Як одночасно використовувати рекламу та контент-маркетинг

352

Зробивши ставку на контент-маркетинг, деякі компанії відмовляються від традиційної реклами. Вони працюють на перспективу, формують лояльну аудиторію, використовують освітній контент для подолання глухоти до реклами. При цьому вони втрачають клієнтів тут і зараз, недоотримують прибуток. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому не варто категорично відмовлятися від традиційної реклами. Також ви дізнаєтеся, як взяти на озброєння контент-маркетинг, не перевертаючи з ніг на голову маркетинговий план компанії.

Як одночасно використовувати рекламу та контент-маркетинг

Чому «і» краще «або»

Взявши на озброєння контент-маркетинг, бізнес іноді відмовляється від звичайної реклами. Підприємці вважають, що у створення і просування контенту необхідно вкладати весь маркетинговий бюджет. А реклама не варто уваги, так як цей інструмент став малоперспективним через рекламної глухоти аудиторії.

Інші бізнесмени не використовують контент-маркетинг, так як бояться відмовитися від традиційної реклами. Вони вважають, що втратять значну частину клієнтів у коротко — і середньостроковій перспективі, якщо інвестують хоча б частину бюджету у створення контенту.

Насправді бізнесу не потрібно вибирати між контент-маркетингом і рекламою. Підприємцям краще прагнути до ситуації, коли коза сита і капуста ціла. Такі аргументи переконають вас у доцільності одночасного використання реклами та контент-маркетингу:

  • З допомогою контент-маркетингу ви можете значно збільшити охоплення аудиторії. Публікація якісного контенту забезпечує зростання природного пошукового трафіку, а також поява природних посилань на ваш сайт. А традиційна реклама дозволяє точно зорієнтувати маркетингові кампанії. За допомогою «Яндекс.Директ», Google AdWords, реклами в «Фейсбуці», «Вконтакті», LinkedIn ви можете вибирати, кому показувати оголошення.
  • Контент-маркетинг допомагає подолати рекламну глухоту. З його допомогою бренди втягують у взаємодію користувачів, які не помічають рекламу. А традиційні оголошення залишаються найбільш простим і зручним способом розповісти аудиторії про нові продукти, знижки, акції.
  • Топ-менеджери та бізнесмени люблять вчитися. Вони готові платити гроші, щоб удосконалювати професійні знання. Використовуючи контент-маркетинг, ви пропонуєте їм безкоштовний освітній контент. У той же час багато рядові працівники та споживачі не хочуть витрачати час на навчання. Вони довіряють брендам, охоче беруть участь в акціях і відгукуються на рекламу.

Використання контент-маркетингу не заважає вам проводити традиційні рекламні кампанії, а ставка на рекламу не закриває можливість реалізації контент-стратегії. Проблема полягає в гармонійному розподілу бюджету і зусиль між цими підходами. Нижче ви знайдете поради, які допоможуть вам використовувати контент-маркетинг, не відмовляючись від традиційних методів просування проектів.

Порада № 1: створіть банк знань вашій компанії

Визначте, що робить ваш бізнес унікальним і відрізняє ваш продукт від пропозицій конкурентів. Чи є у вашої компанії ексклюзивна інформація, яка може бути корисною для аудиторії? Якщо так, то це ваш основний актив.

Класифікуйте знання, які потрапили в інформаційний банк. Складіть контент-план, який допоможе вам задовольняти потреби аудиторії.

Порада № 2: залучайте працівників до створення контенту

Лікар повинен лікувати, а копірайтер писати. Якщо ви все ж таки змусите лікаря писати, він так чи інакше впорається з поставленим завданням. Однак з-за цього постраждають пацієнти, яких нікому буде допомогти, поки лікар згадує навички написання шкільних творів.

І все ж вашим співробітникам не вдасться відсидітися в кабінеті. Їм доведеться допомогти маркетологам і копірайтерам, оскільки вам потрібен контент експертного рівня. Як налагодити взаємодію між вузькими спеціалістами і письменниками, вирішувати вам.

Можливо, ви умовте лікаря, інженера чи автомеханіка пожертвувати кількома годинами сну і створити чернетку статті. Копірайтеру і редактору залишиться надати йому форму. Бути може, ваші спеціалісти перевірятимуть статті та додавати в них професійні родзинки.

Багато вузькі фахівці не хочуть і не вміють писати статті. Багатьом копірайтерам не вистачає компетенції, щоб глибоко зануритися у тематику. Залучення працівників до спільного з маркетологами створення контенту, ви вирішуєте цю проблему.

Порада № 3: будьте готові боротися

Неможливо стати інформаційним лідером за допомогою реклами. Ви можете оплатити банери на найпопулярніших сайтах і зайняти перші місця в платній видачі пошуковиків, однак цим ви не змусите аудиторію читати ваш контент. Щоб стати лідером, вам доведеться боротися за увагу користувачів за допомогою якісного контенту, який вирішує проблеми. Ця боротьба буде постійною і наполегливою.

Не можна зберегти інформаційне лідерство тільки з допомогою контент-маркетингу. Традиційна реклама забезпечує доставку правильної інформації цільової аудиторії в потрібний час. За допомогою оголошень у пошукових системах і соцмережах ви отримуєте можливість керувати увагою аудиторії.

Щоб стало тепліше, ви включаєте обігрівач…

… і закриваєте вікно. Щоб просувати проект в інтернеті, ви можете використовувати платну рекламу і контент-маркетинг одночасно. Ці інструменти доповнюють один одного. Реклама дозволяє швидко залучати покупців і управляти увагою аудиторії. Контент-маркетинг забезпечує довгостроковий результат: збільшення пошукового трафіку, формування авторитету, поява мотивованою і лояльної аудиторії бренду. Чим швидше ви почнете контент-кампанію, тим раніше отримаєте відчутний ефект. Для цього вам не доведеться відмовлятися від платної реклами.

Читайте також:

  • Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав генерувати продажу?
  • Який контент сприймається людьми як корисний?
  • E-book: Як створювати веб-контент