Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу

387

Одна з головних проблем олдскульного SEO — конфлікт між інтересами пошукових роботів і живих користувачів. Штучне насичення текстів ключовими словами — найпростіший приклад невідповідності незграбних методів просування потребам аудиторії.

В даний час багато пошукові маркетологи декларують перехід від звичайного SEO до SEO 2.0. Нове SEO має багато назв: інтернет — контент-маркетинг, пошуковий і входить маркетинг, SEM. Одним з головних ознак SEO 2.0 є збіг інтересів живих користувачів та пошукових роботів. Це логічно, так як пошукові системи служать інтересам людей і навіть вчаться «думати» по-людськи. Однак роботи поки не стали людьми. Тому протиріччя між інтересами пошукачів і людей ще зустрічаються.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як можна покращити сайт, одночасно думаючи про інтереси відвідувачів і пошуковому просуванні.

Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу

SEO і юзабіліті йдуть рука об руку

Конфлікт між інтересами користувачів і роботів з’явився штучно. Оптимізатори старої закалки в якийсь момент вирішили, що маніпуляції видачею — більш короткий і менш витратний шлях до успіху, ніж розвиток сайту для людей. Однак пошукові системи постійно вдосконалюють алгоритми роботи, намагаючись якнайкраще задовольняти потреби користувачів. Пошуковики розуміють, що користувачам потрібні якісні сайти. Тому вони закривають лазівки для маніпуляції видачею і рекомендують вебмайстрам підвищувати якість ресурсів.

Більш досконалі алгоритми дозволили пошуковим системам ліквідувати багато протиріччя між якісними сайтами для людей і ресурсами, заточеними під той або інший запит.

Пошукові системи завжди рекомендували створювати сайти для людей, а не для роботів. Олдскульные сеошники з посмішкою сприймали цю рекомендацію, а самі вписували в тексти ключові фрази з щільністю 3,141592 % і купували посилання. Щоб досягти успіху сьогодні, пошуковим маркетологам потрібно навчитися розуміти рекомендації пошукачів буквально. Потрібно створювати сайти для людей, тільки і всього.

Приклади нижче показують, як можна одночасно піклуватися про щастя користувача і високих позиціях ресурсу у видачі.

1. Контент або список продуктів

На головній сторінці комерційного сайту користувачі хочуть бачити коротку інформацію про бізнес і посилання на основні розділи, продукти, корисну інформацію. А пошукові оптимізатори намагаються просувати головну сторінку по якомусь запитом. Щоб підвищити пошукову цінність головною, вони публікують об’ємний текст.

Живим відвідувачам навряд чи цікаві об’ємні тексти на головній сторінці, але це ще не все. Публікація тексту у верхній частині сторінки зменшує видимість важливих посилань, списку товарів і послуг та іншої інформації, яку шукають живі користувачі.

Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу

Ви можете вирішити цю проблему просто і елегантно. Для цього опублікуйте об’ємний текст у верхній частині сторінки у вигляді сворачивающегося блоку (таблиці або div). Текст сворачивающегося блоку залишається видимим для роботів. При цьому він не заважає живим відвідувачам вибирати цікаві посилання.

Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу

2. Відео і текст

Між читанням тексту і переглядом відео багато людей вибирають друге. Бренди йдуть їм назустріч, пропонуючи відеоконтент. Проблема в тому, що пошуковим роботам складно визначити релевантність сторінки, якщо на ній опублікований тільки відеоролик. Навіть якщо ви публікуєте опис відео, використовуєте видеоразметку і карту сайту для відео, користувачі зможуть знайти сторінку з роликом хіба що по його назві.

Ви можете врахувати інтереси користувачів та пошукових роботів одночасно, опублікувавши відео та його розшифровку у вигляді тексту. Це може виглядати так. Також ви можете сховати розшифровку від користувачів з допомогою сгортаючихся блоків.

Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу

3. PDF-файл, HTML-сторінка

Користувачі люблять завантажувати і переглядати PDF-файли. Звіти і white paper у форматі PDF популярні не в останню чергу завдяки можливості швидко роздрукувати ці документи. Пошукові роботи сканують PDF-файли, однак вони явно віддають перевагу контенту, опублікованого в форматі HTML.

Спосіб вирішення цієї проблеми схожий на випадок з відео і текстом. Ви можете скопіювати вміст з PDF-файлу на сторінку сайту. Також публікуйте на сторінці сам PDF-файл. Коли пошуковики проіндексують сторінку і документ, зробіть PDF-файл невидимим для роботів, внісши відповідні зміни до robots.txt. Так ви уникнете дублювання контенту.

Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу

4. Повторюваної контент

Іноді вебмастера змушені публікувати однаковий контент на різних сторінках сайту. Наприклад, така ситуація неминуча, якщо власник повинен попереджати відвідувачів свого сайту про юридичні аспекти співпраці. Вебмастер зобов’язаний надавати користувачам юридичну інформацію, щоб захистити їх від непорозумінь. А пошукові роботи бачать однаковий контент на кожній сторінці. Це негативно впливає на рейтинг сайту.

Щоб вирішити цю проблему, досить зробити юридичну інформацію невидимою для пошуковиків. Це можна зробити, опублікувавши «Правила використання» та «Попередження про відповідальність» у форматі фото. Живі користувачі зможуть прочитати текст, а пошукові роботи будуть вважати, що мають справу зі звичайним файлом jpeg.

Як покращити сайт за допомогою SEO і юзабіліті: 4 міні-кейсу

SEO 2.0 не працює без урахування інтересів людей

Ви можете розраховувати на успішний пошуковий маркетинг тільки в тому випадку, якщо думаєте про інтереси живих відвідувачів сайту. Пошукові системи витрачають величезні кошти, щоб хоча б наблизити роботів до вміння мислити по-людськи.

Тим не менш, протиріччя між інтересами пошукачів і людей все ще зустрічаються. Їх можна вирішувати двома способами. По-перше, ви можете знайти рішення, що влаштовує як роботів, так і людей. Приклади такого підходу вище. По-друге, ви можете не витрачати час на пошук нестандартних рішень, а відразу вибрати «людський» варіант. Так перспективніше. Ви згодні?

Адаптація матеріалу How Combining SEO & Usability Solves 4 Common On-Site Problems by Josh Mccoy.

Читайте також:

  • «Магічні ворота» SEO закрилися
  • Що таке щільність тексту, і чому вона важлива?
  • 10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга