Як оптимізувати опис товару на Amazon

420

Найбільша пошукова система світу Google вважає своїм головним конкурентом на ринку пошукових технологій інтернет-магазин Amazon. У «Гугла» є привід для занепокоєння: дослідження Forrester group показало, що у 2013 році 30 % онлайн-покупців починали пошук продукту прямо з сайту Amazon. Тільки 15 % споживачів починали пошук товару з сайту Google.

Це хороші новини, якщо ви хочете продавати товари споживачам з різних країн. Для цього вам достатньо зареєструвати аккаунт продавця або професійного продавця, вказати умови продажу і зробити свій товар помітним для потенційних покупців. Це можна зробити, оптимізувавши опис продукту. Подробиці нижче.

Як оптимізувати опис товару на Amazon

Чим пошук Amazon відрізняється від Google

Пошуковий алгоритм Amazon побудований на вашому опису пошуковому запиту. При ранжируванні враховується кількість успішних продажів: чим частіше покупці оплачують конкретний товар, тим вище його позиції у видачі.

Фахівці e-commerce компанії DNA Response вважають, що різниця пошукових алгоритмів Google і Amazon полягає в критеріях оцінки успішності пошуку. Найбільша пошукова система світу орієнтується на задоволеність користувачів. За розрахунками Google, інтернет-серфер повинен як можна швидше знайти точну відповідь на своє питання. Це дасть йому можливість знову повернутися в Google, почати пошук нової інформації і клікнути на рекламні посилання.

Google зацікавлений, щоб користувач знову і знову шукав будь-яку інформацію. Це збільшує ймовірність кліків на рекламні посилання.

Найбільший у світі інтернет-магазин орієнтується на конверсії. На думку Amazon, користувач повинен знаходити відмінний товар, купувати його і знову повертатися на сайт за новими покупками.

Заробляє Amazon, коли користувач щось купує. Якщо одного разу він купив хороший товар, то повернеться, щоб зробити це знову.

Є і інші відмінності пошуку Google і Amazon:

  • Google наполягає, що хороші сайти повинні публікувати унікальний контент. Amazon не звертає увагу, якщо ви публікуєте виключно крадені тексти. Якщо вони працюють і забезпечують конверсії, значить, ви все робите правильно.
  • Google при ранжируванні враховує авторитет сайтів. Зокрема, при визначенні авторитетності пошуковик оцінює зовнішнє посилальне оточення ресурсу. Amazon все одно, скільки сайтів посилаються на опис вашого товару.
  • Google враховує поведінкові показники, наприклад, показник відмов, час перебування на сайті, глибину перегляду, коефіцієнт конверсії. Amazon враховує тільки коефіцієнт конверсії.
  • Google вітає структурування даних, однак високо ранжує сайти, які не використовують семантичну розмітку. Amazon приймає виключно структурований контент.

Читайте також: Як правильно оптимізувати контент для сайтів

Як правильно оптимізувати опис товарів

Щоб почати продавати товари на Amazon, вам необхідно зареєструвати аккаунт продавця або професійного продавця. Для цього зайдіть на сайт інтернет-магазину, виберіть опцію Sell в горизонтальному меню і пройдіть реєстрацію.

Як оптимізувати опис товару на Amazon

Після реєстрації додайте товар на сайт. Для цього введіть назва товару в пошукове поле або скористайтеся опцією Create a new product.

Як оптимізувати опис товару на Amazon

Додайте і структуруйте дані

Вище зазначалося, що Amazon приймає виключно структурований контент. Це полегшує потенційним покупцям навігацію по категоріям товару і дозволяє швидко знайти потрібні розділи.

Уявіть, що ви продаєте книги. Виберіть відповідну категорію для розміщення товару.

Як оптимізувати опис товару на Amazon

Заповніть інформацію про товар. Обов’язкові для заповнення поля відмічені червоною зірочкою.

Як оптимізувати опис товару на Amazon

Вкажіть умови продажу: ціну, кількість одиниць товару, варіант доставки. Додайте фото продукту і коментарі до умов.

Як оптимізувати опис товару на Amazon

Читайте також: Як збільшити коефіцієнт конверсії сайту e-commerce

Оптимізуйте опис

Додайте додаткові фото продукту на вкладці Images. Після цього перейдіть на вкладку Description і Keywords.

Як зазначалося вище, пошукова технологія Amazon заснована на визначенні релевантності контенту пошуковим запитам. Amazon не публікує даних про пошукових запитах користувачів. Проте ви можете скористатися планувальником ключових слів Google. Цей інструмент дасть вам уявлення про ключових словах, які використовують потенційні покупці вашого продукту.

Оптимізуючи опису, використовуйте ключові слова так, як ви робите це при створенні текстів для вашого сайту. Скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • Увімкніть основну пошукову фразу в назву товару.
  • Використовуйте ключі в описі товару. Уникайте keyword stuffing. Переоптімізірованниє тексти не подобаються користувачам. Це означає, що вони не подобаються Amazon.
  • Намагайтеся природно використовувати ключові слова, однак враховуйте поведінку користувачів. Наприклад, ви можете продавати вовняне дитяче ковдру. А більшість користувачів буде шукати «дитяче ковдру шерсть» або «дитяче ковдру тепле». Знайдіть спосіб врахувати інтереси потенційних покупців, не перетворюючи опис в текст для роботів.

Обов’язково заповніть дані в розділі Keywords. В поле Subject Keywords увімкніть специфічні характеристики продукту, які можуть використовувати користувачі при пошуку. На сторінці опису товару ці характеристики будуть оформлені у вигляді маркірованого списку. У розділі Search Terms впишіть ключові слова, за якими користувачі шукають ваш товар.

У вкладці More Details вкажіть інформацію про розмірі і вазі продукту. Збережіть опис. Через кілька хвилин ваш продукт буде доступний потенційним покупцям.

Думайте про покупця

Якщо ви знаєте потреби своїх потенційних клієнтів, дбаєте про їх зручність, надати вичерпну інформацію про товар і забезпечуєте вигідні умови продажу, ви легко оптимізуєте опис продукту. Правильно вибирайте категорію товару. Включайте в опис ключові слова, проте не перетворюйте текст в опис для роботів. Використовуйте ключі при вказівці специфічних характеристик продукту. Переконайтеся, що ви просите ринкову ціну і забезпечуєте відповідні умови доставки. Від цього залежить коефіцієнт конверсії, який сильно впливає на ранжирування вашого продукту.

Адаптація матеріалу SEO: Optimizing Product Content on Amazon by Jill Kocher.

Читайте також: Як отримати клієнтські відгуки: 9 ефективних способів