Як писати без помилок

641

Якщо коротко, то ніяк. Навіть якщо ви кладете під подушку орфографічний словник, в якому замість закладки використовуєте диплом філолога, у ваших текстах все одно будуть проскакувати помилки і друкарські помилки. Тому статтю правильно було б назвати «Як зменшити число помилок у текстах». Цікавить відповідь на це питання? Тоді читайте далі.

Як писати без помилок
Як писати без помилок

Навіщо думати про помилки

Інтернет-користувачі шукають в Мережі експертну інформацію. Вони прощають сайту і автору помилки, якщо знаходять у статті щось нове, корисне і цікаве. Це справедливо, якщо помилок в матеріалі не надто багато. Тільки не намагайтеся визначити конкретне допустима кількість неточностей, це суб’єктивний показник. Один і той самий текст може бути зразком безграмотності і еталоном безпомилкового листи для різних читачів.

Точно можна стверджувати одне: чим більше помилок у тексті, тим вище ймовірність того, що відвідувач перестане сприймати інформацію і почне коригувати матеріал. Звичайно, терпимість до помилок залежить від очікувань аудиторії. Наприклад, якщо ви читаєте тему «Як швидко прочистити труби» на форумі для слюсарів-сантехніків, то не будете звертати уваги на «ти» і «ться». А якщо ви читаєте «Стрічку.ру», то станете лаяти ресурс за єдину помічену помилку.

Ось інформація для роздумів:

 • Російські соціальні психологи в ході дослідження з’ясували, що помилки зменшують довіру відвідувача сайту.
 • Представники американського сервісу Grammarly встановили, що помилки в профілі LinkedIn корелюють з кар’єрними успіхами людини.
 • Редактор Wall Street Journall Сью Шелленбаргер досліджень не проводила, тому керується власними спостереженнями. На її думку, помилки вкрай негативно впливають на ефективність маркетингових повідомлень.

Чим більше помилок бачать користувачі в текстах, тим менше вони вам довіряють. Тому варто думати, як зменшити кількість неточностей на сайті.

Як писати без помилок

Читайте також: Про що писати в блозі, коли писати не про що: 99 контент-ідей

Як швидко підвищити грамотність

Нічого не хочете чути про підручники російської мови? Це природна для дорослої людини реакція. Для інфантильного дорослої людини. Ну, ви зрозуміли: бігом в книжковий магазин або на файлообмінник. Наприклад, знайдіть посібник з російської мови для вступників у Вузи (автор Д. Е. Розенталь). Виконуйте по одному або два вправи в день. Це значно зменшить кількість помилок у ваших текстах.

Також вам допоможуть наступні рекомендації:

 • Вычитывайте тексти кілька разів. Якщо є можливість, читайте вголос.
 • Співпрацюйте з професійним коректором і редактором. Це значно підвищить якість ваших публікацій.
 • Читайте художню та якісну ділову літературу.
 • Приділяйте увагу часто зустрічаються помилок. Для цього вам доведеться виписувати всі помилки, які ви знаходите при вичитуванні. Також ви можете попросити редактора повертати вам тексти з виділеними помилками. Проаналізуйте дані про неточності, повторіть відповідні правила, виконайте вправи.
 • Практикуйте фрирайтинг. Ця техніка допомагає долати письменницький ступор. Крім цього, вона закріплює знання, які ви отримали з підручників по російській мові.

Читайте також: Вбивці конверсії: 7 фраз, після яких користувачі йдуть з вашого сайту

Автоматичні інструменти перевірки текстів

Ви можете швидко знайти і виправити більшу частину орфографічних помилок за допомогою автоматичних інструментів і сервісів. Нижче описані деякі з них:

 • Перевірка орфографії в текстовому редакторі. В Word ця функція викликається натисканням клавіші F7.
 • Інструмент перевірки орфографії біржі «Адвего». Вставити у відповідне поле текст та натисніть кнопку «Перевірити».
Як писати без помилок
 • Орфограммка. Цей сервіс добре справляється з орфографічними помилками. Більш того, розробники стверджують, що за допомогою «Орфограммки» можна виправляти пунктуаційні і навіть стилістичні помилки. Серед недоліків сервісу потрібно відзначити необхідність авторизації.
Як писати без помилок
 • Яндекс.Спеллер. Сервіс бачить частина орфографічних помилок.
Як писати без помилок
 • Сервіс Istio.com бачить частина помилок.
Як писати без помилок
 • Сервіс «ЗнакоСчиталка» видаляє подвійні пробіли, а також вирішує ряд завдань, не пов’язаних з пошуком помилок.
 • Сервіс «Главред» позиціонується в якості засобу для видалення з тексту словесного сміття. Варто відзначити, алгоритмічні засоби не зовсім підходять для визначення доцільності використання тих або інших слів у тексті. Краще відправте статтю на вичитку професійного редактора.
Як писати без помилок

Як бачите, не варто повністю довіряти перевірку тексту автоматичним сервісів. Однак ви можете використовувати їх, щоб швидко знайти частину помилок і неточностей.

Читайте також: Як написати текст на сторінки «Про компанію»: покрокове керівництво

Пастка для граммар-наці

Ви вже зрозуміли, що на сайті в будь-якому випадку будуть проскакувати помилки і помилки. Це означає, що в коментарях до ваших публікацій будуть з’являтися зауваження читачів. Добре, коли доброзичливий користувач спокійно вказує на неточність. Його можна подякувати, а виправити помилку.

Гірше, якщо помилки на сайті знаходить якийсь сверхграмотный троль. Готуйтеся прочитати в коментарях, що вам треба підмітати вулиці, а не писати тексти. Вас такі рекомендації напевно не засмучують. А ось деякі відвідувачі, які ще не знайомі з вашим бізнесом, можуть скласти про нього невірне враження.

Щоб зменшити ймовірність жартів з боку позаштатних коректорів-тролів, встановіть на сайті систему онлайн-сповіщення про помилки Orphus. Виявивши на сайті неточність, будь-який користувач зможе повідомити про неї вам. Повідомлення про помилку побачите лише ви.

Як писати без помилок

Щоб встановити систему Orphus на сайт, дотримуйтесь інструкції, опублікованій на головній сторінці сервісу:

 • Вкажіть електронну адресу, на який ви будете отримувати повідомлення про помилки.
 • Виберіть мову інтерфейсу.
 • Скачайте і встановіть на свій сайт системний файл.
 • Виберіть зовнішній вигляд кнопки сервісу.
 • Скопіюйте та вставте на сайт HTML-код.
Як писати без помилок

Повністю від помилок ви не позбудетеся

Однак у вас є можливість різко зменшити їх кількість на сайті. Для цього вам потрібно вдосконалюватися: вивчати й повторювати правила російської мови, вичитувати тексти, читати хороші книги. Це не позбавляє вас від необхідності співпрацювати з професійним коректором і редактором. Використовуйте автоматичні сервіси перевірки текстів для самоконтролю, а систему Orphus для боротьби з негативною реакцією користувачів на помилки.