Як оптимізувати посадочні сторінки

250

Оптимізація посадкових сторінок — важливий компонент маркетингових кампаній. Наприклад, системи контекстної реклами визначають позицію лендинга в рекламному блоці і вартість кліка, оцінюючи його якість і релевантність. А «пошуковики» враховують якість сторінки та її відповідність технічним вимогам, ранжуючи ресурси у видачі.

Зверніть увагу, пошукові оптимізатори зазвичай використовують термін «оптимізована сторінка». А фахівці з контекстної реклами найчастіше говорять про посадочних та цільових сторінках, а також лендингах. Контент-маркетологи, що використовують системні інтегративні підходи до просування проектів, не розділяють поняття «SEO-оптимізована» і «посадкова сторінка». Створюючи лендінгем, вони забезпечують можливість їх використання як в PPC-кампаніях, так і в пошуковому маркетингу, орієнтованому на залучення природного трафіку.

Іншими словами, посадочні сторінки повинні бути оптимізовані під пошукові запити, а «SEO оптимізовані сторінки повинні володіти характеристиками повноцінного лендинга. Як забезпечити це на практиці?

Якими характеристиками володіє посадкова сторінка

У статті «Як створити конверсионную посадкову сторінку» ми розповідали про характеристики ефективних лендингов. Зокрема, на цільових сторінках повинні бути присутні наступні елементи:

 • Привертає увагу заголовок, релевантний очікуванням відвідувача.
 • Тематичний інформаційний контент, що пояснює споживачу вигоди комерційної пропозиції. Крім цього, контент лендинга повинен бути структурованим, що забезпечує високу швидкість сприйняття даних.
 • Дизайн посадкової сторінки повинен бути візуально привабливим. Дизайнерові необхідно видалити всі зайві елементи, включаючи навігацію сайту.
 • Лендінгем повинен мати конверсионную форму або кнопки, що містять заклик до дії.
 • Цільова сторінка працює більш ефективно, якщо містить трастові елементи.
 • Кращі лендінгем не бувають статичними. Маркетологи постійно вдосконалюють їх, використовуючи спліт-тестування.

Якими характеристиками володіє «SEO-оптимізована» сторінка

З точки зору класичного SEO, оптимізована сторінка повинна володіти наступними характеристиками:

 • Мета-тег title повинен включати ключову фразу.
 • Мета-тег description повинен включати декілька ключових фраз.
 • Заголовок сторінки повинен включати ключову фразу.
 • Контент сторінки повинен включати ключові фрази.
 • Сторінка повинна мати посилальне оточення.
 • Сторінка повинна мати кнопки соціальних мереж.

А якими характеристиками володіє оптимізована посадкова сторінка

«SEO-оптимізовані сторінки створюються, щоб залучати природний пошуковий трафік. Лендінгем потрібні, щоб «приземляти» користувачів, що переходять на сайт із оголошень в системах контекстної реклами. А оптимізовані посадочні сторінки одночасно виконують обидві ці функції. Якими характеристиками володіють ці універсальні солдати контент-маркетингу?

По-перше, оптимізовані лендінгем повинні відповідати технічним вимогам пошукових систем. По-друге, вони повинні володіти конверсионностью. Завдяки цьому ваші сторінки будуть одночасно залучати трафік і конвертувати його.

Отже, ідеальний оптимізований лендінгем володіє такими характеристиками:

 • Мета-тег title повинен включати ключову фразу, щоб пошукові системи могли підтвердити релевантність сторінки запиту користувача. Одночасно title повинен стимулювати користувача перейти на сторінку. Пошукові системи використовують мета-тег, щоб формувати текст посилання на ваш ресурс на сторінці видачі, тому не обмежуйтеся банальним перерахуванням ключів.
 • Мета-тег description повинен стимулювати користувача перейти на сторінку. Справа в тому, що «пошуковики» використовують цей мета-тег для формування фрагменту на сторінці пошукової видачі. Ви можете вставити в description ключову фразу, проте це практично не впливає на рейтинг ресурсу у видачі. В даному випадку «ключ» швидше підтвердить користувачеві релевантність сторінки його потребам.
Як оптимізувати посадочні сторінки
 • Заголовок повинен містити ключову фразу. Це необхідно, щоб користувач переконався в релевантності сторінки пошуковому запиту відразу після переходу з пошуку або з контекстного оголошення. Крім цього, наявність «ключа» в заголовку допомагає пошуковим системам визначати відповідність сторінки тим чи іншим пошуковим запитам. Також заголовок повинен чіпляти користувача та мотивувати його до дії. Потрапляючи на сторінку, відвідувач в перші кілька секунд бачить тільки заголовок. Саме в цей час він вирішує, чи залишиться на ресурсі чи покине його.
 • Контент оптимізованої сторінки також повинен містити ключові фрази. Їх щільність повинна становити 3,75 одиниць на кубічний метр. Як ви розумієте, це жарт. У статті «Як правильно оптимізувати контент для сайтів» сказано, що щільність ключових слів і навмисне втиснення «ключів» у текст — пережитки епохи палеоліту. Досить сфокусуватися на створенні інформативного матеріалу для живих читачів, щоб ключові фрази самі опинилися в тексті в оптимальній щільності. Якщо ви створюєте сторінку товару або класичний лендінгем з комерційною пропозицією, зосередьтеся на характеристиках продукту і вигоди для клієнта. Перерахуйте основні переваги, які отримує споживач, приймаючи вашу пропозицію. Напевно в цьому перерахування знайдеться місце для одного-двох «ключів».
 • Оптимізована сторінка повинна мати вхідні посилання з авторитетних галузевих ресурсів. Ці посилання повинні бути природними, щоб пошукові системи не покарали ресурс за маніпуляцію видачею. Зверніть увагу, користувачі вкрай рідко посилаються на класичні лендінгем або сторінки з описом продукту. Тому пошукові системи карають ресурси, накручують авторитетність таких сторінок з допомогою куплених посилань.
 • Також сторінка повинна мати кнопки шерінгу соціальних мереж. Це в першу чергу стосується сторінок з цінних контентом, так як користувачі практично ніколи не діляться з друзями комерційними пропозиціями і технічними описами продуктів.

Люди охоче ставлять «лайки» і натискають «розповісти друзям», прочитавши статтю «Як вибрати ноутбук» або подивившись відеоогляд певної моделі смартфона. Але вони навряд чи будуть користуватися кнопками соціальних мереж, потрапивши на сторінку «Ноутбуки» або сторінку опису конкретної моделі смартфона. Зверніть увагу, ці сторінки можуть бути «заточені» під однакові пошукові фрази («вибрати ноутбук» і «смартфон X» відповідно).

 • Оптимізована посадкова сторінка повинна мати привабливий дизайн. Зайві декоративні або навігаційні елементи відволікають користувачів. Тому попросіть дизайнера видалити з лендинга навігацію сайту. Якщо посадкової є сторінка з контентом, навігація повинна бути присутньою. Однак, ви можете керувати поведінкою користувача, запрошуючи його скористатися конверсійними елементами або перейти на ефективну сторінку сайту. Використовуйте ілюстрації, щоб підвищити привабливість оптимізованого лендинга.
 • Оптимізована посадкова сторінка повинна мати структурований контент. По-перше, це полегшує сприйняття інформації користувачами. По-друге, структурування вмісту вітається пошуковими системами.
 • Оптимізована цільова сторінка повинна включати заклики до дії і трастові елементи. Зверніть увагу, заклики до дії часто збігаються з потребами користувачів пошукових систем.
Як оптимізувати посадочні сторінки
Як оптимізувати посадочні сторінки
 • Оптимізована посадкова сторінка не повинна бути статичною. Коли мова йде про класичному лендинге, маркетологи використовують спліт-тестування, щоб постійно підвищувати конверсію. Сторінка, орієнтована на залучення природного трафіку, також може вдосконалюватися за допомогою A/B-тестування, інструменту «Яндекс.Вебвізор», а також за допомогою аналізу поведінки користувачів.

Експерти в області SEO оптимізують сторінки, щоб залучати природний трафік. Фахівці з контекстної реклами створюють лендінгем, щоб конвертувати платний трафік. А контент-маркетологи виконують ці завдання одночасно, заощаджуючи час і маркетингові бюджети брендів.

Часто ви можете використовувати одну оптимізовану посадкову сторінку для пошукового маркетингу та PPC-кампаній. Така сторінка повинна бути цінною і цікавою для потенційних клієнтів, а також видимої для пошукових систем.

Скажіть, а в яких випадках не можна використовувати одну сторінку для просування в пошуку і контекстної реклами?

Адаптація матеріалу Why My Optimized Landing Pages Trump Your SEO Or PPC Landing Pages Every Time by Stoney deGeyter.

Корисні матеріали по темі:

 • Як створити конверсионную посадкову сторінку
 • Дизайн посадкової сторінки: 12 важливих правил з реальними прикладами
 • Як редагування тексту впливає на рівень конверсії: аналіз 8 простих прикладів з результатами реальних А/Б тестів