Як підвищити ефективність контент-маркетингу з допомогою техніки активного читання

357

Контент-маркетинг перетворюється в основний метод просування проектів. Великі бренди і невеликі компанії активно борються за увагу споживачів з допомогою корисного контенту експертного рівня. Це посилює інформаційний шум і змушує аудиторію не помічати корисні публікації. Щоб досягати успіху в цих умовах, маркетологам необхідно швидко знаходити, споживати і засвоювати корисну інформацію. Більш того, бізнес повинен вчити свою аудиторію ефективно працювати з даними. Ці завдання вирішує техніка активного читання.

Як підвищити ефективність контент-маркетингу з допомогою техніки активного читання

Що таке активне читання

Гарвардський університет вважає активне читання одним з найважливіших умінь для своїх студентів. Цей підхід передбачає глибоку залученість і взаємодія читача з текстом.

Активне читання — це техніка, яка передбачає цілеспрямований пошук відповідей на питання, поставлені перед початком вивчення статті, огляду, книги і т. п.

Наступні приклади допоможуть вам зрозуміти, що таке активне читання. Коли людина включає нічник і бере з полиці легкий детектив, щоб відволіктися від щоденних турбот, — це пасивне читання. Коли людина відкриває кілька вкладок з керівництвами по вибору планшетного ПК, записує запитання, на які хоче знайти відповідь і приступає до вивчення інформації, — це активне читання.

Алгоритм активного читання виглядає так:

 • Задайте питання, які визначають мету читання. Наприклад, якщо ви вибираєте планшетний комп’ютер, запитаєте, якого розміру має бути екран, якими повинні бути технічні характеристики «таблетки» і т. п.
 • Швидко перегляньте текст. Зверніть увагу на його структуру, сформуйте загальне уявлення про зміст.
 • Задайте питання, які допоможуть краще зрозуміти матеріал. Запитайте, що ви вже знаєте про планшетних ПК, на що необхідно звертати увагу під час читання.
 • Прочитайте текст з маркером і олівцем у руках. Експерти Прінстонського університету рекомендують записувати будь-які думки та питання, що виникають під час читання, прямо на полях. Записуйте незнайомі терміни, постарайтеся вступити в уявний діалог з автором.
 • Прочитавши текст, запишіть відповіді на питання. Після прочитання керівництва ви повинні знати, що вам потрібен планшет з екраном 10 дюймів, чотирьохядерним процесором і ОС Android.
 • Напишіть резюме. Не заглядаючи в текст, запишіть на папері основні тези прочитаного матеріалу.
 • Постарайтеся в найближчі 12 годин навчити хоча б одну людину того, чого ви навчилися завдяки прочитаному огляду. Педагоги стверджують, що найкраще засвоюють навчальний матеріал вчителя і лектори, що навчають аудиторію.
Як підвищити ефективність контент-маркетингу з допомогою техніки активного читання

У контексті контент-маркетингу можна виділити два типи активного читання. Перший тип допомагає творцям контенту глибоко вивчати інформацію, необхідну для написання статей, оглядів, аналітичних матеріалів. Другий тип допомагає представляти матеріал аудиторії в наочній і утягує формі. Іншими словами, активне читання допомагає як виробникам, так і споживачам контенту.

Активне читання допомагає творцям контенту вивчати інформацію

Ставлення до вивчення інформації прямо впливає на здатність маркетолога створювати якісний і корисний контент. Щоб створити корисний та актуальний матеріал, фахівець повинен глибоко вивчити відповідну тему. Для цього можна використовувати техніку активного читання.

Більшість копірайтерів і журналістів професійно працює з величезними обсягами інформації. Творці контенту буквально вбирають інформацію, як губка. Вони охоче вчаться і запам’ятовують відомості та факти. Але деякі фахівці потрапляють у пастку. Вони замінюють критичне мислення здатністю обробляти і ретранслювати великі обсяги інформації.

Вище згадувалося, що в умовах інформаційного шуму маркетологи повинні швидко обробляти інформацію і видавати на-гора власний контент. Мова йде саме про власний контент, для створення якого необхідно засвоїти дані, проаналізувати їх, зробити висновки та подати аудиторії. Створити додаткову цінність, якщо хочете. Активне читання дозволяє копірайтерам уникнути пастки, пов’язаної з перетворенням в пасивний ретранслятор чужих ідей.

Фахівці Прінстонського університету пропонують поради щодо активного читання для творців контенту:

 • Вивчайте думку авторів, виражене прямо або побічно. Багато творці контенту виступають в ролі експерта. Проте читачеві важливо критично оцінювати думки будь-яких експертів і порівнювати їх зі своїми власними уявленнями. Це нормально, якщо ви не погоджуєтеся з думкою автора. У цьому випадку запишіть свої думки і проведіть додаткове дослідження.
 • Шукайте питання, на які не відповідає автор. Наприклад, якщо творець контенту стверджує, що шипована гума краще ламелизированной, обов’язково дізнайтеся, в чому саме полягає перевага. Чим більше питань ви знайдете, тим глибше вивчіть відповідну тему.
 • Щоб знаходити хороші контент-ідеї, під час читання задавайте собі наступні питання:

  • Для чого автор створював цей контент, що він хотів передати?
  • Чому автор написав саме так?
  • Чи правий автор? Можливо, він помиляється? Може бути, він має рацію лише частково?
  • Що ще необхідно дізнатися?
  • Чи буде ця інформація корисна аудиторії, якщо використовувати її при створенні власного контенту?

  Пам’ятайте, вивчення інформації займає більше часу, ніж безпосереднє написання статті або огляду. Дотримуючись цю умову, ви не перетворитеся на живу машину для курирування контенту.

  Активне читання допомагає створювати активний вміст

  Навчившись активно споживати інформацію, ви зможете навчити цьому аудиторію. Іншими словами, завдяки активному читання ви будете створювати активний вміст. Вашим читачам доведеться потрудитися, щоб споживати його. Однак вони будуть більше цінувати отриману завдяки вам інформацію.

  Секрет активного вмісту полягає в подорожі, в яку відправляє автор свого читача. Найбільш очевидний приклад контент-подорожі — це керівництва how-to. Вони мають чітку структуру, що починаються з умовного питання «з чого почати» і закінчуються радами виду «як перевірити ефективність», а також змушують аудиторію переходити по посиланнях і самостійно шукати додаткову інформацію. Активний контент перетворюється для читача в дорожню карту або квест, для вирішення якого необхідно попрацювати. Одночасно ця дорожня карта мотивує аудиторію здійснити контент-подорож від початку до кінця.

  Як підвищити ефективність контент-маркетингу з допомогою техніки активного читання

  Для чого контент-маркетологам активне читання

  Техніка активного читання допомагає маркетологам глибоко вивчати інформацію та критично переосмислювати її. З допомогою активного читання копірайтери і журналісти перетворюються з пасивних ретрансляторів або контент-кураторів у творців активного вмісту.

  У свою чергу, активний вміст змушує аудиторію задавати критичні питання, шукати на них відповіді і поетапно вирішувати створений автором квест. Цей тип вмісту забезпечує залучення та взаємодія аудиторії з бізнесом.

  А як ви читаєте? Чи Ставите ви перед собою конкретні завдання, відкриваючи історичний роман або комерційний огляд? Робите позначки на полях або в тексті? До речі, як ви вважаєте, чи можна робити позначки прямо в книзі?

  Адаптація матеріалу Create More Effective Content Marketing with the Active Reading Technique by Patrick Hayslett.

  Читайте також:

  • Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей
  • Як створювати та поширювати ідеї
  • Як визначати пріоритетність використання ключових слів