Як підтримувати активність бренду в соціальних мережах

297

Користувачі соціальних мереж постійно потребують контенті. Вони схожі на підлітків, які весь час хочуть їсти з-за бурхливого зростання організму. Вони чертовски ненажерливі. Тільки учасники соціальних спільнот безперервно ковтають замітки і фотографії, а не бутерброди й цукерки. Вони споживають контент, контент, контент.

Бренди, які використовують Facebook і «Вконтакте» для просування бізнесу, змушені задовольняти постійну потребу користувачів в контенті. Багато маркетологи не справляються з цим завданням, рано чи пізно стикаючись з дефіцитом ідей, джерел інформації і інших ресурсів, необхідних для безперервного створення нових матеріалів.

Ця стаття допоможе вам вирішити проблему постійного дефіциту контенту для соціальних мереж. У ній ви знайдете відомості про трьох формах і п’яти типи контенту, які слід публікувати в співтовариствах. Також ви отримаєте 12 порад щодо розширення аудиторії та підвищенню авторитету бренду в соціальних медіа.

Три форми контенту для соціальних мереж

Просуваючи бізнес в соціальних мережах, використовуйте наступні форми контенту для підтримки активності:

 • Регулярний контент — всі матеріали, які ви публікуєте у відповідності з редакційним календарем. До цієї форми належить будь-який контент, вироблений вашим брендом, включаючи статті, лише анонсовані в соціальних мережах.
 • Контент, що публікується для демонстрації соціальної активності. До нього відносяться ретвіти, шеринги, відеокімнати, Google+, публікації анонсів матеріалів на інших ресурсах, коментарі. Зверніть увагу на зручний інструмент спілкування з аудиторією — відеокімнати Google+. Навіть влада США використовують його для донесення своєї точки зору на ті чи інші проблеми до експертів, журналістів та пересічних громадян.
 • Як підтримувати активність бренду в соціальних мережах
 • Контент, що публікується для підтримки соціальної активності в контексті якихось значущих масштабних подій. Маркетолог Девід Мирман Скотт називає цю діяльність ньюсджекингом, докладніше про ньюсджекинге ми писали тут. Наприклад, компанія Nabisco, виробник печива Oreo, скористалася півгодинним відключенням світла на стадіоні в Новому Орлеані під час фінальної гри за звання чемпіона Національної футбольної ліги 2013 року. Вона опублікувала в Twitter колаж з таким написом: «Наше печиво можна їсти навіть в темряві». Це повідомлення миттєво отримала тисячі ретвітів.
 • Як підтримувати активність бренду в соціальних мережах

  П’ять типів вмісту для соціальних мереж

  Матеріали, для просування в соціальних медіа, об’єднуються в п’ять груп. Кожна з них представлена контентом окремого типу.

 • Новини. Сучасна людина постійно потребує актуальної інформації про поточні події. Він отримує її, наприклад, за допомогою телебачення, Інтернету, електронної пошти, при особистому спілкуванні з іншими людьми. Задовольняйте цю потребу — публікуйте новини, що цікавлять вашу цільову аудиторію. Намагайтеся, щоб новини були релевантними діяльності вашого бізнесу.
 • Освітні матеріали. В першу чергу, мова йде про споживчих гайдах. Клієнти потребують інформації про вибір і використання ваших продуктів. Не обмежуйтеся публікацією стандартних інструкцій. Виходьте за межі своєї зони комфорту, створюючи гайд — уявіть, що вперше тримаєте в руках той чи інший товар. Це дозволить вам написати дійсно докладний і інформативне керівництво або огляд.
 • Патерни і готові рецепти використання ваших товарів або послуг. Допоможіть споживачам оцінити всі переваги товару, публікуючи готові рецепти його застосування. Не упускайте можливість нагадати користувачам про зв’язаних продуктах, які можна використовувати одночасно з базовими. Створюйте короткі інструкції, які зручно роздруковувати та зберігати на карті пам’яті смартфона. Наприклад, якщо ви продаєте мікрохвильові печі, регулярно публікувати в соціальних мережах рецепти приготування страв з допомогою цієї техніки.
 • Користувальницький контент. Мова йде про вміст у широкому сенсі, адже тільки 1% відвідувачів соціального профілю вашого бренду створюють класичні матеріали, наприклад, пишуть коментарі. Однак вас також цікавлять «лайки», шеринги, брати участь у голосуваннях та інші соціальні сигнали. Тому створюйте умови, в яких користувачі соціальних спільнот збільшують активність. Наприклад, створюйте опитування, публікуйте привертають увагу фотографії.
 • Розважальна інформація. Подумайте, як можна зробити матеріали, які публікуються від імені вашого бренду, веселими. Звичайно, це не стосується, наприклад, сайтів похоронних бюро. І не використовуйте фотографії кошенят і цуценят. Вони, звичайно, милі, але не мають ніякого відношення до банківського бізнесу або вантажоперевезень. Створюйте смішний контент, релевантний сфері діяльності вашого бренду. Наприклад, розкажіть про курйозні випадки спілкування між клієнтами і фахівцями служби підтримки.
 • Як підвищити авторитет бренду і збільшити базу передплатників у соціальних мережах: 12 рад

  Ефективність просування бізнесу в соціальних мережах залежить від кількості фоловерів соціального профілю бренду, а також від їх активності. Тому постійне розширення бази передплатників і включення їх у взаємодію з компанією залишається важливим фактором успішного контент-маркетингу. Зверніть увагу, ваш бренд повинен залишатися цікавим аудиторії. В іншому випадку, фолловери залишатимуться пасивними або вийдуть з відповідного співтовариства.

  Наступні поради допоможуть вам залучати нових учасників в групи бренду в соціальних мережах, а також підвищувати їх активність.

 • Платіть наперед. Поширюйте контент інших користувачів соціальних мереж, ставте «лайк», коментуйте цікаві матеріали. Природно, вас повинні цікавити тематики, пов’язані зі сферою діяльності бренду.
 • Станьте фолловером експертів і законодавців мод у вашій галузі. Це допоможе вам ділитися корисною інформацією з аудиторією.
 • Знайдіть людей зі схожими інтересами і станьте їх фолловером. Більшість соціальних мереж пропонують користувачам інструменти типу «Можливі друзі».
 • Встановіть кнопки соціальних мереж на своєму сайті або блозі. Це дозволить читачам швидко підписуватися на оновлення, а також ділитися вашими матеріалами. Переконайтеся, що дані кнопки відображаються на кожній сторінці сайту. Прямо просите аудиторію підписуватися на оновлення і поширювати публікації.
 • Коментуйте статті на сайтах та блогах, тематика яких релевантна вашому бізнесу. Однак не обмежуйтеся стандартними фразами типу «корисний пост, дякую». Якщо ваші коментарі будуть інформативними, блогери та їх читачі обов’язково відвідають ваш сайт.
 • Розміщуйте гостьові пости на тематичних блогах і сайтах. Публікуйте на дружніх ресурсах дійсно якісний контент. Це допоможе розширити аудиторію і розповісти читачам про вашому бізнесі.
 • З обережністю стимулюйте аудиторію підписуватися на оновлення сайту або групи в соціальних мережах. Читачі, які підписалися заради знижки або безкоштовної книги, з високою часткою ймовірності забудуть про вашому бізнесі вже через тиждень.
 • Регулярно публікувати нові матеріали на вашому сайті чи блозі. Повідомляйте читачам про нових публікаціях з допомогою Email.
 • Постійно нагадуйте аудиторії про наявність інформативних матеріалів на вашому сайті. Наприклад, ставте посилання на актуальні статті в електронних листах.
 • Популяризує ваш контент за допомогою традиційних рекламних матеріалів — листівок, пакетів для покупок, вивісок. Багато клієнтів відвідають ваш сайт, якщо їх зацікавлять яскраві листівки або візитні картки.
 • Беріть участь у виставках і конференціях. Використовуйте їх, щоб розповісти потенційним клієнтам і ЗМІ про свій бізнес.
 • Публікуйте інформацію про вашу компанію в друкованих каталогах, газетах і журналах. Це необхідно, щоб охопити аудиторію, не використовує онлайн-каталоги.
 • Розширення соціальної аудиторії і підтримання активності бренду в спільнотах — це не набір разових заходів, а постійна цілеспрямована діяльність. Вона вимагає інвестицій у створення і розповсюдження великих обсягів якісного контенту. Витрачені зусилля окупаються підвищенням авторитету вашого бренду і зростанням продажів.

  Можливо, ви використовуєте власні методи підвищення активності аудиторії бізнесу в соціальних мережах? Розкажіть про них у коментарях.