Як оцінити авторитетність сайту після смерті PageRank

348

Восени 2013 року почесний борець зі спамом Google Метт Каттс повідомив про пошкодження обладнання для розрахунку тулбарного PageRank невідомими диверсантами. Ціною неймовірних зусиль співробітники найбільшого пошукача в світі зуміли відновити пошкоджені прилади, завдяки чому улюблений багатьма сеошниками показник оновився в кінці 2013 року. У жовтні 2014 року експерт Google Джон Мюллер офіційно заявив, що PageRank більше не оновлюватиметься.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як оцінювати авторитетність ресурсів після смерті показника PageRank.

Як оцінити авторитетність сайту після смерті PageRank

Що сталося з PageRank

Пошукові маркетологи використовували PageRank в якості індикатора авторитетності ресурсу з точки зору пошукової системи Google. Цей показник має незначний вплив на ранжирування сайтів: ресурс з PageRank 2 може ранжуватися вище сайту з PageRank 9. Проте маркетологи намагалися підвищити рейтинг сторінок заради існуючих і придуманих переваг перед конкурентами.

Оптимізатори знали, що на PageRank сайту впливає кількість і якість зовнішніх посилань. Багато фахівців стали штучно накручувати цей показник з допомогою маніпуляцій. Найбільша пошукова система світу поки що не готова відмовитися від обліку посилального оточення при ранжируванні сайтів, як це зробив «Яндекс». Однак Google бореться зі спамом різними методами.

Можна припустити, що відмова від оновлення PageRank відноситься до методів цієї боротьби. Пошуковик позбавляє маркетологів чіткого і вимірної показника, який можна використовувати для оцінки ефективності накруток. Замість цього він закликає зосередитися на підвищенні якості сайту.

Контрольний список питань для оцінки авторитетності сайту

Відмова від Google оновлення PageRank не означає, що маркетологи більше не будуть оцінювати авторитетність ресурсів. Часто необхідність такої оцінки пов’язана з линкбилдингом. Фахівці хочуть знати, чи варто публікувати на сайті гостьовий пост, як вплине посилання на сайт-акцептор, потрібно просити власника посилається ресурсу закривати беклінків атрибутом nofollow або видаляти посилання.

Використовуйте наступний чекліст, щоб оцінити авторитетність ресурсу в контексті отримання з нього зовнішньої посилання:

1. Перевірте показники тіц і DA

Domain Authority (DA) — це показник авторитетності сайту, розрахунок якого підтримує компанія MOZ. При підрахунку DA враховується кількість і якість зовнішніх посилань на сайт. Значення DA може складати від 0 до 100 пунктів. Чим вище цей показник, тим авторитетнішим сайт. Перевірити DA можна за допомогою плагіна MozBar.

Тематичний індекс цитування (тіц) розраховує «Яндекс». При розрахунку цього показника враховується якість або вага вхідних посилань. Значення тіц може складати від 0 до нескінченності. Чим вище цей показник, тим авторитетнішим сайт.

2. Перевірте релевантність контенту і вихідних посилань

Контент сайту повинен відповідати заявленій тематиці. Наприклад, якщо ви оцінюєте сайт про торгівлю на «Форексі», переконайтеся, що публікації присвячені фінансово-економічної тематики.

Складніше оцінити релевантність контенту ресурсів з широкою тематикою. Наприклад, складно придумати тему, яка була б недоречною на «Стрічці.ру». У цьому випадку необхідно оцінювати якість матеріалів та мета їх створення. Стаття про проблеми пасажирських перевезень у Москві відповідає інтересам цільової аудиторії цього ресурсу. А матеріал про «замовити таксі в Москві недорого можна по телефону» варто вважати незначимим.

Більшість вихідних посилань з сайту про «Форексі» повинно вести на сторінки про фінансах, економіці, трейдингу. Посилання з «Стрічки.ру» повинні вести на сайти інформаційних агентств. До нерелевантних в більшості випадків можна віднести рекламні посилання, посилання на розважальні ресурси.

Як оцінити авторитетність сайту після смерті PageRank

3. Перевірте наявність відкритих посилань

На авторитетному сайті повинні бути посилання dofollow і nofollow в природному співвідношенні. Точної величини такого співвідношення не існує. Однак у вас і у пошукових систем не має з’явитися враження, що ресурс відкриває тільки рекламні посилання.

4. На сайті не повинно бути спам-посилань

Тут все просто: уникайте ресурсів, які посилаються на такі категорії сайтів:

  • Онлайн-казино.
  • Порно-ресурси.
  • Ресурси, що пропонують ломбардні кредити.
  • Сайти, що продають медикаменти.

Читайте також: «Магічні ворота» SEO закрилися

5. Перевірте індексацію сайту в пошукових системах

Сайт-донор має індексуватися пошуковими і займати високі позиції у видачі по важливим запитам. Якщо ресурс відсутній у видачі по витальному запит, він може бути забанений пошуковими системами.

6. Перевірте кількість рекламних блоків

Власники авторитетних ресурсів стежать, щоб рекламні блоки не домінували на сторінці. Задумайтеся про необхідність співпраці з ресурсом, якщо на першому екрані ви бачите більше трьох банерів або тематичних блоків. Сайт не повинен бути створений виключно заради заробітку за допомогою контекстної реклами або партнерських посилань.

7. Зверніть увагу на авторство матеріалів

Авторитетні ресурси поважають авторство і вказують творців контенту. Це стосується як гостьових постів, так і власних публікацій ресурсу.

8. Ресурс повинен регулярно оновлюватися

Нормальна частота оновлень залежить від типу і масштабів сайту. Наприклад, блог галузевого експерта може оновлюватися раз на тиждень. У новинному виданні нові матеріали повинні з’являтися кілька десятків разів на день.

9. Умови розміщення гостьових постів і публікації посилань

Авторитетні ресурси не повинні торгувати гостьовими постами і платними посиланнями. Інформації про можливості обміну посиланнями, публікації постових не повинно бути на сайті навіть в завуальованому вигляді.

10. Згадки в соцмережах повинні бути природними

Користувачі часто роблять перепости, «лайкають» і коментують в соцмережах публікації авторитетних сайтів. Перевірте ресурс-донор за допомогою сервісу Buzzsumo.

Як оцінити авторитетність сайту після смерті PageRank

Вимогливість при виборі донорів посилань працює на авторитет вашого ресурсу

Незважаючи на відмову від оновлень PageRank, «Гугл» враховує авторитетність посилаються на вас при ранжируванні сайтів ресурсів у видачі. Це означає, що ви повинні оцінювати якість майданчиків-донорів. Використовуйте альтернативні PageRank метрики авторитетності, наприклад, тіц і DA. Також оцінюйте запропоновані характеристики ресурсів, за яким можна прямо або побічно судити про їх авторитетності.

Адаптація матеріалу How to Assess the Authority of a Website Without PageRank by Andy Franco.

Читайте також: Як оцінити професіоналізм сеошника, якщо ви нічого не розумієте в SEO