Як перетворити блог ефективне маркетингове зброю: 17 рад малому бізнесу

370

Малий бізнес розпоряджається обмеженими ресурсами і не роздуває штат. Зазвичай невеликі підприємства наймають рівно стільки працівників, скільки необхідно для забезпечення поточної діяльності.

Це визначає високу цінність часу — одного з найважливіших активів для будь-якого бізнесу. Малі підприємства цінують його особливо сильно з-за невеликої чисельності штату. Ви розумієте, про що йде мова, якщо володієте невеликою фірмою. Адже кожне ваше рішення зробити що-небудь для розвитку своєї справи одночасно стає рішенням відмовитися від будь-яких інших дій.

Наприклад, ви можете відмовитися від перерви на обід, щоб особисто телефонувати потенційним клієнтам або роздавати рекламні листівки на вулиці. Однак якщо мова йде про маркетинг малого бізнесу, ви все ж маєте можливість спокійно обідати і спати по ночах. Рішення дуже просте – використовуйте блог як інструмент просування свого проекту. Онлайн-журнал — ефективний засіб реклами, яке не забирає у вас багато часу.

Три чинники маркетингової ефективності блогів

Хороший блог стає ефективним засобом реклами малого бізнесу, якщо ви вмієте ним користуватися. Крім цього, він не вимагає значних інвестицій грошових коштів або часу. Чому ж малому бізнесу слід займатися блогінгом?

  • По-перше, ваші клієнти не люблять пряму рекламу, про що ми вже писали. Споживачі шукають в Інтернеті корисний і інформативний контент. Вони довіряють компаніям, публікує цінну інформацію.
  • По-друге, споживачі починають процес покупок з пошуку відповідей на важливі для них питання. Наприклад, перед придбанням велосипеда клієнт напевно захоче дізнатися, який тип побрехенька найліпше пасує до його стилю катання.
  • По-третє, споживачі повинні отримати одну і ту саму інформацію декілька разів, перш ніж вони почнуть довіряти їй.

Невеликі підприємства можуть використовувати блоги, щоб ділитися з клієнтами інформацією, відповідати на питання споживачів питання про своєму продукті і багаторазово повертатися до запропонованих тем. Онлайн-щоденники формують довірчі відносини між вами і клієнтами.

Отже, ви переконалися в користі блогінгу для малого бізнесу та індивідуальних підприємців. Наступні поради допоможуть вам перетворити блог в ефективний маркетинговий інструмент. До речі, великі компанії також можуть використовувати дані рекомендації для розвитку власних інформаційних ресурсів.

17 порад щодо ведення блогу

1. Купіть домен і хостинг, використовуйте WordPress

Аудиторія більше довіряє блогах, які мають власний домен. Тому відмовтеся від створення щоденника на популярних блог-хостингах.

Використовуйте прості CMS для блогів, наприклад, WordPress. Один раз довіривши налаштування системи управління контентом професіонала, ви зможете самостійно публікувати та редагувати статті та замітки протягом декількох хвилин. WordPress має достатню функціональність, щоб ви могли створити на його базі хороший блог.

2. Опублікуйте в блозі контактні дані та іншу важливу інформацію

Використовуйте блог в якості онлайн-представництва вашого бізнесу. Контактні дані і короткий список надаваних послуг/товарів, що реалізуються збільшать кількість дзвінків від читачів вашого онлайн-журналу.

Помістіть номер телефону на видному місці в шапці блогу, щоб ваші потенційні клієнти не витрачали час на пошуки.

3. Інтегруйте блог з вашим брендом

Ви не публікуєте в онлайн-щоденнику пряму рекламу свого продукту, віддаючи перевагу цінним для споживачів інформації. Однак це не означає, що вам необхідно забути про назву фірми, логотип, корпоративних кольорах та інших елементах бренду.

Сталість — одна з найбільш ефективних тактик брендингу. Не експериментуйте занадто часто за зовнішнім виглядом блогу без потреби.

4. Розповідайте потенційним та існуючим клієнтам про блозі при кожному зручному випадку

Кожна замітка в блозі має унікальний URL. Вставляйте по одній посилання на ваші статті в рекламні оголошення, електронні листи і контент, що публікується на сторонніх ресурсах. Це дозволить споживачам дізнатися як можна більше про вашому бізнесі.

5. Заздалегідь відповідайте на питання споживачів

Не знаєте, про що писати в блозі? Створіть список питань, з якими стикаються існуючі та потенційні клієнти вашої фірми. Наприклад, якщо ви продаєте старі автомобілі, розкажіть споживачам про вибір машини, перевірці її технічного стану, особливості реєстрації, правила догляду і т. д.

Публікуйте статті-відповіді на запитання клієнтів. При цьому детально розглядайте тільки одне питання в одній замітці. Ваш блог стане джерелом експертної інформації для споживачів, що посилить ринкові позиції вашого бізнесу.

6. Покажіть клієнтам, як користуватися вашим продуктом

Створіть зручні керівництва по використанню вашого продукту. Приділіть увагу візуальному контенту — ваші клієнти оцінять схеми, інфографіку, фотографії і відеоролики.

Навчайте ваших існуючих і потенційних споживачів. Цей маркетинговий прийом підтвердив свою ефективність ще до цифрової революції, про що ми писали.

7. Розповідайте споживачам про актуальні і модні тенденції у вашій індустрії

Приділіть увагу останнім новинам і трендам в контексті вашого бізнесу на сторінках блогу. Наприклад, якщо ви продаєте смартфони і планшетні комп’ютери, розкажіть клієнтам про останніх моделях і перспективних розробках провідних виробників. А відвідувачі салону краси або магазину дизайнерського одягу напевно будуть раді новин світу високої моди.

8. Організуйте тематичні обговорення

Обговорюйте з вашими споживачами властивості товарів, які продає ваша фірма. Знайдіть цікаві клієнтам теми дискусій, якщо ваш бізнес працює у сфері послуг.

Наприклад, фірма, що надає послуги з обліку і аудиту, може обговорювати з клієнтами податкове планування або останні зміни в процедурі подання звітів у контролюючі органи. Звичайно, ваш блог повинен володіти необхідною функціональністю — зверніть увагу на юзабіліті форми коментування, «прикрутіть» до CMS форум.

9. Персоналізуйте ваш блог

Фігурально висловлюючись, онлайн-журнал вашого бізнесу повинен мати людське обличчя і голос. Приділіть увагу сторінці «Про блог» — вона залишається однією з найбільш відвідуваних на будь-яких ресурсах. Обов’язково опублікуйте тут фотографії ключових осіб вашої компанії, розкажіть про фірму в короткому презентаційному ролику.

Блог знайомить аудиторію з вашим підприємством. Клієнти не будуть вважати вашу фірму Terra Incognita, якщо вони стикалися з онлайн-щоденником.

10. Використовуйте блог, щоб вийти за межі звичної бізнес-моделі

Ви можете використовувати блог, щоб заробляти онлайн, навіть якщо ваш бізнес працює виключно в офлайні. Найпростіший приклад — приймайте заявки на продаж вашого продукту через спеціальну форму в блозі. Переконайтеся, що ви зможете підтримувати онлайн-канал збуту без шкоди торгівлі в офлайні.

11. Заохочуйте ваших клієнтів

Регулярно публікувати нотатки про покупців тижня. Попросіть ваших постійних клієнтів розповісти про їхній досвід використання продукту. Споживачі зрадіють, якщо побачать своє фото в замітці, присвяченій їм. Обов’язково отримуйте дозвіл покупця на публікацію фотографій та особистої інформації.

12. Розвивайте ваш блог з урахуванням вимог пошукових систем

Допоможіть вашій аудиторії знайти ваш блог за допомогою «Яндекс» і Google. Пишіть цікаві та актуальні матеріали самостійно або делегуйте завдання професійним копірайтерам. Використовуйте пошукові фрази в заголовках і текстах ваших нотаток.

Уникайте неприродного і занадто частого вживання «ключів» — це може нашкодити вашому блогу. Ні в якому разі не використовуйте неунікальний контент. Зверніться до фахівців, щоб отримати рекомендації по пошуковому маркетингу вашого проекту.

13. Використовувати блог для отримання електронних адрес потенційних клієнтів

Заохочуйте реєстрацію відвідувачів вашого блогу. Це дозволить вам створити базу електронних адрес осіб, які цікавляться вашим бізнесом. Що робити з цими адресами? Шукайте рекомендації в нашій статті про Email-маркетингу.

14. Розширюйте географічні межі бізнесу

Блог допоможе вам знайти клієнтів, які живуть в інших містах і країнах. Заздалегідь вирішите, як ви будете їх обслуговувати. Наприклад, ви можете відправляти товари поштою або використовувати онлайн-канали для передачі інформації.

Звичайно, вам буде складно відремонтувати автомобіль в Новосибірську, якщо ваша майстерня знаходиться в Смоленську. Однак не ігноруйте клієнтів, яких ви не можете обслуговувати фізично. Допоможіть їм рекомендаціями та порадами — це підвищить авторитетність вашої фірми.

15. Використовувати блог для залучення клієнтів в соціальних мережах

Створіть тематичні групи в соціальних мережах, популярних серед ваших споживачів. Публікуйте в них анонси нотаток, підтримуйте дискусію. Це збільшить аудиторію вашого блогу.

16. Отримуйте зворотний зв’язок від клієнтів

Публікуйте в блозі відгуки, рейтинги, результати опитувань споживачів. Це дозволяє аудиторії відчути свою значимість. Крім цього, нові клієнти зможуть орієнтуватися на думку покупців при виборі продукту.

17. Створіть на базі блогу спільнота споживачів

Публікуйте гостьові замітки ваших клієнтів. Заохочуйте найбільш активних коментаторів, проводите конкурси.

Отже, наведені вище поради допоможуть вашому підприємству розвивати блог. Створюючи онлайн-журнал, ви інвестуєте свій час і знання в ефективний інструмент маркетингової підтримки бізнесу.

Можливо, ви вже маєте досвід блогінгу і хочете дати додаткові поради аудиторії? Поділіться своїми думками в коментарях.