Про компанії». Зізнайтеся, ви рятували планету корпоративної місії, писали мета компанії і обіцяли служити гуманістичним ідеалам людства шляхом продажу продукту за найвигіднішими цінами.

Не турбуйтеся, ви не самотні у своїх високих прагненнях. Багато ваші колеги і конкуренти теж пишуть про динамічно розвинених професіоналів, тому ваша сторінка «Про нас» не впадає в очі. Кажете, користувачі часто тікають з сайту, прочитавши перші рядки тексту? Ця стаття допоможе вам виправити ситуацію. З неї ви дізнаєтесь, як правильно писати текст «Про компанії».

Як написати текст на сторінку «Про нас» («Про компанії»): покрокове керівництво

Про що насправді повинна розповідати сторінка «Про компанії»

Думаєте, текст «Про нас» — це чи не єдине місце на корпоративному сайті і в інтернеті в цілому, де можна нахвалювати себе, хвалитися, писати про свої досягнення, кращих якостях? Та кому вони потрібні, ваші якості. Всі ці «ми», «наша компанія», «прагнемо піклуватися», «задовольняємо індивідуально», «засинаємо і прокидаємося з думками про клієнта» та інша нісенітниця нікого не цікавить. Клієнтам наплювати на вашу динамічно-професійну команду, особливо, коли вони вперше потрапляють на сайт. Вони цікавиться своїм бізнесом, своєю вигодою, рішенням своїх завдань, своїм молодим колективом.

Сторінка «Про компанії» не повинна розповідати про вашу компанію. Відвідувач повинен знайти тут інформацію про себе, про своїх інтересах і потребах. Він повинен дізнатися, як ви вирішите його проблеми і чому ви це зробите. Створюючи сторінку «Про нас», пам’ятайте: насправді вона називається «Про вас». Про них: коханих, бажаних, лояльних, примхливих, щедрих, ощадливих клієнтів.

Читайте також: 7 способів написати забійний вступний абзац

А тепер трохи когнітивного дисонансу і шизофренії. Сторінка «Про компанії» повинна розповідати про вашу компанію. Ну, як же без цього? Не шукайте тут протиріччя і не поспішайте кликати санітарів. Все просто: в першу чергу сторінка «Про нас» повинна розповідати про клієнта і його інтересах, а в другу чергу про вашому бізнесі і динамічному професіоналізмі.

Як це можливо на практиці? Ви ж напевно писали щось про креативний підхід. Ось і включіть креативність. В першу чергу говорите клієнту про нього. Споживач повинен бути фігурою, а вам доведеться залишитися фоном, присутній між рядків, розповідати про себе ділом, а не словом. Пам’ятайте англійську приказку про джентльменів? Так називаються люди, які ніколи не вживають слово «джентльмен». Тримайте це в думці: розповідайте про свою компанію, говорячи про клієнта і його потреби.

Покроковий алгоритм створення тексту «Про нас» описаний нижче. Однак не вважайте його догмою. Ви можете змінювати логіку викладу та порядок смислових блоків. Якщо ви видаліть деякі пункти і додасте власні, нічого страшного не станеться. Досить дотримуватися принципів, описаних вище.

Як правильно писати текст «Про компанії»

Вище сказано, що мета сторінки «Про нас» — показати клієнту, що ви розумієте його потреби і можете їх задовольнити. Щоб досягти цього результату, розв’яжіть наступні задачі.

1. Покажіть клієнту, що розумієте його потреби

Потрапивши на сторінку «Про компанії», відвідувач повинен побачити, що ви знаєте його потреби. Спробуйте наступні прийоми:

 • Вступите в діалог з клієнтом. Задавайте питання, обговоріть найпоширеніші варіанти відповідей. Звертайтеся до відвідувача, привітайте його на сайті.
 • Продемонструйте розуміння потреб клієнта. Наприклад, розкажіть історію. Коли-то у вас не було табуретки. Ви зробили її самостійно і зрозуміли, що можете поліпшити життя людей. З тих пір ви робите класні табуретки.
 • Дайте відповідь на поширені питання, що виникають у споживачів. Скажіть два слова про вигоди свого продукту.
Як написати текст на сторінку «Про нас» («Про компанії»): покрокове керівництво

2. Покажіть, що можете вирішувати проблеми клієнтів

Вам необхідно в що б те ні стало зацікавити клієнтів своїм продуктом і бізнесом. Однак не поспішайте розповідати про себе. Вам потрібно емпатія. Що це означає на практиці? Ви повинні переконати клієнта, що без вас і вашого продукту йому не жити. Проте робіть це делікатно. Не впарювати, не хваліться, не уподібнюйтеся верющим-харизматам, що несе благу звістку людям, які тягнуть авоськи з базару. Спробуйте наступні прийоми:

 • Розкажіть історії успіху, пов’язані з використанням вашого продукту.
 • Ненав’язливо підкресліть унікальні якості вашого продукту і поясніть вигоди, які отримує споживач.
 • Намалюйте портрети типових клієнтів, успішно використовують ваш продукт.

Ще раз зверніть увагу: на даному етапі ви повинні зацікавити клієнта своїм продуктом і бізнесом. Проте в центрі уваги повинен залишатися споживач.

Як написати текст на сторінку «Про нас» («Про компанії»): покрокове керівництво

Читайте також: White paper: Корпоративний блогінг

3. Підтвердіть свою компетенцію

Нормальний клієнт завжди сумнівається. Завдання бізнесу — розвіяти ці сумніви. Для цього підійдуть будь-які соціальні докази: відгуки споживачів, дипломи, високі місця в рейтингах, список клієнтів з ім’ям.

Дотримуйтесь головний принцип створення текстів для сторінки «Про компанію»: говоріть про себе, утримуючи в центрі уваги клієнта і його інтереси. Ось деякі ідеї:

 • Зацікавте клієнта можливістю працювати з компанією, клієнтами якої є Microsoft і «Газпром».
 • Здивуйте споживача доступністю продукту, творець якого входить в топ-5 компаній мультиверса.
 • Покажіть живі відгуки відомих клієнтів.
 • Пошліться на дослідження і кейси.
Як написати текст на сторінку «Про нас» («Про компанії»): покрокове керівництво

4. Покажіть себе

Ваше завдання — показати потенційним клієнтам, що вони будуть працювати з живими людьми, а не з безликими менеджерами, відрізняються один від одного порядковими номерами. Скористайтесь наступними ідеями:

 • Покажіть фотографії і біографії співробітників.
 • Опублікуйте неформальні відео і фото з вашими співробітниками. Корпоративні свята, робочий процес, незаплановані бліц-інтерв’ю, — підходить все.
 • Розкажіть про своїх поглядах і принципах. Тільки не доходити до банального «наше кредо — вдень і вночі думати про клієнта». Краще попросіть ключових співробітників розповісти про свої погляди на бізнес, музичних смаках, літературних уподобаннях.
Як написати текст на сторінку «Про нас» («Про компанії»): покрокове керівництво

Читайте також: Чому ваш контент не працює: мій особистий кейс

5. Продайте що-небудь

Як щодо підписки на Email-розсилку або вступу в групу в соціальній мережі? Після відвідин сторінки «Про компанію» користувач повинен понести з собою постійний контакт з вашою компанією. Спробуйте такі ідеї:

 • Запропонуйте оформити підписку на розсилку в обмін на безкоштовну книгу.
 • Пообіцяйте всім набрав соціальні групи якийсь бонус.
 • Спробуйте зацікавити користувача дискусіями на вашому форумі або в блозі.
Як написати текст на сторінку «Про нас» («Про компанії»): покрокове керівництво

Ви точно знаєте, якою не повинна бути сторінка «Про нас»

Вашим клієнтам не потрібні нудні штамповані тексти, хвастощі, інформація про вашу винятковість та неповторність. Танцюйте від цієї печі: розповідайте споживачам те, що вони хочуть чути. Поставте відвідувача в центр уваги і побудуйте розповідь про вашому бізнесі навколо нього. Дотримуючись цього принципу, ви можете вибирати будь-які форми оповіді, типи вмісту та стилі викладу.