Як оптимізувати фото і залучати трафік з пошуку по картинках

297

Візуальний контент привертає увагу користувачів до публікацій, дозволяє швидше передавати інформацію та збільшує читабельність матеріалів. Крім цього, він служить додатковим джерелом органічного пошукового трафіку.

Щоб залучати відвідувачів з пошуку по картинках, маркетолог повинен оптимізувати фотографії та елементи сторінки. Ці дії не тільки генерують трафік, але і підвищують швидкість завантаження сайту та покращують юзабіліті. З даної статті ви дізнаєтеся, як правильно оптимізувати фотографії.

Як оптимізувати фото і залучати трафік з пошуку по картинках

Розмір має значення

Програмісти намагаються створювати максимально функціональні додатки, використовуючи мінімально необхідний обсяг коду. Дизайнери домагаються візуальної привабливості сайту, не перевантажуючи його зайвими графічними елементами. Використовуючи фотографії для візуалізації публікацій і залучення трафіку, маркетолог повинен використовувати мінімально можливий розмір картинок без шкоди для якості сприйняття.

Розмір фотографії прямо не впливає на позицію ресурсу у видачі пошуку по картинках. Однак надто великі картинки зменшують швидкість завантаження сторінки. А пошукові системи враховують цей показник при ранжируванні сайтів в загальній видачі. Швидкість завантаження навіть ставиться до критично важливих факторів ранжирування, коли мова йде про мобільному пошуку.

Проте ні в якому разі не варто зводити суть оптимізації фото до зменшення їх розміру до мінімуму. Публікуючи фотографії, вирішите, наскільки маленькою може бути фотографія без втрати візуальної привабливості сторінки. «Яндекс», Google та інші пошукові системи цінують естетичні публікації. При цьому вони дбають, щоб у гонитві за естетичністю сайти не ставали сильно «важкими».

Як оптимізувати фото і залучати трафік з пошуку по картинках

Не шукайте універсального рецепту, який допоможе вам раз і назавжди визначити відповідний розмір фотографії. Швидкість завантаження сторінок залежить від цілого ряду факторів, включаючи особливості CMS, швидкість роботи і поточне навантаження на сервер і т. п. Тому маркетолог повинен вибирати оптимальний розмір картинок для кожного сайту.

Наступні сервіси знадобляться вам для перевірки швидкості завантаження сторінки і автоматичної зміни розміру фото:

  • Google PageSpeed Insights. Найбільша пошукова система світу розробила цей сервіс, щоб допомогти вебмайстрам керувати швидкістю завантаження сторінок.
  • Website Testing Tools. Тут ви знайдете набір інструментів, що дозволяє змінювати розміри фото і збільшувати швидкість завантаження сторінки.

Після визначення оптимального розміру фото для вашого сайту, приступайте безпосередньо до пошукової оптимізації картинок.

Скільки коштує оптимізоване фото

Якщо вірити приказці, одна картинка варто тисячі слів. Однак це правило працює тільки в тому випадку, якщо користувачі бачать цю картинку на сторінці видачі. Крім того, ціна фото підвищується, якщо воно допомагає просувати бізнес в цілому.

Уявіть собі сайт юридичної компанії. Як ви вважаєте, чи зуміє організація даного профілю отримати вигоду від просування з допомогою картинок? Або вона просто витратить час і гроші, щоб поставити галочку в маркетинговому плані і відзвітувати перед інвестором про використання модного способу розкрутки?

А тепер уявіть ресурс, який заробляє на трафіку, наприклад, продає банерну рекламу з оплатою за покази. Цей сайт зацікавлений у залученні трафіку практично будь-якими засобами. Залучаючи користувачів за допомогою пошуку по картинках, власник сайту фактично обмінює можливість переглянути та скопіювати унікальні якісні фото на перегляди реклами.

Якщо ви вирішили, що просування з допомогою фотографій принесе користь вашому бізнесу, приступайте до пошукової оптимізації картинок. Зверніть увагу на наведені нижче компоненти оптимізації.

Унікальність фотографій

Ви навряд чи потрапите в топ видачі пошуку по картинках, якщо використовуєте для просування розтиражовані фотографії з фотобанків. Пошукові системи зазвичай не ставлять на високі позиції у видачі сайти, які копіюють чужий контент і не пропонують користувачам доданої вартості. Це справедливо у відношенні всіх типів контенту, включаючи зображення.

Використання неуникальных фотографій може особливо перешкодити просуванню інтернет-магазинів. Опублікувавши зображення товару, запозичене на сайті виробника, вони навряд чи можуть розраховувати на місце в топі видачі. Справа в тому, що сотні інших магазинів напевно вже опублікували ці ж фото. Якщо ви хочете залучати відвідувачів з пошуку по зображеннях, використовуйте унікальні фотографії.

Зверніть увагу, заслужений інженер Google Метт Каттс стверджує, що використання зображень з фотобанків не чинить негативного впливу на позиції ресурсу в природному видачі. Найбільша пошукова система звертає увагу на якість і цінність контенту в цілому.

Назва фотографій

Публікуючи фотографії, коректно називайте файли. Наприклад, якщо ви ділитеся з користувачами зображенням смартфона Samsung Galaxy Nexus, логічно, якщо файл з його зображенням називається samsung-galaxy-nexus.jpg, а не abracadabra2244.jpg.

Пошукові системи використовують назви файлів, щоб визначати, що зображено на картинках. Вам вигідно, щоб «Яндекс» і Google зрозуміли, що на фото зображений саме Samsung Galaxy Nexus, а не якась abracadabra2244.

Атрибут alt

Багато маркетологи знають про важливість атрибуту alt, однак більшість фахівців використовують його невірно. Вони прагнуть вписати в даний атрибут якомога більше ключових слів.

Зверніть увагу, що атрибут alt формує опис зображення, яке відображається на сторінці, якщо фотографія з якихось причин не завантажується. Тому постарайтеся за допомогою 4-6 слів (125 символів) максимально точно вказати, що зображено на фотографії. Впишіть в атрибут alt ключове слово, якщо це можна зробити природно.

Наприклад, якщо ви публікуєте фото вищезазначеного смартфона, в атрибут alt можна вписати наступне: смартфон Samsung Galaxy Nexus (чорний). Уявіть, як буде виглядати ваша сторінка, якщо користувач замість фотографії побачить щось на кшталт «купити смартфон недорого в Москві».

Атрибут title

Цей атрибут відповідає за текст, який бачить користувач при наведенні курсору миші на зображення. Пошукові системи не враховують його при ранжируванні ресурсів, тому деякі маркетологи не звертають на нього уваги. Однак цей атрибут все-таки слід використовувати. По-перше, відображення тексту з описом при наведенні курсору на картинку покращує юзабіліті ресурсу. По-друге, якщо сьогодні пошукові системи не враховують атрибут title при ранжируванні, це не означає, що вони не змінять своєї позиції в майбутньому.

Як оптимізувати фото і залучати трафік з пошуку по картинках

Контент сторінки

Ранжуючи ресурси в пошуку по зображеннях, пошукові системи враховують не тільки фактори, пов’язані безпосередньо з фото. Пошуковики оцінюють сторінку з фотографією в цілому, включаючи текстові описи, підпис до картинки і т. п. Вони прагнуть визначити релевантність картинки запитом користувача, а це складно зробити тільки з допомогою назви файлу і атрибут alt.

Наприклад, сторінка, на якій опублікована тільки фотографія згаданого вище смартфона, навряд чи ранжируватиметься вище сторінки з цим фото та корисним для аудиторії описом гаджета.

Пошукові системи потребують контексті, який дозволяє ранжувати фото в пошуку по зображеннях. Цим контекстом є текстовий контент. Тому прорілюструйте тексти фотографіями і оточуйте фотографії хорошими текстами.

Семантична розмітка

Найбільші пошукові системи світу, включаючи «Яндекс» і Google, використовують стандарт Schema.org для структурування веб-сторінок і поліпшення результатів пошуку. Використовуйте розмітку Schema.org для зображень, щоб поліпшити результати ранжирування ресурсу в пошуку по картинках. Для цього заповніть на сайті поля «URL зображення», «Мініатюра», «Назва», «Підпис», «Опис», «Висота» і «Ширина». Більш докладно про це можна почитати в Вебмастере Яндекс.

Як швидко оптимізувати всі фото на сайті

Приділяйте підвищену увагу оптимізації фото, якщо просування в пошуку по зображеннях вигідно для вашого бізнесу. Почніть з визначення оптимального розміру публікуються картинок для вашого сайту. Після цього приступайте власне до пошукової оптимізації.

Публікуйте тільки унікальні фото. Коректно заповнюйте атрибути alt і title. Оточуйте фотографії якісним і корисним текстом. Не забувайте про семантичну розмітку. Оптимізація кожної фотографії забере у вас кілька хвилин. Уявіть, скільки часу ви витратите, щоб оптимізувати 1000 зображень. Якщо хочете вирішити цю задачу швидко, приділяйте час кожної фотографії під час публікації.

Адаптація матеріалу Image Optimization: How to Rank on Image Search by Dave Davies.

Читайте також:

  • Як розповідати історії з допомогою фотографій: 5 порад сторителлерам
  • Як зробити візуальний контент в Google+ виральным
  • 10 способів створення приголомшливих знімків, якими ваші користувачі захочуть поділитися з друзями