Як підвищити продуктивність при створенні контенту: 10 важливих рекомендацій для копірайтерів

327

Підвищення продуктивності праці – це одна з найбільш нагальних проблем пишучої братії. Як писати тексти швидко і якісно? Як використовувати свій робочий час з максимальною користю? Ці та інші питання не дають спокою письменникам і копірайтерам всіх мастей.

На щастя, багато професіонали вже знайшли на них відповіді і не проти поділитися своїм досвідом з іншими. Не є винятком і Бет Хайден – фахівець в області SMM та автор блогу Copyblogger. На початку цього року, представник одного з найбільших видавництв США, запитав у неї, чи не бажає вона написати книгу про маркетинг в соціальній мережі Pinterest. Найважче було в тому, щоб укластися в термін – 6 тижнів. Бет, не вагаючись, прийняла його пропозицію, оскільки була впевнена у своїх здібностях.

Плодом її наполегливої праці став світовий бестселер «Pinterest для бізнесу. Як залучити цільовий трафік з найбільш швидкозростаючою соціальної мережі в світі». Як же їй вдалося написати книгу обсягом у 35 000 слів всього за декілька тижнів? Просто вона скористалася поруч професійних «секретів», опрацьовуються нею в ході багаторічної практики. Саме їх ми розглянемо в даній статті.

1. Перестаньте виправдовуватися

Недбайливі копірайтери придумують самі безглузді відмазки, щоб виправдати свою лінь:

 • «Я вчора довго не міг заснути… Сьогодні голова взагалі не варить»;
 • «Сусіди вже дістали зі своїм ремонтом! У мене вже мігрень від них…»;
 • «Вчора до мене прийшла бабуся (подруга, колишня однокласниця, четвеюродная сестра…). Не могла ж я залишити її без уваги?»

Цей список можна продовжувати до нескінченності. Вже хто-хто, а копірайтери точно не обділені фантазією. Але, на жаль, багато з них використовують її не для створення креативних текстів, а для самовиправдання.

Запам’ятайте просту істину: якщо ви хочете стати успішним копірайтером, раз і назавжди забудьте про відмовки.

Зрозуміло, це не стосується екстрених ситуацій, наприклад, коли ви лежите з температурою під 40° і просто фізично не можете працювати. Але, погодьтеся, в більшості випадків наші виправдання просто висмоктані з пальця.

Копірайтер, прагне поліпшити свої навички, повинен постійно писати – завжди, скрізь, при будь-якій погоді. Звичайно, всі ми люди, у кожного в житті бувають непередбачені обставини, що заважають зосередитися на роботі. Але навіть в таких ситуаціях намагайтеся шукати можливості, а не виправдання. Ви не встигаєте написати цілу статтю? Напишіть кілька абзаців або хоча б пару рядків. Повірте, це набагато краще, ніж зовсім нічого.

Як підвищити продуктивність при створенні контенту: 10 важливих рекомендацій для копірайтерів

2. Думайте і дійте як професіонал

Стівен Прессфилд, відомий американський письменник і сценарист, дає таку рекомендацію всім, хто бажає досягти успіху в своїй справі: «Ми всі – письменники, художники, підприємці повинні мислити як професіонали. Нам потрібно серйозно ставитися до себе і до своєї роботи».

Саме образ мислення відрізняє дилетантів від професіоналів. Останні налаштовані на те, щоб постійно працювати й удосконалювати свої навички. Професійний копірайтер ніколи не задається питанням: «чи Потрібно мені писати сьогодні?». Він просто сідає на стілець, включає комп’ютер і починає працювати. Він прекрасно розуміє, що копірайтинг – це справа його життя, тому він повинен повністю присвятити себе своїй роботі.

Як тільки ви почнете ставитися до себе як до експерта, ви перестанете витрачати свій час на непотрібні справи. І ви будете приємно здивовані тим, наскільки сильно зросла ваша продуктивність.

3. Плануйте свій день грамотно

У кожної людини свої індивідуальні біоритми. Ви повинні визначити, у які години у вас спостерігається пік продуктивності, і відповідно до цього будувати свій графік. Якщо ви типова сова, і вам набагато легше писати тексти у вечірній час, вранці краще зайнятися чимось більш простим, наприклад, вичитуванням вже написаних статей, пошуком ілюстрацій або нових ідей.

Але одна справа – встановити графік, а інше – дотримуватися його. Тут вам не обійтися без сили волі. Якщо ви скаржитеся на погану пам’ять, візьміть аркуш паперу і напишіть на ньому величезними літерами час, в яке ви повинні укластися з виконанням певних завдань. Прикріпіть листок на чільне місце і періодично поглядайте на нього.

4. Будьте великодушними

Ви не досягнете висот в копірайтингу, якщо будете писати тексти лише заради своїх особистих цілей, наприклад, поліпшення свого фінансового становища. Не забувайте про те, що ваша робота повинна приносити користь не тільки вам, але й іншим людям.

Подумайте про те, для кого призначені ваші пости. Чи допоможуть вони людям у досягненні їх особистих і службових цілей?

Припустимо, ви пишете текст про те, як збільшити продажі. Якщо ваш пост буде якісним і доступним для розуміння, то багато бізнесмени зможуть застосувати ваші рекомендації на практиці і поліпшить фінансове становище своєї компанії. Під час роботи над текстом, подумки уявляйте їхні задоволені обличчя після укладення черговий вигідної угоди з клієнтом. Тоді ваша мотивація точно підвищиться в рази.

5. Розбивайте завдання на підзавдання

Уявіть, що вам потрібно написати електронну книгу обсягом у 75 сторінок за один місяць. Які почуття ви будете відчувати при думці «Я повинен/повинна написати 75 сторінок?». Напевно, ви почнете панікувати: завдання здасться вам непосильною. А тепер спробуйте розділити кількість сторінок на 25 днів (5 днів залишимо на редагування). Виходить, вам потрібно буде писати всього 3 сторінки в день! Вам вже легше, хіба не так?

Приступаючи до створення книги, в першу чергу, складайте її зміст: назва глав, параграфів і т. д. Тоді ви зможете ставити перед собою проміжні цілі, наприклад, написати глави 2 за тиждень» або «писати 1 параграф кожен день».

Даний метод можна застосувати і до блогосфері. Якщо вам потрібно створити величезний пост, і ви не знаєте з чого почати, накидайте його загальну структуру (включаючи заголовок і підзаголовки). І тоді ви зможете писати по одному розділу за один «присід».

Як підвищити продуктивність при створенні контенту: 10 важливих рекомендацій для копірайтерів

6. Слідкуйте за своїм прогресом

Аналіз своїх досягнень є важливим чинником підвищення мотивації. Припустимо, на наступному тижні, ви плануєте написати 5 постів для свого блогу і 2 гостьових посту. Створіть окремий документ і вкажіть у ньому назви всіх статей, які вам належить написати. По мірі виконання тієї чи іншої задачі, виділіть її певним кольором. Наприклад, ви можете відзначати зеленим кольором готові статті, а жовтим – статті, які ще не завершені. Цей нехитрий прийом, званий кольоровим маркуванням, користується величезною популярністю серед копірайтерів і блогерів. Він допомагає зрозуміти, яку частину плану ви вже виконали, а яка – ще чекає вас попереду.

7. Встановіть баланс між споживанням і створенням контенту

В їжі потребує не тільки наш шлунок, але і розум. Ми повинні споживати інформацію, щоб генерувати нові ідеї. Так що, якщо ви хочете поліпшити свої письменницькі навички, намагайтеся читати якомога більше. Це можуть бути книги, журнали, газети, блоги і т. д. Вкрай важливо, щоб ви читали якісний і достовірний матеріал, а не сурогат. Інакше, ви просто перезавантажте свій мозок непотрібною інформацією, не дізнавшись нічого корисного.

Однак захоплюватися читанням чужих матеріалів теж не варто. Якщо ви бажаєте підвищити свою продуктивність, вам потрібно приділяти однакову кількість часу як споживання контенту, так і його створення. Зверніть увагу на кількість інформації, яку ви споживаєте щодня, в тому числі з блогів, соціальних медіа, відеороликів і книг. Якщо її буде занадто багато, то у вас не залишиться часу і енергії на створення власного контенту.

8. Створюйте контрольні списки

Контрольні списки полегшують наше повсякденне життя і допомагають уникнути багатьох помилок. Особливо вони корисні для копірайтерів і письменників.

Ваш щоденний контрольний список може включати наступні пункти:

 • Написати 10 000 слів (ця кількість може бути більше або менше, залежно від ваших здібностей);
 • Прогулятися під час обідньої перерви, щоб трохи розвіятися;
 • Відредагувати попередній пост;
 • Прочитати цікавий пост або статтю, яку ви додали в «Закладки».

Зрозуміло, ваші пункти можуть відрізнятися від вказаних вище. Все залежить від цілей, які ви ставите перед собою кожен день. Як тільки ви виконаєте завдання зі списку, позначте її плюсик або галочкою, щоб зосередитися на тих справах, які ви ще не виконали.

Як підвищити продуктивність при створенні контенту: 10 важливих рекомендацій для копірайтерів

9. Не видаляйте «зайвий» контент

Редагуючи свої пости, ми часто виявляємо речення або фрази, які нам здаються зайвими, і безжально їх видаляємо. На думку Бет Хайден, це в корені не вірно. Вона рекомендує створити окремий документ, в якому ви будете зберігати «непотрібний» контент. Ви можете назвати його, як вам заманеться, наприклад «Всяка всячина» або «Різне».

Справа в тому, що цей документ може стати для вас паличкою-виручалочкою в майбутньому. Адже, якщо деякі з ваших думок не вписалися в один пост, це не означає, що вони не знадобляться вам при написанні наступного. Ці обривки також можна перетворити в повноцінні пости в Твіттері і Фейсбуці.

10. Використовуйте ситуаційні стимули

Чіп і Ден Хіт, автори книги «Перемикайтеся», рекомендують використати ситуаційні стимули для закріплення нової звички. Іншими словами, ви повинні зв’язати завершення однієї дії з початком іншого. Наприклад, вирішите для себе, що ви будете писати нові пости одразу після обіду. Найголовніше, дотримуватися цього графіка протягом трьох-чотирьох тижнів, щоб ваша нова звичка остаточно закріпилася. Тоді ваш мозок засвоїть схему «Обід – Робота над новим контентом», і ви будете виконувати ці дії на автоматі.

Ефективність ситуаційних стимулів була підтверджена в ході недавнього дослідження в Нью-Йоркському Університеті. Було виявлено, що 62% людей, що використовували ситуаційні стимули, досягали своїх цілей, якими б складними вони не були. А ті, хто відмовлялися від їх використання, домагалися успіху значно рідше – тільки у 22-х випадках із ста.

Ваш успіх – у ваших руках

Як бачите, ваша продуктивність залежить тільки від вас – від того, наскільки ефективно ви можете організувати свою роботу. Якщо ж ви відчуваєте труднощі на даному етапі (не важливо, чи працюєте в офісі або на дому), дотримуйтесь рекомендацій експерта, які ми розглянули в цій статті. Сподіваємося, вони допоможуть вам стати більш організованими і мотивованими копірайтерами і почати створювати справжні шедеври.

Переклад і адаптація матеріалу Бет Хайден The 11 «Secrets of Prolific Content Creators.

Корисні статті по темі:

 • Любов і ненависть до тайм-менеджменту
 • Стан потоку як фактор підвищення продуктивності: усуваємо основні перешкоди на його шляху
 • Любіть ваших копірайтерів
 • Роль редактора в підвищенні якості текстів