Як прикрасити контент до свят

295

Багато бізнесменів є прихильниками утилітаризму, навіть якщо ніколи не чули про це філософському перебігу. Його суть можна виразити так — цінність будь-якої речі або явища вимірюється практичною корисністю. Але навіть ці суворі бізнес-хлопці, не роблять і кроку і не витрачають і рубля без розрахунку ефективності і окупності, не залишаються байдужими до новорічних свят.

Скажете, бізнесмени витрачають гроші на корпоративну вечірку і вітають партнерів по бізнесу, щоб задобрити співробітників і утримати великих покупців? Гаразд, але навіщо вони прикрашають свій кабінет гірляндами і «вішають» на корпоративному сайті сніжинки і новорічну ялинку? Хочете і це пояснити турботою про бізнес і логічним ланцюжком «створення святкового настрою споживачів — стимулювання збуту — зростання прибутку»? Нехай буде так. Ви тільки що вирішили, що прикраса контенту до новорічних свят приносить користь бізнесу. Залишається визначити, як правильно прикрасити сайт до Нового року, про що і піде мова нижче.

Як прикрасити контент до свят

Прикрасьте сайт

Прикрашаючи будинок і наряджаючи ялинку, ви радуєте своїх близьких, гостей та сусідів. А щоб порадувати клієнтів і партнерів, прикрасьте до свят свій бізнес. Для цього скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Створіть святкову атмосферу на своєму сайті або в блозі. Використовуйте для цього стандартні символи нового року — Діда Мороза і Снігуроньку, ялинку, мішок з подарунками і т. п. Попросіть дизайнера прикрасити сайт так, щоб святкові елементи не відволікають відвідувачів від мети візиту. Сніжинки і шапки Санта-Клауса повинні залишитися фоном, ненав’язливо нагадує клієнтам про свято. Подивіться, як справляються з цим завданням інтернет-магазини.
Як прикрасити контент до свят
 • Додайте на сайт пасхальне яйце. Це не тільки порадує ваших клієнтів, але і змусить їх уважно вивчати ваш контент. Наприклад, попросіть відвідувачів розгадати новорічний ребус, відповіді на який заховані на декількох сторінках сайту. Запропонуйте учасникам віртуального квесту святкову знижку або подаруйте символічний подарунок.

Надіньте святковий одяг

Багато офлайн-компанії і магазини наряджають своїх продавців і клієнт-менеджерів у святкові костюми. Онлайн-бізнесу можна скористатися цією ідеєю. До речі, не потрібно шукати набили оскому шапки Діда Мороза. Скористайтеся генератором святкових светрів від Coca-Cola, щоб створити унікальну святкову уніформу для ваших співробітників.

Як прикрасити контент до свят

Навіщо потрібна святковий одяг, якщо ви спілкуєтеся з клієнтами за допомогою електронної пошти або інтернет-месенджерів? Ось деякі ідеї:

 • Опублікуйте на сайті групову фотографію співробітників у святкових костюмах. Вона доведеться до речі в якості ілюстрації до привітання клієнтів та партнерів зі святами.
 • Тимчасово замініть фотографії співробітників на сайті на святкові. Попросіть персонал сфотографуватися в маскарадних костюмах або скористайтеся останніми технічними досягненнями. Нарешті, просто прикрасьте стандартні фото працівників святковими рамками.
 • Попросіть менеджерів, відповідальних за спілкування в соціальних мережах, змінити фото на період новорічних канікул. Facebook і «Вконтакте» вытерпят найбільш екстравагантні й безглузді фото.

Створюйте святкові традиції

Багато сімей мають власні святкові традиції. Використовуйте новорічний сезон, щоб познайомити клієнтів з традиціями вашого бізнесу. Це можна зробити за допомогою спеціального контенту:

 • Опублікуйте список святкових історій, розказаних вашими співробітниками. Напевно ваші фахівці потрапляли в безглузді ситуації напередодні Нового року, наприклад, плутали замовлення, неправильно давали здачу або були змушені проводжати клієнта, достроково відзначив Новий рік, до таксі.
 • Попросіть ваших клієнтів або передплатників у соціальних мережах розповісти про своїх улюблених новорічних традиціях і святкових пригоди. Проведіть конкурс смішних історій або фотографій і нагородіть переможця цінним призом. Публікуйте всі отримані історії на корпоративному сайті.
 • Створіть серію новорічних користувальницьких оглядів. Це можуть бути жартівливі текстові інструкції або короткі відеоролики. Наприклад, створіть інструкцію «Як правильно пакувати подарунки» або зніміть відеоролик «Як зробити вигляд, що вам сподобався подарунок».

Надішліть клієнтам своє фото

До появи інтернету та соціальних мереж багато сімей обмінювалися з родичами фотографіями. Люди використовували паперові фото замість або разом з традиційними листівками. Свята — гарний час, щоб нагадати клієнтам про цієї традиції і відправити їм ваші фотографії.

Звичайно, навряд чи ваш портрет зацікавить клієнтів, але це вам і не потрібно. Наступні рекомендації допоможуть поширити святкові фото серед клієнтів:

 • Запропонуйте клієнтам сфотографуватися з вашим продуктом і опублікувати фото в соціальній мережі. Розіграйте між учасниками цієї акції цінні призи.
 • Якщо у вас є торгова точка в офлайні, дайте користувачам привід сфотографуватися в ній і опублікувати своє фото в соціальних мережах. Не забудьте, що на фотографіях повинно бути зазначено назву вашої компанії.
Як прикрасити контент до свят

Покажіть клієнтам, що ви їх цінуєте

Кожна людина любить увагу. Тому подаруйте своїм клієнтам на Новий рік визнання їх значущості. Зробити це вам допоможуть наступні ідеї:

 • Опублікуйте на сайті різдвяний календар. Помістіть в його осередку корисні поради або ідеї. Наприклад, на сайті інтернет-магазину припадуть до речі нотатки з ідеями подарунків для близьких.
 • Попросіть ваших споживачів поділитися своїми бажаннями і планами на майбутній рік. Люди із задоволенням пишуть про подарунки, які вони хотіли б отримати. Подаруйте кільком передплатникам бажане, щоб стимулювати активність інших користувачів.
 • Запропонуйте клієнтам поділитися фотографіями своїх близьких в момент отримання подарунків. Проведіть конкурс «Фотографуємо святкові емоції» і нагородіть переможців. Або скористайтеся однією з ідей, наведених у цій статті.

Публікуючи святковий контент, ви радуєте клієнтів, партнерів і співробітників. Це обов’язково допоможе вам у бізнесі. Щоб нарядити контент до Нового року, використовувати елементи дизайну та великодні яйця, публікуйте святкові фотографії співробітників і користувачів. Просіть клієнтів ділитися своїми новорічними історіями і традиціями, показуйте аудиторії, що ви її цінуєте.

Читайте також:

 • Як подолати новорічне затишшя: поради для B2B-бізнесу
 • Як підготуватися до святкових розпродажів: поради вітчизняним рітейлерам
 • Що ефективніше: продавати мрії або продукти?