Як просувати проекти з допомогою мобільних додатків: покрокове керівництво

351

Частка мобільного ринку зростає, а пошукові системи вважають власників смартфонів і планшетних ПК найважливішим і найбільш перспективним сегментом користувачів. Ми згадували про це у статті про оптимізацію ресурсів під мобільний трафік. Зростання популярності компактних девайсів змушує бренди адаптувати свої маркетингові кампанії до взаємодії з мобільними користувачами. Проте часто вони не можуть відразу вибрати оптимальний спосіб взаємодії з власниками планшетів і смартфонів. Вони вивчають переваги і недоліки мобільної версії сайту/сайту з адаптивною версткою і мобільного додатку. Давайте пошукаємо відповідь на питання, винесене в підзаголовок.

Мобільний сайт або мобільний додаток: що краще?

Який метод є більш перспективним — створення мобільної версії сайту/сайту з адаптивною версткою або розробка мобільного додатка? За великим рахунком, це питання варто адресувати вашої аудиторії. Якщо потенційні та існуючі клієнти вашого проекту воліють взаємодіяти з ним за допомогою сайту, допоможіть їм робити це. А якщо вони готові встановити і використовувати додаток, інвестувати кошти в його розробку. Крім того, мобільний сайт і додаток не виключають один одного.

У будь-якому випадку, не шукайте однозначної відповіді на питання «що краще?». Додатки для смартфонів і планшетів по суті являють собою один із способів доступу до вашого веб-сайту. Мобільна версія ресурсу виконує аналогічну функцію. Тому вони схожі один на одного.

Однак мобільні додатки мають ряд переваг, до основних з яких відносяться наступні:

 • Програми підтримують функції, критично важливі для власників мобільних гаджетів. Наприклад, вони дозволяють вводити дані за допомогою технології swype.
 • Додатки економно витрачають трафік, що вкрай важливо з-за високої вартості мобільного інтернету.
 • Маркетингова компанія Nielsen встановила в ході дослідження, проведеного в червні 2013 року, що власники мобільних гаджетів частіше користуються мобільними додатками в порівнянні з мобільними версіями сайтів.

  Як просувати проекти з допомогою мобільних додатків: покрокове керівництво
  Як просувати проекти з допомогою мобільних додатків: покрокове керівництво

  Виходячи з даних, отриманих Nielsen, інвестиції в розробку мобільних додатків виглядають перспективніший порівняно зі ставкою виключно на мобільну версію сайту. Нижче ви знайдете рекомендації, які допоможуть вам ефективно використовувати додатки для просування проектів.

  Ви можете успішно просувати свій проект за допомогою мобільного додатку. Але для цього спочатку необхідно просунути сам додаток. Звертайтеся в наше агентство, якщо хочете довірити цю роботу професіоналам.

  Покрокове керівництво по просуванню проектів за допомогою додатків

  Мобільні додатки можуть стати основою маркетингової стратегії, спрямованої на залучення власників смартфонів і планшетів у взаємодію з вашим бізнесом. Наведене поетапне керівництво допоможе вам використовувати програми на практиці.

  Крок 1: створити мобільний додаток, корисне для користувачів

  Не намагайтеся під що б то ні стало впихнути весь вміст із веб-сайту в мобільний додаток. Воно не стане більш корисним для користувачів завдяки такому кроку. Щоб розробити дійсно цінне додаток, виконуйте такі рекомендації:

  • Плануючи функціональність програми, думайте про користувачів, які вирішують якісь проблеми на ходу — поза офісу або будинку. Визначте мінімальний обсяг інформації, який необхідний власникам смартфонів і планшетів для використання програми. Додаток має за замовчуванням давати доступ тільки до цього мінімуму даних. Більшість користувачів захоче отримати додаткову інформацію, повернувшись додому або в офіс, де працюють мережі Wi-Fi. Тому додаток повинен надати додаткові відомості за запитом.
  • Приділіть увагу своєчасності та релевантності програми та доступною з його допомогою інформації. Запам’ятайте, ви не задовольните всіх потреб всіх клієнтів з допомогою однієї програми для планшета або смартфона. Тому сфокусуйтеся на головній функціональності додатка.
  • Дозвольте користувачам купувати ваш продукт і зв’язуватися з вами за допомогою програми. Вкажіть ваші контактні дані та посилання на повну версію сайту.

  Мобільний додаток має вирішувати основні проблеми клієнтів. При цьому програма не повинна бути перевантаженою інформацією і функціями і «з’їдати» багато трафіку.

  Крок 2: розповсюдьте серед користувачів додаток

  Ринок мобільних додатків швидко розвивається, завдяки чому користувачі мають величезний вибір. Бізнесу необхідно переконати клієнтів завантажити і встановити програму, не відволікаючись на нову версію популярної гри або пропозиції конкурентів. Наступні поради допоможуть вам привернути увагу споживачів:

  • Використовуйте існуючі платформи для поширення мобільних програм, наприклад, Google Play і App Store. Це допоможе вашим клієнтам знайти додаток самостійно.
  • Анонсируйте вихід програми на корпоративному сайті або в блозі. Надішліть посилання і/або QR-код на скачування програми.
  • Згадуйте додаток Email-розсилку, інформаційних повідомленнях, поліграфічних матеріалах.
  • Регулярно нагадуйте про існування мобільного додатка користувачам соціальних мереж. Розігруйте призи серед клієнтів, що встановили програму. Придумайте інші приводи для скачування і установки вашого додатка.
  • Дозвольте користувачам поділитися думкою про вашого мобільного програмі. Використовуйте для цього кнопки шерінгу соціальних мереж.
  • Рекламуйте мобільний додаток з допомогою PPC-кампаній в пошукових системах і соціальних мережах.
  • Публікуйте нотатки про мобільній програмі на сторонніх ресурсах. Натомість запропонуйте власникам дружніх майданчиків опублікувати важливу для них інформацію на вашому сайті.

  Пам’ятайте, чим більше користувачів скачають і встановлять додаток, тим більш ефективною буде ваша маркетингова кампанія. Тому постійно нагадуйте клієнтам про існування спеціального рішення для смартфонів і планшетів.

  Крок 3: заохочуйте клієнтів регулярно використовувати додаток

  Ви, звичайно, розумієте, що завантажене і встановлене додаток не приносить користі вашому бізнесу, якщо споживач запускає його раз у рік. Тому стимулюйте клієнтів постійно і часто використовувати мобільну програму. Наступні поради допоможуть вам зробити це:

  • Постійно оновлюйте додаток, покращуючи його функціональність. Подумайте про можливості, які будуть доступні тільки для власників мобільних гаджетів. Також надавайте клієнтам які-небудь дані, що потребують регулярного оновлення. Наприклад, щодня розповідайте їм про розпродажі та акції.
  • Забезпечте власникам мобільних гаджетів спеціальні умови обслуговування. Наприклад, надавайте знижку при замовленні продукту через програму для смартфона або планшета. Однак стежте, щоб цей метод не перетворився на банальний демпінг.
  • Игрофицируйте мобільний додаток. Користувач буде частіше запускати програму, якщо ви запропонуєте йому веселий підхід до вирішення повсякденних завдань. Хороший приклад — анімована свинка-скарбничка, радісно хрюкающая при зарахуванні коштів на депозит.
  Як просувати проекти з допомогою мобільних додатків: покрокове керівництво

  Битва за мобільний трафік тільки починається. Мобільні додатки, що надають клієнтам можливість взаємодіяти з вашим бізнесом на ходу, допоможуть вам досягати успіху в епоху смартфонів, планшетів і йдуть їм на зміну розумних годинника, окулярів і інших гаджетів. Постійно оновлюйте мобільну програму, нагадуйте користувачам про її існування і заохочуйте їх запускати програму знову і знову.

  А якими бізнес-додатками для смартфонів і планшетів користуєтеся ви? Розкажіть про це в коментарях.

  Адаптація матеріалу 3 Steps to Creating an Effective Mobile App by Strategy Heidy Cohen.