Як правильно вибрати б/у ноутбук

5-7-2019

Про те що краще купити новий або б/в кожен вирішує сам, виходячи як правило їх фінансової або іншої точки зору. Моя мета допомогти зробити більш правильний вибір. Зараз я вам розповім основні правила щодо вибору вживаного (б/у) ноутбука.

Хочемо порекомендувати купить ноутбук б/у

Для початку опишу початкові загальні характеристики від яких слід відштовхуватися. На сьогоднішній день ноутбук без двоядерного процесора це вже калькулятор, тому:

Обов’язково наявність 2-х ядерного процесора рівня Intel Core 2 Duo (дивіться список) і вище. Я роблю акцент саме на процесорах Intel, тому як в цих ноутбука більш витривалі Північні мости, а це дуже важливо!
2 Гб і більше ОЗУ DDR2 (DDR3) (оперативна пам’ять). Зараз ноутбуки з об’ємом пам’яті менше 2 гб не актуальні бо на них буде гальмувати Windows 7, не кажучи вже про 8 і 10;
Відсутність дискретної відеокарти. На цьому трохи докладніше. Купуючи б / у ноутбук вибирайте саме з вбудованою відеокартою, як не дивне цей як би мінус для уживаного ноутбука величезний плюс. Поясню, справа в тому, що при наявності в ноут потужної дискретної відеокарти як правило її використовують за призначенням, тобто грають. А це означає що відбувається досить сильне нагрівання відеочіпа і північного моста (або хаба), що тягне з часом за собою загибель або першого або другого. А ось у випадку з вбудованою відеокартою перегрів можливий, якщо система охолодження забрудниться.
Жорсткий диск (HDD) — рекомендую від 160 до 500 Гб. Менше 160 Гб занадто старі, а більше 500 Гб-вразливі.
Екран (матриця), бажано стандартного розміру 15,6″, тому що буде менше проблем в разі заміни. Глянцева або матова це на свій розсуд, як то кажуть на швидкість не впливає.
Тепер про зовнішній вигляд, який може багато про що розповісти:

Перш за все уважно огляньте корпус ноутбука на відколи і тріщини. Якщо вони виявлені, то це вірна ознака що ноутбук падав, або піддавався ударам, такий варіант краще не розглядати, тому що Ви не зможете визначити як давно це сталося, а наслідки ударів можуть виявлятися з часом.
Потертості по сторонах від точпада, можуть говорити від частому використанні клавіатури, плюс якщо затерті клавіші стрілок або букви W, S, D, A, то на ньому часто грали.
Чиста, не затерта клавіатура — схоже ноутбуком акуратно користувалися. Брудна клавіатура в крихтах і може ще в чому-неохайність користувача, забита система охолодження, залиплі кнопки, можливо навіть поїли чаєм, загалом не варіант.
Брудний екран говорити приблизно про те що і клавіатура.
Зверніть увагу як відкривається і закривається кришка. Повинна плавно без хитань і вигинань корпусу. Інакше можливі проблеми з петлями або кріпленнями петель.
Перевірка працездатності:

Обов’язково при покупці потрібно перевірити стан жорсткого диска (наявність бед секторів), а також оперативну пам’ять;
Під час роботи ноутбука нахиляйте екран в обох напрямках, перешкод на зображенні не повинно бути;
Перевірте звук на вбудованих динаміках і через навушники;
Відкрийте блокнот (програма) і натискайте кнопки поспіль, виявляючи неробочі;
Далі перевірка Wi-Fi, LAN і Веб камери, а також не забувайте про мікрофон;
Вставте свідомо робочий диск в DVD і подивіться чи буде він відтворюватися;
Ну і наостанок тест температури процесора.
Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете захистити себе від невдалої покупки. Звичайно є підводні камені, але їх буває навіть фахівцеві виявити не під силу. У будь-якому випадку це цінна інформація здобута досвідченим шляхом Вам обов’язково стати в нагоді при виборі і покупці б / у ноутбука.