Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

1287

В кінці 2013 року найбільша пошукова система світу Google запустила алгоритм Hummingbird. Експерт Google Аміт Сингхал стверджує, що після впровадження «Колібрі» пошуковик відмовився від ранжирування сайтів на основі семантичної релевантності. Інженери хочуть навчити пошукових роботів «думати» по-людськи, щоб визначати смисли, які користувачі вкладають у слова.

– Коля, ти суп будеш?

– Та ні, ну, може трохи.

– Добре.

Треба бути мамою Колі, щоб зрозуміти, чи він хоче їсти суп.

Уявіть, як складно пошуковим роботам будувати видачу за семантичної релевантності. Адже вони ще не вміють точно розуміти зміст тексту, опублікованого на сайтах, а також зміст запитів. З цієї статті ви дізнаєтеся, як за допомогою неправильно підібраних ключових слів звести з розуму пошукових роботів, а також змусити нервувати живих користувачів.

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Hasta la vista, baby: роботу складно зрозуміти бажання користувача

Уявіть, що ви хочете дізнатися, чи можна купатися в Дніпрі. Ви чули, що вода в цій річці не дуже чиста, тому вирішили заглянути в інтернет. Google може не зовсім правильно зрозуміти ваш намір, якщо ви використовуєте запит «Дніпро».

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Вас зацікавив запит знаходиться на третьому місці, тому ви швидше за все не помітите незручностей. А якщо ви цікавитесь, наприклад, мотоциклом «Дніпро» або ракетою-носієм «Дніпро», вам доведеться уточнювати запит.

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Багатозначність слів не дозволяє пошуковим системам завжди точно визначати намір користувачів. Вирішивши захистити робота від страждань, ви можете шукати потрібну інформацію за допомогою довгих пошукових фраз, наприклад, «мотоцикл Дніпро», «річка Дніпро», «ракета Дніпро». Однак і це не завжди дозволяє точно визначити потребу користувача.

Наприклад, у пошуковій системі складно визначити, що хоче знайти користувач, який вводить запит «машина». Найімовірніше, він цікавиться автомобілями, тому видача за цим запитом виглядає так:

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Але не все так просто. Користувач уточнює, що цікавиться посудомийною машиною.

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

На цьому спроби користувача знайти потрібну інформацію не закінчуються. Він знову уточнює запит:

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Подивіться, що виходить: користувачі не завжди точно формулюють пошукові запити. Дуже часто пошукові фрази виходять химерними. Пошукові системи не завжди можуть точно визначити потреби користувачів. В таких умовах маркетологи часто допускають помилки при підборі ключових фраз для оптимізації. Вони помиляються, бо йдуть на поводу у пошукачів та їх клієнтів.

Щоб неправильно підібрати ключі, заплутати користувачів і викликати коротке замикання у роботів, скористайтеся наступними нижче порадами.

Порада № 1: оптимізувати сторінку під високочастотний ключ, який складається з одного слова

Вас не переконав приклад з Дніпром, який може бути річкою, ракетою-носієм, мотоциклом і футбольним клубом? Тоді використовуйте посадочні ключі, що складаються з одного слова. Як вам ключ «батарея»? За даними Wordstat, його частотність становить майже мільйон показів в місяць. Це ключове слово підходить, якщо ви продаєте акумуляторні батареї, батареї опалення, а також зенітні і торпедні батареї.

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Якщо ви продаєте тільки акумуляторні батареї для телефонів, ноутбуків і планшетів, то оптимізація сторінки під високочастотний ключ вам не завадить. Це тільки на перший погляд отриманий трафік буде нецільовим. Насправді майже всі, хто шукає радіаторні батареї, користуються телефонами. Ну, далі ви зрозуміли.

Не звертайте уваги на майбутні витрати, необхідні для отримання топ-позицій за запитом «батарея». Вони окупляться завдяки збільшенню продажів. І не витрачайте час на розрахунок ROI та інших показників ефективності. Краще уявіть, як ви будете пишатися собою, коли сайт увійде в топ-5 по високочастотному запиту.

Порада № 2: оптимізація сторінки під багатозначні фрази-кліше

Усім потрібен «досвідчений лікар в Москві». Це нічого, що дана фраза практично не має сенсу. Ви ж самі чули, як багато людей приходять в аптеку і просять «якісь ліки». Потім вони уточнюють, що потрібно щось від головного болю, безсоння або ГРВІ. Відвідувач вашого сайту теж зможе уточнити, який саме лікар йому потрібен.

Фраза про досвідченого лікаря підійде вам навіть якщо ви просуваєте сайт приватного невропатолога. Нехай Google відправляє до вас людей, що шукають хорошого педіатра, стоматолога чи окуліста. Зрештою, нерви всім не завадить перевірити. Тому не витрачайте час і не шукайте специфічні ключі. Сміливо використовуйте багатозначні і малоінформативні фрази.

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Порада № 3: використовуйте всі доступні уточнюючі слова

Якщо ви продаєте одяг, у вас є прекрасна можливість залучати трафік за допомогою уточнюючих слів або дескрипторів. Дизайнерський, спортивний, haute couture, спеціальна, медична, — використовуйте всі уточнення, які вдасться згадати. Це нічого, що ви продаєте тільки дитячий одяг. Головне — залучити трафік, а там буде видно.

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Порада № 4: забудьте про низкочастотники

Знайдіть саму конкурентну у своїй ніші пошукову фразу і використовуйте її для оптимізації. Рано чи пізно це принесе вам успіх. Неважливо, що вам доведеться витратити багато часу і інших ресурсів, щоб пробитися в топ-10. Зате через два або три роки ви будете займати перше місце за запитом «авто в кредит» або «ОСАГО».

Якщо б ви були слабаком, ви б обрали пораженську тактику: одночасно використовували високочастотні і «довгохвості» ключі. Низько — і середньочастотні запити приносили б вам трафік прямо зараз. А ви б мали можливість працювати на перспективу, просуваючи сайт по конкурентному запиту. Але ви ж не хлюпик якийсь, тому не станете витрачати час на довгий хвіст. Краще отримати все, нехай і не відразу.

Порада № 5: використовуйте в ключах назви конкурентів

Уявіть, як ви насолите конкурентам, якщо за запитами «ОСАГО РЕСО» або «ОСАГО Росгосстрах» клієнти будуть потрапляти на сайт вашої компанії Rogy&Kopyta Insurance. Це нічого, що користувачі шукають в Мережі бренди, яким довіряють. Нестрашно, якщо у вас виросте показник відмов. Зате ви отримаєте додатковий трафік.

Інвестувати в розвиток власного бренду — це нудно. Завжди можна скористатися назвою конкуруючої компанії та залучити відвідувачів з допомогою контекстної реклами або SEO. Зрештою, легше оптимізувати сторінку під кілька фраз типу «ОСАГО Росгосстрах», ніж намагатися увійти в топ за запитом «ОСАГО».

Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Рада № 6: не звертайте уваги на геотаргетированные фрази

Якщо ви готуєте і доставляє піцу в Петергофі, не думайте про геоспецифических пошукових фразах. Не турбуйтеся, що вам доведеться конкурувати з усіма службами доставки піци в Санкт-Петербурзі. Ви не шкодуватимете, якщо вас обматерит який-небудь пітерський інтелігент, дізнавшись, що ви не доставляє піцу на Василівський острів.

Якщо ви будете використовувати ключі типу «замовити піцу в Петергофі», то позбавите себе задоволення від спілкування з випадково потрапив на ваш сайт жителем Твері. А що ви отримаєте натомість? Цільовий трафік і задоволених мобільних відвідувачів? Та кому це треба. А з мобільним трафіком ще й додасться клопоту: адаптивну верстку доведеться робити. А воно вам треба?

Порада № 7: використовуйте ключі так, як їх використовують користувачі

Використовуючи пошукову систему, люди розуміють, що мають справу з роботом. Тому вони розмовляють з ним як з дитиною або з іноземцем. Ось деякі приклади:

  • Викликати таксі Москва.
  • Ремонт під ключ Новосибірськ.
  • Невідкладна стоматологічна допомога СПб недорого.
  • Моя твоя не розуміти.
Як підбирати ключові слова: 7 порад, до яких НІ В ЯКОМУ РАЗІ не варто прислухатися

Порадуйте людей та пошукових роботів, використовуйте ключі в незмінному вигляді. Знайдіть якого-небудь «seo-копірайтера» на Адвего, який акуратно впише ключі. Так, «протезування зубів види» звучить незграбно. Але клієнтові, який має потребу в протезуванні, наплювати. Він хоче якомога швидше отримати кваліфіковану стоматологічну допомогу в Москві недорого. І бажано цілодобово.

Без дурнів: які ключові слова вам потрібні насправді

Якщо ви не хочете заплутати клієнтів і звести з розуму пошукових роботів, не користуйтеся нашими порадами. Замість цього використовуйте ключові слова, які відповідають наступним критеріям:

  • Ключові фрази повинні активно використовуватися вашою цільовою аудиторією. У цьому реченні необхідно зробити акцент на фразі «вашою цільовою аудиторією». А ступінь активності використання може змінюватись.
  • Ключові слова повинні бути ефективними. Вибирайте ключі, які генерують конверсії.
  • Ви повинні мати можливість задовольнити потреби користувачів, які прийшли на сайт за допомогою вибраних вами ключових фраз.

Створення семантичного ядра — це не вибір правильних або відхилення неправильних ключів. Щоб правильно скласти ядро, ви повинні зрозуміти, які слова резонують з інтересами аудиторії.

Адаптація матеріалу These aren’t The Keywords You’re Looking For і 7 Lessons in Keyword Stupidity: How Not to Mess Up by Keyword Research Stoney G deGeyter.

Читайте також:

  • Як визначати пріоритетність використання ключових слів
  • Як працювати з семантичним ядром
  • 15 кращих інструментів для пошукових маркетологів