Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

302

Поведінка користувачів Pinterest значно відрізняється від активності аудиторії Facebook, «Вконтакте» та інших соціальних мереж. Маркетологи, які планують використовувати цей сервіс для побудови бренду, повинні розуміти і враховувати його особливості. Це дозволить їм успішно привертати увагу потенційних споживачів і залучати їх у взаємодію з бізнесом.

У цій статті ви знайдете інформацію про дослідження, яке допоможе вам зрозуміти потреби і особливості поведінки аудиторії Pinterest. Проаналізувавши отримані маркетологами результати, ви зможете скористатися соціальним сервісом для просування власного бізнес-проекту, бренду або продукту.

Pinterest — соціальна мережа, що дозволяє користувачам публікувати зображення і ділитись ними з іншими користувачами. Аудиторія Pinterest «приколює» зображення за допомогою кнопок (pin) на дошки (boards).

Pinterest досить пізно вийшов на ринок в 2010-му році. Здавалося, що соціальні мережі вже поділили між собою всю аудиторію, і у нового гравця немає жодних шансів. Але, тим не менш, проект дуже швидко набрав популярність і, наприклад, в США – це зараз третя по популярності соціальна мережа (після Facebook і Twitter). Природно, Pinterest потрапив під пильну увагу контент-маркетологів. Правда в загальносвітовому заліку проект обганяють по щоденній відвідуваності такі мережі, як «Вконтакте» і Tumblr.com.

Джерело ідей

Маркетингова компанія Annalect опублікувала на початку 2013 року результати дослідження впливу сервісу Pinterest на рішення споживачів про покупки (Pinfluence: From Pins to Purchase). За даними фахівців компанії, соціальні медіа трансформуються в даний момент. Соціальний ландшафт змінюється під впливом візуальних сервісів, що підтверджує зростання популярності Pinterest та Instagram.

На думку фахівців Annalect, це відбувається із-за особливостей психіки людини — люди сприймають візуальну інформацію в 60 000 разів швидше, ніж текст. Крім цього, люди отримують доступ до сучасних гаджетам, що дозволяє зробити фотографію і опублікувати її в соціальній мережі одним натисненням кнопки.

За результатами дослідження, 67% користувачів Pinterest використовують сервіс для пошуку ідей, пов’язаних з покупками. Instagram, Twitter і Facebook відстають від Pinterest за даним показником. Фактично, це означає, що аудиторія сервісу активно шукає інформацію про продукти.

Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

Маркетинговий рада: публікуйте візуальний контент, що відповідає потребам і інтересам вашої цільової аудиторії. Щоб зробити це, ви повинні скласти загальний портрет вашого споживача, а також портрет клієнта, що використовує соціальні мережі.

Що ми робимо: Наш основний борд на Пінтересті присвячений, як це не складно здогадатися, контент-маркетингу. Основний упор зроблений на інфографіку, присвячену контент-маркетингу, так і інтернет-маркетингу в цілому.

Бренди поглиблюються

Експерти Annalect повідомляють, що два з п’яти користувачів Pinterest звертають увагу на контент брендів на дошках інших людей або на головній сторінці Pinterest. Таким чином, дошки компаній не є єдиним каналом поширення брендованого контенту.

Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

Маркетинговий рада: домагайтеся, щоб аудиторія ділилася вашим контентом в Pinterest. Зверніть увагу, він повинен бути брендованим. Крім цього, контент повинен бути «пинабельным» — оптимізований для швидкої публікації в Pinterest.

За даними журналу Psychology Today, користувачі Facebook і Twitter значно відрізняються від аудиторії Pinterest. Відвідуючи сторінки друзів, перші думають: «Що ти робиш, чим цікавишся, де ти був?». Відвідуючи дошки друзів, другі… взагалі не думають. Користувачі Pinterest реагують на вміст емоційно, а не раціонально. Тому публікація повинна викликати в аудиторії емоційний відгук, щоб вона розповсюдила її.

Користувачі Pinterest вивчають пропозиції брендів

Аудиторія Pinterest вивчає інформацію про продукти і бренди, опубліковану на дошках друзів або на головній сторінці платформи. Однак більше половини респондентів, опитаних Annalect, потребують додаткових стимулах, щоб підписатися на сторінки брендів. Знижки та акційні пропозиції залишаються найбільш сильними мотиваторами для користувачів Pinterest. Це не дивно, так як аудиторія інших соціальних платформ найчастіше підписується на сторінки брендів, щоб дізнаватися про знижки та акції.

Що цікаво, 46% респондентів Annalect заявили, що готові підписатися на сторінку бренду, якщо просувні продукти відповідають їх стилю життя. Третина аудиторії Pinterest шукає інформацію про конкретних брендах, продуктах на дошках інших людей.

Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

Маркетинговий рада: публікуйте привабливий візуальний контент, демонструє ваші продукти. Крім цього, створюйте візуальні користувальницькі гайди, які познайомлять аудиторію з можливостями ваших продуктів.

Кнопки Pinterest відображають наміри користувача

За даними Annalect, три з п’яти користувачів Pinterest планують придбати товар, коли «приколюють» його на свою дошку в мережі. А кожен п’ятий користувач дійсно купує відповідний або схожий продукт. Таким чином, дошка користувача де-факто є віртуальним каталогом його майбутніх покупок.

Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

Зверніть увагу на результати дослідження компанії Digitas і Curalate. Виявляється, в 70% випадків користувачі самі публікують в Pinterest контент, пов’язаний з продуктами і брендами.

Маркетинговий порада: створюйте контент, який аудиторія захоче «приколоти» на свою дошку на Pinterest. По-перше, кожен п’ятий користувач, який опублікував фотографію вашого продукту, купить його. По-друге, інші люди швидше зацікавляться вашою пропозицією, якщо знайдуть його на дошках інших користувачів.

Готовність аудиторії взаємодіяти з брендами в розрізі галузей

Аналітики Digitas і Curalate визначили готовність аудиторії публікувати контент брендів в залежності від галузі, яку вони представляють. Експерти вивчили досвід компаній, що представляють індустрію рітейлу і моди, автомобільну промисловість та галузь електроніки.

Головна відмінність Pinterest від Twitter і Facebook полягає в способах поширення інформації користувачами та брендами. Як зазначалося вище, в 70% випадків саме аудиторія Pinterest публікує і тиражує брендований контент.

На діаграмі представлені дані в розрізі галузей:

Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

Фахівці Digitas і Curalate представили такі корисні дані для компаній, що працюють у сфері рітейлу і моди:

  • 82% фотографій одягу та інших товарів категорії «мода і рітейл» публікують користувачі, а не бренди.
  • Фотографії, «прикалываемые» брендами, в середньому отримують 46 репинов на один пін. Користувальницькі фотографії отримують 6 репинов.
  • Друга половина дня п’ятниці є найкращим часом для публікації контенту, пов’язаного з продуктами індустрії моди і рітейлу, Pinterest. В цей час зафіксована найнижча конкуренція за увагу користувачів в даному сегменті.
Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

Представники автомобільної промисловості зацікавляться наступною інформацією:

  • Користувачі публікують 75% фотографій автомобілів та інших продуктів цієї галузі.
  • Бренди отримують в середньому три рєпіна на один пін, тоді як користувачі корму 10 репинов на один пін.
  • Середина дня п’ятниці є найбільш вдалим часом для публікації контенту, пов’язаного з автомобілями.
Як побудувати бренд за допомогою Pinterest

Компанії, що працюють в галузі електроніки, звернуть увагу на наступні дані:

  • Користувачі забезпечують 53% публікацій тематичного контенту.
  • Бренди отримують 5 репинов, а користувачі 14 репинов на один пін.
  • Ранок понеділка є найкращим часом для публікації контенту, пов’язаного з електронікою.

Маркетинговий рада: враховуйте переваги вашої цільової аудиторії, публікуючи контент в Pinterest. Дайте можливість вашим потенційним та існуючим клієнтам легко ділитися вашими фотографіями у цій соціальній мережі.

Отже, аудиторія Pinterest використовує цю соціальну мережу, щоб вивчати інформацію про продукти. Користувачі частіше помічають брендований контент на дошках інших людей, ніж на дошках компаній. Зазвичай користувач Pinterest «приколює» фото товару на свою дошку, якщо даний продукт йому подобається і він планує його купити. Більше того, кожен п’ятий чоловік дійсно купує «приколотий» товар.

Користувачі самі публікують фотографії товару в Pinterest в 70% випадків. Піни аудиторії зазвичай отримують більше репинов, ніж піни брендів. Тому головним інструментом просування бренду в Pinterest є створення чіпляється візуального контенту. Він повинен бути оптимізований для швидкої публікації в Pinterest за допомогою відповідної кнопки шерінгу.

Адаптація матеріалу Хайді Коен How To Build Your Brand On Pinterest.