Як обійти більше половини корпоративних монстрів зі списку Fortune 500 за допомогою соціальних мереж

352

У список Fortune Global 500 входять 500 найбільших корпорацій світу за обсягами виручки. Тут ви знайдете всім відомі бренди, включаючи Wal-Mart, BP, Toyota, Exxon Mobil та інші. Власники малого та середнього бізнесу можуть тільки мріяти про фінансові показники цих корпоративних монстрів.

Однак навіть скромні ТОВ або ІП можуть обскакати гігантські транснаціональні корпорації без надзусиль та великих інвестицій. Звичайно, мова не йде про обсяги виручки або кількості співробітників. Тут малий бізнес не зможе конкурувати з гігантами, поки сам не стане одним із них. Однак невеликі підприємства можуть стати ближче до споживачів, що вигідно відрізняє їх від звичайних і не звертають уваги на конкретного клієнта корпорацій.

Будь-представник малого або середнього бізнесу може обійти дві третіх компаній зі списку Fortune 500 прямо зараз. Для цього достатньо мати комп’ютер з доступом в інтернет, трохи часу і бажання. Нещодавнє дослідження Domo/CEO.com допоможе вам зробити це. За його результатами стало відомо, що…

…68% топ-менеджерів компаній зі списку Fortune 500 не мають акаунтів в соцмережах

Незважаючи на зростаючу роль соціальних мереж в комерційних відносинах, боси гігантських корпорацій не поспішають реєструватися в Facebook, Twitter або Google+. Тільки у третини CEO компаній Fortune 500 дійшли руки до реєстрації в соціальних мережах. З них:

 • 76% мають аккаунт лише в одній мережі.
 • 19% зареєстровані в двох мережах.
 • Менше 5% мають акаунти у трьох і більше соціальних мережах.
Як обійти більше половини корпоративних монстрів зі списку Fortune 500 за допомогою соціальних мереж

За даними дослідників, великі корпорації стикаються з низкою проблем з-за пасивності топів в соціальних мережах. До основних з них відносяться:

 • Не маючи особистого досвіду використання соціальних мереж, CEO не може повністю оцінити їх маркетинговий потенціал. З-за цього багато корпорацій не приділяють уваги одному з найбільш перспективних каналів розповсюдження інформації та взаємодії з клієнтами.
 • Деякі керівники великих корпорацій все ж виділяють кошти на SMM, не маючи уявлення про соціальних мережах. Вони роблять це під впливом консультантів і підлеглих. В результаті топи не можуть оцінити ефективність інвестицій.
 • Керівники корпорацій втрачають прекрасну можливість особистого спілкування з споживачами. Вони не відчувають настрої аудиторії та не враховують потреб клієнтів, формуючи стратегію розвитку компанії. Крім цього, спілкування клієнтів з топами забезпечує лояльність і залучення аудиторії. Не використовуючи соціальні мережі, CEO позбавляють свої компанії частині лояльних споживачів.

Навіть топи активних в мережах компаній не мають облікових записів

Фахівці Domo/CEO.com визначили дев’ять найбільш активних у соціальних мережах компаній, що входять у список Fortune 500. До них відносяться General Motors, Coca-Cola, AT&T, Facebook, Oracle, Visa, Aflac, Catepillar і Safeway. Кампанії цих корпорацій в соціальних мережах можна включати в підручники з SMM.

Як не дивно, CEO тільки однієї з цих дев’яти компаній активно користується соціальними мережами. Як ви здогадалися, це Марк Цукерберг, у якого є «живі» акаунти у всіх найбільш популярних мережах. Ну, йому належить. Топ Catepillar Даг Оберхельман має один обліковий запис LinkedIn, але він «виглядає підозріло» на думку Domo/CEO.com. Глава Oracle Ларрі Еллісон має аккаунт у Twitter. Він навіть щось «твитнул» один раз. Керівники шести решти компаній не мають акаунтів в соціальних мережах.

Далекоглядні топи активно впливають на аудиторію за допомогою соціальних мереж

Варто відзначити, що деякі CEO компаній зі списку Fortune 500, все ж мають акаунти у соціальних мережах та спілкуються з аудиторією. Їх середній рейтинг впливу, розрахований за методикою компанії Klout, становить 59 балів. Аудиторія прислухається до топів компаній з Fortune 500, про що говорить наступний факт: середній рейтинг впливу для директорів швидкозростаючих компаній зі списку Inc 500 складає 46 балів.

Найбільш впливовим CEO зі списку Fortune 500 є інвестиційний гуру Уоррен Баффет. Його рейтинг впливу становить 90 балів. До речі, пану Баффету 83 роки. Медіамагнат Руперт Мердок також має рейтинг впливу 90. Глава Yahoo Марісса Майєр має рейтинг 85.

Рекомендації по роботі з соціальними мережами для CEO

Отже, дві третіх топ-менеджерів найбільших компаній світу не мають акаунтів в соціальних мережах. З іншого боку, CEO, спілкуються з аудиторією Facebook, Google+ та інших мережевих платформ, мають високий рейтинг впливу.

Навіть якщо масштаби вашого бізнесу значно відрізняються від масштабів Berkshire Hathaway Уоррена Баффета, ви можете отримати додаткові переваги і обійти більше половини компаній Fortune 500, спілкуючись в соціальних мережах. У цьому вам допоможуть наступні рекомендації:

 • Зареєструйтеся на кількох соціальних платформах. По-перше, це допоможе вам вибрати мережу собі за смаком. По-друге, ви зможете зрозуміти, аудиторія якого ресурсу найбільше зацікавлена у вашому бізнесі.
 • Регулярно публікуйте корисний для аудиторії контент, пов’язаний з вашим бізнесом. Станьте галузевим ньюсмейкером, щоб зацікавити аудиторію.
 • Беріть участь у тематичних дискусіях в популярних спільнотах. Спілкуючись з аудиторією, ви збільшуєте охоплення і формуєте впізнаваність бренду.
 • Публікуйте гостьові пости в блогах і соціальних спільнотах. Ця практика підвищує ваш особистий авторитет і привертає інтерес публіки до бізнесу.
 • Публікуйте візуальний контент, включаючи фотографії, відео, презентації, інфографіку. Не втрачайте можливості поділитися з аудиторією фото з корпоративних заходів та свят. Соціальні мережі — найкраще місце для неформального спілкування.
 • Діліться з аудиторією зацікавили вас матеріалами, що відносяться до вашої галузі. Користувачі соціальних мереж хочуть знати, чим цікавляться лідери.
 • Використовуйте Google+ Hangouts, щоб періодично відповідати на запитання аудиторії. Якщо віце-президент США Джо Байден знайшов час для цього, то чому б вам не піти його прикладу. До речі, ми розповідали про переваги і способи використання «Відеозустрічей Google».

Успіх будь-якого бізнесу залежить від його здатності підтримувати діалог із споживачами. Як показують дослідження, клієнти прагнуть спілкуватися з топ-менеджерами і власниками бізнесу в соціальних мережах. Зареєструвавши акаунти у соціальних мережах та спілкуючись з аудиторією, ви підтверджуєте, що залишаєтеся живою людиною, незважаючи на зайнятість і втому. Ви показуєте, що у вас є інтереси, хобі, очікування, сумніви, — все те, що є у нормальних людей, не розчинилися в корпоративній рутині.

Адаптація матеріалу The Social Media Opportunity 2/3 of Fortune 500 CEOs Miss by Heidy Cohen.

Ще кілька статей по темі:

 • Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу
 • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад
 • Чим вимірювати ефективність просування в соціальних мережах