Як Panda 4.1 вплине на вашу контент-стратегію

368

В кінці вересня Google оновив алгоритм Panda. Панда 4.1, як і попередні версії цього алгоритму, в першу чергу націлена на оцінку вмісту. У зв’язку з цим маркетологам важливо розуміти, як нова Panda вплине на контент-стратегію пропонованих проектів. На це запитання можна відповісти коротко: якщо у вас є голова на плечах, ніяк не вплине. В іншому випадку оновлений алгоритм доробить то, що з якоїсь випадковості не зробили його попередники: переверне ваші підходи до роботи з ніг на голову. Хочете подробиць? Читайте далі.

Як Panda 4.1 вплине на вашу контент-стратегію

Що нового в алгоритмі Panda 4.1

Наступні тези характеризують сімейство алгоритмів Панда:

 • Панда не любить сайти, на яких мало контенту.
 • Алгоритм карає ресурси з дубльованим або неунікальним контентом. Чим вище частка такого контенту, тим сильніше покарання.
 • Panda пессимизирует сторінки з машинним контентом, включаючи машинний переклад.
 • На початку 2013 року Google обіцяв не анонсувати оновлення Панди, так як цей алгоритм став невід’ємною частиною загального пошукового алгоритму. Втім, найбільший пошуковик світу частково не дотримав обіцянку. Він дійсно вмонтував Панду в загальний алгоритм, однак анонсує великі поновлення.
 • На початку 2014 року «Гугл» обіцяв пом’якшити Panda, щоб підтримати невеликі сайти і малий бізнес.

В кінці вересня інженер Google П’єр Фар повідомив про запуск алгоритму Панда 4.1. За словами пана Фара, оновлена Panda точніше визначає неякісний контент. Завдяки цьому видачу потрапить більше невеликих і середніх сайтів з класним контентом.

Google вважає позитивним перенаправлення трафіку на невеликі і середні сайти. Мабуть, найбільша пошукова система світу саме так бачить пом’якшення алгоритму, що дозволяє сайтам малого і середнього бізнесу ранжируватися вище. При цьому сам по собі розмір сайту не є перевагою. Google віддає перевагу ресурсів з якісним контентом.

За даними Google, оновлення алгоритму повинно було торкнутися від 3 до 5 % сайтів по всьому світу. Однак учасники популярного російськомовного форуму про пошукових системах стверджують, що в подібних випадках задекларовані цифри необхідно збільшувати на порядок. На думку веб-майстрів, оновлення алгоритму зачіпає до половини ресурсів.

Як Панда 4.1 вплинула на ранжирування сайтів

За даними компанії G-Squared Interactive, оновлений алгоритм негативно вплинув на ресурси, які потрапляють під наступні характеристики:

 • Сайти-аффилиаты, містять недостатній обсяг корисної інформації. Мова йде про ресурси, єдиний сенс існування яких полягає в перенаправлення трафіку на сайти-акцептори.
 • Сайти, на яких контент не займає центральне місце. Наприклад, деякі веб-майстри публікують у верхній частині сторінки посилання, зображення або відео. А текстовий контент знаходиться в нижній частині сторінки, до того ж, з-за низької якості його читають тільки роботи.
 • Сайти з якісним контентом, на яких є порожні сторінки, а також сторінки, які не можуть прочитати роботи і живі користувачі.
 • Сайти, які зловживають keyword stuffing, дорвеї, ресурси, які заробляють за допомогою спливаючих вікон і автоматичних завантажень.
 • Контент-ферми, агрегатори, каталоги статей.

За даними SEO-агентства BrightEdge, Панда 4.1 особливо сильно вплинула на деякі категорії ресурсів:

 • Інформаційні сайти. Оновлення алгоритму Panda негативно позначилося на загальнотематичних інформаційних ресурсах, наприклад, Answers.com. Більшість постраждалих сайтів відрізняється відсутністю інформаційної стратегії і низькою якістю контенту. З іншого боку, нішеві інформаційні ресурси, що пропонують аудиторії якісний контент, виграли.
 • Сайти, що належать регіональним малому бізнесу. Різке зростання трафіку помітили власники ресурсів, що пропонують якісний тематичний контент. Неінформативні сайти втратили позиції, навіть якщо вони практично не мають конкурентів у своєму регіоні.
Читайте також: 20 тактик линкбилдинга, які більше не працюють

За інформацією SearchMetrics, в результаті оновлення алгоритму Панда виграли новинні ресурси, що спеціалізуються на вузькій тематиці, а також тематичні контент-проекти. Сайтів медичної тематики та ігрові ресурси втратили трафік. Наприклад, ресурс medterms.com втратив близько 40 % відвідувачів. Негативний вплив Panda 4.1 на сайти медичної тематики пояснюється просто: власники англомовних медичних порталів часто воліють агрегувати чужий контент, а не створювати власний.

За даними веб-майстрів рунета, Панда 4.1 зробила негативний вплив на ресурси, що володіють наступними характеристиками:

 • Сайти, які зловживають агресивною рекламою.
 • Сайти, які зловживають штучними посиланнями.
 • Сайти з великою кількістю вихідних посилань.
 • Сайти, що використовують машинний переклад та рерайт.
Як Panda 4.1 вплине на вашу контент-стратегію

Як змінити контент-стратегію, щоб виграти від оновлень Панда 4.1

Якщо ви створюєте самостійно корисний для користувача якісний контент, присвячений вашій сфері діяльності, дотримуйтеся цієї контент-стратегії. Зверніть увагу, нова версія алгоритму Panda дає вам можливість конкурувати за трафік з сайтами великого бізнесу, а також з великими інформаційними ресурсами. Вам не потрібні величезні бюджети, щоб ранжируватися вище «Зв’язкового» або «Ощадбанку». Щоб обійти монстрів ринку, досить створювати більш якісний контент.

Читайте також: SEO-поради та трюки для власників сайтів, що використовують HTTPS

Наступні рекомендації допоможуть вам вирішити стратегічні та тактичні помилки, а також краще адаптувати ресурс до нової версії алгоритму Панда:

 • Видаліть повторюваної і запозичений контент, якщо ви не зробили цього раніше. Уникайте синдикації контенту. Цей інструмент потрапив під удар після виходу Panda 4.0, а з оновленням алгоритму покарання посилилося.
 • Працюйте над якістю контенту. Визначте, який контент хочуть отримувати ваші читачі. Задовольняйте потреби аудиторії. Це найкраще, що ви можете зробити для задобрювання Панди і інших звірів Google.
 • Сфокусуйтеся на обраній тематиці. Якщо ви виробляєте пластикові вікна, розповідайте користувачам про правила їх експлуатації, особливості конструкції та інших важливих нюансах. Якщо ви продаєте страхові поліси та пенсійні контракти, говоріть про це. Залиште макроекономіку та ситуацію на сировинних ринках профільних ЗМІ.
 • Приділяйте увагу щастя користувача та юзабіліті. Алгоритм Panda враховує при ранжируванні сайтів поведінкові метрики.
 • Подбайте про кожній сторінці сайту. Видаліть порожні і неінформативні сторінки, виправте помилки.

Не так страшна Панда 4.1, як спроби маніпулювати видачею

Як Panda 4.1 вплине на вашу контент-стратегію

Google розвиває пошукові алгоритми, щоб підвищувати якість видачі. Вже сьогодні виграють ресурси, які зробили ставку на довгострокову стратегію розвитку та природні методи просування. Повірте, нові версії алгоритму Panda будуть ще краще визначати чітерство і ще сильніше за нього карати. А сайти, що пропонують аудиторії власний якісний контент, будуть заохочуватися.

Використані матеріали Panda Update 4.1: Winners / Losers, Your Guide to google’s Panda 4.1 Algorithm, How google’s Latest «Panda» Algorithm Should Change Your Content Strategy та інші.

Читайте також: Пошуковий маркетинг своїми силами: 10 порад для малого бізнесу