Як підвищити ефективність роботи інтернет-магазину з допомогою email-маркетингу: 6 порад

298

Власники інтернет-магазинів засинають і прокидаються з думками про трафік, коефіцієнт конверсії, вартість кліка, асортименті продукції та чортових конкурентів, які зробили ставку на демпінг. На жаль, вони часто недооцінюють інструмент, що дозволяє швидко поліпшити практично всі показали роботи віртуальної торгової точки. Мова йде про email-маркетингу, який не тільки збільшує трафік, підвищує коефіцієнт конверсії і стимулює продажі, але й дозволяє власникам інтернет-магазинів міцно спати і не думати про конкурентів.

Ця стаття розповість вам про способи підвищення ефективності e-commerce за допомогою електронної розсилки.

Як підвищити ефективність роботи інтернет-магазину з допомогою email-маркетингу: 6 порад

Незважаючи на зростаючу популярність та доступність соціальних мереж та інтернет-месенджерів, електронна пошта залишається одним з найбільш затребуваних користувачами засобів комунікації. Це підтверджують факти, встановлені дослідницькими компаніями ExactTarget і MarketingShepra:

  • Чотири п’ятих інтернет-користувачів перевіряють електронні скриньки більше шести разів на день.
  • Дві третіх користувачів купували товар, отримавши лист від інтернет-магазину.
  • Три чверті потенційних покупців воліють отримувати маркетингові повідомлення на свою електронну скриньку.

Скористатися перевагами email-маркетингу і збільшити ефективність роботи інтернет-магазину вам допоможуть наступні рекомендації.

1. Стимулюйте продажу з допомогою персоналізованої розсилки

Оформляючи замовлення, інтернет-магазини зазвичай отримують важливу інформацію про споживачах, яку можна використовувати з вигодою для бізнесу. Ні-ні, навіть не думайте про номери кредитних карток та CVV2. Вам потрібні імена покупців, їх дати народження, історії замовлень та інша інформація, що дозволяє створити маркетинговий портрет.

Використовувати зібрані дані для організації персоніфікованої подієвої розсилки. Ось деякі приклади подій і поведінкових патернів покупців, до яких можна прив’язати маркетингове повідомлення:

  • День народження клієнта — відмінний привід нагадати про себе і запропонувати покупцеві знижки на улюблені товари.
  • Відмова клієнта від підписки не повинен засмучувати власника інтернет-магазину. А ось сам клієнт повинен буквально заплакати і швидко підписатися заново, отримавши так званий лист утримання. В ньому можна перерахувати вигоди, яких позбавляється користувач, відписуючись від розсилки. Не забудьте включити в лист опцію «Підписатися заново».

Утримання клієнта — важливе завдання, заради якої бізнес повинен бути готовий на багато що. Наприклад, компанія AppSumo використовує для утримання передплатників емоції, коли інші аргументи не працюють. Отписавшийся клієнт отримує повідомлення з фотографією плаче керівника компанії, дивлячись на обличчя якого виникає бажання знову підписатися на розсилку (див. ілюстрацію).

Як підвищити ефективність роботи інтернет-магазину з допомогою email-маркетингу: 6 порад
  • Надсилайте листи клієнтам через певний час після покупки. Післяпродажне супроводження підвищує лояльність і стимулює нові угоди.
  • Заохочуйте постійних покупців, пишучи листи з вигідними пропозиціями.

Щоб персоналізувати типове лист, зазвичай досить додати в нього ім’я клієнта і трохи особистої інформації.

2. Підвищуйте якість інформації з допомогою зворотного зв’язку з клієнтами

Використовуйте електронну розсилку, щоб стимулювати клієнтів писати відгуки та огляди куплених товарів. Винагороджуйте клієнтів за детальні якісні описи купонами на знижки, подарунками, участю у лотереї і т. п.

Інформація про продукт, написана реальним покупцем, варто десяти переписаних карток товару. Користувальницькі огляди та відгуки знайомлять потенційних клієнтів з думкою аудиторії і підвищують привабливість продукції. Крім цього, користувальницький контент збільшує природний пошуковий трафік на ваш сайт.

Як підвищити ефективність роботи інтернет-магазину з допомогою email-маркетингу: 6 порад

3. Використовуйте email для управління замовленнями

Кожен власник інтернет-магазину знає, що якість сервісу відноситься до ключових факторів успіху. А управління замовленнями входить в число головних чинників, які формують враження замовника від співпраці з онлайн-продавцем і оцінку якості його роботи.

Інтернет-покупці завжди хочуть отримати своє замовлення як можна швидше. Часто вони дзвонять менеджерам магазину з проханням уточнити статус замовлення та підтвердити термін доставки. Далекоглядні бізнесмени використовують email-розсилку, щоб зменшити занепокоєння клієнтів і заощадити час і нерви своїх співробітників.

Надсилайте клієнту електронні листи, які сповіщають про зміну статусу замовлення, місцезнаходження покупки і орієнтовний час доставки. На ілюстрації можна побачити приклад такого листа:

Як підвищити ефективність роботи інтернет-магазину з допомогою email-маркетингу: 6 порад

Використовуйте повідомлення про статус замовлення, щоб нагадати користувачеві про знижки та акції, повідомити про надходження нових товарів або запропонувати підписатися на сторінку магазину в одній із соціальних мереж.

4. Використовуйте листи, щоб змусити діяти пасивних покупців

У базі даних для кожного інтернет-магазину є клієнти, які довго не роблять покупок. Не працюючи з такими клієнтами, ви втрачаєте потенційні угоди. Реактивируйте пасивних клієнтів з допомогою спеціального листа.

Листи реактивації можуть містити вигідні пропозиції, ініціювати діалог з пасивним покупцем, інформувати клієнта про нові умови обслуговування. Наприклад, прямо запитайте клієнта, чи він хоче надалі отримувати розсилку й у яких реченнях він зацікавлений. Зверніть увагу, лист реактивації має бути персоналізованим.

Якщо клієнт не відповідає на лист реактивації протягом певного терміну, внесіть його контакти в базу пасивних покупців. Ви можете періодично відправляти таким споживачам листи-нагадування, однак їх ефективність наближається до нулю.

5. Винагороджуйте лояльних клієнтів

Згідно закону Парето, 20% найбільш активних клієнтів вашого магазину генерують 80% виручки. Винагородити їх за це. Для цього розробіть програму лояльності для обраних клієнтів і повідомте їм з допомогою електронного листа про можливості купувати на ексклюзивних умовах.

Не обмежуйтеся виключно грошовими знижками та бонусами. Запропонуйте покупцям подарунки і сувеніри, участь у вікторинах та спеціальні умови обслуговування.

6. Діліться з клієнтами корисною інформацією

Надсилайте користувачам інформаційні листи, які розповідають про особливості придбаної продукції, про способи заощадити кошти або про нові сервіси, доступні покупцям.

Також покупцям будуть цікаві огляди новинок, інформація про стан ринку та існуючих тенденціях. Наприклад, власники рідерів відомої компанії отримують лист з оглядом основних можливостей гаджета і корисними посиланнями після його реєстрації на сайті виробника:

Як підвищити ефективність роботи інтернет-магазину з допомогою email-маркетингу: 6 порад

Щоб збільшити ефективність роботи інтернет-магазину, необов’язково витрачати кошти на дорогу рекламу, демпінгувати або гнатися за розширенням асортименту. Часто ви можете стимулювати продажу з допомогою персоналізованої розсилки.

Надсилайте покупцям подієві листи, намагайтеся отримати зворотний зв’язок, керуйте замовленнями з допомогою email. Використовуйте електронну пошту, щоб відновити пасивних клієнтів, винагородити лояльних користувачів і поділитися з аудиторією корисною інформацією.

А як ви реагуєте на листи від інтернет-магазинів?

Адаптація матеріалу Five ways to reinforce your ecommerce activities with email marketing by Michael Linthorst.

Читайте також:

  • 6 помилок, які знижують ефективність електронної розсилки
  • 8 небезпечних помилок про email-маркетингу
  • Email-маркетинг: 10 чудових прикладів для наслідування