Як перетворити блог в головний інструмент контент-маркетингу

318

За даними дослідження Content Marketing Institute і MarketingProfs, ведення блогів відноситься до найбільш популярним серед брендів Північної Америки тактик контент-маркетингу. Три чверті компаній використовують веб-журнали в якості інструментів просування бізнесу, при цьому 62% компаній вірять в ефективність блогінгу.

Блоги стали одним з найбільш популярних інструментів контент-маркетингу завдяки цілому ряду факторів. До основних з них відноситься фінансова ефективність використання веб-журналів. Публікуючи контент на власному ресурсі, компанія капіталізує інвестиції у створення контенту. Адже кожен витрачений на створення контенту рубль буде постійно працювати на бренд, тоді як інвестиції в рекламу приносять лише короткостроковий результат.

Як перетворити блог в головний інструмент контент-маркетингу

Блог дозволяє бренду взаємодіяти з аудиторією на кожному етапі споживчого подорожі. Компанія отримує можливість формувати потреби майбутніх покупців і управляти їх поведінкою вже під час збору інформації про продукт. Це позбавляє бренд від необхідності конкурувати з іншими учасниками ринку за рахунок ціни.

Крім цього, блоги відносяться до найбільш зручним інструментів пошукового маркетингу. По-перше, вони привертають органічний трафік за рахунок широкого семантичного ядра. По-друге, вони забезпечують одержання природних зовнішніх посилань з авторитетних ресурсів та соціальних мереж. Завдяки цьому збільшуються пошукові рейтинги ресурсів. Нарешті, блог дозволяє компанії спілкуватися з потенційними та існуючими клієнтами в режимі реального часу. Це формує позитивну репутацію бізнесу і забезпечує лояльність аудиторії.

Однак ефективність будь-якого маркетингового інструменту залежить від способу його використання. Так, для одних брендів блог перетворюється в основну рекламну майданчик, а для інших стає головною причиною негативного ставлення до контент-маркетингу в цілому. Нижче ви знайдете рекомендації, які допоможуть зробити блогінг головним засобом залучення нових клієнтів.

10 рекомендацій по використанню блогів в якості основного інструменту контент-маркетингу

У більшості випадків бізнесу вигідно, коли блог є частиною корпоративного сайту. В даній ситуації брендам простіше конвертувати трафік, а також підвищувати видимість сайту в пошукових системах. Компанії можуть замінити назву відповідного розділу сайту «Статті» або «Публікації», якщо хочуть відійти від терміну «блог», що знижує градус офіційності.

Незалежно від обраного назви розділу, сенс його існування полягає в наступному: компанія публікує корисний тематичний контент, привертає цільову аудиторію. З допомогою даних публікацій бренд підвищує свій авторитет, керує потребами і поведінкою клієнтів.

Щоб здійснювати це на практиці, скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Визначте цілі та завдання існування блогу. У більшості випадків бізнес використовує публікації як інструмент брендингу, лідогенераціі і продажів.
 • Вивчіть аудиторію блогу. Створіть маркетингову персону читача, щоб зрозуміти його потреби. Дізнайтеся, як потенційні клієнти споживають ваш контент і як вони знаходять публікації. Використовуйте отримані дані, плануючи створення нових матеріалів.
 • Складіть редакційний календар. Він повинен включати довгострокові плани створення та публікації контенту. Складаючи календар, враховуйте структуру блогу. Визначте розділи, в яких ви будете публікувати контент щодня або щотижня. Важливість стратегічного контент-планування підтверджується останнім дослідженням Content Marketing Institute, за даними якого 66% успішних маркетологів формулюють довгострокову контент-стратегію в письмовому вигляді.
 • Згадуйте в публікаціях свої продукти. Не опускайтеся до банального нав’язування товарів і послуг, однак не втрачайте можливості підкреслити вигоди і переваги того чи іншого продукту. Згадуючи товар чи послугу, посилайтеся на відповідну сторінку корпоративного сайту.
 • Використовуйте блог як інструмент брендингу. Мова йде не тільки про корпоративних кольорах і логотипі. Ваші матеріали повинні залишатися впізнаваними, навіть якщо їх публікують сторонні ресурси. Цього можна досягти, дотримуючись стрижневих тематик, зберігаючи експертний рівень і стиль публікації.
 • Використовуйте можливості соціальних мереж для дистрибуції контента. По-перше, анонсируйте публікації блогу в соціальних мережах. Використовуйте соціальні платформи, найбільш популярні серед вашої цільової аудиторії. По-друге, додайте на сторінки блогу кнопки шерінгу соціальних мереж. Це стимулює читачів ділитися контентом.
 • Не забувайте про RSS-канали і Email-розсилку. Багато інтернет-користувачі стежать за оновленнями їх цікавлять ресурсів за допомогою RSS-агрегаторів. Інші воліють отримувати публікації на електронну пошту.
 • Інвестуйте в блозі. Щоб ресурс зацікавив аудиторію, над ним мають працювати фахівці різного профілю: контент-стратег, редактор, копірайтери, дизайнери, фотографи. Чим більше експертів витрачають час на створення публікацій, тим більш цікавими та різноманітними вони виходять.
 • Забезпечте видимість блогу для користувачів соціальних мереж. Для цього ресурс повинен відповідати технічним вимогам «пошукачів», а публікується контент повинен задовольняти потреби аудиторії.
 • Вимірюйте ефективність блогу. Використовуйте для цього індикатори, визначені на стадії планування контент-кампанії. В якості інструментів вимірювання ідеально підходять Google Analytics, Яндекс.Метрика і Liveinternet.ru.
 • В цифрову епоху покупець проходить 70% споживчого шляху самостійно. Зазвичай він звертається до вендору, коли необхідно уточнити характеристику продукту і порівняти ціни. Однак бренди можуть впливати на потенційних клієнтів, самостійно вивчають ринок, з допомогою публікацій в блозі. Для цього створюється контент повинен бути якісним і дійсно корисним для аудиторії.

  Представлені рекомендації підвищують ефективність використання блогу як інструменту контент-маркетингу. Можливо, ви знаєте додаткові секрети успішного блогінгу? Поділіться цими знаннями в коментарях.

  Адаптація матеріалу How To Make Your B2B Your Blog Top Content Marketing Tool by Heidi Cohen.

  Схожі матеріали:

  • Як перетворити блог ефективне маркетингове зброю: 17 рад малому бізнесу
  • Може блозі стати хорошим джерелом доходу?
  • 10 порад блогерам: як публікувати пости частіше і працювати менше